DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1145122  autor: MariuszY
 09 mar 2023, 07:33
mirekK pisze:
08 mar 2023, 20:58
Dziś otrzymałem w aplikacji mobilnej info, że operator (Play taryfa "Od nowa", saldo konta 45 pln ważne do lutego 2024) pobierze 5 pln jeśli do końca dzisiejszego dnia nie WYDAM 5 pln. Karta potrzebna TYLKO do internetu, średnie zużycie miesięczne to skromne 20-25 MB. Jak wykorzystam saldo złotówek chyba przejdę do FAKTmobile:
Szkoda, że napisałeś tak późno.
mirekK pisze:... nie ma niestety żadnego za 5 pln. Najtańszy był ten, o którym pisałem .. odpaliłem go. Tak będę robił przez 8 kolejnych miesięcy (saldo po doładowaniu 40 pln), jeśli nic się nie zmieni w tej taryfie.
A później pewnie nie zawodny Fakt ! Play coraz częściej zagrywa nie fair... oczywiste, że każdy chce zarabiać, no ale.
Czyli który był najtańszy - ten za 9zł?
Na marginesie - ja z kasą przeszedłbym do Faktu - co miesiąc pakiet za 3zł i masz 1GB. Z nawiązką na twoje potrzeby. Jeśli będzie taka opcja to może być też VM, jak pisała @klaudia123 - w pakiecie mini3 masz mniej neta, ale też powinno wystarczyć. Obie opcje są cykliczne i obie wg twoich kryteriów wystarczające, a póki co bez innych opłat, więc za saldo konta obskoczysz cały rok z nawiązką. Jedyny koszt to doładowanie konta 5zł po zmianie taryfy na FM (dla przedłużenia ważności konta). Pomyśl o tym w następnym miesiącu ;-)
 #1145128  autor: TomLee
 09 mar 2023, 09:14
Panowie namieszaliście w temacie, nawet Karlos20 pisząc o pakiecie cyklicznym za 5 zł. Zapewne miał na myśli pakiet jednorazowy bo wszelkie pakiety cykliczne znikają z konta po 30 dniach. Przy niewielkim zużyciu miesięcznym, tak do 1 GB odnowa jest lepszym wyborem od faktu. Póki jest kasa na koncie to należy raz na 30 dni wykupić pakiet jednorazowy 1GB za 5 zł. Gdy kasa się skończy to nie będzie czego zabierać i wtedy wystarczy zasilić konto kwotą 5 zł raz na 12-13 miesięcy. Natomiast przechodząc do faktu traci się wszystkie zgromadzone GB z pakietów, przechodzi tylko kasa a pakiety GB nie kumulują się.
 #1145131  autor: mirekK
 09 mar 2023, 10:06
dzięki pluszaki :)
TomLee trafiłeś w sedno.. bo właśnie zapomniałem zapytać co jeśli saldo konta będzie = 0.
Najważniejsze, żeby pakiet był max długo ważny, nawet jakiś skromny rzędu 0,2-1,0 GB.
 #1145133  autor: Karlos20
 09 mar 2023, 10:35
Dlatego masz wybór. Pakiety bez terminu ważności się kumulują i doładowanie czy jego zakup spełnia warunki aktywności w odNOWIE. W Fakcie opłaty nie ma, a kasę masz do dowolnego wykorzystania przez rok, ale ważność pakietów musisz samemu pilnować.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145135  autor: Remington
 09 mar 2023, 10:41
Ja bym podszedł do tego matematycznie.

Mając 45 zł:
- w Fakcie: trzeba doładować dwa razy razy za 5 zł (po migracji oraz po roku), więc będzie to 55 zł, które da 18 miesięcy po 3 zł comiesięcznego netu - czyli 18 miesięcy po konieczności dopłacenia 10 zł
- w Odnowie: 9 miesięcy comiesięcznie kupowanych pakietów bezterminowych, które później będą bez doładowań ważne 13 miesięcy od zakupu ostatniego z nich - czyli 22 miesiące bez żadnych dopłat (przy małym zużyciu wtedy wystarczy doładować za 5 zł, kupić pakiet i znowu rok spokoju)

Reasumując, o ile nie będzie zmian w ofertach, pozostanie w Odnowie jest korzystniejsze.
 #1145137  autor: Karlos20
 09 mar 2023, 10:46
Trzeba dodać, że w Fakcie nie ma kumulacji neta przy odnawialnych co miesiąc paczkach danych (występuje tylko w jednorazowych i to starszego typu ), ale nie będę tego wątku komplikował.
Zgadzam się, odNOWA tutaj wydaje się korzystniejsza.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145144  autor: TomLee
 09 mar 2023, 11:57
mirekK pisze:
09 mar 2023, 10:06
dzięki pluszaki :)
TomLee trafiłeś w sedno.. bo właśnie zapomniałem zapytać co jeśli saldo konta będzie = 0.
W odnowie mając na koncie 0 zł spokojnie można korzystać ze zgromadzonych GB do 12 miesięcy od ostatniej płatnej aktywności.
 #1145162  autor: neotele
 09 mar 2023, 13:37
Remington pisze:
09 mar 2023, 10:41
Ja bym podszedł do tego matematycznie.

