DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1131291  autor: kacperek_z
 15 maja 2022, 19:06
Szukam oferty na kartę, która spełni moje oczekiwania, a ponadto zapewni możliwie dużo internetu z kumulacją danych.

Cena: do ok. 30-35 zł
Zasięg: Dostęp do NetWorkS! to mus: u mnie w domu, na wyżynnym terenie, dobrze łapię tylko zasięg Orange/T-M — co prawda mam bliższe maszty, gdzie podwieszone są nadajniki całej W4, ale tak się składa, że najsilniejszy zasięg mam od trzeciego najbliższego, oddalonego o ok. 3.5 km nadajnika, który najprawdopodobniej znajduje się na podobnej wysokości, co mój dom. Dobrze by też było, jakby był zasięg Playa, bo w jednej lokalizacji, w której przebywam, mam bardzo blisko ich nadajnik, w pełni wyposażony w arsenał pasm P4, zapewniający świetne osiągi co do przesyłu danych.
Stabilność sieci: Wypadałoby, żeby dało się przeprowadzić swobodnie rozmowę — Plus odpada.
Usługi dodatkowe: VoLTE, VoWiFi, HD Voice, EVS — przydałoby się, żeby wszystko było.

Rozmowy, SMS-y — no limit (wystarczy w kraju), MMS-ów też kilka w miesiącu wysyłam.
I do tego wszystkiego przydałaby się niemała paczka internetu, dajmy, min. 20-25 GB, której ważność dałoby się przedłużać np. kolejnymi doładowaniami czy uruchomieniami pakietu no-limit. Różnie bywa, raz mam większe potrzeby na neta, raz mniejsze, i taki pakiet na miesiąc zdaje się być optymalny — gdy potrzeba więcej, w zanadrzu miałbym uzbieranego transferu.

Jak na razie wymyśliłem, że niezłym sposobem na osiągnięcie tego jest przejście do Orange Free na kartę — co prawda nie ma zasięgu Play, ale rok ważności GB przy przeniesieniu + bonusy po doładowaniach + albo no-limit 1-dniowy uruchamiany co 2 dni (=15 zł/m-c) albo cykliczny pakiet 31-dniowy dla przenoszących za 25 zł to chyba całkiem dobra oferta.

Jest coś lepszego, np. na zasięgu Play? Można bezproblemowo wymusić roaming krajowy, gdy będę przebywał w domu?
Orientujecie się może tym samym, czy przy przeniesieniu w salonie Orange dostaje się ten bonus w postaci roku ważności uzbieranych GB, czy tylko on-line? Niestety, nie ma szans na przeniesienie numeru on-line w moim przypadku.
 #1131346  autor: Karlos20
 17 maja 2022, 19:45
Mobile Vikings. Opcje taryfowe MATCH. Najbardziej opłacalny to plan za 25 zł. NL + 25 GB, które przechodzą na kolejny miesiąc pod warunkiem cyklicznej automatycznej płatności kartą. Ma VoLTE, VoWiFi czy HD Voice jak w Play. Brak 5G. Brak wliczonego roamingu w UE.

Przy przeniesieniu do OFNK w salonie dostajesz za 0 zł RWK na kasę i GB otrzymywane z zasileń (2 GB jest na start). Zadbaj o poprawne dane u poprzedniego operatora, aby transfer numeru odbył się bez zakłóceń.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1139232  autor: algi
 03 gru 2022, 13:06
Dużo netu do 30-35zł/miesiąc i na Networks to wychodzi mi

