DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1113216  autor: Remington
 12 mar 2021, 00:14
@Zasku22,
odrobinę dystansu Ci radzę. To nie było o Tobie, tylko podałem trzeci najczęściej spotykany przeze mnie scenariusz wykorzystywania ogromnych wolumenów minut. Wcale nie jest rzadki, choć jak wspomniałem ten bardziej tyczy się kobiet.
 #1113226  autor: TomLee
 12 mar 2021, 10:50
Przy takich sporych wymaganiach co do ilości GB, najlepszą ofertą dla kolegi Zasku22 jest według mnie oferta od orange, 1TB na rok za 360 zł. Niestety oferta wymaga zasilenia tą kwotą numeru telefonu od razu, poza tym niewykorzystane GB po upływie roku przepadają.
 #1113234  autor: Karlos20
 12 mar 2021, 16:25
@SomalijskiWluczega: nie polecam Lyca z powodów jakościowych, a wprowadzaniem klientów w błąd ("nielimitowane rozmowy i SMS", które mają limit 3000 jednostek) oraz braku regulaminów poszczególnych ofert, proponowanych na stronie lycamobile.pl - do tego mała ilość punktów rejestracji (Klucz pozwala zarejestrować numer w placówce Grupy CP i przy kurierze po zamówieniu startera na Allegro [oficjalny kanał sprzedaży], a a2mobile ma też swoje punkty, w których sprzedaje usługi Premium Mobile + rejestracja w punktach, gdzie kupisz ich startery).

@Zacksu22: co złego widzisz w lejkach internetowych? Masz za przekroczenie paczki neta wyczyścić sobie saldo bądź wkurzać się, że net nie działa i niepotrzebnie dopłacać np. 10 zł za kilka GB neta, które niewykorzystane wraz z odnowieniem paczki no-limit z netem, przepadną?

Miałem kiedyś taką fajną ofertę z 10GB z późniejszym lejkiem 1 mega bez limitu danych. Abonament w Play za 25 zł (miałbym go nadal, ale ten operator olewa stałych klientów). Owszem, wolniejszy net uprzykrza życie, ale wiele apek i stron na 1 megabitowym lejku działa bezproblemowo. No i nie dopłacasz nie wiadomo ile.
Sam mam Flexa od Orange, bo mam skonkretyzowane potrzeby internetowo-rozrywkowe. Ulubione serwisy nie zjadają GB podstawowych, a nawet działają na pełnej prędkości, gdy zużyje GB podstawowe, podczas gdy u innych masz lejek lub odcinają neta. No i nie przepłacam. Bez sztuczek, jakie stosuje Lyca, jest no-limit i paczka GB w UE to jest. Chcę dokupić Pass lub paczkę minut międzynarodowych - robię to. Czasem warto przygotować swoje potrzeby telekomunikacyjne i mieć je pod ręką, płatne co miesiąc, niż topiąc wiele złotówek na pakiety półroczne czy roczne w samym OFNK. Nie spodoba się, idziesz gdzie indziej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113245  autor: SomalijskiWluczega
 12 mar 2021, 18:00
Karlos20:

Ok - Tobie nie starcza te 50 godzin miesięcznie (3000 minut) - no to Cię rozumiem że lycamobile nie jest dla Ciebie...
Ogólnie Lycamobile ma proste taryfy i tanie rozmowy międzynarodowe (39gr/min brutto do krajów UE i do Anglii (poza Słowacją - Słowacja = 59 gr/min brutto (ceny bez pakietów rozmów międzynarodowych - do USA i Kanady 12 gr/min brutto) na telefony komórkowe. Duże i tanie pakiety internetu.
Do oglądania VoD mam światłowód...
Pozdrawiam
 #1113247  autor: Karlos20
 12 mar 2021, 18:15
SomalijskiWluczega: Lyca ma okropne stawki na połączenia m/n. A w takim Flexie za 15 zł kupujesz wygodnie 100 minut do całej UE + GB + Kanada, USA i krajów EOG + Szwajcaria. Stawka w pakiecie to 15gr/min, a minuty są rozliczane sekundowo. Kupujesz pakiet kiedy chcesz, a nie kiedy musisz, a jeśli chcesz więcej, kupujesz kolejny, a niewykorzystane minuty sumują się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113249  autor: SomalijskiWluczega
 12 mar 2021, 19:07
Karlos20
Jeżeli zaś piszemy o pakietach to w takiej Lycamobile.pl za 35zł miesięcznie (17,50zł pierwszy miesiąc) ma się 3000 minut i 3000 smsów na pl numery, 30 GB internetu i 300 minut na rozmowy do UE, Anglii, Kanady i USA, 30 minut na Ukrainę...
No cóż- lycamobile jest telefonią na kartę. Chcesz korzystasz - nie chcesz nie korzystasz.
Te ceny międzynarodowe o których pisałem post wcześniej (m.in.) były bez pakietów.
Jedynym plusem Orange Flex jest naliczanie sekundowe, w lycamobile jest minutowe...
Ale w takim Lycamobile za 15zł dają Ci 150 minut międzynarodowych (UE, Anglia, USA i Kanada i być może coś więcej - łącznie 39 krajów), do tego 1 GB i chyba rozmowy wewnątrz lycamobile.pl
(to tak apropo 15 zł)
Pozdrawiam