Mając 45 zł:
- w Fakcie: trzeba doładować dwa razy razy za 5 zł (po migracji oraz po roku), więc będzie to 55 zł, które da 18 miesięcy po 3 zł comiesięcznego netu - czyli 18 miesięcy po konieczności dopłacenia 10 zł
- w Odnowie: 9 miesięcy comiesięcznie kupowanych pakietów bezterminowych, które później będą bez doładowań ważne 13 miesięcy od zakupu ostatniego z nich - czyli 22 miesiące bez żadnych dopłat (przy małym zużyciu wtedy wystarczy doładować za 5 zł, kupić pakiet i znowu rok spokoju)

Reasumując, o ile nie będzie zmian w ofertach, pozostanie w Odnowie jest korzystniejsze.
Nie uwzględniłeś darmowych pakietów w FM, a biorąc pod uwagę to, co powiedział zoltan666 w pierwszym poście, że dużo nie rozmawia, być może wystarczą mu przez większość czasu darmowe średnio-miesięcznie 43 min + 43 SMSy + 217 MB, przy koszcie doładowania za 5 zł co rok.
 #1145165  autor: TomLee
 09 mar 2023, 13:53
Remington pisze:
09 mar 2023, 10:41
Ja bym podszedł do tego matematycznie.

Mając 45 zł:
- w Fakcie: trzeba doładować dwa razy razy za 5 zł (po migracji oraz po roku), więc będzie to 55 zł, które da 18 miesięcy po 3 zł comiesięcznego netu - czyli 18 miesięcy po konieczności dopłacenia 10 zł
- w Odnowie: 9 miesięcy comiesięcznie kupowanych pakietów bezterminowych, które później będą bez doładowań ważne 13 miesięcy od zakupu ostatniego z nich - czyli 22 miesiące bez żadnych dopłat (przy małym zużyciu wtedy wystarczy doładować za 5 zł, kupić pakiet i znowu rok spokoju)

Reasumując, o ile nie będzie zmian w ofertach, pozostanie w Odnowie jest korzystniejsze.
dla odnowy powinieneś dołożyć jeszcze 2 miesiące, ponieważ przyjąłeś 55 zł dla FM :).
 #1145177  autor: neotele
 09 mar 2023, 14:57
@mirekK
Z saldem 45 zł i zapotrzebowaniem 20-25 GB/mies. w Play odNnowa dużo nie zyskasz - akurat wystarczy Ci na ok 1 miesiąc.

Lepszą alternatywą będzie migracja do Virgin i tam kupujesz mini3 za 3 zł + następne GB płacąc 1 zł/GB
W sumie 45 zł wystarczy Ci na ok 1,5 miesiąca.

Najkorzystniej dla Ciebie będzie przeniesienie numeru do OFnK.
Wprawdzie Play skasuje Ci 20 zł, ale zwróci jeszcze 25 zł, które wykorzystasz efektywniej w Orange, korzystając z obecnych kilku intratnych promocji:
1. 2GB z RWK za przeniesienie
2. promo 300GB - aktywacja do końca maja! - w sumie będzie ok 450 GB ważne nawet 3 lata
3. promo 10 zł za zgody (aktywacja dopiero od 34 dnia w Orange!)
4. 115 GB z za darmo przez pierwsze 31 dnia z promo 1200GB - aktywacja do końca marca!

Przy 20-25 GB/miesiąc będzie to Cię kosztować ok 3,5 zł/miesiąc.

Tu znajdziesz kilka wskazówek na temat możliwych promocji w Orange, dobrze opisanych przez Karlos20: viewtopic.php?p=1141068#p1141068
Ostatnio zmieniony 09 mar 2023, 15:09 przez neotele, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1145183  autor: neotele
 09 mar 2023, 15:08
20-25 MB to wejście na kilka bardziej rozbudowanych stron. Możliwe więc, że autor posta się pomylił.

Ale jeśli to np. do bramy garażowej, to wtedy tylko szybkie przejście do FM (, żeby Play nie ograbił kolegi @mirekK z 5 zł), a tam darmowe kody z MB lub pakiet za 3 zł.
 #1145188  autor: Remington
 09 mar 2023, 15:45
neotele pisze:
09 mar 2023, 15:08
jeśli to np. do bramy garażowej, to wtedy ... darmowe kody z MB...

