DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1113308  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 15:56
Jak tam chcesz. Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Mogę tylko wyjaśnić co i jak.
A tanio i prosto jest.
Ja nic z tego nie mam że ktoś przejdzie z tej czy innej sieci.
Ps co do tłumaczenia pewnie jest jak piszesz. Najpierw było napisane po angielsku a potem tłumaczono na polski. To Ci przeszkadza?
Jeśli chcesz regulaminy to napisz do lyca by mnie somalijskiego włuczęgę zatrudnili do pisania Im regulaminów ;)
Chętnie się tym zajmę bo chwilowo jestem bezrobotny...
 #1113310  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 16:06
SomalijskiWluczega: drogi, regulaminy są potrzebne, aby domagać się poprawnego świadczenia usługi czy promocji. Żebyś potem nie "płakał" iż operator usuwa daną ofertę bez powiadomienia, z ryzykiem utraty wykupionych środków.
Zobacz na Orange Flex: kupujesz u nich nowy numer, wszystko zrobisz w ramach aplikacji. Oferta Tobie nie pasuje. Rezygnujesz z niej w ciągu 14 dni i dezaktywujesz kartę SIM. Otrzymasz tym samym zwrot poniesionego kosztu za opłacony plan, w całości na kartę płatniczą.
Albo w Play możesz zrezygnować z wykupionego pakietu, wysyłając specjalny formularz na ich stronie, otrzymując zwrot proporcjonalnej opłaty za zużyty pakiet.
Czy takie coś oferuje Lycamobile? NIE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113313  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:12
Zacksu22 pisze:
11 mar 2021, 23:57
....jeżeli to miała być złośliwość. To bardzo się pomyliłeś i nie mierz wszystkich swoją miarą. Bo akurat tak się składa że mieszkam z narzeczoną.
I mniej więcej jest tak jak napisał @SomalijskiWluczega panna mi często gitarę zawraca kilkadziesiąt razy dziennie .....
Skoro mieszkacie razem - to po co wam nielimitowane rozmowy :?:
:lol:
A najprościej to się oboje przenieście do takiej sieci, gdzie najłatwiej uzyskać Stan Darmowy. Na dziś to chyba będzie Play od Nowa. Wtedy możecie gadać od rana do wieczora za darmo, a w zasadzie na koszt operatora.
:lol:
 #1113315  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 16:17
Trzeba uważać: operator przerywa połączenia po 120 minutach i istnieje ryzyko zablokowania numeru z powodu rzekomych nadużyć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113316  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:20
No chyba nie są takimi papużkami, że potrafią jednym ciągiem gadać 2 godziny non stop :?:
:lol:
 #1113319  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 16:24
R.Mandano: są różne potrzeby i każdy inaczej wygaduje minuty przez komórkę. Ja tylko uczulam na zbyt długie, jednorazowe połączenie głosowe. Samemu zdarzy mi się pół czy całogodzinna rozmowa z mamą. Jeśli trafimy na złośliwe algorytmy operatora, można złapać okropną blokadę, a wtedy są korowody. Wszystko z umiarem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113326  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:59
Karlos20 pisze:
13 mar 2021, 16:24
R.Mandano: są różne potrzeby i każdy inaczej wygaduje minuty przez komórkę. Ja tylko uczulam na zbyt długie, jednorazowe połączenie głosowe ....
Ale chyba nie w ramach SD, czyli wewnątrz sieci :?:
 #1113332  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 17:51
R.Mandano: to się tyczy każdego połączenia głosowego, nieważne, czy to jest w ramach tej samej sieci czy innej. Poza tym operator może nakładać ograniczenia, aby chronić swoją sieć przed przeciążeniem lub innymi nadużyciami, tym bardziej, że usługa jest bezpłatna. Dodatkowo w taryfie odNOWA SD nie traktuje ruchu w ramach usługi jako aktywność płatna, więc na usłudze prawdopodobnie dodatkowo skorzysta operator, pobierając daninę, zgodnie z umową świadczenia usług na tej taryfie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113333  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 19:00
Karlos20 pisze:
13 mar 2021, 13:18
SomalijskiWluczega: nie odpowiedziałeś mi na pytanie o Lyca, a ja nie odpuszczę.
Gdzie są regulaminy ofert, które zachwalasz? Nie, nie chodzi mi o opis działania pakietu, który jest napisany drobnym drukiem.
Konkurent Lyca, czyli Klucz nie owija w bawełnę i każdy pakiet / usługę ma opisaną w regulaminie, czyli aktywacja, dezaktywacja, sprawdzenie stanu, namiar do obsługi klienta. Gdzie ja to znajdę w Lyca PL? Pytam naprawdę serio, jednocześnie życząc miłego korzystania z usług mało wiarygodnego operatora, na własną odpowiedzialność utraty środków czy numeru.
Karlos20
Ok. Nawet na telefonie komórkowym znalazłem regulaminy do ofert tych krajowych, międzynarodowych, internetowych i innych.
Wszystko jest tylko trzeba poszukać uważnie.

