DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1115612  autor: zirytowany
 28 kwie 2021, 19:27
Moim priorytetem jest stabilność połączenia. Pracuję jako nauczyciel, więc nie mogę sobie pozwolić na ciągłe wahania pingu 100+ i miesięcznie zużywam dość dużo, ponad 150gb danych. Nie musi być szybki ale te parę Mb dobrze by było mieć, na aero jednak tnie ze względu na zbyt niską prędkość lejka (może przy 1Mb już byłoby ok)

W zasadzie idealną ofertą byłby viking mobile, 250gb za 60 zł (i 6 miesięcy za pół ceny) ale ta oferta ma poważną wadę - korzysta z nadajników play a ja po kupieniu startera 100gb odkryłem że w mojej lokalizacji zasięg Play jest katastrofalny

Jest słaby do tego stopnia że lepiej działa Aero2 (czyli powinienem się kierować w stronę usług działających na nadajnikach plus). Co ciekawe, nie mam bliżej żadnego nadajnika Plus, czyli po prostu jakość sieci Play kuleje (szczególnie po godz. 14)

Usługi dodatkowe mnie nie interesują. Korzystam z discorda głównie.

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić zasięgu Orange / tmobile, jeżeli są jakieś interesujące promocje z pakietem dla nowych użytkowników, byłbym wdzięczny za informację.
 #1115616  autor: Remington
 28 kwie 2021, 21:05
Są tu lepiej obeznani i z pewnością się wypowiedzą, ale mnie na myśl przychodzi roczny pakiet 1TB za 360 zł.

Jeśli wykorzystujesz powiedzmy do 200GB miesięcznie to taki pakiet starczy Ci pewnie na 5 może 6 miesięcy. Owe 250 GB to już tylko na 4 mies., ale może w wakacje będziesz potrzebował mniej.

Nie wiem tylko czy da się go zakupić na nowo po wykorzystaniu przed upływem roku, jeśli nie to nowy starter za 5 zł.
 #1115626  autor: Karlos20
 29 kwie 2021, 05:06
Albo 1TB za 300 w OFNK, albo pozostaje abonament. Orange tutaj daje więcej możliwości w abonamentowym Internecie Domowym 4G. W umowie na 2 lata 250GB + Nielimitowane nocki od 0 do 8 to 59,99/mies. (umowa na rok to +10 zł do abo). Jeśli przekroczymy te 250GB, za dodatkowe 10 zł kupujemy zwiększoną prędkość lejka z 1 na 5 mbps, bez limitu danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115644  autor: R.Mandano
 29 kwie 2021, 16:01
Do pracy zdalnej nadaje się tylko net stacjonarny. Jeśli ktoś myśli, że znajdzie idealną sieć komórkową - to życzę powodzenia w poszukiwaniach ...
:!:
 #1115659  autor: marcin19883
 29 kwie 2021, 19:18
forum_tg pisze:
29 kwie 2021, 16:35
wielkość pakietów?
Moim zdaniem to jest największa bolączka internetu mobilnego. Prędkość jako tako już wszędzie stabilnie chodzi po kilkanaście, kilkadziesiąt Mbps. A tyle wystarczy do pracy zdalnej.
 #1115666  autor: forum_tg
 29 kwie 2021, 20:34
Wielkość pakietów to rzecz względna Wszystko to kwestia wyłożonych pieniędzy
Wśród moich znajomych wiele osob tak pracuję, mnie też czesto sie zdarza
 #1115690  autor: Karlos20
 30 kwie 2021, 11:09
Czemu Wy proponujecie 1TB za 300/360 zł skoro abonament daje dużo więcej w przeciągu 1 roku, nie mówiąc o 2 latach umowy?
Załóżmy, że osoba bierze umowę na 2 lata w opcji 250GB za 59,99 / mies. Roczny koszt to 719,88. Otrzymujemy w tym czasie 12 paczek po max 250GB szybszego neta w standardzie (nie licząc nielimitowanego neta od godz 0 do 8 rano, który zachowa sporą połać GB podstawowych). Łącznie to 3000GB czyli niemal 3TB. Wiem, że prepaid jest elastyczny, bo paczka jest ważna przez cały rok, ale wystarczy, że w danym czasie wyprztykamy się z większości limitu i kolejne 300/360 zł będzie trzeba wydać. Prepaida ratują bonusy za doładowania, ale mają ograniczony czas działania i nie zjedzą od razu wykupionych 1TB. Tak czy inaczej za 3TB w skali roku najtaniej na kartę zapłacimy aż 900 zł lub 1080, gdy w umowie to wspomniane blisko 720 zł.
Przy średnim wykorzystaniu miesięcznym 250GB, widać wyraźnie, że abonament cenowo jest korzystniejszy i nie trzeba się bawić w pakiety i doładowania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115699  autor: Karlos20
 30 kwie 2021, 11:50
Wiem, że to oferta prepaid, lecz widać wyraźnie, że w prepaidzie dużo się nie osiągnie, jeśli chodzi o taką ilość neta w opcji miesięcznej.
Nawet w ofertach na abo tych tańszych, ale bez stałej faktury i umowy bezterminowej (czyli nju internetowy czy Plush Internet) nie dostaniemy takiej ilości neta - trzeba być cierpliwym, aby wyrwać te 120GB po roku czy 2 latach...
Wróćmy do karty:
> Play: 100GB za 50 zł - wliczając bonus za doładowania. Też to nie wychodzi rewelacyjnie. Opcja zawiera lejek 1 mega, ale na nim dużo nie poszalejemy.
> T-Mobile: najnowsza opcja za 39 zł - 20GB + bonus za doładowanie + SuperNet Video HD do 5 mbps na wybrane aplikacje w telefonie. Nawet dodając dodatkowe bonusiki (Happy Fridays czy Suprise Monday) to kropla w morzu.
> Plus: również się tam nie popisali (a dowodem na to jest JEDNORAZOWY pakiet 3x 40GB na 30 dni za 15 zł). Najwięcej netu można wyciągnąć przy doładowaniu za 200 zł ze 100GB na 180 dni + Pakiet 30GB za 30 zł.
> Orange już omawialiśmy.
> wirtualni starają się tworząc promocje poza kosztami, aby przyciągnąć klientów - przykładem są jak zawsze Mobile Vikings. Nie każdemu przypasuje w tym wypadku zasięg Playa, potrzebny do komfortowej konsumpcji GB. Niestety, propozycja promocyjna działa tylko przez pół roku od aktywacji karty z promocją.
> ostatnio a2mobile (Premium Mobile) chwalił się, że można wyciągnąć nawet 150GB na pełnej prędkości. Ale policzmy, ile taka przyjemność nas będzie kosztować... 149,50 na 31 dni, gdyż ostatni 5 pakiet staje się tym odnawialnym i zabierze niewykorzystany limit po jego odnowieniu. Dodajmy, też że po wyczerpaniu GB, włączy się na najbliższe 5GB lejek 1 mega, a po ich wyczerpaniu czeka nas prędkość rodem z internetu BDI czyli 0,5 mega.

