DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1125262  autor: mumiok
 09 gru 2021, 11:47
Czy jest na rynku jakaś konkurencyjna oferta na kartę bez abonamentu dla Flex gdzie mamy w planie 50 zł do wykorzystania w UE aż 5,84 GB? Może to być internet na kartę jako druga karta sim.
 #1125264  autor: Karlos20
 09 gru 2021, 11:53
Zapomnij o takiej ofercie, bo roaming UE jest regulowany. Różnice u operatorów w rozliczaniu transferu są marginalne.
Od 01.01.2022 zwiększają się limity GB w roamingu. Za każde wydane 5 zł brutto otrzymasz 0,7 GB neta, więc za 50 zł możesz otrzymać 7 GB neta. Flex będzie udostępniał dokładnie 6,96 GB w planie za 50, a w opcji za 80 ilość limitu wzrasta do 11,14 GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125268  autor: mumiok
 09 gru 2021, 12:15
ale w tej cenie ok. 42 zł nie dostanę chyba 50 GB na kraj, no limit rozmowy, SMS i MMS?

generalnie taki pakiet na kraj i no limit to można teraz za 20-30 zł mieć więc pozostaje mi 20 zł aby mieć te prawie 7 GB na UE
 #1125270  autor: Remington
 09 gru 2021, 12:32
Nie dubluj posta, pod którym piszesz.
mumiok pisze:
09 gru 2021, 12:15
ale w tej cenie ok. 42 zł nie dostanę chyba 50 GB na kraj, no limit rozmowy, SMS i MMS?

Pytałeś o roaming, w kwestii pakietów krajowych nie jestem na bieżąco, mnie wystarcza znacznie mniejszy.
 #1125271  autor: Karlos20
 09 gru 2021, 12:53
mumiok: jeśli byś chciał większy pakiet GB, to on pojawi się po jakimś czasie, gdyż w OFNK kumulują się odnawialne co 7 lub 31 dni paczki krajowych GB wraz z limitami GB w UE.
Ja np. starszej wersji usługi 7 zł / co 7 dni oprócz aktualnie ponad 50 GB krajowych co tydzień, otrzymuje dodatkowy limit w UE (obecnie mam już prawie 5GB, gdyż dopiero od listopada zaczęli te GB kumulować).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125780  autor: jacek1998
 20 gru 2021, 13:30
1. W jakiej ofercie prepaid znajdę największą ilość GB w roamingu w UE?