Pozdrawiam
 #1113334  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 19:11
Nie, SomalijskiWluczega, to nie są regulaminy tych ofert, to tylko zasada działania pakietów, napisane małą czcionką i przewijane suwaczkiem. Nie są umieszczone w plikach pdf. Nie ma na nich informacji, m.in. co zrobić w przypadku problemów z działaniem, nie ma nawet namiaru do obsługi klienta, w tym opisie.
Spójrz sobie na strony Klucz Mobile, Lajt Mobile czy innych operatorów wirtualnych.
Nawet Play krytykowany za pisanie regulaminów ofert "na kolanie", które mają drobne błędy, są dostępne nawet łatwiej, na stronie oferty i dla każdego, bez szukania całej strony operatora.
Dla jasności, jadę operatora za nieczyste zagrania, a że ma małą skalę działania, sprawa raczej nie ujrzałaby światła dziennego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113335  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 19:17
Karlos20
Są regulaminy też. Suwaki suwakami ale regulaminy też są tylko ludziom się szukać nie chce.
Ok. To pomogę:
Wejdź na ofertę promocyjną.
Zejdź na dół.
Daj na opcję więcej.
Daj na regulamin.
I tadam. Ujrzysz owe regulaminy.

Ps daj znać czy znalazłeś te regulaminy...
 #1113340  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 19:50
Nic tam nie ma, żadnego linku. Żadnego odnośnika. Nawet nie ma linku, aby znaleźć odpowiedni regulamin do poszczególnej opcji. Co mi po opisach pakietów, skoro nie ma pełnych parametrów usługi / promocji, zamkniętego w jednym dokumencie.
Na stronie Play wszystko mam podane jak na tacy na stronie oferty promocyjnej.

No i ciągle mam wrażenie, że te promocje ciągle przedłużają, zamiast powiedzieć wprost, że trwają do odwołania. Żadnego info o prawach nabytych, ani nic. Ofertę zmienią lub wygaśnie i co wtedy? Tragedia.
Operator nie jest godny zaufania. Korzystanie na własną odpowiedzialność.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113341  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 20:00
ok - Karlos20
To może inaczej napisze jak to znaleźć.
Wersja na laptopa.
Wejdź na stronę www.lycamobile.pl
wejdź na zakładkę Pakiety
i wejdź np na zakładkę Krajowe
i tam jest:
Regulamin
Krajowe / Do Wszystkich
Wszystko w jednym
Świat Lycamobile
Internetowe
Twój Kraj
Uzupełniające pakiety internetowe
(oczywiście na wszystko można wejść i zobaczyć regulamin)

na dole jest też opcja "zobacz więcej"
I jest więcej szczegółów nt tych pakietów...
 #1113342  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 20:09
Faktycznie, coś tam jest, ale nie jest to w formie wygodnych dokumentów pdf, a informacje razem skumulowane, mogą się ze sobą zlewać i wprowadzać w błąd. Gdzie namiary do siedziby operatora, gdzie informacje, jak skontaktować się z operatorem w razie reklamacji. Co się stanie gdy promocja wygaśnie? Gdzie jest info o prawach nabytych?
Remington wspominał o niejasnych zasadach RLAH i złamaniu przepisów odnośnie zmiany stawek (brak powiadomienia Abonentów na miesiąc przed planowymi zmianami).
Ale i tak nie zmienię swojego zdania. Nadal odradzam korzystania z tego operatora.

