DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1138550  autor: Llordus
 17 lis 2022, 11:48
Tytułem wprowadzenia.
1. Co mam?

Mam obecnie 3 numery - 2 w Play, 1 w Lajt mobile.
Te w Play mam na całkiem atrakcyjnych warunkach dla mnie - umowa bez limitu, 10GB z lejkiem, 25pln/miesiąc, umowa na czas nieokreślony.
Ten w Lajt, koszt ruchomy (bo nie wszystko bezpłatne) ale realnie waha sie pomiędzy 37-40pln/miesiąc, 30gb i umowa obecnie też już chyba na czas nieokreślony.
Dodatkowo na jednym z nr w Play opłacam tidala (bo pasuje mi że tidal grając nie wpływa na zużycie limitu określonego w umowie).

2. czego potrzebuję?

- minimum te same parametry pracy co mam obecnie - internet to must have, im więcej tym lepiej, 10GB to absolutne minimum, a na 1 z numerów to te 30gb wydają się być minimum.
- drugiej karty eSim z duplikatem numeru telefonu. Jeśli dobrze rozpoznałem rynek - to obecnie wchodzą w grę Orange i TMobile. Niestety Orange kiedyś zrobił mnie na kasę, więc dożywotnio trafił na moją prywatną czarną listę. Zostaje TMobile zatem.

No i teraz pytanie właściwe.
Rzuciłem okiem na stronie TMobile na oferty, ale porównując moje obecne opłaty z tym co musiałbym płacić po migracji - to jest jakiś kosmos.
eSim na zegarku brzmi fajnie, ale nie za cenę podwojenia miesięcznych rachunków :)

Da się z nim ugrać coś sensownego, czy nie?

Z góry dzięki za wszelkie porady.

p.s.
podejrzewam że przy przeniesieniu będą umowy terminowe - warto by był to jak najkrótszy możliwy okres. wolałbym nie wiązać się z nikim na kolejne 24 miesiące.
 #1138552  autor: Karlos20
 17 lis 2022, 12:21
A czemu chcesz koniecznie abonament? Może czas przeprosić Orange i przejść do Flexa?
Tam masz eSIM bez dodatkowych opłat wraz z kartą dodatkową, która współdzieli usługi i neta z głównej karty (dobra np. na zegarek czy Apple Watcha Cellurar).
Musisz sobie ustalić ile chcesz tego internetu na daną liczbę numerów. Opcje są następujące:
30 GB za 30 (w tym 1 dodatkowa karta SIM/eSIM),
45 GB za 35 (w tym 1 dodatkowa karta SIM/eSIM),
80 GB za 50 (w tym 2 dodatkowe karty SIM/eSIM),
150 GB za 80 (w tym 3 dodatkowe karty SIM/eSIM).
A przy dodatkowym numerze można wybrać plan za 15 zł wyłącznie z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami. Na ten numer możesz przesyłać GB z pozostałych 2 numerów, dobierając sobie dowolną ilość GB wedle potrzeb.

