DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1137477  autor: Rastrolek
 23 paź 2022, 00:08
Cześć, poszukuję nowego operatora dla mojego numeru lub numerów. :wink: Obecnie korzystam z usług Mobile Vikings, za jeden numer płacę 16 zł, a za dwa pozostałe po 25 zł. Ogólnie nie ma co narzekać na ofertę i ceny, ale przyznam szczerze, zasięg i działanie Play coraz częściej zawodzi. Czy to nie mogę wykonać telefonu, czy to w ogóle odcina mi połączenie z internetem, czy prędkości są niezadowalające.

Dla jednego numeru potrzebuję co najmniej 20 GB miesięcznie, dla drugiego około 5 GB miesięcznie, a trzeciemu nawet 1 GB by wystarczył. VoLTE, WiFi Calling musi być, przynajmniej dla numeru z największym pakietem. Rozmowy, SMS, MMS bez limitu dla wszystkich numerów. Jakiś niewielki pakiet internetu w roamingu też mile widziany. Na 5G mi specjalnie nie zależy, wolę dopracowane 4G.

Rodzaj oferty dowolny, choć raczej preferowałbym coś na kartę, a jeśli abonament, to bez umowy na określony czasie. Cena? No wiadomo, im taniej tym lepiej, ale raczej nie więcej niż 25 zł za numer. Może być coś pakietującego numery (zniżka za kilka numerów), ale nie jest to konieczne, bo każdy z tych numerów jest na inną osobę, także musiałbym się trudzić cesją numerów.

Na chwilę obecną najbardziej rozważam heyah 01, wychodziłoby 60 zł za trzy numery, więc całkiem nieźle i sugerując się btsearch i opiniami kilku znajomych, T-Mobile raczej najlepiej wypada w okolicy. Premium Mobile wygląda też zachęcająco (ale boli brak VoLTE/VoWiFi/pakietu w roamingu), lecz o Plusie wśród znajomych opinie są bardzo podzielone - jedni są mega zadowoleni, a drudzy bardzooo psioczą i narzekają).
Tak czy owak chętnie poznam Waszą opinię i ewentualne inne propozycje.
 #1137481  autor: Karlos20
 23 paź 2022, 11:01
Najpierw przetestuj działanie sieci, zanim zdecydujesz się na zmianę. Startery nie kosztują majątku, a można dzięki temu wyrobić sobie zdanie o sieci w swojej lokalizacji.
Przypomnę, że u Vikingów można się wspomagać zasięgiem Orange w roamingu krajowym, ale obawiam się, że również te karty mogą być podatne na wyrzucanie z roamingu na rzecz zasięgu macierzystego Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137484  autor: Rastrolek
 23 paź 2022, 11:39
@Karlos20 tylko startery chyba wymagają teraz rejestracji, prawda? Co do łączenia się z Orange to nigdy w Vikingach mi się to nie zdarzyło, zawsze łączy z Play. Wcześniej miałem właśnie numer w Play i tam pamiętam, że faktycznie potrafiło się połączyć z nadajnikami innych sieci w razie problemów. W MV nigdy tak nie miałem, nawet, gdy zasięg był problematyczny to po prostu mnie odcinało i tyle. Przez chwilę miałem numer w Orange Flex (jak wprowadzali usługę) i tam nie miałem problemów z zasięgiem w miejscach, gdzie mam do dziś z Vikingami.
 #1137488  autor: Karlos20
 23 paź 2022, 15:40
Kartę Mobile Viking też musiałeś zarejestrować - przenoszenie numeru do innej sieci z automatu ten numer rejestruje w nowej sieci. Jest to obowiązkowe i tego nie przeskoczysz.

