DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1129384  autor: IcemanMC
 18 mar 2022, 18:18
Cześć wszystkim. Potrzebuję porady bo wymagania trochę nietypowe.
Potrzebuję abonamentu. Warunki:
1. Jeden numer do przeniesienia z innej sieci
2. Jeden nowy numer
3. Dobry zasięg
4. Obsługa wifi calling
5. Internetu tak pomiędzy 50 a 100Gb.

Pracuję jako maszynista i często korzystam z telefonu w miejscach o których świat zapomniał. Stąd najważniejszym czynnikiem jest dobry zasięg.
Orange odpada z uwagi na brak zasięgu w domu a Plus z powodu braku wifi calling.

Skłaniał bym się ku ofercie Playa ale nie mogę rozgryźć jak jest w T-mobile przy przenoszeniu jednego numeru i jednoczesnym dokupieniu drugiego.
 #1129388  autor: iphoneski
 18 mar 2022, 19:21
Play jest cały czas na etapie budowy, więc w tych zapomnianych miejscach mogą jeszcze nie mieć zasięgu. T-Mobile korzysta z tych samych nadajników co Orange - te dwie sieci oferują obecnie najlepsze pokrycie kraju. Jeśli zasięg, to właśnie T/O. Chociaż szedłbym raczej w stronę T, bo oferują lepszy wifi calling, a skoro nie masz w domu ich zasięgu, to będzie to dla ciebie usługa kluczowa.
 #1129390  autor: IcemanMC
 18 mar 2022, 19:47
Orange odpada. Po pierwsze uprzedzenia, po drugie firmowy numer mam w orange więc logicznym jest wybranie sieci korzystającej z innych nadajników.
Dla ukazania skali problemu w domu:
LTE: -120dBm Plus, -120dBm Orange
EDGE: -97 dBm Plus, -101dBm Orange
Orange ratuje wifi calling. Ale Plus jest praktycznie nieużyteczny do zwykłych nawet połączeń głosowych.
Jak wygląda sprawa w T-mobile w przypadku przenosin jednego numeru i wykupieniu drugiego? W play za drugi numer płaci się 25 lub 35zł. A w T-Mobile? Bo nie mogę się doczytać...
 #1129392  autor: iphoneski
 18 mar 2022, 20:03
W T będziesz miał praktycznie identyczny zasięg jak Orange, więc już nie musisz czytać. W takiej sytuacji faktycznie Play powinien być najlepszym wyborem. Tylko tak jak pisałem, oni cały czas się budują.
 #1129397  autor: IcemanMC
 18 mar 2022, 21:32
Samsung Galaxy A52 5G i Xiaomi Mi Note 10 Lite.
Ogólnie z tego co wiem Plus nie wspiera wifi calling. Jedyne co to ich firmowa aplikacja ale jest tak zbugowana, że działa jak chce.
2 lata temu przeszedłem w playa do plusa bo play poleciał w kulki z ofertą (po 10 latach dostałem "super" ofertę). Play u mnie miał problem z przeciążonym BTSem.
Stąd pytam o T-Mobile i ich ofertę na drugi numer. Bo jeśli mam płacić 2x85 zł za dwa numery to wolę chyba użerać się z przeciążonym nadajnikiem (opcja obejścia za pomocą wifi calling) i płacić 105zł...
A na zasięgu bardziej zależy mi w kraju bo mam taką pracę, że uwierzcie mi... kończąc pracę w niektórych miejscach kierowca bez telefonu na prawdę nie jest w stanie mnię znaleźć :/
Stąd potrzebuję prywatnego numeru z dobrym zasięgiem, a przynajmniej działającym na innych nadajnikach niż orange (w orange mam telefon firmowy). Jednocześnie potrzebuję dwóch kart sim (dla siebie i żony) ale innych niż plus (problemy z zasięgiem w domu). Stąd wybór pomiędzy play i t-mobile.