W T abonament co z tego że za 65 zł masz wszystko nielimitowane wraz z netem tylko na smartfonie do 30 Mbps, skoro masz dodatkowo płatne 2 opcje: "Tandem" za 69 zł jednorazowo albo ekstra karta eSIM za 9 zł/mc. Umowa w tej opcji jest na 6 miesięcy, a po niej abonament wzrasta z 65 do 75 zł (uwzględniając 10 zł rabatu za marketing, terminową płatność i eFakturę).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138555  autor: Llordus
 17 lis 2022, 12:49
Karlos20 pisze:
17 lis 2022, 12:21
A czemu chcesz koniecznie abonament?
Bo leniwy (a jednocześnie dość zajęty) jestem i wolę opłacać 1-2 faktury wg mojej dostępności i wolnego czasu.
Karlos20 pisze:
17 lis 2022, 12:21
Może czas przeprosić Orange i przejść do Flexa?
Tam masz eSIM bez dodatkowych opłat wraz z kartą dodatkową, która współdzieli usługi i neta z głównej karty (dobra np. na zegarek czy Apple Watcha Cellurar).
Musisz sobie ustalić ile chcesz tego internetu na daną liczbę numerów. Opcje są następujące:
30 GB za 30 (w tym 1 dodatkowa karta SIM/eSIM),
45 GB za 35 (w tym 1 dodatkowa karta SIM/eSIM),
80 GB za 50 (w tym 2 dodatkowe karty SIM/eSIM),
150 GB za 80 (w tym 3 dodatkowe karty SIM/eSIM).
A przy dodatkowym numerze można wybrać plan za 15 zł wyłącznie z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami. Na ten numer możesz przesyłać GB z pozostałych 2 numerów, dobierając sobie dowolną ilość GB wedle potrzeb.
Czy ja dobrze rozumiem, że mogę wybrać np. za 50 pln opcję 80GB (którą napędzę telefon i zegarek) + 2 dodatkowe numery za 15 pln każdy (internet napędzony z puli 80GB) i to wszystko razem wyjdzie 80 pln?
Bo jak nie trawię pomarańczowych od lat, to taka oferta wygląda conajmniej na intrygującą.
Jakie tu są kruczki?
Jakieś problemy z roamingiem?
A co w przypadku zjedzenia całej puli netu?

Karlos20 pisze:
17 lis 2022, 12:21
W T abonament co z tego że za 65 zł masz wszystko nielimitowane wraz z netem tylko na smartfonie do 30 Mbps, skoro masz dodatkowo płatne 2 opcje: "Tandem" za 69 zł jednorazowo albo ekstra karta eSIM za 9 zł/mc. Umowa w tej opcji jest na 6 miesięcy, a po niej abonament wzrasta z 65 do 75 zł (uwzględniając 10 zł rabatu za marketing, terminową płatność i eFakturę).
Rozumiem żę ta opcja to pokrywa tylko 1 nr telefonu i - za dopłatą - duplikat eSim na zegarek?
 #1138556  autor: Karlos20
 17 lis 2022, 12:58
Llordus: Inaczej.
Za 50 zł dostajesz na 1 numerze pulę 80 GB + Social Pass. Możesz w ramach planu włączyć 2 dodatkowe karty, które będą współdzielić te usługi na głównej karcie (klony głównej karty). Cena bez zmian.
Na tym samym koncie Flex możesz dokupić 2 numery po 15 zł i przesłać z tych 80 GB dowolną liczbę GB wedle potrzeb. Łączny koszt to 80 zł/mc. Płatność cykliczna kartą płatniczą lub zasilając saldo Blikiem, wygodniej niż w abonamencie.
Żadnych kruczków. Brak problemów z roamingiem, unijny jest w cenie planu, a poza UE - kupujesz pakiet roamingowy, chroniąc Cię przed wysokimi rachunkami (takie się zdarzają u nieświadomych userów).
Jeśli zjesz neta do zera, włączy się lejek 64 kbps. Można zmienić plan na wyższy lub dokupić GB - to Ty decydujesz.
Dodatkowo jest promka: 6 miesięcy z dodatkową paczką 50 GB co 30 dni za 0 zł. Na każdy numer.

