DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1139455  autor: rafmik
 06 gru 2022, 23:26
Mam trochę nietypowy problem.
Aktualnie posiadam numer w Plush na abonament (umowa na czas nieokreślony).

Chciałbym zrobić:
- cesję umowy na nową osobę
- przenieść numer do sieci opartej o infrastrukturze Orange lub T-Mobile (kwestia zasięgu). Preferuje na ten moment Nju Mobile.

I tutaj pytanie jak to zrobić.
Z logiki najłatwiej by było zrobić cesję umowy w Plush i po cesji przenieść numer do Nju.
Byłem dzisiaj w punkcie Plusa żeby to zrobić i pojawił się problem - wg obsługi jak mam Plush na abonament w umowie na czas nieokreślony i zrobię cesję to tracę "warunki promocyjne" na tej umowie - Czyli mam zwykłą umowę w Plush (czyli "kosmiczne warunki") aż do czasu przeniesienia numeru (czyli przez minimum miesięczne wypowiedzenie).
I zonk :/

Szukam teraz rozwiązania jak to zrobić.
- pomyślałem, że wypowiem umowę na abo w Plush, zmigruję do oferty na kartę, przepiszę numer na nową osobę i wtedy przeniosę numer do Nju w abo.
Ale nigdzie na www Plusha nie widzę opcji migracji z Plush abo na Plush na kartę?

W tej opcji problem jest taki, że cedent i cedant mają do siebie 100km i ciężko to będzie zgrać czasowo - żeby po migracji w Plush na abo do karty jak najszybciej przepisać numer na nową osobę i wtedy złożyć wniosek w Nju o przeniesienie.


Ma ktoś może jeszcze jakiś inny pomysł?


Dodam, że problem jak wyżej występuje tylko w ofercie Plush. Inny numer w normalnej ofercie Plusa przeszedł cesję bez problemu z zachowaniem warunków (umowa terminowa kończy się 22 grudnia 2022). Czekam tylko aż przemieli cesję i przenoszę ten numer do Nju na abo.
 #1140238  autor: widex
 22 gru 2022, 13:13
W twoim przypadku należy wypowiedzieć umowę i wysłać SMS-a PRZENIES pod nr 80107. http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... es#p233998
Następnie możesz zmienić dane w Plusie.
Co do zmiany warunków, to nie byłbym taki pewien. Ewentualnie 10 zł drożej, bo tracisz promocję duetową.
 #1140303  autor: rafmik
 22 gru 2022, 23:13
widex pisze:
22 gru 2022, 13:13
W twoim przypadku należy wypowiedzieć umowę i wysłać SMS-a PRZENIES pod nr 80107. http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... es#p233998
Następnie możesz zmienić dane w Plusie.
Co do zmiany warunków, to nie byłbym taki pewien. Ewentualnie 10 zł drożej, bo tracisz promocję duetową.

Dziękuję za informację.
Umowę mam już wypowiedzianą, 16 stycznia numer będzie już w ofercie na kartę i wtedy będę chciał zmienić właściciela numeru.

Problem taki, że mam rozbieżność jak to zrobić:

Wg iBOK Plusa przy rejestracji karty na nowe dane muszą być obecne dwie osoby - były właściciel numeru (ten z umowy abonamentowej) oraz nowy właściciel. Dodatkowo potrzebna jest karta SIM.

Natomiast wg konsultanta z salonu plusa wystarczy tylko osoba na którą ma być zarejestrowana karta oraz sam numer karty SIM.

Która wersja jest prawidłowa? Nie kryję, że dużo wygodniejsza była by wersja z salonu plusa, ze względu na odległość dzielącą byłego i nowego właściciela numeru.
 #1140363  autor: rafmik
 23 gru 2022, 16:11
Remington pisze:
22 gru 2022, 23:25
Pomyśl - ktoś mający w ręku kartę SIM mógłby przejąć numer na własność, a prawowity właściciel nie mógłby jej zablokować, bo już by nie był właścicielem.

