DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1132850  autor: treeev
 26 cze 2022, 13:03
Za tydzień jadę do Czech, i potrzebuje czeskiej karty SIM ( 2 sztuki-2 osoby). Do połączeń, SMS i internetu. Wyjazd na max 2 tygodnie. Co polecacie?
Znalazłem take coś
WYMODEROWANO
Czy najlepiej kupić w Czechach?
Ostatnio zmieniony 26 cze 2022, 13:28 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Linki usunięte
 #1132860  autor: iphoneski
 26 cze 2022, 14:32
Ale po kiego ci te karty? Przecież na polskich numerach masz darmowy roaming w UE, więc masz gigabajty, rozmowy i smsy. Ewentualnie możesz kupić kartę po wyczerpaniu pakietów neta, ale to możesz zrobić dopiero w razie potrzeby.
 #1132871  autor: treeev
 26 cze 2022, 16:07
Oba tel są w virgin mobile, z tego co widzę pakiet w roamingu 2 GB kosztuje 69zl, trochę sporo. Doczytałem, że oferta na kartę w Czechach jest droga. Tak ok 10GB byłoby ok.
 #1132872  autor: Karlos20
 26 cze 2022, 16:13
Czechy mają znacznie droższe usługi niż w Polsce. Kupowanie kart czeskich dobre jest tylko do celów anonimowych (brak obowiązku rejestracji) i testowych.
Ostatnio z ciekawości kupiłem kartę KAKTUS (odpowiednik polskiej Heyah) od T-Mobile Czechy. W sklepie "szopi" za 23,50 zł. Na start 100 koron + 500 MB neta w UE + 500 MB na social media również w roamingu UE. Net ważny 30 dni, kasa na start ważna 365 dni. Na starcie logujemy się w roamingu sieci T-Mobile PL. Dodatkowo dokupiłem w ramach limitu na starterze kolejne 500 MB za 100 CZK. Pakiety są na tyle drogie, co powoduje, iż cała pula jest do wykorzystania w całym unijnym roamingu.
Aktualnie 1 korona czeska to 0,19 złotego.

treeev: wystarczy w Polsce / z polskiej karty wydać / wykupić pakiety krajowego neta za ok 70 zł, aby mieć w roamingu unijnym ok. 10 GB. Warto też do 1 lipca poczekać, gdyż limity GB będą zwiększone.
Szczegóły w cennikach wybranego operatora.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132880  autor: treeev
 26 cze 2022, 16:35
Podziękował
 #1133048  autor: treeev
 29 cze 2022, 14:08
Obecnie na tych dwóch telefonach mam pakiety mini ważne do połowy lipca.Z tego co mi wiadomo, nie mogę w trakcie trwania zmienić pakietu na wyższy. Zostaje mi dokupić np pakiet 2GB za 69zl
W takim razie mam zamiar kupić 2 nowe startery w Virgin i wybrać za 30zl pakiet gigamaks plus
Wtedy ponoć będzie 4GB w UE.

To dobra opcja czy jest lepsza?
 #1133050  autor: iphoneski
 29 cze 2022, 14:34
Pewnie, że jest lepsza. Taki Virgin żeby żyć musi szukać oszczędności gdzie popadnie, więc na partnerach roamingowych też pewnie oszczędzają. Lepiej kupić karty na przykład T-Mobile z pakietami po 25 zł, bo wtedy dostaniesz dostęp do czeskiego odpowiednika polskiego T-M, więc powinno działać porządnie. W pakietach za 25 jest coś ok 4,3GB w UE, a jak wybierzesz droższy pakiet ilość danych będzie większa.
 #1133051  autor: Remington
 29 cze 2022, 14:41
iphoneski pisze:
29 cze 2022, 14:34
Taki Virgin żeby żyć musi szukać oszczędności gdzie popadnie, więc na partnerach roamingowych też pewnie oszczędzają.

