DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1137927  autor: zoltan666
 04 lis 2022, 23:52
Właśnie szukam jakiejś alternatywy dla taryfy odNOWA dla numeru z którego dzwonię niewiele, czasem skorzystam z internetu i to wszystko. Na koncie ponad stówka, sporo minut z pakietu i z 9 GB internetu. Ale po tych zmianach jakoś nie kalkuluje mi się wciąż doładowywać tego numeru, nawet na zmianę z zakupem pakietów za 5 zł. Oferta Fakt Mobile wydaje mi się najbardziej sensowna z uwagi na niskie ceny połączeń, smsów (ewentualnie tanie pakiety), darmowe pakiety. Nawet biorąc pod uwagę utratę obecnie posiadanych pakietów.
 #1137949  autor: Remington
 05 lis 2022, 12:03
Póki nie zmienią cennika to do takich zostosowań Fakt wydaje się najlepszy. Można jeszcze przyoszczędzić korzystając z kodów, albo na potrzeby dłuższych rozmów wziąć pakiet 50min/50sms/250MB za 3 zł. Bardzo tani internet w pakiecie - 1GB za 3 zł.
 #1137953  autor: nowlasnie
 05 lis 2022, 12:51
Może warto się zastanowić nad wycofaniem tych środków (przy przenies. nru), oczywiście po wykorzyst. min i GB. Wprawdzie tracisz 20 zł, ale inflacja może zjeść więcej, a i ceny w Fakcie pewnie wkrótce wzrosną. Dodatkowo w nowej sieci masz profity.
 #1137973  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 16:47
Odżałuj te 2,5 pln miesięcznie i na spokojnie zużyj to, co masz na koncie.
Szkoda zostawiać "Szatniarzom z Misia" 20 pln premii za numer jaki wywinęli.
:wink:
 #1137982  autor: nowlasnie
 05 lis 2022, 17:39
Jak się nie obrócić d. z tyłu.
Przy tym podejściu szatniarz będzie miał profity z mało używanej karty. Przez rok "zje" 30 zł, dalsze 20 (a może więcej) pochłonie inflacja. Czasem warto stosować stop loss.
 #1137985  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 18:12
nowlasnie pisze:
05 lis 2022, 17:39
Przez rok "zje" 30 zł, dalsze 20 (a może więcej) pochłonie inflacja. Czasem warto stosować stop loss.
Inflacje zje twoje 100 pln, niezależnie gdzie się przeniesiesz i czy w ogóle się przeniesiesz.
:wink:

a 2,50 pln miesięcznie to mała paczka słonych paluszków MIESIĘCZNIE mniej w menu ...
:lol:
 #1137990  autor: R.Mandano
 05 lis 2022, 18:48
nowlasnie pisze:
05 lis 2022, 18:23
Prawie wszyscy dają jakieś profity za przejście do nich. Do Play czy Faktu zawsze można wrócić.
Moim zdaniem, lepiej odżałować te 2,50 miesięcznie i na spokojnie zużyć to, co się uzbierało na koncie.
A na przyszłosć pamietać, że kiedy oddasz płaszcz do szatni w szemranym lokalu - to potem szatniarz może nie mieć twojego płaszcza i co mu zrobisz :?:
:wink:
 #1137998  autor: zoltan666
 05 lis 2022, 20:10
Zmiany operatora nie rozważam. Co mi po profitach skoro z nich nie skorzystam np. nawet w połowie przy moim wykorzystaniu numeru, a będą mnie kosztować 20 zł. (tyle zabierze Play przy zwrocie środków z konta). A po upływie ważności profitów okaże się, że za minutę mam płacić np. 0,45 zł./min.
Pozostanie w taryfie odNOWA też mi się nie widzi, bo minut zostało jeszcze sporo i dość długo bym to wykorzystywał. Musiałbym na przemian doładowywać konto za 5 zł. i kupować pakiet sms za 5 zł., a z konta nic by nie ubywało.
Fakt Mobile wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, bo ten konkretny numer być może udałoby mi się utrzymać za te 5 zł. na rok przy pomocy kodów za gazety. Ewentualnie w razie potrzeby kasa schodziłaby mi z tego co teraz jest na koncie, bez żadnych nowych kosztów. Internet miałbym z karty Orange, więc tylko połączenia przez Fakt Mobile i smsy.
 #1138007  autor: leokier
 05 lis 2022, 23:35
zoltan666 pisze:
05 lis 2022, 20:10
Musiałbym na przemian doładowywać konto za 5 zł. i kupować pakiet sms za 5 zł., a z konta nic by nie ubywało.
Wystarczy tylko kupować pakiet lub w inny sposób zużywać 5 zł. Doładowywać nie musisz skoro środki masz już na koncie.
 #1145096  autor: mirekK
 08 mar 2023, 20:58
Dziś otrzymałem w aplikacji mobilnej info, że operator (Play taryfa "Od nowa", saldo konta 45 pln ważne do lutego 2024) pobierze 5 pln jeśli do końca dzisiejszego dnia nie WYDAM 5 pln. Karta potrzebna TYLKO do internetu, średnie zużycie miesięczne to skromne 20-25 MB. Jak wykorzystam saldo złotówek chyba przejdę do FAKTmobile:

www.faktmobile.pl/doladowania/darmowe-doladowania
GRATIS miesięcznie 4 paczki dające w sumie: 40 minut, 40 SMS-ów i 200 MB Internetu - kłopotliwe co tygodniowe wbijanie kodu.
Chyba, że pod Gargoyle odpaliłoby się skrypt, który pobiera i wysyła taki kod :)

lub

Też w Fakt pakiet 1 GB / miesiąc za uczciwe 3 pln.