Jeśli jeden numer ma mieć 20 GB, drugi 5, a inny 1 GB, to może warto rozważyć Orange Flex? Tam z głównego numeru możesz przesyłać innym numerom we Flex tyle GB ile potrzebują.
Polecam taką kombinację: 30 GB za 30 + 2x po 15 zł plan, w którym na drugi wysyłasz 5 GB, a na trzeci numer 1 GB (możesz samemu dopasować ile chcesz wysłać GB na numery dodatkowe) Na głównym zostanie jeszcze 24 GB. Dodatkowo na wszystkich tych numerach możemy aktywować promkę z pakietem 6x po 50 GB co miesiąc w gratisie.
Koszt łączny 60 zł/mc.
Jeśli jeszcze zdążysz przenieść numer do 07.11.2022, to na głównym numerze możesz wybrać plan za 25 zł gdzie dostaniesz mniej GB bo 15, ale odpalając promocję zyskasz 6 pakietów po 50 GB. Wówczas zaoszczędzisz 5 zł, lecz lepiej dopłacić tyle i mieć 2x więcej neta w podstawie.
Powracając do Flexa nie skorzystasz z promocji dla nowych, o tym musisz pamiętać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137493  autor: Rastrolek
 23 paź 2022, 16:59
@Karlos20 tak wiem, że musiałem zarejestrować. Chodziło mi o to, że kupowanie kilku starterów i rejestrowanie każdego z nich nie byłoby zbyt wygodne. :p