Orange Free Na Kartę i pakiet z 360zł/rok i pakiet no limit na wszystko i ponad 2TB danych na rok - czyli wychodzi 30zł/miesiąc a o "kumulację" się nie martwisz bo masz te ponad 2TB i używasz jak chcesz (1 miesiąc tylko 10GB a inny miesiąc 900GB)..
 #1139275  autor: Karlos20
 04 gru 2022, 18:33
To już nie lepiej zgarnąć w ciągu roku więcej neta?
Zasilamy konto w Mój Orange, dostajemy 10GB ekstra, polecam piątkami, zgarniemy więcej.
Wysyłamy 300GB na 811 i wpada pierwsze 25 GB na 31 dni, jeśli będziemy zasilać konto co miesiąc przez rok za minimum 5 zł, będzie wpadać 25 GB.
Wysyłamy 1200GB na 811, a potem CYKL na 816 i zgarniamy za 15 zł no-limity i 115 GB. W kolejnym miesiącu jeśli będziemy mieć na koncie 31 zł, otrzymamy kolejne 115 GB, i tak przez rok. GB przechodzą na kolejne miesiące.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1145981  autor: zulu144dwa
 19 mar 2023, 13:53
Karlos20 pisze:
04 gru 2022, 18:33
To już nie lepiej zgarnąć w ciągu roku więcej neta?
...
W kolejnym miesiącu jeśli będziemy mieć na koncie 31 zł, otrzymamy kolejne 115 GB, i tak przez rok. GB przechodzą na kolejne miesiące.
Karlos jak nie będziemy czekać na automatyczne przedłużenie , a sami przedłużymy np. dzień wcześniej w aplikacji to będzie 130 GB.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146502  autor: Karlos20
 29 mar 2023, 00:51
zulu144dwa: jeśli kupisz kompatybilny pakiet, który spełnia warunki przyznanie tych 100 GB do no-limitu, to je otrzymasz. 2x po 100 GB ekstra dostaniesz po aktywacji 1x pakietu jednorazowego promocyjnego za 15 zł, oraz 1x za 15 zł w opcji cyklicznej, który w ostatnim dniu ważności no-limitów odnowi się w cenie 31 zł/mc. Pamiętać trzeba, że jeśli szybciej wykupimy no-limity w wersji miesięcznej (31 dni / co 31 dni) to czasowo nie spełnimy warunku otrzymania cyklicznie całej puli 12x po 100 GB do no-limitów - chyba, że włączysz w jednym czasie 11 pakietów jednorazowych NL+15 GB (30 GB w Mój Orange) każdy po 31 zł, to zgarniesz na rok czasu no-limity + do 1560 GB. Więc warunki promocji "1200 GB" możesz wypełnić nawet w 1 dzień, zamiast to rozłożyć w czasie przez rok.

jacek1998: w tej chwili musisz zasilić tak konto aby było na saldzie 365 zł (a najlepiej do salda 395 zł aby bonus GB z zasileń wydłużyć o rok) - wówczas odpalisz w Mój Orange no-limity + 2 TB + 5G Pass na rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146557  autor: zulu144dwa
 29 mar 2023, 15:03
Karlos20 pisze:
29 mar 2023, 00:51
... Pamiętać trzeba, że jeśli szybciej wykupimy no-limity w wersji miesięcznej (31 dni / co 31 dni) to czasowo nie spełnimy warunku otrzymania cyklicznie całej puli 12x po 100 GB do no-limitów - chyba, że włączysz w jednym czasie 11 pakietów jednorazowych NL+15 GB (30 GB w Mój Orange) każdy po 31 zł, to zgarniesz na rok czasu no-limity + do 1560 GB. Więc warunki promocji "1200 GB" możesz wypełnić nawet w 1 dzień, zamiast to rozłożyć w czasie przez rok.
Karlos z niektórymi Twoimi wnioskami nie zgadzam się.
Łącznie 1200 GB otrzymam także korzystając z darmowych nolimitów oraz przedłużając ręcznie nawet w przedostaniom dniu ważności NL o właściwy nolimit 31 dniowy ale tylko w MO na stronie lub aplikacji. W aplikacji zamiast 15 GB będzie 30 GB.
Ponieważ dokupienie dowolnego jednorazowego NL nie wyłącza i nie zmienia cyklicznego NL to i promocja 1200GB nie zostanie wyłączona. Tak samo zamrożenie, zawieszenie NL nie wyłącza promocji 1200GB.
Ogólnie można robić wszystko co nie zmieni NL cyklicznego na 31 dni na inny aby promocję 1200GB wykorzystać w całości nawet gdy będzie potrzeba na to kilka lat.
Obecnie paczka 100GB jest przypisana do uruchomienia, przedłużenia automatycznego i ręcznego cyklicznego NL 31-dniowego. W systemie raczej nie ma warunku czasowego a jest warunek maksymalnie 12 paczek. Przy NL na wiosnię przecież nie pisali , że stracę paczkę 100GB.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146562  autor: Karlos20
 29 mar 2023, 17:19
zulu144dwa: źle mnie zrozumiałeś. Pisałem, że szybciej można otrzymać wszystkie paczki do NL+GB. Gdy kupisz łącznie 12 usług jednorazowych do obecnie aktywnej promki 1200 GB to od razu spełnisz jej warunki w całości i na rok masz spokój, bo ważność NL+GB się sumuje.
Jeśli chodzi o NL z akcji "Wiosna" to nie uprawniała Ciebie do bonusu 100 GB - ten warunek spełnia opcja za 31 zł/mc (jak również 2 jednorazowe opcje w promocyjnej cenie 15 zł).
Gorszym problemem jest to, że jak przy promce 300GB nie mamy kontroli nad tym, ile jeszcze dodatkowych GB możemy dostać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146566  autor: R.Mandano
 29 mar 2023, 18:01
Tylko ta promka 300 GB to swego rodzaju pułapka. Brak jednego zasilenia i przepada wszystko, co Chomik uzbierał.
Chyba, że odpłatnie przedłuży zachomikowane, ale to nie opłaca się księgowo, bo taniej jest regularnie doładowywać.
:wink:

Orange po prostu dał Chomikom 300 GB, ale za 60 pln / rok, płatne w ratach.
:-D
 #1146574  autor: zulu144dwa
 29 mar 2023, 19:09
R.Mandano przy włączenej karcie dla GB z bonusu z doładowań i promocji 300 GB przyjdzie SMS o blokadzie środków np.:
Bonusowe srodki na Internet (365.04 MB GB) zostaly zablokowane z powodu wygasniecia ich waznosci. Doladuj konto dowolnym nominalem w przeciagu 7 dni, a przywrocimy zablokowane GB na Twoje konto. Polecamy www.doladowania.orange.pl
Doładujesz i odzyskasz, a że może się nie opłacać bo jedna paczka 25 GB z ważnością 31 dni przepada to inna sprawa.
Cytowany jest autetyczny email: (365.04 MB GB)?????

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1146579  autor: R.Mandano
 29 mar 2023, 19:32
zulu144dwa pisze:
29 mar 2023, 19:09
Doladuj konto dowolnym nominalem w przeciagu 7 dni, a przywrocimy zablokowane GB na Twoje konto ...
Wiem o tym i dlatego napisałem, że jest to nieopłacalne księgowo. Bo efektywniej wychodzi regularne doładowanie za 5 pln. Raz zapomnisz, potem przeoczysz ten SMS (karta leży w chomikowej szufladzie) i cała skarbonka znika.
:wink:
Hasło "300 GB na rok za darmo" jest chwytliwe, ale diabeł tkwi w szczegółach, w tym przypadku szczegółem jest 60 pln rocznie.
:-D
 #1146580  autor: Karlos20
 29 mar 2023, 19:34
R.Mandano: a Pan słyszał o cyklicznych doładowaniach? Możesz je ustawić na stronie doładowań Orange. Każda duża sieć to oferuje dzięki współpracy z Blue Media (w przypadku Playa dzięki PayU).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1146583  autor: R.Mandano
 29 mar 2023, 19:55
Karlos20 pisze:
29 mar 2023, 19:34
Każda duża sieć to oferuje dzięki współpracy z Blue Media (w przypadku Playa dzięki PayU).
Szkoda, że Blue Media nie oferują cyklicznych w bankach, bo nie raz szukałem cyklicznego po różnych bankach i nie było.
:x
Jakoś nie mam ochoty dzielić sie z prywaciarzami (PayU, Blue Media) swoimi danymi, w tym przypadku kartą bankową. Z BANKIEM danymi podzielić się muszę i - jak dla mnie - starczy.
:wink: