DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1113273  autor: norago
 13 mar 2021, 10:15
Czołem! Zastanawiam się pomiędzy Tmobile GO a Orange Free na kartę. Czy jest tu ktoś kto może podpowiedzieć która oferta i która sieć będzie lepsza jakościowo? Nie chodzi już o różnice 5zl taniej ale o jakość połączeń, szybkość neta, niezrywanie połączeń, obsługa, większe paczki danych za doładowania etc.
Do czasu kiedy TM w prepadzie miał ograniczenia prędkości neta i brak wificalling i VoLTE w ogóle bym nie brał ich pod uwagę ale teraz.... :) z góry dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2021, 12:04 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wydzielenie i przeniesienie wątku
 #1113280  autor: 7xx654465
 13 mar 2021, 12:03
Najlepiej samemu przetestować, to że jeden będzie zachwalać x drugi y, nic nie znaczy, zależy od lokalizacji.
 #1113283  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 13:05
Co za lekka bzdura... Taryfa GO w T nie ma już lejka 15 mega. Śmiga na pełnej prędkości (nawet przekracza 300 mbps).
Wszystko zależy czego potrzebujemy.
Ja bym pokusił się o porównanie GO z FLEXem. OFNK nie daje bonusów typu nieodliczanie GB za korzystanie z niektórych serwisów (jest pakiet za 39 ale zawiera tylko Social Pass i dostęp do 5G, gdzie SP jest od 25 zł we Flexie standardem).
Do rzeczy z OFNK.
Owszem, można dostać za 30 zł/mies. 15GB bonusu + 15GB z usługi no-limit. Lecz rozliczanie danych nie jest korzystne.
W GO od T jest IDENTYCZNIE. Najpierw schodzi bonus z doładowań, a potem net z wykupionej usługi. Protip: polecam włączyć pakiet "Bez Limitu S" za 20 zł i zasilić konto wyższym nominałem. Dlaczego? Dostaniemy więcej GB bonusu, który łatwo skumulujemy lub rozłożymy do wykorzystania na kolejny miesiąc czy dwa, gdyż przy odnowienu usługi "Bez Limitu" stracimy mniej GB (w opcji S tracimy tylko 1GB). Do tego przy doładowaniach online dostajemy +10% tego co zasilimy, czyli zapłacimy 50, na saldo wpada 55 na wszystkie usługi. Przykład: ładujemy konto za 50. Dostajemy 55. Włączamy "No Limit S". Zostaje 35 zł na kolejny miesiąc usługi. Do wykorzystania mamy 25GB bonusu, ważne 100 dni, zamiast 30.
Kto np. udostępnia neta z telefonu jako router, wówczas zasilenie za 30 zł = 15GB bonusu + 15GB z "No Limit L" jest lepszą opcją. Do tego na telefonie w zasięgu LTE/3G nie będzie schodzić net używając wybranych aplikacji (SuperNet Video DVD).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113339  autor: JARULi
 13 mar 2021, 19:39
Ja obecnie testuję na dual sim Orange Free na kartę i Tmobile Go
Pomijając już kalkulację finansową... skupie się na sprawach technicznych.
Zasięg- praktycznie identyczny w miejscach w których przebywam. Osiągi internetu? Podobne ale z delikatną przewaga dla TM- sądzę że spowodowane jest to ilością użytkowników.
VoXXX- tu jednogłośnie wygrywa TM. W TM bez problemu w trybie samolotowym przy wł WiFi rozmowy, sms, mms idą przez WiFi. Orange... rozmowy, ale czekam do końca marca. Może ze względu na TM, Orange zmieni jeszcze bardziej nowy regulamin.
W TM jest ikona przy zasięgu VoLTE w Orange? że jest VoLTE dowiadujesz się tylko z tego że zasięg podczas rozmowy nie skacze do 3G
YouTube- tu jednogłośnie wygrywa Orange. TM przy wysokich jakościach przycina transfer. Na speedtest możesz mieć kosmiczne wyniki, a filmu nie obejrzysz. Ale jak udostępniłem internet na laptopa to w przeglądarce szło oglądać filmy na wysokich obrotach
Jakość rozmów- test na infolinii Poczty Polskiej max: Orange AMR_WB(16K) 23,850k 23,850k TM:AMR_NB(8K) 12,200k 12,200k (Samsung S9+)
Na plus dla Orange- nie mieli pożaru serwerów jak w blaszaku TM :mrgreen:
Plus dla Orange- praktycznie wszystko da się załatwić na stronie internetowej. W TM żeby wł blokadę nr zastrzeżonych, wył pocztę głosową musiałem udać się np na ich czat (obsługa była wzorowa i szybka) no ale po co komplikować proste sprawy?
Orange mam od paru lat i powiem szczerze że nie miałem z nimi żadnych problemów. Do TM kiedyś przenosiłem nr swojej dziewczyny- to był horror. Coś nie działało, jakieś błędy z kodami... masakra
W Orange mam jeszcze starą taryfę OFnK. Na chwilę obecną uzbierało mi się 1137 GB internetu. TM musi się bardzo postarać żebym chciał przejść do nich.
