DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1147839  autor: mirekK
 15 kwie 2023, 12:26
neotele pisze:
09 mar 2023, 14:57
@mirekK
Z saldem 45 zł i zapotrzebowaniem 20-25 GB/mies. w Play odNnowa dużo nie zyskasz - akurat wystarczy Ci na ok 1 miesiąc.

Lepszą alternatywą będzie migracja do Virgin i tam kupujesz mini3 za 3 zł + następne GB płacąc 1 zł/GB
W sumie 45 zł wystarczy Ci na ok 1,5 miesiąca.

Najkorzystniej dla Ciebie będzie przeniesienie numeru do OFnK.
Wprawdzie Play skasuje Ci 20 zł, ale zwróci jeszcze 25 zł, które wykorzystasz efektywniej w Orange, korzystając z obecnych kilku intratnych promocji:
1. 2GB z RWK za przeniesienie
2. promo 300GB - aktywacja do końca maja! - w sumie będzie ok 450 GB ważne nawet 3 lata
3. promo 10 zł za zgody (aktywacja dopiero od 34 dnia w Orange!)
4. 115 GB z za darmo przez pierwsze 31 dnia z promo 1200GB - aktywacja do końca marca!

Przy 20-25 GB/miesiąc będzie to Cię kosztować ok 3,5 zł/miesiąc.

Tu znajdziesz kilka wskazówek na temat możliwych promocji w Orange, dobrze opisanych przez Karlos20: viewtopic.php?p=1141068#p1141068
dzięki Neotele, umknął mi Twój ciekawy wpis. Jak to play zwróci jeszcze 25 pln ?

Przyszła mi do głowy jedna opcja czy środków promocyjnych znajdujących się na karcie nie można przeksięgować na swój inny nr w play ewent doładować z nich konto innego nr ?
 #1147860  autor: babciagienia1p
 15 kwie 2023, 15:08
mirekK pisze:
15 kwie 2023, 12:26
Jak to play zwróci jeszcze 25 pln ?
Przyszła mi do głowy jedna opcja czy środków promocyjnych znajdujących się na karcie nie można przeksięgować na swój inny nr w play ewent doładować z nich konto innego nr ?

1) Trzeba wystąpić o zwrot środków z konta głównego. Przy zwrocie potrącą 20,- zł opłaty manipulacyjnej.
2) Nie można przeksięgować.
 #1152185  autor: kompleksowy
 25 cze 2023, 16:54
Cześć
Podpinam się pod wątek ponieważ moje pytanie dotyczy taryfy odNoWA , jedynie oczekiwania są nieco inne.
Numer służy głównie do wykonywania i odbierania połączeń głosowych, sms, mms sporadyczne. Dane komórkowe zużywane w niewielkim zakresie.
Zakupuję dla tego numeru co jakiś czas pakiet 100 minut (15 zł), które użytkownik zużywał w dłuższym okresie czasu. Było ok do czasu kiedy nie wprowadzi opłaty miesięcznej za 5 zł oraz miesięcznej ważności konta. Oferta przestała mi się podobać bo muszę comiesięcznie płacić za utrzymanie konta 5 zł pomimo tego że wykupuję jeszcze pakiet 100 minut.

Szukam pomysłu co zrobić z numerem aby znaleźć ekonomicznego rozwiązanie dla moich potrzeb.

Spodobał mi się Fakt mobile i pakiet za 3 zł. Powinien wystarczyć na potrzeby użytkownika. Jedyny kłopot jest z tym że pakiet nie jest cykliczny i trzeba pamiętać o jego odnawianiu. Chciałbym coś odnawialnego . Nie wykluczam abonamentu ale bez okresu zobowiązania.
Co poradzicie?
 #1152186  autor: neotele
 25 cze 2023, 17:17
kompleksowy pisze:Spodobał mi się Fakt mobile i pakiet za 3 zł. Powinien wystarczyć na potrzeby użytkownika. Jedyny kłopot jest z tym że pakiet nie jest cykliczny i trzeba pamiętać o jego odnawianiu. Chciałbym coś odnawialnego
Zobacz Virgin - pakiety odnawialne:
Mini3 za 3 zł
30 minut do wszystkich sieci w Polsce
30 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce
300 MB szybkiej transmisji danych w Polsce

lub
Mini9 za 9 zł
300 minut do wszystkich sieci w Polsce
300 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce
1 GB szybkiej transmisji danych w Polsce

Dodatkowo możesz tu dokupić pakiety 1GB za 1 zł
Ostatnio zmieniony 25 cze 2023, 17:19 przez neotele, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1152187  autor: darekka
 25 cze 2023, 17:18
kompleksowy pisze:
25 cze 2023, 16:54
Było ok do czasu kiedy nie wprowadzi opłaty miesięcznej za 5 zł oraz miesięcznej ważności konta. Oferta przestała mi się podobać bo muszę comiesięcznie płacić za utrzymanie konta 5 zł pomimo tego że wykupuję jeszcze pakiet 100 minut.
ale ciemnote(przynajmniej w części) ciśniesz-w OdNowie jak kupujesz jakikolwiek pakiet za minimum 5zł to dany cykl masz juz bez konieczności doładowania/jesteś zwolniony z karnej opłaty(warunkiem bezpłatności danego cyklu jest: wydzwonienie 5zł/doładowanie za 5zł lub zakup pakietu za minimum 5zł)! Druga sprawa gdzieś znalazł info, ze masz w tej ofercie miesięczną ważność konta.

