DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1139231  autor: algi
 03 gru 2022, 12:22
W skrócie - szukam drugiej karty SIM / oferty na Kartę aby mieć backup na dane w kilku miejscach gdzie nie mam zasięgu napierwszej karcie (Orange) a jest tam zasięg innej sieci (Plus)

1: Miałem:
ORANGE FREE - pakiet za 360 zł / rok czyli no limit i ponad 2TB danych na rok (po zakupie przez aplikacje)
Niestety w kilka miejsc gdzie jeżdżę - jest brak zasięgu danych (rozmowy działaja)
Plus ma tam zasięg (słaby bo słaby ale cośtam kapie).

2. Mam:
1 karta SIM - Zasięg plusa - Premium Mobile 29,70/miesiąc i 40GB danych
Wszystko fajnie ale w okolicach domu, w drodze do pracy - okazuje się że zasięg PLUSa na dane jest GORSZY niż Orange (LTE)

W związku z tym "backup" dla danych mam:
ORANGE FREE -> doładowania przez aplikację 6x5zł -> razem prawie 100GB danych -> przedłużenie ważności danych na rok za 29 zł.

3. Co chciałbym mieć / czego szukam:
ZAMIENIĆ powyższą konfigurację z pkt.2 sieciami

1 karta SIM gdzie mam głóny numer -> powrót na ORANGE FREE -> 2TB/rok czyli 360zł/rok ->30zł/miesiąc

2 karta SIM -> backup na dane w miejsca gdzie zasięg Orange kuleje - poszukuję jakiejś oferty na kartę opartej na sieci PLUS -> doładowany jakiś pakiet danych za niewielkie pieniądze ważny ROK (patrz punkt 2. jak to wygląda w Orange Free za 30zł)


Zmieniłem sieć Orange->Plus i "zamienił stryjek siekierkę na kijek" czy jak kto woli "z deszczu pod rynnę"

Obecnie na LTE na Samsung Note10Plus - w przyszłym roku wymiana na S23ULTRA więc może 5G na PLUSie poprawi sytuację? (wg map tak ale wg map to i zasięg LTE Advanced powinienem mieć wszędzie a dane kuleją i nic nie idzie pomimo kreski/dwóch i LTE+...)

Rozmawiam mało,
SMSy od święta
MMSy pomijalne
Danych - używam dużo (navi/yt/streamingi video/muzyka/social itd.. stąd oferta Orange Free Na Kartę z 2TB/rok/360zł jest ekstra)
 #1139233  autor: iphoneski
 03 gru 2022, 13:06
A na drugiej koniecznie musi być Plus? Pytam, bo idealna oferta jest w Play Odnowa, gdzie masz bezterminowe pakiety neta. Ja mam właśnie Orange na głównej i Playa jako rezerwa i takie połączenie sprawdza mi się świetnie.
 #1139234  autor: algi
 03 gru 2022, 13:11
Musi być PLUS (sprawdzony!) bo tam gdzie właśnie nie mam zasięgu Orange to nie ma też zasięgu PLAY (domki w lesie nad jeziorem ;)
Dlatego przeszedłem na PLUSa (Premium mobile) i niestety okazało się, że pod Warszawą ten Plus z danymi kuleje - niby wszędzie wg map zasięgu LTE / LTE Advanced a tu na trasie 16km przerywa mi co chwilę streaming (Orange przerywało 1 raz). W przyszłym roku sprawdzę jak tam zasięg 5G - może będzie koło domu lepiej... ale to tylko teoria wg mapki PLUS...
 #1139239  autor: Vieslav
 03 gru 2022, 19:01
Może Plush?
Rok ważności konta po doładowaniu, GB po doładowaniu a potem pakiet 5GB za 5 zł na 30 dni.
Włączasz RWK, doładowujesz za 30 zł. Dostajesz ekstra 15GB na 30 dni, 10GB na YT i TikToka (dodatkowo niektóre aplikacje nie pomniejszają pakietu, np fb, messenger i WhatsApp). Po 30 dniach włączasz 5 GB za 5 zł.
 #1139297  autor: algi
 05 gru 2022, 06:21
Jak się nie kumulują to słabo. Mi właśnie chodzi o efekt posiadania backupowego pakietu GB danych i jednego miesiąca zużyje 1GB a i nego np. podczas wakacji 80GB - coś co da się osiągnąć w Orange Free Na Karte za małe pieniądze.... tylko na nadajnikach Plusa
 #1139304  autor: maniek357
 05 gru 2022, 10:27
Jeśli jako backup, to zamów sobie kartę Lyca z promocji Peppera -> https://www.pepper.pl/promocje/nielimit ... ile-599675

10 zł miesięcznie za no-limit + 70 GB netu. Dostęp do 5G. Nadajniki Plusa. Sam sobie taki backup zrobiłem i działa ok. Fakt, że na 5G mam jakiś dziwny lejek w okolicach 100 Mbps, ale rekordów prędkości nie potrzebuję. W komentarzach ludzie pisali, że wykręcali 200+ Mbps, więc może po prostu mam obciążone nadajniki w okolicy. Generalnie do transmisji danych jak najbardziej polecam.
 #1139310  autor: Karlos20
 05 gru 2022, 11:51
GB w Lyca przechodzą tylko na kolejny okres usługi cyklicznej. Więc zapomnij o kumulacji.
GB można kumulować z miesiąca na miesiąc a nawet na dłuższy czas w OFNK czy u Vikingów do poziomu 913,14 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