DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1125336  autor: Arturs
 10 gru 2021, 22:14
Witam,

Skończyła mi się umowa z orange jakieś 2-3 miesiące temu, przeszła na czas nieokreślony ze względu na brak czasu zajęcia się tym, teraz jednak chciałbym to w końcu pozałatwiać.

W Orange jestem już dobrych kilka(naście) lat, aktualnie mam plan Love Mini, 3 numery + internet światłowód. Cena pakietu to ok 140 zł - rabaty, wychodzi ok 125-130 zł. Przy podpisywaniu umowy miałem małe cyrki, okazało się że otrzymałem inne plany niż o których rozmawiałem przez telefon, przy reklamacji wyszło się że ta konkretna rozmowa nie była nagrywana więc nie mają jak tego sprawdzić, ogólnie kabaret, dostałem -10 zł na rok i tyle, więc nie jestem jakoś szczególnie zachwycony po tej umowie.

Ważną kwestią jest, że jeden z numerów bardzo często i dużo przebywa za granicą (głównie Niemcy), czasem jest to miesiąc, a czasem i 4 miesiące, potem 2 tyg w PL i znowu jakiś czas za granicą, przez co prawdopodobnie wchodzi jakaś klauzula (jedynie o niej czytałem, bo niestety na infolinii nikt nie umiał mi tego wyjaśnić, chyba chodzi o to że ktoś przebywa dłużej za granicą niż w Polsce? ), przez co połączenia tel są płatne, więc rachunki osiągają czasem dwukrotność tamtej kwoty. Ten jak i drugi numer korzystają jedynie z połączeń telefonicznych (rozmów) do Polski; prawie wcale z SMS, a już wgl z internetu - z niego korzysta tylko trzeci numer który przebywa jedynie w Polsce.

Czy jest szansa otrzymać jakąś ofertę z niższą ceną chcąc utrzymać internet i te 3 numery czy raczej szukać czegoś innego? W Orange na *100 nie proponowali niczego ciekawego. Mam na razie na oku ofertę w Netia - internet + tv 60 zł, a numery ewentualnie zostawić lub przenieść gdzieś? Wyszło by pewnie ze w tej samej cenie co teraz miałbym dodatkowo TV, ale nie jest to wymagane, jeśli jakaś oferta jest dużo niższa bez TV, to może być bez TV. Co polecacie? Numer który używa internetu wykorzystuje ok 15 może 20gb max, tamte numery jedynie połączenia głosowe (dość sporo).

