DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1125802  autor: ziutek-gk
 21 gru 2021, 10:28
Jaka jest teraz najlepsza oferta na kartę żeby utrzymać numer ? Nie interesuje mnie żaden pakiet itp. Potrzebne mi tylko odbieranie sms i mms no i połączeń.

Jestem w Virgin ale po 2 latach wyszło teraz że do odbierania mms potrzebuję mieć wykupiony pakiet danych..
Byłem kiedyś w PLAY z rok ważności konta, ofertę znam. Teoretycznie 5zł kosztowało utrzymanie numeru przez rok, ale czy jest coś lepszego ?

Swojego czasu w Orange były oferta, że darmowy sms przedłużał ważność konta o 365dni, teraz to chyba kosztuje 6zł.
 #1125803  autor: Skyline
 21 gru 2021, 10:36
Play Odnowa - oferta bezterminowa (przy 1 czynności miesięcznie) więc za 5zł kupujesz 1Gb internetu albo 100sms i ma je bezterminowo tak samo jak i ważność konta jeśli choć raz w miesiącu użyjesz coś z tego zakupionego pakietu (wejdziesz w net i ściągnie 500kb lub wyślesz 1 sms poza play). Jako plus darmowe rozmowy i sms do play (ale trzeba mieć coś na koncie, nie może być 0zł więc równie dobrze można zamiast kupować pakiet internetu zostawić te 5zł i będzie pobieralo za użycie netu standardowe 0.01zł za 500kb i to będzie jako aktywność co miesiąc i gdy reszta środków zostanie na koncie będzie też aktywny 'darmowy stan' do play.

Z bardziej 'standardowych' ofert wRodzinie przy doładowaniu za 5zł masz 2 lata ważności konta bez żadnego kombinowania i pamiętania o czymkolwiek.
 #1125805  autor: Remington
 21 gru 2021, 10:50
@Skyline, Twój opis Odnowy wykracza znacznie poza potrzeby pytającego (który ma problemy z czytaniem regulaminu).

W skrócie:

Odnowa - za 5 zł na starterze kupić pakiet 100SMS lub 1GB i użyć go raz na rok; pakiet sms starczy na ponad 100 lat, pakiet netu na ponad 2 tys. lat - zakładam, że tyle wystarczy.

wRodzinie już nie ma dla nowych klientów.
 #1125806  autor: ziutek-gk
 21 gru 2021, 11:11
@Remington Play od nowa piszesz o użyciu raz na rok... czytam na ich stronie i oferta ma miesięczny cykl rozliczeniowy, w którym trzeba pamiętać o wykonaniu sms lub połączenia inaczej ściągną z konta 3zł, a jak na koncie będzie 0zł to odłączą ofertę od nowa.
 #1125809  autor: ziutek-gk
 21 gru 2021, 11:43
Zasady korzystania

Cykl rozliczeniowy zaczyna się w dniu aktywacji i trwa miesiąc.

Jeśli w cyklu nie wykonasz żadnej płatnej aktywności, pobierzemy 3 zł.
Jeśli masz na koncie 0 zł – odłączymy Stan Darmowy.
Jeśli przez 12 miesięcy nie wykonasz żadnej płatnej aktywności, Twoje konto zostanie dezaktywowane, a niewykorzystane środki przepadną.

Płatna aktywność to np. płatność za rozmowę lub SMS, doładowanie konta lub skorzystanie z internetu.

źródło: https://www.play.pl/nowy/oferta/play-ka ... te-odnowa/
 #1125815  autor: R.Mandano
 21 gru 2021, 15:35
Prostszy w użyciu jest A2-mobile. Wystarczy jak raz do roku doładujesz minimalną kwotą 5 pln. I niczego więcej robić nie musisz.

Minusem jest brak darmowych rozmów do kogokolwiek, prócz numerów alarmowych typu 112,997,998,999.
:lol:
 #1125818  autor: R.Mandano
 21 gru 2021, 16:00
Czy prościej wysłać SMS czy doładować - tu z kolei ja bym się spierał.
:lol:

Taniej rzeczywiście w Play, ale 5 pln w A2 masz zawsze do dyspozycji na jakieś nagłe potrzeby. W Play musisz od razu je wydać na płatny pakiet SMS.
Ja swoje niepotrzebne numery zawsze trzymam w A2. Boli mnie tylko, że muszę pamiętać o ostatecznej dacie doładowania, bo Baranie Łby w bankach nie umożliwiają doładowań z datą przyszłą. Przynajmniej w tych kilku, w których mam konta.
:lol:
 #1125862  autor: Snowman
 22 gru 2021, 18:57
karta w A2Mobile idealna dla tych,którzy jeżdżą często za granice na kilka miesięcy. Ładujesz za 5 PLN/rok i tyle się martwisz. Przyjeżdżasz - wykupujesz pakiet na ile chcesz itp itd. W Lycamobile trzeba coś wysłać/zadzwonić co 3 miesiące, a w A2M doładowanie raz na rok - jako zapasowy nr też dobry,chociaż wolałbym Lycamobile - z tego można dzwonić za granicę bezpośrednio i za poczciwe stawki bez pakietu.
 #1125956  autor: Vieslav
 25 gru 2021, 12:46
ziutek-gk pisze:
21 gru 2021, 10:28
Teoretycznie 5zł kosztowało utrzymanie numeru przez rok, ale czy jest coś lepszego ?
Jest coś lepszego. Play na kartę rok ważności konta. Utrzymanie numeru kosztuje cię całe 0 zl na rok. Myślę, że to uczciwa cena. :lol:
 #1125961  autor: Karlos20
 25 gru 2021, 16:51
Bardzo uczciwa, bez dodatkowych warunków czy danin. Oszczędzamy 36 zł rocznie, a uwzględniając 1 doładowanie za 5 zł, a w 365 dniu ważności konta bezpłatne włączenie RWK za 0 zł w Play24 lub krótkim kodem - oszczędzamy drugie 36 zł na następny rok.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1126827  autor: Tomasz2022
 14 sty 2022, 03:39
R.Mandano pisze:
21 gru 2021, 16:00
Ja swoje niepotrzebne numery zawsze trzymam w A2.
Pytanko...

Czyli w a2mobile jest rok ważności za 5zł doładowania i można tak rok w rok? Bo właśnie potrzebuje parę numerów które muszą leżeć i być aktywne na odbieranie połączeń oraz sms i nie generować kosztów miesięcznych.

wRodzinie mieli dwa lata ale po przejęciu przez Plus już ubijają tą markę bo nie da się kupić starter ani przenieść numeru. :(
 #1127812  autor: klaudia123
 05 lut 2022, 22:44
NJU - abonament za max 19zł, pierwsze 3mc po 9zł, później wpłać 5zł na konto bilingowe i min. raz ma 5-6mc zadzwoń gdziekolwiek, aby pojawiła się FV z groszową opłatą.
Plus - weź sobie telefon na raty, karta SIM nie wykonuje połączeń wychodzących = nie ma opłat, ale pozwala odbierać sms/mms/tel.
 #1127967  autor: zigino
 08 lut 2022, 15:14
Podepnę się pod temat, ponieważ mam podobny problem.
Mam kartę kupioną w t-mobile - jeszcze niezarejestrowaną.
Zależy mi, aby niskim kosztem utrzymać numer rocznie.
Chciałbym odbierać połączenia lub wysłać sms, bez internetu.
Z forum wynika, że najlepiej a2mobile lub virgin lub play
Play - nie, bo nie chciałbym wykonywać czegokolwiek, aby zachować pakiety, a nie będę używać tego numeru prawie nigdy raz czy dwa do roku zadzwonię lub odpiszę.
Virgin - przewija się wątek pakietu mini3, ale na stronie nie mogę znaleźć informacji, ostał im się tylko baner przy porównaniach pakietu, ale nie można go nacisnąć. Czy to działa i czy można z tego korzystać?
a2 - nie mam chyba narazie zdania, jeżeli faktycznie to działa tak, że przenoszę numer, wrzucam 5 zł i nic więcej, jest rwk to nieźle, a ew. pakiet na potrzeby kosztuje 12.90 zł - tylko właśnie, taniej już jest w Virgin, bo mają mini9 i też rwk.
Czy mógłbym was prosić o pomoc w wyborze i o poradę?
 #1127973  autor: Karlos20
 08 lut 2022, 17:58
zigino: czemu odrzucasz Playa, skoro przy starterze odNOWA za 5, kupujesz za tyle pakiet 100 SMSów, a gdy te smsy wysyłasz, np. kilka w miesiącu, to konto będzie aktywne cały czas, a te SMSy możesz wykorzystać nawet kilka lat (max 13 miesięcy, gdy nie skorzystasz z pakietu czy nie zasilisz konta). To najlepsza oferta dla odbierających połączenia i bardzo rzadkich połączeń wychodzących.

W Virgin dalej jest Mini 3, tyle, że utracisz niewykorzystane pakiety przy odnowieniu usługi i pobraniu 3 zł/mies., w porównaniu do odNOWY, gdzie wykupione środki są ważne bezterminowo, bez zbędnego doładowania konta co miesiąc.
a2mobile jest tak naprawdę dobry do... internetu. Nic więcej. Są tańsze oferty dla mało dzwoniących.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1127977  autor: Remington
 08 lut 2022, 18:16
Karlos20 pisze:
08 lut 2022, 17:58
a2mobile jest tak naprawdę dobry do... internetu. Nic więcej. Są tańsze oferty dla mało dzwoniących.

Nie zgodzę się, wobec płaskiej stawki 10 gr za min i sms. Z SMS-ami da się taniej (Odnowa lub nju), ale nie z rozmowami przy założeniu naprawdę małego dzwonienia.