DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1132242  autor: wilczur
 09 cze 2022, 11:49
Cześć

Obecnie korzystam z OFnK na pakiecie 1TB, było w miarę ok lecz od kilku dni mam mega problemy. Zasięg znikł na 2 dni, teraz wrócił ale obecnie jest bardzo słaby H+ tylko 1 kreska, ew edge. Nawet rozmowy potrafią przerywać. Internet nie istnieje. Jak przejdę 500m dalej to już jest w porządku ale na podwórku jest tragedia.

Sprawdzałem że na Play wszystko działa elegancko i to najlepsza opcja, więc szukam jakiejś oferty żeby wykorzystać właśnie tą sieć.

Potrzebuję ok 30-50GB internetu miesięcznie w jak najniższym koszcie.
Rozmowy dobrze jak by było np 30-60minut miesięcznie ale nie jest to konieczne, może wcale nie być.
SMS ani MMS nie używam. To ma być głównie internet.
Ważne aby nie było uwiązania długością umowy (Orange może się naprawić w każdej chwili więc wtedy do niego wrócę).
Planowane użycie 1miesiąc ale jak pomarańcza się nie naprawi to będę używać dalej aż do skutku.

Poproszę o podpowiedź co by było najlepszym wyborem
 #1132247  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 13:12
Nowy starter za 5 zł z taryfą ODNOWA i aktywacja 100 GB w apce Play24 na start na 30 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132249  autor: wilczur
 09 cze 2022, 13:20
Ok to pasuje, tak planowałem a potem chciałem włączyć te 1200gb , to żeby potem skorzystać z 1200gb muszeprzed 30 czerwca zmienić taryfę jak rozumiem bo w odnowie tej promocji nie ma?
Ciekawi mnie jeszcze czy przerwanie później pakietu cyklicznego np na 60dni i jego ponowna aktywacja po tym czasie pozwoli aby uzyskać kolejne GB z tego bonusu czy już wtedy przerywa to całkowicie tą promocję?
 #1132250  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 13:28
Nie ma. Poza tym te 12x po 100 GB jest dostępne w kilku pakietach cyklicznych. 1 z nich działa na taryfie internetowej, reszta w głosowych. Aby dostawać bonusowe GB zalecam włączyć cykliczne doładowania z podpiętej do Play24 karty płatniczej (jak np. we Flexie). Inaczej stracisz ciągłość promki i nie dostaniesz kolejnego pakietu.
Uwaga: niewykorzystane GB przepadają i nie przechodzą na kolejny miesiąc. Przemyśl ich ilość, jaką chcesz wykorzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132261  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 18:12
Jaki? Podziel się. Może też innym osobom pokierujesz, kto potrzebuje trochę gigsów na komputer czy smartfona.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132266  autor: wilczur
 09 cze 2022, 18:38
Plan jest taki jak wyżej, kupić starter play za 5zl, aktywować 100gb na początek, a jeśli Orange nie naprawi sytuacji to przed końcem czerwca aktywacja pakietu cyklicznego za 35zl i włączenie promocji 1200gb żeby co miesiąc wpadało 100gb przez kolejny rok czasu
Nie widzę na teraz lepszej opcji żeby mieć stabilny internet w domu bez wiązania się stałą umową
 #1132267  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 18:47
wilczur: korzystniej wypada to w T-Mobile Go na kartę, a niewykorzystany net z pakietu 12x 100GB sumuje się przez najbliższy rok. W Play GB niewykorzystane przepadają, pomimo przyznawania promocyjnych GB.
Pamiętaj o cyklicznych zasileniach, gdyż występuje od kilku do kilkudziesięcio-minutowa przerwa między odnowieniem starej usługi cyklicznej z nową, gdzie rozliczanie usług odbywa się zgodnie z cennikiem, bez dodatkowego pakietu GB zje kasę z konta do zera, a dzięki zasileniom cyklicznym dostajesz 10 dodatkowych GB, aby pokryć tą przerwę między usługami. Musisz na tą opcję zwrócić szczególną uwagę.

Uwierz mi, są lepsze opcje, niż te pseudo promocje typu 1200 - 1500 GB na rok czy x czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132277  autor: babciagienia1p
 09 cze 2022, 20:21
wilczur pisze:
09 cze 2022, 18:38
Plan jest taki jak wyżej, kupić starter play za 5zl, aktywować 100gb na początek, a jeśli Orange nie naprawi sytuacji to przed końcem czerwca aktywacja pakietu cyklicznego za 35zl

Jeśli nie potrzebujesz rozmów, to może kup dwa startery po 5,- zł i po 30 dniach aktywujesz 100 GB na start na drugim. Zakładam, że Play przedłuży promocję po 30 czerwca.
 #1132283  autor: wilczur
 09 cze 2022, 21:48
T-Mobile odpada ze względu na nadajnik. U mnie jest to Networks! wspólny z Orange. Jak on nawala to obie sieci cierpią.
Jak naprawią zasięg to będę nadal korzystał z OFnK bo najbardziej mi pasuje, Play ma być alternatywą mam nadzieję na miesiąc o ile się to nie przedłuży (nie mam pewności bo kilkaset metrów dalej zasięg mam i działa dobrze, tylko na swoim podwórku mam problem. Może robili jakaś konserwację nadajnika, drgneli antena czy coś.. , pojęcia nie mam czy tak już nie zostanie na dłużej)