DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1117503  autor: sueprmichalpol
 09 cze 2021, 22:11
Hej

Szukam oferty na kartę która byłaby tylko do internetu i byłaby tania. Najlepiej aby pakiet gb byłby bezterminowy. Zużycie internetu byłoby bardzo niskie bo z internetu będzie korzystać tylko kontaktron od bramy garażowej (podejrzewam, że to mało internetu zużywa, niestety nie mam teraz jak tego zmierzyć). Na razie umieściłem tam swoją dodatkową kartę sim z orange flex (ale to tylko tymczasowo pożyczyłem dla kogoś). I na razie wpadłem tylko na:
- Play odNowa ale tutaj problem jest bo router nie ma chyba możliwości wysyłania SMSów + trzeba pamiętać aby co miesiąc wysłać tego SMSa, więc koszt byłby 3zł miesięcznie
- Jakakolwiek karta z RWK i doładować za np. 10zł (tylko właśnie jestem ciekaw na ile starczy i ile mb będę miał za takie 10zł)
- Karta telemetryczna? Nie wiem tylko gdzie taką kartę dostać taniej niż na allegro + ile kosztowało by utrzymanie miesięczne

Też szukałem ale nie mogę znaleźć nigdzie czy da się tak samo zrobić dodatkową kartę sim za darmo w "Orange na kartę" (bo w tej taryfie ma osoba której pomagam, za bardzo nie chce zmieniać taryfy na flex bo ma pełno gb odłożone :D )

Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc :)
 #1117504  autor: Remington
 09 cze 2021, 22:17
Bezterminowe pakiety ma tylko Odnowa.

Przyjąłeś błedne założenie co do niej. Jeśli net będzie wykorzystywany to nic więcej nie trzeba robić by uniknąć opłaty za brak aktywności.

Dodatkowa karta Flex to też dobry pomysł.

Chyba, że jakaś taryfa z darmowym netem na lejku. Np Virgin, Fakt lub coś tam jeszcze od Playa. Tylko czy ten lejek Twojemu urządzeniu wystarczy.
 #1117506  autor: forum_tg
 09 cze 2021, 22:39
W OdNowa trzeba tylko pamiętać że pakiet liczony jest chyba co 500kb,ale rozwiązanie jest niezłe.
jak na małe zużycie karta przydatna, sam w jednym z urządzeń korzystam.
 #1117507  autor: sueprmichalpol
 09 cze 2021, 22:50
Remington pisze:
09 cze 2021, 22:17
Bezterminowe pakiety ma tylko Odnowa.

Przyjąłeś błedne założenie co do niej. Jeśli net będzie wykorzystywany to nic więcej nie trzeba robić by uniknąć opłaty za brak aktywności.

Dodatkowa karta Flex to też dobry pomysł.

Chyba, że jakaś taryfa z darmowym netem na lejku. Np Virgin, Fakt lub coś tam jeszcze od Playa. Tylko czy ten lejek Twojemu urządzeniu wystarczy.
Co do play odNowa to wtedy to by działało jakbym nie kupił pakietu np 1gb (bo tak się dowiedziałem na infolinii że jeżeli bym wykupił taki pakiet to i tak musiałbym np wysłać smsa). Jeszcze muszę obliczyć ile internetu bym miał za 10zl bez kupowania pakietu

Co do lejka to też można pomyśleć, a która sieć ma najszybszy lejek? I czy trzeba jeszcze jakieś warunki spełniać przy lejku?

Tez widziałem chyba ze tanie pakiety GB ma właśnie FAKT Mobile
 #1117510  autor: sueprmichalpol
 09 cze 2021, 23:36
forum_tg pisze:
09 cze 2021, 23:31
IMO jak masz pakiet, czy to sms czy danych i coś z niego wykorzystasz to już jest uznany za ruch, czyli nie ponosisz opłat.
No właśnie na czacie Playa napisali, że nie i dalej pomimo wykupionego pakietu GB muszę wysłać np smsa. Jutro może jeszcze zadzwonię do Playa lub tez może ktoś tutaj co ma ta ofertę napiszę jak to działa :D
 #1117522  autor: Karlos20
 10 cze 2021, 09:56
Nie od dziś wiadomo, że konsultanci wprowadzają w błąd, szczególnie w Play.
Dowolna aktywność (wykup pakietu, doładowanie konta, zużywanie pakietów, wydzwonienie nawet 1 grosza, wysłanie smsa i mmsa) to gwarancja braku 3-złotowej daniny. Poza tym na starcie masz już 1 miesiąc zwolnienia z opłaty, bo aktywacja taryfy/startera z tą taryfą wlicza się do płatnej aktywności. Wyłącznie Stan Darmowy (ruch do Play) oraz trzymanie karty w "szufladzie" to zgoda na pobieranie 3 zł/mies. 12 lub prawie 13-miesięczną ważność kasy głównej oraz dzień miesiąca, w którym odnawia się okres rozliczeniowy sprawdzisz w Play24.

Uważaj w tej taryfie na rozliczanie internetu. Odbywa się w paczkach co 500 kB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133967  autor: armator11
 21 lip 2022, 10:04
I jak sprawdza się ta OdNowa? Ile danych zużywa na miesiąc?

Nie zakładam nowego wątku, bo też potrzebuje sim do bramy. Biorę pod uwagę Odnowę, OFnK oraz naliczanie cennikowe w Plushu z RWK. Brama będzie działać na 2G GPRS stąd pytanie czy Playowe 2G jest używalne? Nie ma zawieszek i transmisja działa bezproblemowo? Jak rozliczone zostanie 0,6 MB w Plush przy stawce 0,20 zł za 1MB. Dobrze kombinuję, że pobierze 0,40 zł (osobno naliczone za wysłane i odebrane). Bo jeżeli tak, to chyba będzie to nieopłacalne.
Macie jakieś inne propozycje z W4 (mało danych, tanio i obsługa raz do roku)?
 #1133985  autor: Karlos20
 21 lip 2022, 21:04
Virgin niby ma taktowanie co 5 kB, ale przy max 32 kbps to nie ma znaczenia.
Przy pakietach/promocjach na szybszego neta rozliczanie jest zdecydowanie mniej korzystne, niż w cenniku, choć w regulaminach nie informuje jasno o taktowaniu danych (to pole do nadużyć i taktowaniu równie dobrze co 500 kB, jak i co 1 kB co w to raczej wątpię), a o maks. prędkości transferu danych (do 70 mbps w zasięgu Play). Ja bym taktowaniu co 5 kB nie wierzył, bo na 100% tak nie rozliczają danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133996  autor: TomLee
 22 lip 2022, 11:10
Wybór oferty należy poprzedzić sprawdzeniem jak działa dana sieć w określonym miejscu. Najkorzystniej wychodzi play odnowa, taki pakiet 1 GB czy 2GB powinien wystarczyć na długo pomimo taktowania co 500 kb. Sam korzystam w odbiorniku gps i koszty są śmieszne, zużywam 200 mb miesięcznie. Jak mam problem z zasięgiem to przełączam się na kartę plusa gdzie mam wykupiony pakiet 3 GB za 5 zł. W obecnych czasach to groszowe kwoty.