Opcja z T-Mobile (nielimitowane wszystko) za 65 zł + 9 zł za eSIM do zegarka (klon głównej karty) obejmuje tylko 1 numer telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138558  autor: Llordus
 17 lis 2022, 13:05
Karlos20 pisze:
17 lis 2022, 12:58
Llordus: Inaczej.
Za 50 zł dostajesz na 1 numerze pulę 80 GB + Social Pass. Możesz w ramach planu włączyć 2 dodatkowe karty, które będą współdzielić te usługi na głównej karcie (klony głównej karty). Cena bez zmian.
Na tym samym koncie Flex możesz dokupić 2 numery po 15 zł i przesłać z tych 80 GB dowolną liczbę GB wedle potrzeb. Łączny koszt to 80 zł/mc. Płatność cykliczna kartą płatniczą lub zasilając saldo Blikiem, wygodniej niż w abonamencie.
Żadnych kruczków. Brak problemów z roamingiem, unijny jest w cenie planu, a poza UE - kupujesz pakiet roamingowy, chroniąc Cię przed wysokimi rachunkami (takie się zdarzają u nieświadomych userów).
Jeśli zjesz neta do zera, włączy się lejek 64 kbps. Można zmienić plan na wyższy lub dokupić GB - to Ty decydujesz.
Dodatkowo jest promka: 6 miesięcy z dodatkową paczką 50 GB co 30 dni za 0 zł. Na każdy numer.

Opcja z T-Mobile (nielimitowane wszystko) za 65 zł + 9 zł za eSIM do zegarka (klon głównej karty) obejmuje tylko 1 numer telefonu.

No to flex ma moją uwagę. Sorry Winetou, business is business.

Jak odpalic flexa w O? moge po prostu przeniesc numer i pyk?

A T mobile ma jakas oferte zeby dolozyc dodatkowe numery? jak to wtedy cenowo wychodzi?
 #1138559  autor: Karlos20
 17 lis 2022, 13:10
Llordus: wszystko ogarniesz w aplikacji Orange Flex - też przeniesienie numeru. Aplikacja poprowadzi Cię przez cały proces.

T-Mobile ma za dodatkowe numery rabat 20 zł za kolejny numer, ale to i tak wyjdzie Tobie relatywnie drożej. Wszystko zależy ile chcesz wydać i ile chcesz GB. Rabat obowiązuje przy umowie na 2 lata, a zgodnie z pierwszym postem nie chcesz wiązać się 2-letnim kagańcem, a ten warunek spełnia Orange Flex (nie spodoba się, rezygnujesz w każdej chwili).

Alternatywnie jest też Heyah01 (też T-Mobile), do 30 listopada dostępny jest plan 20 GB za 19,99 /mc za każdy numer - bez rabatów, eSIM, 5G i elastyczności co we Flexie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1138561  autor: Llordus
 17 lis 2022, 13:34
Karlos20 pisze:
17 lis 2022, 13:10
Llordus: wszystko ogarniesz w aplikacji Orange Flex - też przeniesienie numeru. Aplikacja poprowadzi Cię przez cały proces.

T-Mobile ma za dodatkowe numery rabat 20 zł za kolejny numer, ale to i tak wyjdzie Tobie relatywnie drożej. Wszystko zależy ile chcesz wydać i ile chcesz GB. Rabat obowiązuje przy umowie na 2 lata, a zgodnie z pierwszym postem nie chcesz wiązać się 2-letnim kagańcem, a ten warunek spełnia Orange Flex (nie spodoba się, rezygnujesz w każdej chwili).

Alternatywnie jest też Heyah01 (też T-Mobile), do 30 listopada dostępny jest plan 20 GB za 19,99 /mc za każdy numer - bez rabatów, eSIM, 5G i elastyczności co we Flexie.

Bardzo dziękuję za pomoc.
Wychodzi na to że trzeba się z pomarańczowymi przeprosić i sprawdzić tego Flexa.
Trochę nieoczekiwane - ale cóż :)
 #1138562  autor: Karlos20
 17 lis 2022, 13:45
Nie ma za co. W razie pytań, pisz :)
Polecam skorzystać z promocji - masz do wyboru pierwszy miesiąc dowolnego planu za 1 zł (kod FLEX) albo 6 miesięcy za pół ceny z kodem rabatowym po zebraniu 80 pkt w aplikacji Stepler. Ewentualnie bonus 30 zł z kodem polecającym za opłacenie pierwszych trzech planów (info na PW). Promocja dostępna tylko na pierwszy numer we Flexie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