DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1129319  autor: zeq70
 16 mar 2022, 23:36
Mam pytanie. Jak najtańszym kosztem, można zorganizować sobie dostęp do internetu, na 2 miesiące? Mam pracę zdalną, pracuję na laptopie. Na czas wakacji, pozwolono mi wyjechać do domu na działce i tam pracować zdalnie poza miastem (jest to totalne odludzie, ale jeśli chodzi o telefon, jako tako zasieg łapie, rok temu wkopano mi w ziemię przy domu jakiąś linię internetową ale nie mam pojęcia jaki to operator, da się to gdzieś sprawdzić online?). Chcę sobie zapewnić jakieś bezpieczne łącze, coś co nie jest narażone na awarie. Internetu musi wystarczyć na 8h pracy dziennie przez 2 miesiące. Potem w ciągu roku nie będzie mnie tam. Więc musi to być opcja chwilowa, możliwa do zakończenia, nie abonament na długi czas. Jestem kompletnym laikiem w tej kwestii, nie mam pojęcia o tym jakie sa obecnie możliwości jeśli chodzi o internet, czy brać coś na kartę czy inwestować w mobilne routery. Co byście radzili na podpięcie laptopa do internetu?
 #1129327  autor: iphoneski
 17 mar 2022, 10:17
Ale my tu nie mamy szklanej kuli.
1: internet sprzedaje się na gigabajty a nie godziny, nie wiadomo co ty w tej pracy robisz, więc nie wiadomo ile tego internetu potrzebujesz.
2: Co to znaczy jako tako łapie? Jaka sieć? Gdzie to w ogóle jest? Poza miastem jest pół tego kraju ;)
 #1129328  autor: Remington
 17 mar 2022, 10:43
8h dziennie przez 2 miesiące licząc po 22 dni robocze daje 352 godz.

Jednak wszystko zależy co się w tym czasie robi - przesyła pliki, prowadzi rozmowy wideo, HD, czy tylko głosowe itd. itp.

Dlatego kluczowa jest informacja ile GB potrzeba.

Obawiam się jednak, że autor wzorem poprzedniego swojego zagadnienia otrzyma odpowiedzi i nawet się nie odezwie.
 #1129332  autor: zeq70
 17 mar 2022, 12:28
iphoneski pisze:
17 mar 2022, 10:17
Ale my tu nie mamy szklanej kuli.
1: internet sprzedaje się na gigabajty a nie godziny, nie wiadomo co ty w tej pracy robisz, więc nie wiadomo ile tego internetu potrzebujesz.
2: Co to znaczy jako tako łapie? Jaka sieć? Gdzie to w ogóle jest? Poza miastem jest pół tego kraju ;)

Przepraszam, faktycznie zabrakło tych informacji. Praca będzie na laptopie, do laptopa muszę ten internet dostarczyć. Praca ma polegać na przesyłaniu plików zawierających grafiki w rozmiarach głównie 10x10cm, czasem trochę większych, max 40x40. Do tego będzie w grę wchodziła obsługa sklepu internetowego, zmiana cen, dodawanie nowych ofert (pobranie grafiki z maila, i dodanie do oferty). Przesyłanie raportów w excelu. Obsługa Fb.

Udało mi się odszukać informacje o światłowodzie idącym pod drogą przy której stoją domki we wsi, w tym też wzdłuż mojego domu. Jest to firma Nexera. Na mapie widać, że kilka budynków wkoło, w tym dom będący 3m obok mojego oznaczone są jako "adres jest gotowy, możesz korzystać z sieci", mój dom nie ma tego oznaczenia. Światłowód ma jakby"studzienkę" (nie wiem jak to fachowo się nazywa), i jest ona jakieś 10m obok mojego domu na wysokości domu sąsiada oznaczonego jako ten z dostępem. Nie wiem czy to znaczy, że mnie pominięto, w sumie na 2 miesiące może nie warto się bawić w światłowody..

Sieć z której tam korzystam to Plus na pre-paidzie. Łapie jako tako, mam na myśli to, że np siedząc w kuchni, trzymając rękę w odpowiednim miejscu dało się obejrzeć film na telefonie, a będąc w drugim pokoju, nie było zupełnie zasięgu. Na zewnątrz pomieszczenia było lepiej, ale biorę pod uwagę że najlepiej aby ten zasięg jednak działał w domu. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale też teraz staram się analizować to, że Plus podobno nie obsługuje już "wiejskiego pasma" B20 częstotliwości 800MHz i przeszli na 900, przyszło mi na myśl, żeby może spróbować zmienić operatora na takiego, który pasmo B20 będzie obsługiwał. Nie wiem czy to pasmo jest tak istotne? Czy może lepiej się tylko skupić na tym aby dany operator oferował jak najwięcej GB za najniższą cenę.
Remington pisze:
17 mar 2022, 10:43
8h dziennie przez 2 miesiące licząc po 22 dni robocze daje 352 godz.

