DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1126259  autor: chase
 02 sty 2022, 16:56
Witajcie,

poszukuję możliwie taniej oferty typu no-limit z połączeniami, SMS-ami i MMS-ami (tych wysyłam kilka-kilkanaście w miesiącu). Zależałoby mi na zasięgu Plusa, najlepiej z 5G. Obecnie, miesięcznie zużywam ok. 15-20 GB danych, przy długoterminowej lojalce zapewne można byłoby pomyśleć o nieco większej paczce danych.

Priorytety:
- przede wszystkim, niska cena — jestem skłonny do wszelkich kombinacji (w granicach rozsądku) tylko po to, by uzyskać niższą cenę :D
- VoLTE

Dobrze byłoby, gdyby oferta:
- miała krótki okres zobowiązania, super byłoby, gdyby udało się wybrać ofertę pre-paid/abo na czas nieokreślony
- miała WiFi Calling, na którym tak bardzo mi nie zależy, ale czasami się przydaje
- była oferowana bezpośrednio przez Plusa (Plus/Plush)

Z tego, co zauważyłem po przeszukaniu sieci, to są dwie ciekawe opcje:
- Otvarta za 18.99 — na plus abo z czasem nieokreślonym, całkiem niska cena, dostęp do 5G, prawdopodobnie też VoLTE (wspominają jednak, że "Usługa dostępna jest w wybranych taryfach"), minusem opłata aktywacyjna oraz brak WiFi Calling oraz MMS-ów w pakiecie — za te musiałbym dopłacić.
- Plush Abo za 30 zł — tutaj większa paczka (którą niekoniecznie wykorzystam), WiFi Calling, ciekawy dodatek w postaci Tidala na 3 miesiące, natomiast na minus wyraźnie wyższa cena i 24-mies. lojalka.

Znacie jakieś ciekawsze opcje?
 #1126276  autor: Karlos20
 02 sty 2022, 21:13
Meh... po co Tobie abonament? Jeśli jesteś w innej sieci, możesz mieć 3 miesiące za darmo wszystkiego bez limitu + 20GB wraz z dostępem do 5G. Do tego bonusy po doładowaniach (GIGABANK). Wystarczy przenieść numer do Plusa na kartę w salonie Plusa czy Polsat Box. Po 3 miesiącach możesz sobie zmienić ofertę. Przy opcji 4. doładowanie i gratis dostajesz gratisową kasę, która obniża miesięczny koszt pakietu. Przykładowo masz ofertę no-limit +20GB z 5G za 40. Przy 4 zasileniach po 10 zł, dostajesz dodatkowe 10 zł, a do tego dodatkowego neta po zasileniach.
Zachęcam do wątku o Promocjach i pakietach w Plusie na Kartę.

A jeśli nie chcesz kombinacji, to za 34,99 / mies. w KLUCZ MOBILE polecam wszystko bez limitu +30GB neta na pełnej prędkości, później lejek 1 mega na kolejne 300GB neta.
Poleciłbym też a2mobile (korzystniejszy cenowo, bo za 24,99 masz 20GB neta z późniejszym lejkiem - przy przeniesieniu numeru dają przez pierwsze 4 miesiące ekstra 50GB), ale brakuje VoLTE, a WiFi Calling jest realizowane przez aplikacje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126286  autor: chase
 02 sty 2022, 23:27
Pewnie, że nie potrzebuję i nie chcę abonamentu! Co prawda połączenia oczekujące i konferencje czasami się przydają, ale ich brak w ofercie na kartę to w sumie żaden deal-breaker. Dziwne tak w ogóle, że chyba większość MVNO działających na Plusie nawet w pre-paidzie te usługi oferuje, a sam Plus nadal nie.

Byłem przekonany, że promocja dla osób przenoszących numer nie obejmuje pakietu 20 GB + 5G, jednak zweryfikowałem swoją wiedzę zgodnie z sugestią @Karlos20 i rzeczywiście, również ten pakiet można dostać na 3 miesiące za free! Tylko z tego co widzę, koniecznie trzeba przenieść numer do taryfy Plus Elastyczna na Kartę, bo w Plushu pakiet z 5G nie daje się zrabatować tą promocją, a przynajmniej tak wynika z regulaminu.

Ostatecznie zdecydowałem się na taryfę Plus Elastyczna na Kartę. Dzięki za pomoc, @Karlos20!
 #1126308  autor: Karlos20
 03 sty 2022, 11:46
chase: zawsze możesz zmienić taryfę na Nowy Plush po tych 3 miesiącach, bonusy GB po zasileniach są identyczne. No i możesz dokupić 5GB za 5 zł co 30 dni gdyby neta zabrakło. Pamiętaj o włączeniu promocji RWK i doładowaniu konta - żeby nie było niemiłej niespodzianki.

Jak chcesz jechać po kosztach to a2mobile też jest dobry, tym bardziej, że możesz zyskać łącznie 200GB w gratisie (4x po 50GB dodawanych do usługi z 20GB + no-limit) w ciągu pierwszych 4 miesięcy. Pierwszy miesiąc za 0 zł, kolejny za 24,90. W podstawie 20GB + no-limity w kraju.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1128126  autor: chase
 12 lut 2022, 22:56
Kilka słów informacji zwrotnej: byłem ponad miesiąc w Plusie (Elastyczna na Kartę), i niestety, te opinie o skansenie to chyba nie biorą się znikąd. Co prawda 5G nawet działało, byłem zadowolony z zasięgu tej usługi, natomiast pewnej części ciała osiągi nie urywały :) Pingi takie sobie, a w przypadku korzystania z mobilnego internetu mają one kolosalne znaczenie. Prędkości pobierania na plus, chociaż czasem Plusowe 5G i tak było gorsze niż LTE T-Mobile.
Poza tym — moje doświadczenie z Polkomtelem, szczególnie połączenia głosowe, to dramat: najpierw kilkanaście godzin po przeniesieniu nie działały rozmowy wychodzące i przychodzące (naprawiono je po kontakcie z obsługą); przez cały późniejszy czas użytkowania przy rozmowach przez IMS często dochodziło do zrywania połączeń, nawet mimo dobrego zasięgu. Czy to kwestia kiepskiego handoveru, czy jakichś problemów w sieci wewnętrznej operatora — nie wiem. Jak zasięg 5G był satysfakcjonujący jak na nową usługę, tak w wielu lokalizacjach — w przeciwieństwie do innych MNO — nie łapałem zasięgu LTE, mimo że na wszystkich najbliższych masztach podwieszone są stacje nadawcze całej czwórki. Musiałem często bawić się w ręczne wymuszanie trybu 'tylko LTE'. Były też inne problemy z Plusem: przy aktywacji pakietu z 5G nie włączono mi dostępu do 5G (kolejny kontakt z obsługą klienta), usługi IMS co do funkcjonalności nadal w powijakach (brak MMS-ów czy USSD)… długo by tu wymieniać :)
Z podkulonym ogonem wróciłem do Heyah 01 — jak dla mnie, to bezkonkurencyjna na ten moment oferta.
 #1128330  autor: El_Companero
 16 lut 2022, 18:20
Jak się ponad miesiąc czeka na kartę sim,to można się zdenerwować. Kartę już przysłali,działa zdecydowanie taniej niż w Play.
Teraz przenoszę drugi numer,wszystko już załatwione.