DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1125526  autor: mirekK
 14 gru 2021, 18:55
Przez kilka lat korzystałem z nr VOiP w firmie www.ifon.pl
Obsługa klienta działa na 5-kę. Same usługi również. Nie mniej jednak połączenia na np nr komórkowe w Holandii były dość kosztowne bo w cenie 1,80 pln / min.

Kilka miesięcy temu odkryłem www.alenumer.pl gdzie przez nr 22 228 20 00 można było wydzwaniać w świat do określonej ilości krajów:
Austria 0 zł/min
Dania 0 zł/min
Francja 0 zł/min
Grecja 0 zł/min
Hiszpania 0 zł/min
Holandia 0 zł/min
Irlandia 0 zł/min
Kanada 0 zł/min
Kanada komórki 0 zł/min
Niemcy 0 zł/min
Norwegia 0 zł/min
Portugalia 0 zł/min
Rosja 0 zł/min
Szwecja 0 zł/min
Wielka Brytania 0 zł/min
Włochy 0 zł/min
USA 0 zł/min
USA komórki 0 zł/min
za darmo. Jedno połączenie było ograniczone do 10 min co często wystarczało. Po przerwaniu można było ponownie wykręcić nr. Niestety kilka tyg temu wyłączono ta opcję.

Czy ktoś zna jakąś alternatywę ? Najlepiej na identycznej zasadzie, bo senior ma problem z obsługą smartfona i np Zoiper-a. Wystarczy ok 30 min miesięcznie na komórki/stacjonarne Holandia, RFN :) i USA. W ostatczności może być VOiP, ale wpierw skupmy się na tzw nr wdzwanianych.
 #1125757  autor: Snowman
 19 gru 2021, 19:23
W Lycamobile masz cennik połączeń za granicę,to w zasadzie jedyny operator komórkowy,który pozwala ci dzwonić bez żadnych kodów dostępu itp bezpośrednio do rozmówców na całym świecie (tylko nie zapomnij nr kierunkowego międzynarodowego np +1). Do USA i Kanady to kilkanaście groszy,sprawdź cennik. Jeśli skonfigurujesz sobie voipa - to możesz skorzystać z Halonet, tam to jest 4-5 gr/min. Abonament mieli 1 PLN/rok,ale teraz nowi klienci chyba 1 pln/miesiąc.
 #1125764  autor: Karlos20
 20 gru 2021, 02:40
Orange Flex. Strefa międzynarodowa UE Plus (np. UE,EOG, USA i Kanada). 100 minut wymienialnych na SMSy i MMSy. Naliczanie sekundowe (konkurencja rozlicza za każde rozpoczętą minutę czy 30 sek). 15 zł na 30 dni. W ramach pakietu minuta w przeliczeniu to 15 gr, bez kombinacji w voipy i niepewne wynalazki typu Lycamobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125788  autor: Snowman
 20 gru 2021, 18:06
Znam kilkanaście osób które mają Lycamobile od lat i nie narzekają,nie ma MMS i hotspota (przez kabel można),ale to nie przeszkadza. Kupujesz pakiet albo i nie, minuty lecą z konta,bez abonamentu czy pakietu, proste i przyjemne,wykorzystasz lub nie.
Sam mam 2 nr w Lycamobile i nie narzekam,za granicę nie ma problemu się dodzwonić. Halonet mam przez bramkę voip jako numer domowy stacjonarny.
 #1127027  autor: mirekK
 18 sty 2022, 21:24
Co do opinii o LycaMobile napisałem o g21:16 w stosownym temacie:
viewtopic.php?f=22&t=55083&start=1815
to jest strona 122
(nie mogę podać bezpośredniego linku, bo admin odebrał mi swobodę oraz wolność pisania - muszę czekać na łaskawą akceptację)

A odnośnie tematu doładowałem przelewem konto na Alenumer i senior może bez problemu dzwonić ze swojej komórki z klapką :) Poniżej ceny połączeń do Holandii (bo do USA komórki i stacjonarne wyjątkowo w tej samej niskiej cenie kilku groszy u większości takich operatorów):

HALOnet - stacj 0,07 i komórka 0,24 / 0,39 (bez sensowny podział na operatorów, kto to będzie sprawdzał ! tak jak kiedyś zachęta, połączenia w tej samej sieci darmo )

ALENUMER - stacj 0,05 i komórka 0,29

IFON - stacj 0,08 i 1,53 ! poszaleli, drożej niż z komórki
 #1128663  autor: jazzzy
 24 lut 2022, 17:52
mirekK pisze:
18 sty 2022, 21:24
HALOnet - stacj 0,07 i komórka 0,24 / 0,39 (bez sensowny podział na operatorów, kto to będzie sprawdzał ! tak jak kiedyś zachęta, połączenia w tej samej sieci darmo )