Zgodnie z wątkiem tematu, są fajniejsze rozwiązania, aby mieć pełny no-limit minut i SMSów do wszystkich oraz net, który można kumulować. Np. w Plusie Elastycznej na kartę. Zasilamy konto odpowiednią kwotą, dostajemy neta na określony czas, każde zasilenie powiększa pulę GB (inne taryfy Plusa i ich sieci MVNO rozliczają paczki osobno). Jest to GIGA Bank. Do tego odpalamy wedle potrzeb za 25 zł zwykły no-limit minut/SMS/MMS albo za 30 zł no-limit minut/SMS/MMS + 15GB.
A do tego przenosząc numer do Plusa na kartę dostajemy no-limity +15GB przez trzy okresy 30-dniowe. GRATIS.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113343  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 20:25
Karlos20:
Ok co do numerów w Lycamobile.pl trochę się zagalopowałem u siebie i czas z nimi zrobić porządek.
Tzn korzystać z jednej karty lyca a resztę przenieść do innych sieci z roczną ważnością konta.
Myślałem tutaj o fakt mobile i o plus na kartę (te 3 miesiące z darmowymi rozmowami smsami i 15 GB internetu przy Lycamibile są mi zbędne - ale jak chcą dawać to chętnie przyjmę (dla mnie ważniejsza jest roczna ważność konta dla przenoszących numer w plus :))
Fakt chyba prócz rocznej ważności konta też coś daje ale to już naprawdę jak zasięgu plusa nie będzie to witaj internet fakt (przez pierwsze 60 dni :))
 #1113346  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 20:39
RWK w Plusie nie nabywasz przy aktywacji promocji z darmowymi 3 miesiącami, trzeba ją aktywować samodzielnie, a potem zasilając po prostu konto. W Plus Elastycznej na kartę włączamy promocję RWK raz i z automatu co 30 dni się odnawia, w tym czasie każde doładowanie to 365 dni wychodzących + bonus z zasilenia na określony czas.
W Fakt Mobile bonus MNP nie jest spektakularny, ale 20GB na 60 dni to spoko opcja. RWK jest jako bonus, ale i tak go nabywasz za każde doładowanie. Dodać trzeba o usłudze no-limit za wydane 15 zł za minuty i SMSy, która jest za darmo aktywowana. Przy bonusie za przeniesienie, tak naprawdę wydając 30 zł w ciągu 2 miesięcy możemy rozmawiać i SMSować bez limitu do końca bieżącego miesiąca kalendarzowego. O usłudze 15-złotowego progu wydatków, pisaliśmy w wątku o Fakt Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113347  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 20:58
Karlos20

Zaraz zaraz - ale w plus elastycznym jest tzn. Opłata za brak aktywności w wysokości 3 zł miesięcznie. a ja chciałem mieć rok spokoju i nie doładowywać konta (no ok ten 1 raz 5zł na początku tak ale nic więcej) a tu po tych 3 miesiącach kasować mnie chcą 3zł miesięcznie jak karta będzie leżeć w szufladzie...
Czy plus na kartę ma jakąś inną taryfę na start z RWK i bonusami ale bez obowiązku potem korzystania z Ich usług?
Bo jeśli nie to plus odpada w takim wypadku...
 #1113349  autor: 24bis24
 13 mar 2021, 21:12
SomalijskiWluczega pisze:
13 mar 2021, 20:58
Zaraz zaraz - ale w plus elastycznym jest tzn. Opłata za brak aktywności w wysokości 3 zł miesięcznie..
nie ma takiej opłaty :mrgreen:

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1113353  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 21:23
24bis24:
nie ma takiej opłaty?

Jesteś tego pewien? Bo w cenniku taryfy elastycznej plus na kartę od 8 stycznia 2021 r. na zielonym tle pisze jak byk że jest taka opłata w wysokości 3zł miesięcznie...