2. Jakie oferty z darmowym pierwszym 0,5miesiąca, miesiącem i więcej mają największą ilość GB w roamingu w tym okresie? Czy zamawiając kilka kart np Redbull Mobile, Heyah 01 itp można je będzie aktywować za granicą i tam wykorzystać jedynie dla darmowych GB w roamingu?
 #1133935  autor: bobiwr
 20 lip 2022, 12:08
Karlos20 pisze:
09 gru 2021, 11:53
... roaming UE jest regulowany. Różnice u operatorów w rozliczaniu transferu są marginalne.
Od 01.01.2022 zwiększają się limity GB w roamingu. Za każde wydane 5 zł brutto otrzymasz 0,7 GB neta, więc za 50 zł możesz otrzymać 7 GB neta. Flex będzie udostępniał dokładnie 6,96 GB w planie za 50, a w opcji za 80 ilość limitu wzrasta do 11,14 GB.
Czy ktoś używa i wie jak to wygląda w RBM - Energy na kartę?
Znajoma ma taką taryfę i leci na wakacje (14 dni w UE). Chciałem podpowiedzieć aktywację pakietu za 30 pln 30 dni bez limitów + 3 GB do wykorzystania przez 30 dni ale on sam w sobie ma 3GB?! Do tego Znalazłem regulamin z 2017 i nie zaktualizowany podający limit dla tego pakietu 1,51 GB. https://www.redbullmobile.pl/download/l ... 1658304138.
Czy w przypadku tej taryfy należy ją zamienić na coś innego?
Proszę o pomoc, bo straciłem rozeznanie siedząc osobiście na abo. Wędrówka przez oficjalne strony P4 to mordęga, a czasu mało...
 #1133938  autor: Karlos20
 20 lip 2022, 12:20
W tej ofercie otrzymasz ok. 5 GB w roamingu UE. Potrzebne informacje znajdziemy w apce Play24.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133943  autor: bobiwr
 20 lip 2022, 12:55
W apce widziałem 0,5GB/14 dni do UE za 6pln (zakładka "za granicą"... , pakiet 6GB za 20pln (pakiety-internet ) oraz wspomniany 30 dni bez limitu za 30pln (pakiety-minuty) i to wszystko.
Możesz wypowiedzieć się trochę szerzej?
(Próba wyjaśnienia tego z konsultantem RBM nic nie dała - bo to za stara oferta ?!?!)
 #1133944  autor: Karlos20
 20 lip 2022, 13:10
Nie kupuj tych dedykowanych pakietów w UE, skoro za sam fakt kupienia usługi dostajesz część pakietu internetowego w UE. Przelicznik jest stały i wynosi ok. 0,85 GB za każde wydane 5 zł brutto. Skoro jest w RBM Energy na kartę kupiony pakiet no-limit minut i SMS + 3 GB za 30 zł/mc to od kwoty wydanej 30 zł należy się ok. 5 GB neta w UE. W Polsce jest 3 GB + bonus GB za doładowanie konta (bonusy z zasileń nie zwiększą limitu GB w UE).
Limit GB znajdziesz w ekranie głównym apki PLAY24 po zalogowaniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133946  autor: bobiwr
 20 lip 2022, 13:52
Biorąc na logikę masz rację. ...
A pytam czy ktoś to przerabiał, bo kopiąc po oficjalnych stronach zafiksowały mi się takie stwierdzenia:
- "użycie UE obniża limit krajowy" - więc skoro w pakiecie jest 3GB to co po przekroczeniu? (Z doładowań skumulowało się tam sporo GB ale czy to ma znaczenie?)
- "limit UE jest przyznawany zgodnie z wytycznymi ale i proporcjonalnie do limitu GB należnych w wykupionym pakiecie"
Nie umiem teraz na szybko wskazać dokładnie gdzie to wyczytałem ale z pewnością na stronach RBM lub Play...
Taryfa jest faktycznie archiwalna - atrakcyjna dla co poniektórych, stąd znajoma jej używa. Dlatego obawiam się wypuszczenia kogoś w maliny.
Najchętniej bym poszedł do Formuła Play na kartę i wykupił pakiet SOLO XL za 35 zł - konsultant PLAY mówi, że za to "będzie" 3,71 GB w roamingu UE. To raczej pewne ale wtedy traci się skumulowane GB.
Może ktoś ma inny pomysł? (W ramach Play.)
 #1133950  autor: Karlos20
 20 lip 2022, 15:48
bobiwr: bonus za doładowania zostaje, z tego tytułu NIE dostajesz limitu GB w UE. Zjedzenie limitu UE z wykupionej usługi krajowej zmniejsza zasoby GB w Polsce. Ze względu na to, że masz mniejszy pakiet w PL niż w roamingu UE, może tak być, że dopiero po pierwszych 2 GB zacznie być zjadany zasób krajowego neta w ramach usługi, bonus z zasileń nie będzie ruszony, bo jest tylko w PL i nie ma limitu jednostek w UE.

Konsultanci to chyba "śpią" na szkoleniach...
W ramach SOLO XL za 35 zł/mc. otrzymujesz w tej chwili ok. 6 GB limitu w roamingu UE. Korzystanie z limitu w UE, zmniejsza limit GB w ramach usługi, ale w niej masz lejek 1 mbps po przekroczeniu 20 GB (lub 40 GB przy aktywacji w aplikacji Play24).

Bieżący limit GB w ramach wykupionej usługi sprawdzimy kodem *800#

Dla mnie Flex jest bezkonkurencyjny, zarówno w kraju, jak i w roamingu UE. Masz jasno ustalony limit GB w UE i jest niezależny od pakietu głównych GB w Polsce, dodatkowo dokupując GB krajowe, również otrzymujemy limit GB do końca ważności ważnego planu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