Mówisz, że Flex będzie lepszy np. od Heyah właśnie? Finalna kwota w obu przypadkach wyjdzie taka sama - 60 zł, tylko w Heyah każdy będzie miał swój pakiet neta i roamingu. Z tego co czytałem T-Mobile i Orange współpracują i tworzą wspólnie nadajniki w ramach "networks!". Mimo wszystko jak patrzę po mapce BTS'ów to tych punktów T-Mobile jest więcej.
 #1137497  autor: Karlos20
 23 paź 2022, 20:36
Rastrolek: w H01 płacisz tyle samo za każdy numer, a we Flexie za główny możesz zapłacić więcej, aby za dwa pozostałe zapłacić o 10 zł mniej niż w H01 i samemu dozować dawkę internetu na te pozostałe numery, wedle ich potrzeb. Tym bardziej, że przez pół roku możesz mieć 6 paczek po 50 GB miesięcznie + inne promocje. Pod koniec listopada i być może w grudniu mogę potwierdzić, że pojawią się "GB za Gole" gdzie można otrzymać darmowe paczki neta za gole polskich piłkarzy. Takich promocji w H01 nie uświadczysz.
Zarówno w H01 jak i we Flexie można w każdej chwili zrezygnować. Moim zdaniem jedyna korzyść H01 to pierwszy miesiąc za 1 zł (o ile ta promocja jeszcze trwa, bo T-głupole potrafią kończyć oferty promocyjne w każdej chwili).
Ja korzystam z Flexa i działa o niebo lepiej niż Play. Jestem zadowolony. Bardzo.
Wybór należy do Ciebie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137646  autor: Rastrolek
 30 paź 2022, 13:55
@Karlos20 a te paczki GB co się dostaje w Orange Flex są tylko na miesiąc, czy zostają jakoś na dłużej? Wstępnie przeniosłem do Heyah żeby sprawdzić jak ogólnie funkcjonują u mnie te nadajniki T-Mobile (a więc i Orange) funkcjonują. I jest naprawdę przyzwoicie, dużo lepiej niż 2,5 roku temu, gdy testowałem Orange Flex. Na razie jestem zadowolony, ale mimo wszystko nadal się troszkę zastanawiam nad Flexem, ze względu na lepszy rozwój usługi. Na plus w H01 jest to, że za 3 numery zapłacę 60 zł i do każdego mam 20gb neta i 3,5gb w roamingu. Dodatkowo nie muszę robić cesji numerów, tylko mogę bezproblemowo przenieść i przypisać do jednego konta. W Orange też tyle zapłacę, ale będzie trzeba bawić się w dzielenie tych 30 GB co miesiąc + nie wiem jak tu będzie z roamingiem i musiałbym robić cesję.
 #1137648  autor: Karlos20
 30 paź 2022, 15:43
Rastrolek: w przypadku 6 paczek po 50 GB to pierwsza jest aktywowana od razu po aktywacji specjalnego kodu, a kolejne 5 odnowi się co miesiąc. Dodatkowe 50 GB są ważne miesiąc i schodzą pierwsze od głównych GB z planu. GB za Gole (między 22 a 30 listopada) będą ważne 3 dni od aktywacji. Więc dodatkowego neta nie będzie brakować.
Narzekasz na dzielenie się GB - a to główna zaleta Flexa, bo to Ty decydujesz ile chcesz przeznaczyć GB dla siebie lub na inne numery, tym bardziej, że dostajesz dodatkowego neta przez pierwsze pół roku na wszystkie numery.
Cesji nie musisz robić. Przenosisz pierwszy numer, a potem z konta Flex przenosisz kolejne. Roaming? Będzie, zaznaczyć trzeba, że dodatkowe numery z planem za 15 będzie mieć tylko roaming unijny na rozmowy/SMSy i MMSy, można dokupowywać pakiety roamingowe, kupować pakiety krajowe dające neta w UE lub zmienić plan na wyższy z dużym limitem GB w UE - czego nie uświadczysz w H01, gdyż tam nie ma innej opcji niż dokupienie 5 GB za 10 zł, co daje raptem ok 1,5 GB w UE.
Po prostu Flex daje więcej możliwości.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137662  autor: Karlos20
 30 paź 2022, 19:37
Rastrolek: nie. W tych planach transfer w UE się pojawi gdy wykupimy dodatkowe pakiety danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137725  autor: Rastrolek
 01 lis 2022, 14:09
@Karlos20: Chyba finalnie zdecyduję się na tego Flexa. Wydaje się być lepiej wspieraną i rozwijaną usługą. Tylko pytanie, czy Internet w Orange powinien działać z taką samą prędkością jak ten z T-Mobile, skoro nadajniki te same? Czy to nie od tego zależy? Bo w Heyah mam cały czas ~60 Mbps, także bardzo zadowalająco, nie to co w Play.
 #1137730  autor: Karlos20
 01 lis 2022, 17:02
Rastrolek: minimalnie szybszy jest T-Mobile, ale dzięki mniejszej ilości Abonentów, Orange ma swoje światłowody, stąd więcej ludzi może mieć lepsze prędkości - warunki lokalne: ja mam super, inna osoba może mieć gorzej. Sam musisz to sprawdzić. Ja nie narzekam :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137738  autor: Rastrolek
 01 lis 2022, 22:11
@Karlos20: Dzisiaj miałem okazję porównać ze znajomym co ma w Orange. W tym samym miejscu (maszty w okolicy działają na zasadach NetWorks!, czyli i T-Mobile i Orange miały te same punkty) ja miałem 100 Mbps w Heyah, on niecałe 10 Mbps wyciągnął. Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to, że jest aż taka różnica.
 #1137742  autor: Karlos20
 01 lis 2022, 23:00
Rastrolek: to nie jest rzetelny test - z prostych przyczyn. Na przykład: kategoria modemu LTE. Im niższa to niższe prędkości transmisji. Też na prędkość wpływa czas trwania sesji internetowej (im dłuższa to większa szansa na niższą prędkość). Wszystko jest zależne od modelu telefonu, ale też od połączenia komórki od danej stacji bazowej. Nie ma nic do tego wspólna sieć NetWorkS!, gdyż mają osobne sektory skonfigurowane dla danego operatora. Dodajmy też urządzenia z opcją 5G na 2100 MHz, które jest współdzielone z obecną siecią LTE. Zdarzą się warunki, w których teraz będzie szybsze T a za chwilę Orange.
Mówiąc krótko: warunki lokalne.
Jeśli masz wątpliwości, kup starter nju mobile (Orange) za 4 zł - masz w nim 10 GB na 15 dni testów i sam sprawdź te warunki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137847  autor: Rastrolek
 03 lis 2022, 17:40
@Karlos20: A co sądzisz o Orange na kartę? Za 31 zł rozmowy, sms, mms bez limitu i 40gb internetu + 4,21 gb w UE. W tym także dostęp do 5G (choć mnie to i tak nie dotyczy) i chyba eSIM). Jeśli dobrze rozumiem to też się łapie na podobne promocje gigabajtowe co flex. Są jakieś powody przewagi Flexa nad tym?
 #1137856  autor: Karlos20
 03 lis 2022, 18:29
Rastrolek:
OFNK to co innego. Tam mają swoje bonusy i usługi. Jest ich tak duża ilość, że nie wiem czy Ty to ogarniesz.
Jeśli już to za 30 zł/mc masz no-limity + 15 GB (30 GB w apce/www Mój Orange), w promocji pierwszy miesiąc za 15 zł. Polecam przed aktywacją odpalić promocję 1200 GB przez rok, wówczas otrzymamy 12 pakietów po 100 GB dorzucanej do no-limitów za każde odnowienie usługi.
Do tego masz GB za fakt doładowania konta oraz do 30.11.2022 aż 100 GB gratis. Nie mówiąc o kolejnej promocji gdzie można dostać 25 GB ekstra za doładowanie online za minimum 5 zł/mc i tak co miesiąc przez rok.
Jest też odpłatna opcja przedłużenia kasy, GB z zasileń, z no-limitów czy bonusów.
Tak ofertę budujesz krok po kroku.