Virgin to teraz już tylko taryfa, choć oczywiście pewnie ma jakieś stare virginowe konfiguracje (termin unifikacji z Play nieznany). Zapewne oszczędzali dotąd jak Play czyli BARDZO (jeden i z reguły najgorszy operator w każdym kraju), ale Play od kilku miesięcy oszczędza na roamingu mniej, może za sprawą umów roamingowych posiadanych przez Iliad.
 #1133055  autor: treeev
 29 cze 2022, 16:03
Zamierzam rej. karty przez bankowość (millennium) trwa to szybko (od razu) ?
 #1133062  autor: nowlasnie
 29 cze 2022, 18:30
@treeev
Od razu ma pewno nie, zależy od godziny, ale trzeba się liczyć z tym, że karta będzie zarej. dopiero nast. dnia albo i później (najgorzej jak trafisz na weekend).
 #1133080  autor: treeev
 30 cze 2022, 07:08
W związku z tym , że od lipca mają być jakieś korzystniejsze warunki na internet w UE, to dziś zarejestruje karty, zasilę a pakiet włączę jutro i będzie ok ?
Zastanawiam się czy nie kupić np. 2 startery :
1 np. w 2x formuła play na kartę i potem uruchomić pakiet SOLO XXL NEXT 40zł/30dni (4.70GB w UE) i
2 gi zestaw na T-M 2x starter zwykły za 5zł i włączenie Bez limitu XL ,39 zł/30dni (5.50GB w UE)

Raczej jak się wyczerpie te 5 GB w UE to nie da się włączyć 2gi raz tego samego pakietu tylko trzeba dokupić paczkę danych, dlatego może taniej jest kupić 4 startery np. T-M ?
 #1133100  autor: Karlos20
 30 cze 2022, 12:56
nowlasnie: rejestracja numeru z Banku Millennium jest niemal natychmiastowa. Potwierdzenie rejestracji przychodzi SMSem na rejestrowanym numerze w ciągu kilku minut.

treeev: nie lepszy będzie Orange na kartę? Możesz za 30 zł mieć 2 usługi no-limit (jedna cykliczna i jedna jednorazowa w promocji po 15 zł), dające NL+ 2x po 15 GB w Polsce + limit łączny 10,36 GB w roamingu UE (limit GB łączy się ze sobą).
Zasilasz starter Orange za 30 zł, a następnie 1 lipca wysyłasz SMSa o treści START na 815 oraz CYKL na 816.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133113  autor: nowlasnie
 30 cze 2022, 15:35
Może ja mam pecha, albo się poprawiło od moich ost. prób.
Nawet rej. SMSem w Play trwała kilka godz., a pan na czacie twierdził, że tak być musi.
 #1133120  autor: Karlos20
 30 cze 2022, 16:19
nowlasnie: numer możesz zarejestrować nawet w nocy i zostanie on uruchomiony niezwłocznie. Kto ma apkę Banku Millennium, to nie ma lepszego i szybszego sposobu. Niestety, mogliby poszerzyć listę operatorów, bo jest tylko Orange/Nju, Plus/Plush, Play/Virgin/Mobile Vikings i T-Mobile/Heyah.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133132  autor: nowlasnie
 30 cze 2022, 18:51
To raczej nie było przez apkę.
Pracownik Millennium powiedział, że Lyca też można zarejestrować, ale nie wiem, czy to prawda.
 #1133138  autor: Karlos20
 30 cze 2022, 20:03
nowlasnie: niestety, jest w błędzie. LycaMobile zarejestrujesz głównie w punktach, gdzie są dostępne ich startery.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133191  autor: treeev
 01 lip 2022, 20:18
Niestety karta nie jest wpuszczana do sieci w Czechach. Została zarejestrowana w Polsce pomyślnie. Przez aplikację TM włączyłem pakiet bez limitu XL za 39zl . Jest ustawione że sieci komórkowe wybierz automatycznie. Kiedy ręcznie próbuje to jest w nawiasie zakazana. Podczas gdy w aplikacji TM chce wybrać usługi dodatkowe jest komunikat wystąpił błąd.
 #1133198  autor: treeev
 02 lip 2022, 06:48
Czy można próbować załatwić sprawę w Pradze w salonie T-Mobile?