Co radzicie na tą chwilę ? Karlos20 na pewno coś podpowie :)
Pierwsze co mi do głowy przychodzi to kupienie pakietu 1 GB za 5 pln.. korzystniejszy byłby 2 GB za 9 pln. No ale chodzi o wydatek 5 pln w skali miesiąca.
 #1145105  autor: Karlos20
 08 mar 2023, 23:07
mirekK: podpowiem :) Polecam włączyć cykliczny pakiet za 5 zł i problem dopłaty "za nic" zniknie. Ewentualnie rozważ zmianę na Fakt, gdzie masz konto ważne rok za zasilenie 5 zł bez ekstra kosztów, a paczki internetu są cenowo atrakcyjne + darmowy lejek 32 kbps..

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145109  autor: mirekK
 08 mar 2023, 23:30
Karlos20,
na Ciebie zawsze można liczyć - wielkie dzięki !
W aplikacji PLay24 i zakładce pakiety cykliczne nie ma niestety żadnego za 5 pln. Najtańszy był ten, o którym pisałem .. odpaliłem go. Tak będę robił przez 8 kolejnych miesięcy (saldo po doładowaniu 40 pln), jeśli nic się nie zmieni w tej taryfie.
A później pewnie nie zawodny Fakt ! Play coraz częściej zagrywa nie fair... oczywiste, że każdy chce zarabiać, no ale.
 #1145122  autor: MariuszY
 09 mar 2023, 07:33
mirekK pisze:
08 mar 2023, 20:58
Dziś otrzymałem w aplikacji mobilnej info, że operator (Play taryfa "Od nowa", saldo konta 45 pln ważne do lutego 2024) pobierze 5 pln jeśli do końca dzisiejszego dnia nie WYDAM 5 pln. Karta potrzebna TYLKO do internetu, średnie zużycie miesięczne to skromne 20-25 MB. Jak wykorzystam saldo złotówek chyba przejdę do FAKTmobile:
Szkoda, że napisałeś tak późno.
mirekK pisze:... nie ma niestety żadnego za 5 pln. Najtańszy był ten, o którym pisałem .. odpaliłem go. Tak będę robił przez 8 kolejnych miesięcy (saldo po doładowaniu 40 pln), jeśli nic się nie zmieni w tej taryfie.
A później pewnie nie zawodny Fakt ! Play coraz częściej zagrywa nie fair... oczywiste, że każdy chce zarabiać, no ale.
Czyli który był najtańszy - ten za 9zł?
Na marginesie - ja z kasą przeszedłbym do Faktu - co miesiąc pakiet za 3zł i masz 1GB. Z nawiązką na twoje potrzeby. Jeśli będzie taka opcja to może być też VM, jak pisała @klaudia123 - w pakiecie mini3 masz mniej neta, ale też powinno wystarczyć. Obie opcje są cykliczne i obie wg twoich kryteriów wystarczające, a póki co bez innych opłat, więc za saldo konta obskoczysz cały rok z nawiązką. Jedyny koszt to doładowanie konta 5zł po zmianie taryfy na FM (dla przedłużenia ważności konta). Pomyśl o tym w następnym miesiącu ;-)
 #1145128  autor: TomLee
 09 mar 2023, 09:14
Panowie namieszaliście w temacie, nawet Karlos20 pisząc o pakiecie cyklicznym za 5 zł. Zapewne miał na myśli pakiet jednorazowy bo wszelkie pakiety cykliczne znikają z konta po 30 dniach. Przy niewielkim zużyciu miesięcznym, tak do 1 GB odnowa jest lepszym wyborem od faktu. Póki jest kasa na koncie to należy raz na 30 dni wykupić pakiet jednorazowy 1GB za 5 zł. Gdy kasa się skończy to nie będzie czego zabierać i wtedy wystarczy zasilić konto kwotą 5 zł raz na 12-13 miesięcy. Natomiast przechodząc do faktu traci się wszystkie zgromadzone GB z pakietów, przechodzi tylko kasa a pakiety GB nie kumulują się.
 #1145131  autor: mirekK
 09 mar 2023, 10:06
dzięki pluszaki :)
TomLee trafiłeś w sedno.. bo właśnie zapomniałem zapytać co jeśli saldo konta będzie = 0.
Najważniejsze, żeby pakiet był max długo ważny, nawet jakiś skromny rzędu 0,2-1,0 GB.
 #1145133  autor: Karlos20
 09 mar 2023, 10:35
Dlatego masz wybór. Pakiety bez terminu ważności się kumulują i doładowanie czy jego zakup spełnia warunki aktywności w odNOWIE. W Fakcie opłaty nie ma, a kasę masz do dowolnego wykorzystania przez rok, ale ważność pakietów musisz samemu pilnować.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145135  autor: Remington
 09 mar 2023, 10:41
Ja bym podszedł do tego matematycznie.

Mając 45 zł:
- w Fakcie: trzeba doładować dwa razy razy za 5 zł (po migracji oraz po roku), więc będzie to 55 zł, które da 18 miesięcy po 3 zł comiesięcznego netu - czyli 18 miesięcy po konieczności dopłacenia 10 zł
- w Odnowie: 9 miesięcy comiesięcznie kupowanych pakietów bezterminowych, które później będą bez doładowań ważne 13 miesięcy od zakupu ostatniego z nich - czyli 22 miesiące bez żadnych dopłat (przy małym zużyciu wtedy wystarczy doładować za 5 zł, kupić pakiet i znowu rok spokoju)

Reasumując, o ile nie będzie zmian w ofertach, pozostanie w Odnowie jest korzystniejsze.