DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1127825  autor: Iwona2002
 06 lut 2022, 09:27
Witam serdecznie

Niedawno zauważyłam ze moja karta Play nie łączy sie już z siecią TMobile, zasieg w mojej miejscowości jest dość slaby, czesto łapie TMobile a czasami Orange.

Czy jest jakas inna oferta na karte ktora oferuje mozliwość lączenia sie z TMobile, Orange, Play?
 #1127832  autor: Remington
 06 lut 2022, 11:41
Tak, zagraniczna karta SIM.

Z polskich sieci Play był jedynym korzystającym z roamingu krajowego i ograniczył go do Orange.

Poszukaj jakiejś oferty z WiFi Calling.
 #1127835  autor: Iwona2002
 06 lut 2022, 11:49
Na dzien dzisiejszy zastanawiam sie nad Heyah01 jako dodatkowa karta, ewentualnie a2Mobile bo zasieg Plusa jest u mnie w domu, chyba najlepszy, takze jako dodatkowa karta. A druga karta z zasiegiem Play + Orange. Obie oferty są podobne, a2 z opisu posiada WIFIcalling a Heyah nie wiem. Jeszce a2 ma darmowy transfer Facebooka wieć chyba wiecej korzysta oferta.
 #1127836  autor: iphoneski
 06 lut 2022, 12:06
Ale po co ci to? Orange i T-Mobile korzystają z tych samych masztów, więc mają praktycznie identyczny zasięg. Zasięg Play i tak nie jest ci potrzebny na karcie, bo u ciebie go nie ma. Wystarczy przenieść numer do jakiejś oferty w T-Mobile albo Orange i problem rozwiązany. Można też zostać w Play i korzystać z Orange - wyjdzie na to samo.
 #1127838  autor: Remington
 06 lut 2022, 12:27
Iwona2002 pisze:
06 lut 2022, 11:49
a2 z opisu posiada WIFIcalling

🤣 Posiada tylko dzwonienie przez specjalną aplikację. Nazywanie tego WiFi Callingiem jest bardzisj zabiegiem marketingowym.
 #1127852  autor: rsig
 06 lut 2022, 15:13
Iwona2002 pisze:
06 lut 2022, 09:27
Witam serdecznie

Niedawno zauważyłam ze moja karta Play nie łączy sie już z siecią TMobile
Od miesiąca nie ma już roamingu do T-Mobile, jedynym partnerem roamingowym został Orange.
zasieg w mojej miejscowości jest dość slaby, czesto łapie TMobile a czasami Orange.
Możesz na stałe ustawić w telefonie roaming do Orange.
Czy jest jakas inna oferta na karte ktora oferuje mozliwość lączenia sie z TMobile, Orange, Play?
Najprościej to przenieś numer do sieci która ma u ciebie najlepszy zasięg. Jeśli wiąże cię abonament to po jego zakończeniu, a do tego czasu wymuś na stałe roaming do Orange w telefonie.
 #1127854  autor: Remington
 06 lut 2022, 15:28
rsig pisze:
06 lut 2022, 15:13
Możesz na stałe ustawić w telefonie roaming do Orange.

Od lat Play potrafi i to obejść, wywalać z sieci roamingowej i chwytać się choćby szczątkowego macierzystego sygnału.
 #1127858  autor: rsig
 06 lut 2022, 17:35
Może niech Iwona sama sprawdzi jak się telefon będzie u niej zachowywał po ustawieniu na sztywno roamingu Orange. A że w roamingu i tak max prędkości neta to 3 Mbps to może sprawdzić zarówno na LTE, jak i na 3G.
 #1127859  autor: Iwona2002
 06 lut 2022, 17:40
Dziekuje za wszelkie informacje. Play mam najsłabszy zasięg to odpada (w domu), do Plusa jakoś nie jestem przekonana, pozostaje Orange i TMobile, znalazłam ciekawą oferte pakiet Orange za 360zł w tym jakos 50GB w UE, więc było by idealne na letnie wakacyjne wyjazdy. Nowy rok, nowe zmiany więc i trzeba nową oferte na karte wybrać :)