ALENUMER - stacj 0,05 i komórka 0,29

IFON - stacj 0,08 i 1,53 ! poszaleli, drożej niż z komórki

https://www.happycall.pl/

komórka 10gr, stacjonarne 5gr

do tego masz naliczanie sekundowe a jak senior ma jakiś abonament z darmowymi na polskie stacjonarne to może się wdzwaniać na ich numer dostępowy gdzie jeszcze mu powiedzą ile ma kredytu do wykorzystania na dany numer docelowy
 #1128707  autor: jazzzy
 26 lut 2022, 10:23
mirekK pisze:
26 lut 2022, 08:47
happycall.pl o nie zdecydowanie dziękuje. Nie radzą sobie z konfiguracjami Voip.
jaki miałeś problem z konfiguracją ? u mnie było odwrotnie, tylko happycall spokojnie się zarejestrował na Cisco 7942 a inni robili problemy
 #1128711  autor: mirekK
 26 lut 2022, 11:58
Sytuacja sprzed kilku lat.. nie wiem jak jest aktualnie. Poziom wsparcia był mierny, wzgl aktualnego Ifon.pl
Dzwonisz piszesz i czujesz czy ktoś coś wie. Z tego co pamiętam problemy były właśnie z konfiguracją routera i bramki.
Jeszcze co do happycall nawet szczegółowy cennik na witrynie nie działa... i nie można sprawdzić kosztów połączeń na nr komórkowe w Holandii. Podając kwoty załączaj link do źródła.

Na dziś dzień odstawiliśmy skutecznie Voip na rzecz, Alenumer. Proszę mieć na uwadze, że mój Senior ma specyficzne potrzebny w dzwonieniu za granicę.
Ogólnie ta technologia jest raczej na wymarciu... no może jedynie pozostaną przy niej firmy i to te większe, gdzie jest duży ruch telefoniczny typu BOK.
 #1128713  autor: jazzzy
 26 lut 2022, 12:28
mirekK pisze:
26 lut 2022, 11:58
Sytuacja sprzed kilku lat.. nie wiem jak jest aktualnie. Poziom wsparcia był mierny, wzgl aktualnego Ifon.pl
to może najpierw zweryfikuj bo może się zmieniła sytuacja, na pewno warto ustawić odpowiednio kodeki bo przy nadmiernym transkodowaniu wpływa to na jakość połączenia

->Jeszcze co do happycall nawet szczegółowy cennik na witrynie nie działa...

bo pewnie ostatnio coś aktualizowali i nie poprawili

-> i nie można sprawdzić kosztów połączeń na nr komórkowe w Holandii. Podając kwoty załączaj link do źródła.

dzwonisz do Holandii i nie wiesz pod jaki numer dzwonisz ?
wpisz tam numer docelowy to ci wyskoczy cena

jak dla mnie happycall jest najtańszy jak chodzi o komórki w Brazylii bo liczy tylko 7gr za minutę a inni już sporo więcej

->Ogólnie ta technologia jest raczej na wymarciu... no może jedynie pozostaną przy niej firmy i to te większe, gdzie jest duży ruch telefoniczny typu BOK.

ale jaka technologia ??? przecież ci napisałem że w Happycall dzwonisz na numer dostępowy i wybierasz numer docelowy, nie potrzebujesz internetu
 #1128714  autor: mirekK
 26 lut 2022, 13:08
Przepraszam, nie dopatrzyłem, faktycznie pisałeś o nr wdzwanianym.
W międzyczasie chyba uzupełnili cennik, ale i tak nazwy krajów anglojęzyczne, na dodatek w nieprzystępnym formacie kilkuset stron - finalnie nr komórkowe w jednym tylko kraju w kiludziesięciu linijkach... zgroza. Na szczęście jest bezpośrednia możliwośc sprawdzenia ceny dla określonego numeru... bo sporo firm uzależnia stawkę absurdalnie od operatora, gdzie różnice moga być kilkunastokrotne pomiedzy połączeniami na nr komórkowy i tym samym można nabić sobie spory rachunek.
O ile nie ma innych kosztów to w happycall połączenie z nr komórkowym w Holandii , na który potrzebuje dzwonić to 0,05245 pln brutto.. 5x taniej niż alenumer i 30x taniej niż Ifon !!!!
Tylko uwaga: "Ostatnia aktualizacja: 22 Stycznia 2018, 15:10 "
Drugi minus... brak tel do BOK.
 #1128716  autor: jazzzy
 26 lut 2022, 13:52
mirekK pisze:
26 lut 2022, 13:08
Tylko uwaga: "Ostatnia aktualizacja: 22 Stycznia 2018, 15:10 "
Drugi minus... brak tel do BOK.

ale to podajesz aktualizację strony ? bo aktualizacja cennika jest z zeszłego roku;
może nie ma tel do BOK ale można przeżyć w komunikacji email, ja już sporo przez nich wygadałem i nie twierdzę że są best of the best ale wszystkie minusy rekompensuje cena za połączenia oraz fakt że można doładować konto dowolną kwotą od 5zł wzwyż czyli jak chcę doładować 6,50 to mam taką możliwość a nie że od razu muszę przelać 10 czy 20zł

tak przy okazji w Alenumer minuta połączenia z komórką brazyliską to 80 gr vs 7 groszy w happycall i to nie jest błąd cenowy bo od paru lat sporo godzin wygadałem i jakby im nie odpowiadało to by podnieśli stawki