DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1128310  autor: qpqp
 16 lut 2022, 15:56
Witam,

Teraz mam Abonament Virgin na dwa numery - jedyna go zaleta to cena.
Niedługo kończy mi się umowa i chciałbym zmienić operatora.

Priorytet taki:
1. VoLTE, WiFi Calling (tego brakuje najbardziej), działające na iOS bez aplikacji jak to jest w Plusie.
2. Miasto Łódź.
3. 5G - opcjonalnie, ale fajnie byłoby mieć.
4. Niewysoki koszt.
5. Ilość GB w UE.

Internet - z 10GB, generalnie będzie za dużo dla mnie.

Dodatkowe pytanie - jak przenieść gdzieś indziej dwa numery, zarejestrowane na mnie razem?

Dziękuję!
 #1128315  autor: Remington
 16 lut 2022, 16:08
qpqp pisze:
16 lut 2022, 15:56
1. VoLTE, WiFi Calling (tego brakuje najbardziej), działające na iOS bez aplikacji jak to jest w Plusie.

W drugiej połowie roku mają być też w Plusie.

WiFi Calling wystarczy w kraju czy musi być też za granicą?
 #1128323  autor: qpqp
 16 lut 2022, 16:40
Dzięki za odpowiedz!
Remington pisze:
16 lut 2022, 16:08
W drugiej połowie roku mają być też w Plusie.
Trochę za późno, moja umowa kończy się pod koniec kwietnia.
WiFi Calling wystarczy w kraju czy musi być też za granicą?
Dobrze byłoby mieć, ale nie koniecznie.
 #1128329  autor: Karlos20
 16 lut 2022, 18:12
qpqp: ile chcesz miesięcznie wydawać? Bez tego nawet samemu byłoby ciężko coś wybrać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128340  autor: Karlos20
 16 lut 2022, 20:03
2x po 30 zł = 60. Orange Flex. Na jednym koncie. 2x po 30GB + no-limity + net w UE + Social Pass + VoLTE i VoWiFi + promocje. Nie spodoba się, można zrezygnować. Wszystko ogarniesz w aplikacji. Sam mam, korzystam na iPhonie 11 Pro z eSIM (jest w cenie planu) i jestem bardzo zadowolony.
Możesz mieć inne potrzeby, więc oferty z niższą ilością GB są odpowiednio tańsze i niekoniecznie z Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128520  autor: JARULi
 19 lut 2022, 18:58
Jeżeli interesuje Cię abonament rzuć okiem na T-Mobile jest teraz nawet fajna promocja na 2 abonamenty- wszystko łącznie z internetem jest bez limitu (chyba 110 zł za dwa anumery)
W Timo VoLTE i WiFi Calling działają w 100% w przeciwieństwie do Orange- WiFiCalling we Flex nie masz sms, Orange na kartę nie działa za granicą. Do tego blokują telefony które są poza ich listą :roll:
Jeżeli coś taniej to T-Mobile Go też wszystko działa sprawnie. Jedyny mankament to masz w niektórych taryfach coś takiego jak Supernet video który co prawda nie pobiera danych ale niestety przycina jakość wideo. W GO 5G masz w jednej taryfie za 39zł
 #1128523  autor: Karlos20
 19 lut 2022, 20:42
JARULi: chyba się naczytałeś bełkotu fanboya T - Piotra Zet w GOLu.
Orange na kartę nie działa za granicą? No gorszej bzdury nie słyszałem. A który operator pozwala na kumulację paczek GB dostępnych również w roamingu EU? Odpowiedź jest jasna - Orange, w OFNK.
Wciskasz też abonament, który oferuje neta bez limitu wyłącznie na smartfonie, bez możliwości swobodnego wyboru, na jakim urządzeniu chcesz z niego korzystać.
Tutaj wiele osób woli mieć albo ofertę bezterminową, z możliwością zmiany czy opcje na kartę, niż podpisując drogie abonamenty onlySIM (tylko nieliczne abonamenty są opłacalne jedynie przy przedłużaniu umowy i z telefonem), jeśli ma być niedrogo, to Twoja opcja nie jest zgodna z kryteriami autora postu. Pamiętaj, że każda sieć z IMS nie będzie idealnie działać w różnych grupach urządzeń, więc jadąc Orange, ja powinienem jechać T, Plusa i Playa.
I nie wciskaj pseudo 5G, po co dopłacać za protezę tej technologii, skoro na LTE+ prędkości są równie wysokie, a wyniki pomiarów wśród innych userów forum, nie pozostawiają wątpliwości.
Polecam autorowi wątku dokładnie zapoznać się z ofertami i dopasować sobie potrzeby. Jedna sieć daje bez limitu neta na video ale ogranicza prędkość i dostępność transmisji wyłącznie na smartfona, a druga sieć z kolei takich ograniczeń nie ma.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128525  autor: JARULi
 19 lut 2022, 21:36
@Karlos20
1) Widziałem wpisy Piotra Zet :wink: ochy i achy :D
Ale widzę też wpis na orange .pl/ view/ wificalling
"klienci ofert na abonament w Orange - mogą korzystać z usługi w Polsce i za granicą"
"klienci ofert na kartę w Orange - mogą korzystać z usługi w Polsce"
2) Nie wciskam (bierz) tylko informuje że jest możliwość takiego abonamentu. Sam bym z niego korzystał gdybym nie mieszkał w dużym mieście gdzie mam światło (aktualnie mam od Orange) mimo że z abonamentu Timo bez limitu nie idzie korzystać w routerze. Aktualizacja aplikacji w telefonie, systemu itp też trochę pobiera+ okazjonalne udostępnienie internetu osobą trzecim
3) "Twoja opcja nie jest zgodna z kryteriami autora postu" jest- ma za 39 zł (chyba każdego stać) 5G- mimo że proteza, ma też dodatkowe plusy w iPhone (iPhoneski nie raz o tym wspominał) dodatkowo ciekawscy mogą sobie testować działanie tej protezy. Dla mnie też LTE+ jest lepsze :wink: mimo że w moim mieście w dużej części mam 5G, ale mam przynajmniej możliwość testowania tego wynalazku za 39 zł a nie jak we Flex 80 zł
Ja działam obecnie na T, a mojej kobiecie przeniosłem nr do Flex (trochę ją wykorzystuję bo używam jej drugiej karty "tylko internet" do telefonu z nawigacją) niestety w T Go! drugiej karty pod ten sam nr sobie nie załatwię.
Oczywiście po uruchomieniu drugiej karty we Flex u mojej kobiety przestały działać powiadomienia o nieodebranych połączeniach...
Tymi dwoma ofertami doskonale się uzupełniamy. Nie ma sieci idealnej. Jednak ja zostaje (na chwilę obecną) z T. Tu mi wszystko działa. Do pełni szczęścia brakuje tylko esim+ druga karta do numeru :roll: