DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1126929  autor: babciagienia1p
 17 sty 2022, 00:11
@24bis24
Albo ja czegoś nie rozumiem lub nie zauważyłam w taryfie Fakt, albo Ty mnie źle zrozumiałeś.
Stan konta w taryfie pozostaje bez zmian w okresie połączeń przychodzących. Nie ma żadnych opłat za brak aktywności lub podobne. Jeśli ktoś korzysta tylko z przychodzących (tak chce @Tomasz2022), kwota na koncie nie zmniejsza się. Okres ważności na przychodzące, po wygaśnięciu wychodzących (ważnych 365 dni), wynosi 60 dni. Razem 425 dni. Każde kolejne doładowanie powiększa wartość środków na koncie.

...Zresztą - jak sam napisałeś - "0zł+5zł=5zł". Wydaje mi się, że 5>0.
 #1126946  autor: babciagienia1p
 17 sty 2022, 13:52
@24bis24
Ja mam inne doświadczenia praktyczne z Faktu. Doładowania w 10-11 dniu po utracie wychodzących i konto złotówkowe nie było wyzerowane. Po doładowaniu suma na koncie powiększała się.
W krótszych przypadkach, nawet minuty i SMS-y z kodów z gazety zostawały i dawały się przedłużyć. Doładowania robiłam w trzecim dniu po utracie wychodzących.
Może po dłuższym okresach zerują, ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć, bo byłoby to ewenementem w porównaniu z innymi operatorami.
 #1126948  autor: Karlos20
 17 sty 2022, 14:22
Niewykorzystane środki w Play są anulowane, gdy przekroczymy datę przychodzących (nie tyczy się odNOWY, gdzie brak aktywności zabiera do 3 zł miesięcznie, a po 13-stym miesiącu braku aktywności zabierają resztę jeśli było więcej niż 36 zł w całym tym okresie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126980  autor: babciagienia1p
 17 sty 2022, 21:08
@24bis24
Już pisałam, że znam to z praktyki. Doładowywałam max w 11 dniu po utracie wychodzących. Środki nie zostały wyzerowane i stan konta powiększał się. Według deklaracji Faktu konto jest ważne, po każdym doładowaniu (od 5,- zł), 365 dni na wychodzące + 60 dni na przychodzące.
Pod koniec marca 2022 kończą mi się wychodzące na kolejnej karcie. Spróbuję sprawdzić kilka dni po 11 dniu od utraty, chociaż szkoda mi minut, SMS-ów i MB z kodów (trochę się na niej uzbierało).
Może byłbyś tak łaskawy i napisał, w którym dniu po utracie wychodzących wyzerowali konto u Ciebie. Nie musiałabym wtedy cierpieć z powodu straty skrupulatnie zbieranych fantów z kodów.
 #1127003  autor: Karlos20
 18 sty 2022, 13:28
WYMODEROWANO
Miałem wiele kart Play z niewykorzystaną kasą na koncie na zablokowanych wychodzących, podczas, gdy T w taryfie Frii czy Orange zabiera kasę po blokadzie wychodzących (przejście w okres pasywny czyli odbieranie połączeń w T oraz odbieranie połączeń i wykonywanie połączeń darmowych w Orange). Więc to nie są wyczytane info, a praktyka.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 13:37 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127104  autor: McGlowa
 20 sty 2022, 16:02
Play odNowa zdecydowanie nie polecam, też szukam bo chcę zmienić z własnie z Play odNowa. Ktoś tu pisał, że środki są "bezterminowe". To nieprawda. Play pobiera 3 zł opłaty "za cykl bez płatnej aktywności".
 #1127110  autor: Skyline
 20 sty 2022, 19:23
McGlowa pisze:
20 sty 2022, 16:02
Play odNowa zdecydowanie nie polecam, też szukam bo chcę zmienić z własnie z Play odNowa. Ktoś tu pisał, że środki są "bezterminowe". To nieprawda. Play pobiera 3 zł opłaty "za cykl bez płatnej aktywności".
Wystarczy raz w miesiącu zadzwonić gdziekolwiek poza Play na 2 sekundy. Pobierze 1-2gr i będzie aktywność zaliczona.
/można też wejść w internet na dowolną stronę np na google i wyszukać dowolne hasło - pobierze za 500kb 1 grosz.
 #1127132  autor: TomLee
 21 sty 2022, 12:20
W odnowie zamieniasz kasę na pakiety, na koncie masz 0 zł i wtedy wystarczy raz na rok wykonać płatną aktywność (nawet z wykupionych pakietów, np wysłać jednego smsa poza sieć play). Kasy nie pobierze bo nie ma z czego.
 #1128318  autor: marczello
 16 lut 2022, 16:14
R.Mandano pisze:
16 sty 2022, 14:01
zdzich981 pisze:
09 sty 2022, 22:57
... było to dla mnie bardzo dobra oferta gdy dzwoniłem tylko kiedy potrzebowałem i nie musiałem ładować co miesiąc
Polecam A2 Mobile - wystarczy raz do roku załadować za minimum 5 pln i możesz zapomnieć o numerze. A jak chcesz zadzwonić to 10 groszy za minutę - taniej się już nie da (przy założeniu, że doładowujesz 5 pln raz na rok).
:wink:
Nie ma takiego pakietu za 5 złotych. Chyba że doładowanie konta i nie wybranie pakietu. Jak to jest?
 #1128339  autor: Remington
 16 lut 2022, 19:46
El_Companero pisze:
13 sty 2022, 19:37
wasylek pisze:
10 sty 2022, 17:34
może lajtmobile? Po doładowaniu za 10zł konto jest ważne rok. Działa za zasięgu Plus.
A przeniesienie odbywa się online.
Ja nie polecam lajtmobile.nie poważna firma telekomunikacyjna.