Mówiąc krótko... słabo stoi prepaid jeśli chodzi o neta mobilnego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1115711  autor: zirytowany
 30 kwie 2021, 14:18
marcin19883 pisze:
28 kwie 2021, 22:42
Mobile Vikings ma Neta 250GB za 30zł miesięcznie. Pierwsze 6 miesięcy. Wychodzi lepiej niż 1TB od Orange.
No właśnie liczyłem na vikings, ale byłbym wtedy skazany na mocne ograniczenie prędkości bo zasięg play jest bardzo słaby. Może gdybym kupił droższy ruter i solidną antenę byłoby lepiej ale ciężko mi uzasadnić taki wydatek gdy aero2 łapie sygnał bez problemu w całym domu (poza piwnicą)
 #1115712  autor: zirytowany
 30 kwie 2021, 14:25
Najbardziej mnie rozczarowuje brak dobrych ofert od plusa, którego jakość jest nieporównywalnie lepsza od pozostałych w moim odczuciu. Będę testować zasięg orange flex, może będzie porównywalnie dobry a orange już ma parę ciekawych ofert
 #1115720  autor: marcin19883
 30 kwie 2021, 16:25
zirytowany pisze:
30 kwie 2021, 14:18
Może gdybym kupił droższy ruter i solidną antenę byłoby lepiej
Antena już bardziej, niż kupno innego urządzenia. Router ci zasięgu nie polepszy, no chyba, że masz maksimum a tylko prędkość słaba? Wtedy agregacja pasm by załatwiła sprawę. Czyli nowy router miałby uzasadnienie
 #1116124  autor: zirytowany
 06 maja 2021, 20:24
jeszcze nie, nie jestem pewien jaką antenę wziąć. Chyba najlepiej będzie wziąć jakąś zewnętrzną z długim kablem, gdybym zamocował na dachu to być może miałbym dobry odbiór z BTS . Nie znam się na antenach i póki co czytam sobie na ten temat