Z góry dzięki za każde info, co 2-3 lata tutaj zaglądam z końcem umowy i za każdym razem znajduję pomoc ;)
 #1125341  autor: Karlos20
 11 gru 2021, 00:25
Arturs: nie musiałeś powielać postu w osobnym wątku, skoro napisałeś go w sekcji Orange - przedłużenie umowy.
W pierwszej kolejności kontaktuj się z różnymi konsultantami Orange, jeśli niczego nie znajdziesz, wówczas rozmyśl ofertę konkurencji.
A jeśli chodzi o roaming unijny to na chwilę obecną dobrze to działa w Orange Flex.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125343  autor: Arturs
 11 gru 2021, 01:15
Szczerze powiedziawszy dopiero wieczorem zauważyłem ten dział, który chyba bardziej pasuje do mojego ogólnego pytania, tamte pytanie usunę. Na czym polega Orange flex i czym się różni w kontekście tych rozmów zagranicznych? Tam nie obowiązuje ta zasada że osoba musi przebywać dłużej w Polsce?
 #1125346  autor: Karlos20
 11 gru 2021, 02:04
Po pierwsze to polecam wejść na stronę
https://flex.orange.pl/pomoc
tam masz pełne informacje o tej ofercie i jak ona działa.
W skrócie to oferta prepaidowa subskrypcyjna, sterowana w aplikacji mobilnej, odnawialna automatycznie co miesiąc, opłaty są pobierane z salda Flex zasilanym Blikiem czy skutecznym polecaniem Flexa innym osobom, bądź z podpiętej karty płatniczej - działa wtedy, kiedy wykupisz plan w którym otrzymujesz nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy + pakiet GB zależny od planu. Można z niej korzystać w Polsce i w roamingu UE. Dostajesz też swój limit GB w roamingu w UE, który nie zjada GB podstawowych w Polsce. Pamiętaj, że roaming to korzystanie z polskiej karty za granicą, więc każda aktywność w roamingu unijnym jest zawarta w Twoim planie. Gdy zabraknie neta w UE, net się zablokuje, ale możemy ponownie go mieć kupując pakiet działający w PL, ale jego część zadziała też w UE (każde wydane 5 zł to ok 0,6GB a od stycznia 2022 limit wyniesie 0,7GB).
Z tego co ustaliłem już dawno temu, nie ma dopłat za dłuższe korzystanie z roamingu w UE, no bo skąd mieliby je aktualnie ściągać, skoro ktoś ma np. zasilone saldo Flex na opłacenie planu w którym mamy te no-limity w PL i UE, a gdy nie zapłacisz za plan to usługi są zawieszane. Trochę inaczej wygląda teraz roaming w UK, ale to inna historia.
A jeśli chodzi o rozmowy międzynarodowe z Polski, to we Flexie kupujemy pakiet minut wymienny na wiadomości. Minuty są taktowane w pakiecie co 1 sekundę, a nie co 30 lub 60 sekund jak u konkurencji czy w samym Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125454  autor: Arturs
 13 gru 2021, 13:10
Brzmi i wygląda całkiem przyzwoicie, ale chyba niestety odpada - osoba korzystająca z minut za granicą jest osobą starszą, nie korzystając z kart płatniczych, z bardzo podstawową znajomością obsługi telefonu i internetu. Raczej muszę uderzać w coś, co raz podpiszemy i będzie spokój na jakiś czas :)
 #1125457  autor: Karlos20
 13 gru 2021, 13:30
Co za problem dołączyć na swoje dane numer dla starszej osoby w opcji Flex Rodziny? Ty nim zarządzasz i zapewniasz aktywny Play i usługi dodatkowe, w tym minuty międzynarodowe z Polski. Wszystko zrobisz z aplikacji i niekiedy taniej niż w samym Orange na abonament.
Zrób jak uważasz. Jeśli Flex nie pasuje, powalcz jeszcze o ofertę w Orange, skoro umowa jest już na bezterminówce. Nie licz na telefony od konsultantów, bo się nie doczekasz. Sam musisz o to zadbać.
Przechodziłem to kiedyś, w ramach Play. Tyle, że gdy oferty się "skończyły", wybrałem Flexa.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125493  autor: perdos1
 14 gru 2021, 11:59
Karlos20 pisze:
11 gru 2021, 02:04
Z tego co ustaliłem już dawno temu, nie ma dopłat za dłuższe korzystanie z roamingu w UE, no bo skąd mieliby je aktualnie ściągać, skoro ktoś ma np. zasilone saldo Flex na opłacenie planu w którym mamy te no-limity w PL i UE, a gdy nie zapłacisz za plan to usługi są zawieszane.
Testowałeś to? W regulaminie jest napisane, że w takiej mogą ci zablokować możliwość korzystania z roamingu w UE.
Obrazek
 #1125495  autor: Remington
 14 gru 2021, 12:52
Karlos20 pisze:
11 gru 2021, 02:04
Z tego co ustaliłem już dawno temu, nie ma dopłat za dłuższe korzystanie z roamingu w UE, no bo skąd mieliby je aktualnie ściągać,

Sprawdzałeś to może organoleptycznie z kimś przebywającym na stałe za granicą? Bo ja zapytałem o to hipotetycznie na czacie - odpowiedzieli mi, że dodatkowe opłaty z tytułu FUP są doliczane do kwoty kolejnego odnowienia planu. Nie dociekałem jednak szczegółów czy wtedy pobierana jest jedna powiększona kwota, czy osobno kwota za plan i w tym samym dniu za FUP.
 #1125496  autor: Karlos20
 14 gru 2021, 12:57
Regulamin regulaminem. A praktyka jest inna. Oferta działa w formie subskrypcji. Nie opłacisz planu - usługi są blokowane.
Konsultanci na czacie też mało wiedzą i nie warto im ufać...

Roaming w UK: najpierw ten kraj promocyjnie był w ramach aktywnego planu. W tej chwili jest w Strefie Standardowej (poza UE), lecz jest świadczony roaming na zasadach PROMOCYJNYCH w ramach dodatkowego pakietu minut+SMS+MMS i / lub dodatkowej paczki GB. Więc tutaj nie jest realizowany zapis wyżej wymieniony.
Zresztą wiadomo od dawna, żeby z roamingu korzystać we Flexie, musi być aktywny plan przeznaczony na terytorium PL.
Tak jak pisałem, Flex nie udostępnia dedykowanego salda na roaming międzynarodowy unijny, aby ten wspomniany zapis realizować, więc nie ma możliwości poboru tych ekstra opłat (są tylko ekstra pakiety), tym bardziej, że roaming w UE sam w sobie działa w ramach dodatkowych pakietów (bez nich usługi nie działają).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