Wyjaśnienie znalazło się w innym wątku:
El_Companero pisze:
16 lut 2022, 18:20
Jak się ponad miesiąc czeka na kartę sim,to można się zdenerwować. Kartę już przysłali,działa zdecydowanie taniej niż w Play.
Teraz przenoszę drugi numer,wszystko już załatwione.
 #1132284  autor: mirekK
 09 cze 2022, 21:51
Mireczki pytanie... odnalazłem kartę sim z nr w play rok ważności konta, który ma saldo 5 pln. Czy jak przeniosę się do "od nowa" to ten piątak przepadnie ???
Ostatnio zmieniony 09 cze 2022, 22:09 przez mirekK, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1132286  autor: Karlos20
 09 cze 2022, 22:03
mirekK: Stan konta przenosi się do odNOWY.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132288  autor: mirekK
 09 cze 2022, 22:59
Karlos20 dzięki za szybkość, potwierdzam środki pozostają.
 #1133828  autor: Piro
 15 lip 2022, 17:15
Witam, mam podobne pytanie, aby nie zakładać nowego tematu:

Też szukam nowego operatora i rzadko używam telefonu, praktycznie wcale. Rozumiem, że teraz w każdej sieci powiedzmy w Orange (10zł) czy Plush (5zł) nawet jak aktywuje RWK to i tak muszę płacić 3-5zł za brak aktywności przez miesiąc? Nie ma sieci gdzie aktywność nie jest wymagana?

Zostaje tylko Heyah gdzie płacę 20zł za pakiet RWK? Nie ma nic taniej? (tam chyba nie ma naliczanych kar za brak aktywności). Jest jakieś lepsze rozwiązanie?

Rozumiem, że niektórzy znajdują sposoby by ominąć te dodatkowe miesięczne opłaty, ale aby to zrobić to i tak jednak zawsze musisz mieć coś na koncie, a przecież doładowanie za 5zł też znika po kilku dniach... coś poradzicie?
 #1133829  autor: iphoneski
 15 lip 2022, 18:11
Play Odnowa. Pakiety i konto ważne bezterminowo, jedyny warunek to jedna płatna aktywność w miesiącu. Realnie wystarczy zadzwonić gdzieś na sekundę albo sprawdzić pogodę raz w miesiącu i to tyle. Pakiet 100 minut kosztuje 15 zł - sekunda miesięcznie wystarczy ci na kilka żyć.