Najprościej skoro musisz kupować minuty to: 3msc po kolej ładujesz po 5zeta(masz przy okazji brak opłaty za brak aktywności spełniony i zbierasz hajs na minuty), z zebranych 15zł 4-ego miesiąca kupujesz 100minut za 15zł(i masz spełniony warunek braku opłaty w tym miesiącu) i...znowu powtarzasz 3msc doładowań po 5zł i ponownie 1 miesiąc zakup minut za 15zł lub ewentualnie zamiennie zakup pakietu neta. Niejako przy okazji włączasz i automatycznie utrzymujesz StanDarmowy(darmowe sms,rozmowy do Play i submarek). Tym samym za 15zł masz 4msc StanDarmowy+spełniony warunek braku opłaty i zebrany hajs na minuty(które i tak musisz kupić od czasu do czasu)-średnio 15zł/4msc daje 3,75zł/msc za utrzymanie numeru,zakupione minuty i StanDarmowy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1152204  autor: kompleksowy
 25 cze 2023, 23:10
1. Virgin działa na nadajnikach Play? Przenosi się do nich numer w salonach Play i następnie zarządza przez Play24? Nie ma ma na stronie oferty Mini3 a o pakiecie Mini9 wiele nie piszą. Jest jakich opis, regulamin. Info o ważności numeru, koniecznych doładowaniach, odnawialności pakietu ?

2.
ale ciemnote(przynajmniej w części) ciśniesz-w OdNowie jak kupujesz jakikolwiek pakiet za minimum 5zł to dany cykl masz już bez konieczności doładowania/jesteś zwolniony z karnej opłaty(warunkiem bezpłatności danego cyklu jest: wydzwonienie 5zł/doładowanie za 5zł lub zakup pakietu za minimum 5zł)! Druga sprawa gdzieś znalazł info, ze masz w tej ofercie miesięczną ważność konta.
Chyba nie czytałeś dokładnie jak korzystam z tego numeru i dlaczego pobierają opłatę. Nie mam potrzeby kupowania dodatkowych pakietów po to tylko aby je zakupić. Na infolinii dowiedziałem się że jak nie doładuję lub nie będą mieli z czego ściągnąć to numer nie będzie działał mimo ważnego pakietu 100 minut.

3.
Najprościej skoro musisz kupować minuty to: 3msc po kolej ładujesz po 5zeta(masz przy okazji brak opłaty za brak aktywności spełniony i zbierasz hajs na minuty), z zebranych 15zł 4-ego miesiąca kupujesz 100minut za 15zł(i masz spełniony warunek braku opłaty w tym miesiącu) i...znowu powtarzasz 3msc doładowań po 5zł i ponownie 1 miesiąc zakup minut za 15zł lub ewentualnie zamiennie zakup pakietu neta. Niejako przy okazji włączasz i automatycznie utrzymujesz StanDarmowy(darmowe sms,rozmowy do Play i submarek). Tym samym za 15zł masz 4msc StanDarmowy+spełniony warunek braku opłaty i zebrany hajs na minuty(które i tak musisz kupić od czasu do czasu)-średnio 15zł/4msc daje 3,75zł/msc za utrzymanie numeru,zakupione minuty i StanDarmowy.
Dzięki za radę ale ten proces jest dla mnie zbyt skomplikowany.

Może podsumuję czego szukam: bezterminowego zobowiązania za 5 - 10 zł , abonamentu/pakietu odnawialnego w którym jest pakiet kilkudziesięciu minut , klika sms,ów , trochu danych. Najlepiej było by doładować konto np. na pół roku i zapomnieć o zobowiązaniach. Jedną z opcji może być Virgin.
 #1152214  autor: neotele
 26 cze 2023, 00:57
kompleksowy pisze:1. Virgin działa na nadajnikach Play?
tak
kompleksowy pisze:Przenosi się do nich numer w salonach Play i następnie zarządza przez Play24?
tak, tak
kompleksowy pisze: Nie ma ma na stronie oferty Mini3 a o pakiecie Mini9 wiele nie piszą. Jest jakich opis, regulamin
https://virginmobile.pl/regulaminy/regulaminy
kompleksowy pisze: Info o ważności numeru, koniecznych doładowaniach, odnawialności pakietu ?
Każde doładowanie oraz uruchomienie pakietu Mini daje RWK.
Nie ma tu żadnego przymusu doładowań czy opłat karnych za bezczynność.
 #1152217  autor: kompleksowy
 26 cze 2023, 08:04
Każde doładowanie oraz uruchomienie pakietu Mini daje RWK.
Nie ma tu żadnego przymusu doładowań czy opłat karnych za bezczynność.
Fajne warunki bo czytelenie i bez konieczności pamiętania o datach , kodach. Czy można dukupić jakiś pakiet mms?

