DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1134781  autor: Someone23
 12 sie 2022, 14:26
Witam, aktualnie mam karte z ktorej bardzo okazjonalnie korzystam w orange free. Karta wazna do lutego i w sumie doladowalbym sobie za 5zl w wlaczyl pakiet za 1zl na jeden dzien i wszystko byloby ok, ale widze ze teraz pobieraja oplate 5zl za brak aktywnosci, wiec szukam opcji aby jej uniknac albo znalezc alternatywe.

Nie wiem od kiedy jest ta oplata i czy we wszystkich taryfach wiec nie wiem czy da sie cos z nia zrobic...

Alternatywa jaka biore pod uwage to nju z dniem bez limitu albo play od nowa. W sumie przeszedlbym do nju ale jesli do przeniesienia chca zebym doladowal to chyba przeniose sobie numer do play i jeszcze jakis bonus dostane.

Ktos ma jakies przemyslenia co do tego tematu ?? Za wszystkie informacje bylbym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
 #1134845  autor: Vieslav
 14 sie 2022, 14:44
Ja tak właśnie zrobiłem - gdy jeszcze taryfa Orange Free była bardziej korzystna i miałem za darmo do Orange to korzystałem z tych dni bez limitu za 1zł, niestety po zlikwidowaniu wielu bardzo korzystnych opcji przeniosłem się do nju na opcje dzienną. U mnie świetnie się to sprawdza (internet mam z innej karty). Trzeba tylko pamiętać, że jeśli przez pół roku nie doładujesz konta to dostaniesz smsa z pytaniem, czy chcesz nadal używać numeru. Masz 24 godziny na odesłanie bezpłatnego smsa - jeśli tego nie zrobisz to tracisz numer bezpowrotnie. Potem chyba co 3 miesiące trzeba tak robić jeśli nadal się nie doładujesz. Jeśli doładowujesz konto częściej niż co pół roku to bez problemu, jeśli masz numer cały czas w telefonie "przy sobie" to też żaden problem, bo zobaczysz smsa i od razu odpowiesz. Do nju przeniesiesz się kodem USSD.
Druga opcja to przeniesienie numeru do Play, zgarnięcie bonusu a później przejście na odnowę. Albo jeszcze inaczej - przejście do Fakt Mobile (zasięg Play), gdzie każde doładowanie (nawet za 5zł) przedłuża ważność o rok. Konto zasilasz sobie kodami z gazety dostępnymi tu na forum (co tydzień 10 SMS, 10 minut i 50 MB za darmo). Na okazjonalne korzystanie wystarczy jak dużo sobie nabijesz.