DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1124569  autor: mirekK
 20 lis 2021, 18:40
Utworzyłem temat:
viewtopic.php?p=1124398#p1124398
w którym w opcji, pytałem o sms-y. Żeby zachować przejrzystość pomyślałem, żeby pytanie wydzielić.

Do taryfy NK jestem uwiązany z racji zbierania minut.
Potrzebuję ok 30-50 sms-ów w miesiącu. Niestety dość często jak doładuję konto, żeby można było je wysyłać środki zostają wykorzystane przez pakiety internetowe.
Nie wiem jak to się dzieje, bo mam zablokowany transfer danych do 1 MB dla tej karty SIM. Ale też dosyć często wyłączam/włączam drugą kartę sim gdzie mam docelowy internet i może wtedy telefon nie ma jak pobrać danych to pobiera z niepożądanego sim zanim "zauważy" ograniczenie ?

Macie jakiś pomysł ? Operator nie może chyba zablokować transmisji danych dla danego numeru ? MMS-ów nie używam, zatem z mojej strony nie byłoby problemu.

Innym rozwiązaniem mogłaby być tymczasowo bramka sms, płatna max 5pln/mies lub nie.. ale podobno likwidują takie z racji popularności nolimit.
 #1124583  autor: mirekK
 20 lis 2021, 21:42
Chyba zablokuję u operatora.

Wprowadzenie dodatkowego fikcyjnego APN i przyporządkowanie do karty, na której zbieram minuty nadal umożliwia pobieranie danych wg wskaźnika na górnej belce. Co prawda są to o rząd mniejsze jednostki B/s, ale pakiety cały czas idą.
 #1124606  autor: zaqu222
 21 lis 2021, 16:46
@mirekK
Czy na pewno musisz mieć zablokowany transfer do 1MB? Ja nic takiego nie ustawiałem. Też używam play fresha z usługą zbieraj minuty do dzwonienia i wysyłania iluś tam smsów z tej karty, a drugą mam odnowę i z niej wykorzystuję internet (czasami inną w zależności co kto daje). Nigdy mi nie pobrało ani 1kB danych z fresha. Dla fresha mam ustawione pozwolenie na rozmowy, smsy a drugi slot w telefonie wybrany tylko dla opcji internet. Sprawdzone na telefonach sony i xiaomi, przez kilka lat.
 #1125443  autor: mirekK
 13 gru 2021, 09:26
Po jakimś czasie po dodaniu drugiego APN-u transmisja ustała. Wygląda na to, że winowajcą był tylko jeden APN. Na wszelki wypadek zablokowałem transmisję danych u operatora, bo i tak nie używam MMS. Na razie jest ok :)
Poza tym operator w ramach pewnej rekompensaty przyznał kilkadziesiąt pln-ów, zatem na długo, długo wystarczy.
Dzięki za pomoc !