DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1113599  autor: RafalNode
 18 mar 2021, 10:29
Pytanie do was.

Jaka sieć wypada najkorzystniej aby włożyć kartę do Routera lte ( Huawei E5372) który byłby podłączony na stałe do auta aby zapewnić internet pasażerom?

Na początku myślałem aby robić hotspot z mojego telefonu ( Orange) Bo mam tam nazbierane sporo GB ale mam wolny router więc czemu go nie wykorzystać.

Najlepiej aby to było samoobsługowe i nie trzeba by o tym zbyt często pamiętać.

Doładować raz na jakiś czas i zapomnieć.
 #1113603  autor: maniek357
 18 mar 2021, 11:02
Ja bym jednak robił hot spota z telefonu, skoro masz GB nazbierane. Orange i T-Mobile mają najwięcej stacji, więc podczas jazdy samochodem te sieci powinny działać najlepiej. Dodatkowo mają zasięgowe L800 na 10 MHz, więc nie będzie tak zapchane jak w Play, czy L900 w Plusie na 5 MHz. Ewentualnie możesz przejść do Flexa i wziąć do routera drugą kartę SIM, wszystko zależy ile transferu potrzebujesz.
 #1113608  autor: Remington
 18 mar 2021, 11:22
Wszystko zależy ile danych potrzeba. Jeśli tylko dla stałej grupy osób jako net rezerwowy to pewnie mało. Ale jeśli jesteś np taksówkarzem to nie możesz ocenić skali wykorzystania (ani tego na jakie strony będą wchodzić z karty zarejestrowanej na Twoje nazwisko). Dla nielimitowanego netu sugerowałbym a2mobile za 12,90 zł. W przeciwnym razie GB z doładowań powinny być ok.
 #1113614  autor: RafalNode
 18 mar 2021, 11:34
maniek357 pisze:
18 mar 2021, 11:02
Ewentualnie możesz przejść do Flexa i wziąć do routera drugą kartę SIM, wszystko zależy ile transferu potrzebujesz.
Raczej bym wolał zostać w OfnK
Remington pisze:Wszystko zależy ile danych potrzeba. Jeśli tylko dla stałej grupy osób jako net rezerwowy to pewnie mało.
Tak to stała grupa, 4 osoby.

Użycie w sumie przez 2, nie licząc mnie.

Co do wykorzystania jakieś androidowe gry i Youtube ( to dzieciaki).
Mi tylko potrzeba do Map googla / Yanosika. 4 osoba ma swój net.

Obecnie moje wykorzystanie ( jeszcze bez nich) nie przekracza 1GB /mc. w OfnK Więc chyba faktycznie najrozsądniej będzie chomikować GB z doładowań i ewentualnie przedłużać ich ważność.