DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1129374  autor: montereys
 18 mar 2022, 14:51
Cześć,
Chciałem się poradzić, a w zasadzie znajomym poleciłem ofertę T-Mobile, ale teraz w abonamencie jest internet nielimitowany ale z ograniczeniem prędkości do 30Mbps. (Ja się załapałem jeszcze na 200GB ale bez ograniczenia prędkości).
Czy to ograniczenie to jest duża przeszkoda?

Chodzi o zwykły internet w telefonie, ale czasem też o zrobienie sobie z telefonu Hot Spota - obejrzenie filmu na Netflixie, popracowaniu na plikach z chmury, żeby to też nie muliło...

Konsultant twierdzi, że 30Mbps to "świat i ludzie", ale wiadomo, że musi tak mówić. A jak jest naprawdę?
 #1129382  autor: iphoneski
 18 mar 2022, 17:52
Netflix do filmu 4K maksymalnie wymaga 25 Mb/s, więc 30 starczy i jeszcze ci zostanie. Co do plików to wiadomo - 30 mega zawsze będzie wolniejsze od, na przykład, 300 mega i tego nie przeskoczysz. Zastanów się raczej czy jesteś w stanie przekroczyć w telefonie te 200GB, bo jeśli nie, to twoje rozważania nie są ci do niczego w życiu potrzebne. Dla przykładu ja chyba nigdy nie przekroczyłem w telefonie 30 giga miesięcznie, a miałem takie okresy, że do domu wpadałem jedynie zrobić pranie i przypomnieć sobie gdzie mieszkam, a potem jechałem dalej, czyli praktycznie cały czas net z komórki. Więc dla mnie net bez limitu to żadna opcja, bo lepiej mieć niewykorzystywalny limit i kilkaset mega prędkości zamiast kagańca na kilkadziesiąt mega. To jest jedynie dla tych, co nie mają neta z kabla w domu i cały czas muszą jechać na mobilnym.
 #1129383  autor: Vieslav
 18 mar 2022, 18:05
Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że to internet mobilny i masz prędkość "do 30mb/s", której możesz w godzinach szczytu albo w momencie dużego obciążenia sieci w ogóle nie osiągnąć. Wspominasz, że sam masz internet T więc zakładam, że znajomi mieszkają gdzieś obok i sam sprawdziłeś, jak ten internet działa.
Jeśli chodzi o netflix to do full HD wystarczy spokojnie. Jeśli chodzi o pliki z chmury to zależy od ich wielkości - jedni obrabiają gigabajtowe pliki i wtedy 30mb/s to będzie bieda, inni kilku megabajtowe i taka prędkość będzie dobra.
 #1129389  autor: montereys
 18 mar 2022, 19:32
Dzięki serdeczne!!
Ja zostanę na ofercie, którą mam z 200GB i bez limitów a znajomemu, który planuje zmianę sieci przekażę Wasze opinie.
Tam gdzie by miał korzystać więcej z neta mobilnego jest dobry zasięg N!