Czy są jeszcze jakieś inne podobne oferty dla porówania.?

Vectra ma np. abonament za 10 zł z no limit i 2 GB ale konieczne jest podpisanie 2 letniej umowy :wink:
 #1152222  autor: neotele
 26 cze 2023, 09:04
Z MMSami nie jest dla mnie jasne.
Standard: 45 gr
https://virginmobile.pl/regulaminy/regulaminy
Cennik taryfy #ChcęWszystko

W play24 jest:
Obrazek

Choć w dokumentach widzę tylko info o 400 sms za 3 zł
https://virginmobile.pl/oferty/karta/pa ... t-i-danych
https://virginmobile.pl/kody-ussd

Na stronie Virgin prawie jest wszystko opisane.
A zawsze pozostaje: https://virginmobile.pl/kontakt

Ktoś kiedyś powiedział: "szukajcie a znajdziecie"..
 #1152316  autor: kompleksowy
 26 cze 2023, 22:38
@kompleksowy
Plus/Plush - pakiet UA - NL z MMS-ami + 30 GB na 90 dób za 30,- zł. Oferta wygasająca. Ostatni możliwy dzień aktywacji - 14 lipca 2023.
Ten pakiet jest cykliczny dla wszystkich ? Sam się odnawia jeśli środki są na kącie ? Jeśli ktoś zdąży z aktywacją do 14 lipca to mu nie wyłączą pakietu po pewnym czasie?
Nie wiem czy uda mi się tak szybko przenieść numer?
 #1152317  autor: Karlos20
 26 cze 2023, 22:47
To nie jest pakiet cykliczny, po 90 dobach się wyłączy. Jeśli go włączysz przed 14 lipca, to będzie on ważny zgodnie z podaną datą w smsie zwrotnym po wywołaniu kodu *136#

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152321  autor: babciagienia1p
 26 cze 2023, 23:33
kompleksowy pisze:
26 cze 2023, 22:38
Nie wiem czy uda mi się tak szybko przenieść numer?

Numer uda się przenieść. Przenoszą w ciągu 1-2 dni roboczych. Można też wyznaczyć konkretną datę przeniesienia tylko - tak jak pisał @Karlos20 - akcja jest jednorazowa. 14 lipca 2023 ostatni dzień oferty. Po aktywacji jej nie wyłączą, ale najpóźniej 12 października 2023 staniesz ponownie przed dzisiejszym dylematem.
Poza tym - w przypadku przeniesienia - można skorzystać z zupełnie bezpłatnych ofert 90 dób ze znacznie większą ilością GB, więc w przypadku numerów przenoszonych pakiet UA jest mało sensowny. Lepiej włączyć 3 bezpłatne miesiące, tylko po ich upływie znowu będziesz musiał zastanawiać się co dalej.
 #1152327  autor: zulu144dwa
 27 cze 2023, 01:46
kompleksowy: trzeba nauczyć się korzystania z Odnowy.
Jedyny problem to zapewnienie SD do Play.

Co 2 miesiące doładowujemy za 5 zł.
Jak wyłączyli SD to włączamy.
5 zł od razu po włączeniu SD wykorzystujemy na pakiety bezterminowe na 1 GB albo 100 SMSów
Po wyczerpaniu 100 Minut doładowujemy za 15 zł.
Włączamy SD. Włączamy 100 minut bezterminowe
Szczegóły to można znaleźć na tym forum.

Odnowy nie doładowywałem od ponad 1,5 roku
Mam jeszcze ponad 80 minut i 2,5 GB do wykorzystania.
Ważność konta do 18.11.2023r.
Nie mam aktywnego SD do play od ponad 6 miesięcy

PS. Ostatnio bawiłem się inną kartą z odnowa zupełnie z zerowymi stanami bo kończyła się ważność.
Zmieniłem na formułę ale darmowe promocje nie pojawiły się.
Powróciłem do odnowy i znowu jest ważność 1 rok.
W ten sposób przedłużyłem ważność nr do ewentualnego przeniesienia.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1152339  autor: kompleksowy
 27 cze 2023, 09:54
Dzięki za informację ale w Play znów trzeba pamiętać o datach ...
Co to jest SD do Play ?

Znalazłem jeszcze Otwartą za 10 zł na bezterimonowej umowie , 60 minut, 2GB, sms płatne.

Wydaje się że najciekawszy i jednocześnie najprostszy w obsłudze jest Faktmobile.
 #1152350  autor: babciagienia1p
 27 cze 2023, 11:02
kompleksowy pisze:
27 cze 2023, 09:54
...Co to jest SD do Play ?...

Jeśli masz aktywną tę usługę, nie płacisz za wychodzące i SMS-y do Playa i działających na nim MVNO.
W Fakcie też musisz kombinować (kody z gazety), albo płacić MAKSIMUM - w zależności od ilości wychodzących - 15,- zł za miesiąc kalendarzowy.
Sugeruję albo skoki - co trzy miesiące - po operatorach, albo pozostanie w odNOWI-e lub Virgin według porad @zulu144dwa, @neotele i @darekka.