Do cesji potrzeba dawcy i biorcy.
Ale tutaj cesji nie będzie - umowa będzie wypowiedziana, a numer będzie nieaktywny.
 #1140374  autor: rafmik
 23 gru 2022, 18:25
Remington pisze:
23 gru 2022, 16:14
Wczoraj opisałeś cesję, a dzisiaj piszesz, że cesji nie będzie. Zrezygnowałeś z tego zamiaru i wolisz nowy numer?
Przecież pisałem - umowa jest wypowiedziana. Zakończy się 16 stycznia i numer przejdzie do oferty na kartę. Ale simka do czasu rejestracji na nowo nie będzie aktywna.
I teraz chodzi mi o ten moment ponownej rejestracji karty SIM.

Czy może to zrobić nowy właściciel, czy musi być przy tym również obecna osoba, na którą była umowa w abo.
Bo wersje iBOK i z punktu Plus się różnią.
 #1140379  autor: Karlos20
 23 gru 2022, 19:34
rafmik: obie strony muszą mieć dowodzik przy sobie. Ty składasz wniosek o cesję numeru. Osoba przejmująca numer ten wniosek podpisuje wraz z danymi potrzebnych do rejestracji numeru na kartę. I to wszystko. Dane rejestracyjne są odpowiednio podmieniane. Osoba przejmująca od Ciebie numer nie musi być Abonentem Plusa - ale jeśli nim jest, proces nieco się przyspieszy, bo dołączy go do swojego konta abonenckiego.
Sprawdź w cenniku czy występuje opłata za cesję, może tak być, że jest ona darmowa, bo w innych sieciach nie jest to oczywiste.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1140386  autor: rafmik
 23 gru 2022, 20:22
Karlos20 pisze:
23 gru 2022, 19:34
rafmik: obie strony muszą mieć dowodzik przy sobie. Ty składasz wniosek o cesję numeru. Osoba przejmująca numer ten wniosek podpisuje wraz z danymi potrzebnych do rejestracji numeru na kartę. I to wszystko. Dane rejestracyjne są odpowiednio podmieniane. Osoba przejmująca od Ciebie numer nie musi być Abonentem Plusa - ale jeśli nim jest, proces nieco się przyspieszy, bo dołączy go do swojego konta abonenckiego.
Sprawdź w cenniku czy występuje opłata za cesję, może tak być, że jest ona darmowa, bo w innych sieciach nie jest to oczywiste.

Dostałem też dzisiaj odpowiedź na forum plusa, która jest zbieżna z info z salonu.
Przy rejestracji karty SIM po jej dezaktywacji (w związku z zakończą umową abonamentową) nie jest potrzebny "poprzedni właściciel numeru". Wystarczy nowa osoba + numer seryjny karty sim.
 #1140396  autor: rymi
 24 gru 2022, 08:24
rafmik pisze:
23 gru 2022, 20:22
Dostałem też dzisiaj odpowiedź na forum plusa, która jest zbieżna z info z salonu.
Przy rejestracji karty SIM po jej dezaktywacji (w związku z zakończą umową abonamentową) nie jest potrzebny "poprzedni właściciel numeru". Wystarczy nowa osoba + numer seryjny karty sim.
Jeśli tak naprawdę by się stało to super zabezpieczenia mają w Plusie :-(

Ja natomiast przepisałem numer na kartę w Orange bez udziału ojca, ale musiałem podać dokładnie w które dni były ostatnie 3 doładowania i na jakie sumy, ale mając dostęp do Mój Orange na WWW nie było z tym problemu, ale jest to już jednak jakieś zabezpieczenie.
 #1140428  autor: rafmik
 25 gru 2022, 17:37
rymi pisze:
24 gru 2022, 08:24

Jeśli tak naprawdę by się stało to super zabezpieczenia mają w Plusie :-(


Zauważ, że to jest tylko możliwe w sytuacji, gdy umowa została wypowiedziana oraz numer nie został wcześniej zarejestrowany SMSem (wtedy automatycznie podstawiają się dane klienta z umowy).
 #1142120  autor: rafmik
 20 sty 2023, 20:35
rymi pisze:
24 gru 2022, 08:24

Jeśli tak naprawdę by się stało to super zabezpieczenia mają w Plusie :-(


Ok, było dokładnie tak jak mówił mi konsultant z punktu Plusa i z info na forum Plusa.
Bez problemu zarejestrowałem nr na siebie (potrzebny był numer telefonu i numer karty sim).