We Flexie masz dużo prościej, a do tego możesz mieć swoje ulubione serwisy (Video, Muzyka, Gry, Sociale) bez zjadania GB, gdzie taka opcja jest tylko w Social Pass w OFNK.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137869  autor: Karlos20
 03 lis 2022, 20:47
Rastrolek: przypominam: za 30 zł masz no-limity i 15 GB lub 30 GB przy aktywacji w Mój Orange. Jeśli będziesz mieć promocję "1200 GB przez rok" dostaniesz +100 GB za każde odnowienie usługi (łącznie 115 / 130 GB x 12). Za zasilenie 30 zł poprzez stronkę Orange / Mój Orange dostajesz obecnie 15 GB + 10 GB ekstra. Do tego masz promkę "300 GB przez rok", pierwsza aktywacja to 25GB od razu, kolejne co miesiąc przy zasileniu za minimum 5 zł. GB nie są na jednym saldzie, a na dwóch.
Pisałem, że się w tym nie połapiesz. Sam ofert, sztuczek i promek w OFNK uczę się cały czas.

Potwierdzam, Flex ma Social Pass wbudowany w plan od 25 zł (od 8.11 od planu 30 zł) i można dokupowywać Passy (póki są). No i za darmo przez 6 miesięcy po 50 GB ekstra (łącznie 300 GB).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1137871  autor: Rastrolek
 03 lis 2022, 21:00
@Karlos20: a w Orange free któreś z tych pakietów się kumulują (w sensie niezużyte gb nie przepadają)? Jeśli dobrze rozumiem regulamin to te GB za doładowania tak, natomiast z pakietu nie.
 #1137873  autor: Karlos20
 03 lis 2022, 22:46
Rastrolek: wszystko się sumuje i kumuluje - ilościowo i ważnością. Musisz ogarnąć, co i do czego to trafia.
Przykłady:
> bonus 100 GB na 31 dni za darmo. Przedłużamy te saldo +31 dni SMSem o treści AKT31 na 811 (9 zł).
> bonusy GB za doładowania w OFNK wraz z kasą na koncie: +7 dni za 3 zł kodem *101*7# / +31 dni za 7 zł kodem *101*31# / +365 dni za 29 zł kodem *101*365#
> GB i no-limity: tutaj mamy inną sytuację. Albo zapewniamy co miesiąc 30 zł, wówczas niewykorzystane GB przejdą na kolejny miesiąc - albo kupujemy inny wariant usługi - do wyboru mamy no-limit na 1 dzień za 1 zł, za tydzień za 7, na rok za 360 zł z 1TB (2TB neta w Mój Orange). Dodatkowo włączone no-limity powodują przedłużenie ważności kasy. Każda kupiona usługa się sumuje ze sobą - zarówno z ważnością i ilością GB.
Więcej na ten temat > https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

Pamiętaj o kolejności wykorzystywania GB - najpierw bonusowe, potem GB z zasileń, finalnie GB z no-limitów. Jeśli nauczysz się taryfy i oferty, szybko to ogarniesz, ale to nie jest proste.
Więcej informacji w tym wątku > viewtopic.php?f=22&t=83319&start=6090

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