Nie za bardzo wyobrażam sobie bramę wysyłającą dokładnie co tydzień kod z gazety lub naszego forum :) To już prędzej pakiet za 3 zł, ale wtedy wchodzi moja kalkulacja i 45 zł starczy na dużo krócej niż w Odnowie.
 #1147839  autor: mirekK
 15 kwie 2023, 12:26
neotele pisze:
09 mar 2023, 14:57
@mirekK
Z saldem 45 zł i zapotrzebowaniem 20-25 GB/mies. w Play odNnowa dużo nie zyskasz - akurat wystarczy Ci na ok 1 miesiąc.

Lepszą alternatywą będzie migracja do Virgin i tam kupujesz mini3 za 3 zł + następne GB płacąc 1 zł/GB
W sumie 45 zł wystarczy Ci na ok 1,5 miesiąca.

Najkorzystniej dla Ciebie będzie przeniesienie numeru do OFnK.
Wprawdzie Play skasuje Ci 20 zł, ale zwróci jeszcze 25 zł, które wykorzystasz efektywniej w Orange, korzystając z obecnych kilku intratnych promocji:
1. 2GB z RWK za przeniesienie
2. promo 300GB - aktywacja do końca maja! - w sumie będzie ok 450 GB ważne nawet 3 lata
3. promo 10 zł za zgody (aktywacja dopiero od 34 dnia w Orange!)
4. 115 GB z za darmo przez pierwsze 31 dnia z promo 1200GB - aktywacja do końca marca!

Przy 20-25 GB/miesiąc będzie to Cię kosztować ok 3,5 zł/miesiąc.

Tu znajdziesz kilka wskazówek na temat możliwych promocji w Orange, dobrze opisanych przez Karlos20: viewtopic.php?p=1141068#p1141068
dzięki Neotele, umknął mi Twój ciekawy wpis. Jak to play zwróci jeszcze 25 pln ?

Przyszła mi do głowy jedna opcja czy środków promocyjnych znajdujących się na karcie nie można przeksięgować na swój inny nr w play ewent doładować z nich konto innego nr ?
 #1147860  autor: babciagienia1p
 15 kwie 2023, 15:08
mirekK pisze:
15 kwie 2023, 12:26
Jak to play zwróci jeszcze 25 pln ?
Przyszła mi do głowy jedna opcja czy środków promocyjnych znajdujących się na karcie nie można przeksięgować na swój inny nr w play ewent doładować z nich konto innego nr ?

1) Trzeba wystąpić o zwrot środków z konta głównego. Przy zwrocie potrącą 20,- zł opłaty manipulacyjnej.
2) Nie można przeksięgować.
 #1152185  autor: kompleksowy
 25 cze 2023, 16:54
Cześć
Podpinam się pod wątek ponieważ moje pytanie dotyczy taryfy odNoWA , jedynie oczekiwania są nieco inne.
Numer służy głównie do wykonywania i odbierania połączeń głosowych, sms, mms sporadyczne. Dane komórkowe zużywane w niewielkim zakresie.
Zakupuję dla tego numeru co jakiś czas pakiet 100 minut (15 zł), które użytkownik zużywał w dłuższym okresie czasu. Było ok do czasu kiedy nie wprowadzi opłaty miesięcznej za 5 zł oraz miesięcznej ważności konta. Oferta przestała mi się podobać bo muszę comiesięcznie płacić za utrzymanie konta 5 zł pomimo tego że wykupuję jeszcze pakiet 100 minut.

Szukam pomysłu co zrobić z numerem aby znaleźć ekonomicznego rozwiązanie dla moich potrzeb.

Spodobał mi się Fakt mobile i pakiet za 3 zł. Powinien wystarczyć na potrzeby użytkownika. Jedyny kłopot jest z tym że pakiet nie jest cykliczny i trzeba pamiętać o jego odnawianiu. Chciałbym coś odnawialnego . Nie wykluczam abonamentu ale bez okresu zobowiązania.
Co poradzicie?
 #1152186  autor: neotele
 25 cze 2023, 17:17
kompleksowy pisze:Spodobał mi się Fakt mobile i pakiet za 3 zł. Powinien wystarczyć na potrzeby użytkownika. Jedyny kłopot jest z tym że pakiet nie jest cykliczny i trzeba pamiętać o jego odnawianiu. Chciałbym coś odnawialnego
Zobacz Virgin - pakiety odnawialne:
Mini3 za 3 zł
30 minut do wszystkich sieci w Polsce
30 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce
300 MB szybkiej transmisji danych w Polsce

lub
Mini9 za 9 zł
300 minut do wszystkich sieci w Polsce
300 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce
1 GB szybkiej transmisji danych w Polsce

Dodatkowo możesz tu dokupić pakiety 1GB za 1 zł
Ostatnio zmieniony 25 cze 2023, 17:19 przez neotele, łącznie zmieniany 1 raz.