Jednak wszystko zależy co się w tym czasie robi - przesyła pliki, prowadzi rozmowy wideo, HD, czy tylko głosowe itd. itp.

Dlatego kluczowa jest informacja ile GB potrzeba.

Obawiam się jednak, że autor wzorem poprzedniego swojego zagadnienia otrzyma odpowiedzi i nawet się nie odezwie.
Ciężko mi ocenić ile GB będzie potrzeba. Praca na laptopie będzie głównie polegała na uzupełnianiu aukcji internetowych. Pobieraniu grafik z maila i po korekcie przesyłanie ich do firmy (nie wielkoformatowych zdjęć, tylko małych grafik, głównie napisów czasem z jakimś obrazkiem). Będzie też pobieranie treści zamówień, przesyłanie ich mailem. Może być też potrzeba kontaktu z klientami na FB, analiza różnych trendów branżowych, przeglądanie internetu. Bez wideokonferencji, bez rozmów głosowych.
 #1129337  autor: iphoneski
 17 mar 2022, 14:00
Do takiej pracy powinieneś liczyć gdzieś gigabajt dziennie. Wyjdzie pewnie mniej, ale po pierwsze lepiej policzyć z zapasem przy śmiesznie niskich cenach internetu w Polsce, a po drugie pójdzie pewnie jakaś aktualizacja windowsa albo coś tam i zapas się przyda. A takie ilości da praktuczmie każda sieć w karcie w okolicach 20 zł. Dalej nie wiemy gdzie jest ta "wieś poza miastem", a to ma kluczowe znaczenie, bo jeden operator ma nadajnik bliżej, drugi dalej; jedne są wyposażone lepiej, inne gorzej itd..
 #1129355  autor: zeq70
 17 mar 2022, 19:04
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Cieszę, się że jest szansa ogarnąć to zwykłym prepaidem. Co do miejsca, jest to blisko wsi Janikowice w powiecie piotrkowskim.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2022, 20:21 przez forum_tg, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Zbędny cytat
 #1129385  autor: Vieslav
 18 mar 2022, 18:20
Według btsearch.pl najbliższy masz BTS Playa z kompletem LTE w miejscowości Marianów. Tak więc antena kierunkowa, ruter LTE i do dzieła. Akurat Play ma teraz promocję dla nowych użytkowników prepaid w postaci gratisowego 100GB na miesiąc więc masz czas i możliwość potestować.
 #1129394  autor: zeq70
 18 mar 2022, 20:11
Vieslav pisze:
18 mar 2022, 18:20
Według btsearch.pl najbliższy masz BTS Playa z kompletem LTE w miejscowości Marianów. Tak więc antena kierunkowa, ruter LTE i do dzieła. Akurat Play ma teraz promocję dla nowych użytkowników prepaid w postaci gratisowego 100GB na miesiąc więc masz czas i możliwość potestować.
Dziękuję za odpowiedź. Czy dobrze działający router mam szansę kupić do 100 zł ? Widzę że są spore różnice w cenach wśród dostępnych routerów.
 #1129683  autor: zeq70
 24 mar 2022, 22:52
Muszę niestety sprostować moje wcześniejsze wyliczenia. Po sprawdzeniu przez kilka dni zużytego transferu, wychodzi na to, że dziennie idzie około 10GB. Czyli potrzeba by było mniej więcej 200GB na miesiąc. Jakie w tej sytuacji by były najtańsze opcje na 2 miesiące? Czy jest szansa na cokolwiek co oferuje aż 200GB?
 #1132620  autor: Janek11
 20 cze 2022, 12:13
Witam podłączam się pod temat potrzebuję internetu na dwa miesiące ale tylko zasięg Plus minimum 100-150 gb na miesiąc czy są takie oferty czytałem tylko o takich na 30 dni chyba ze ostatecznie nowa karta co miesiąc ?
 #1132659  autor: Janek11
 21 cze 2022, 14:03
uruchomiłem 1500 gb w plus starter za 15 zł doładowanie za 30 i jest to ekstra 100 gb plus chyba 30 gb ale mam pytanie czy to jest usługa samoodnawialna i wystarczy,ze będę miał 30 zł na koncie za miesiąc i ona się sama odnowi ?
 #1132669  autor: Karlos20
 21 cze 2022, 20:44
Aby utrzymać usługę cykliczną, musisz mieć 30 zł na koncie, co miesiąc, w innym wypadku nie dostaniesz kolejnej transzy z promki 1500GB "na lata".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