Na chwilę obecną czekam na nowy regulamin Orange co do VoXXX
 #1113348  autor: Pawel28
 13 mar 2021, 21:06
Ja byłem w Orange Free na kartę trzy lata i byłem zadowolony mam w planach od nowego miesiąca spróbować tej nowej oferty T -Mobile GO jest to podobna do Orange oferta ale nie wiem jak będzie z zasięgiem, volte i internetem sprawdzałem to w mojej miejscowości powinno być nawet lepiej jak w Orange zobaczę.
 #1113374  autor: maniek357
 14 mar 2021, 10:55
@Pawel28 T-Mobile i Orange korzystają z tych samych stacji, więc zasięg będzie w większości przypadków identyczny (oprócz drobnych wyjątków).
JARULi pisze:
13 mar 2021, 19:39
YouTube- tu jednogłośnie wygrywa Orange. TM przy wysokich jakościach przycina transfer. Na speedtest możesz mieć kosmiczne wyniki, a filmu nie obejrzysz. Ale jak udostępniłem internet na laptopa to w przeglądarce szło oglądać filmy na wysokich obrotach
To usługa Supernet Video DVD, która "ścina" bitrate video do 1,5 Mbps. Jest też chyba droższa opcja "HD", gdzie bitrate jest 5 Mbps.
 #1113384  autor: iphoneski
 14 mar 2021, 13:56
Najgorsze jest to, że tego Super Video nie da się wyłączyć, bo jest częścią pakietu. Trzeba wybrać tańszy z mniejszą ilością internetu, żeby oglądać normalnie.
 #1113396  autor: maniek357
 14 mar 2021, 15:07
Supernet Video działa tylko w aplikacji (np Youtube) ? Będę potrzebowal do routera kartę SIM z nielimitowanym transferem Youtube do oglądania na telewizorze (apka na tv Sony, nie Android TV). Jeśli nie T-M, to czy np. Orange Flex z Video Pass będzie ok do tego celu ?
 #1113398  autor: marcin19883
 14 mar 2021, 15:10
maniek357 pisze:
14 mar 2021, 15:07
Supernet Video działa tylko w aplikacji (np Youtube) ?
Działa wszędzie, tylko prędkość t-mobile obcina do 1.5Mbps. Możesz mieć kartę w routerze itp. Już lepiej opłaca się Orange Flex, bo tam nie masz limitów. I możesz zamówić drugą kartę SIM. Obie karty będą z jednego konta korzystać. Oglądasz Youtube w FHD, 4K bez problemów.
 #1113404  autor: iphoneski
 14 mar 2021, 15:56
No to i tak Flex wychodzi lepiej, bo video w 8K nawet możesz oglądać a kosztuje 10 zł jeśli jesteś członkiem klubu Flex.
 #1113416  autor: Karlos20
 14 mar 2021, 19:04
SuperNet Video DVD/HD działa tylko na telefonie. Jeśli karta będzie w routerze, usługa nie zadziała, będzie zjadać GB podstawowe / wykupione / z bonusów.
Flex ma bezkonkurencyjną ofertę oglądania video i korzystania z serwisów, realnie bez limitu prędkości, nawet gdy skończy nam się net podstawowy. Działa na telefonie, w routerze, na laptopie/PC, Android TV czy urządzeniach na iOS/MacOS.
Dodatkowo bez uszczuplania pakietu w ramach Video Pass możemy korzystać z serwisów towarzyszących, np. FAST od Netflixa. To prosty speedtest prędkości łącza internetowego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113436  autor: maniek357
 15 mar 2021, 09:52
iphoneski pisze:
14 mar 2021, 15:56
No to i tak Flex wychodzi lepiej, bo video w 8K nawet możesz oglądać a kosztuje 10 zł jeśli jesteś członkiem klubu Flex.
Klub Flex wiąże się z jakimiś opłatami, czy to dalej funkcjonuje jako beta za 0 zł ?
 #1113441  autor: Karlos20
 15 mar 2021, 11:03
Grzech nie skorzystać z klubu Flex :) Dzięki temu mamy dostęp do różnych promocji partnerów czy GB za darmo, co jakiś czas rozdawanych. A niedługo, w maju będzie już druga rocznica uruchomienia Flexa, więc liczmy na bonusik :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113443  autor: iphoneski
 15 mar 2021, 11:39
Fakt, chociaż gdy ten klub startował miał lepsze te oferty. Teraz jest na zasadzie „jest klub to coś tam musi być, ale bez przesady”.
 #1113444  autor: Karlos20
 15 mar 2021, 11:43
iphoneski: sądzisz, że 50% rabatu na Video Pass, to kiepska propozycja? Ta promka nadal działa od startu Klubu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113445  autor: iphoneski
 15 mar 2021, 11:48
Chodziło mi o kody rabatowe do innych sklepów - gdy klub startował było tego więcej i oferta była bardziej zróżnicowana. Dziś dodają te promki na odwal się.
 #1113707  autor: norago
 19 mar 2021, 17:34
A wiecie może, któraś z tych ofert - OFNK, Flex, T-mobile GO obsługuje kodeki HD Voice+ (EVS) , np. na iPhone?