PS - zresztą ja lycamobile.pl brałem głównie jako oferta po Polsce i do Polski.
Za granicę mam aplikację zoiper i telefonię voip plfon.pl gdzie m.in. do Anglii (tylko to mnie interesuje) na komórki rozmowa to 15gr/min brutto z naliczaniem sekundowym. Doładowanie od 5zł ważne rok.
Mam też rebtela (voip) gdzie rozmowy (10 tyś minut) są darmowe do USA (komórki i stacjonarne) do Anglii zaś po 8,2 gr/min brutto (niestety naliczanie minutowe).
Także jak kto coś lubi. Wszystkie ceny VoIP są cenami bez pakietów...

PS2 u mnie zasięg Orange jest dość słaby. Lepiej działa Plus i Play oraz czasem T-mobile....
 #1113252  autor: Remington
 12 mar 2021, 19:33
To sam widzisz, że jeśli ktoś nie potrzebuje minut za granicę, to Flex da mu to samo 5 zł taniej.
 #1113253  autor: SomalijskiWluczega
 12 mar 2021, 19:44
Remington
To w takim razie ja chyba liczyć nie umiem.
Bez pakietów minut w Lycamobile jest praktycznie to samo *(bez mmsów za to 35 GB internetu) za 10zł od 7 miesiąca 20zł miesięcznie. A gdy w Lycamobile ktoś chce pakiety międzynarodowe weźmie ten po 15 zł lub samodzielny pakiet za 35zł (zresztą ten pakiet za 15 zł też może być samodzielny jak ktoś chce. W końcu w tej cenie dostanie na 30 dni: 150 minut do 39 krajów Europy i świata, 50 smsów do pl numerów komórkowych, 1 GB internetu, 3000 minut do lycamobile.pl).
W Orange flex ze 100 minutami wychodzi 45 zł miesięcznie.
Jak Ty to wyliczyłeś że w Orange flex jest taniej?

Karlos20
Co do punktów rejestrujących lycamobile.pl to kartę można zarejestrować w sieci Żabka, kioskach ruch i kolporter. Oraz w salonikach prasowych inmedio itd..
Także Lycamobile ma sporo partnerów do rejestracji numeru jak na operatora mvno.
Lycamobile.pl działa w Polsce już od 10 lat..
 #1113258  autor: Remington
 12 mar 2021, 21:18
Nic nie liczyłem, nie znam tez oferty Lyca, odniosłem się jedynie do poniższego:
SomalijskiWluczega pisze:
12 mar 2021, 19:07
w takiej Lycamobile.pl za 35zł miesięcznie (17,50zł pierwszy miesiąc) ma się 3000 minut i 3000 smsów na pl numery, 30 GB internetu i 300 minut na rozmowy do UE, Anglii, Kanady i USA, 30 minut na Ukrainę...

We Flex taki pakiet lecz bez minut zagranicznych (o czym wspomniałem) kosztuje 30 zł.
 #1113259  autor: Karlos20
 12 mar 2021, 21:56
SomalijskiWluczega: pokaż mi regulaminy ofert przez Ciebie podanych w ostatnich postach. Bez nich podważam wiarygodność tychże opcji promocyjnych w Lyca PL.. W Polsce każda sieć ma regulaminy promocji i usług, a w Niemczech wręcz istnieją tzw. karty produktów telekomunikacyjnych wraz z opisem usług, możliwością aktywacji, sprawdzenia, dezaktywacji, czy dodatkowych opłatach poza paczkami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113270  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 09:04
Karlos20
Nie korzystasz to nie korzystaj 😄🤪
Ja tam lubię Lycamobile. Jest tanio i dobrze 😃.
 #1113285  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 13:18
SomalijskiWluczega: nie odpowiedziałeś mi na pytanie o Lyca, a ja nie odpuszczę.
Gdzie są regulaminy ofert, które zachwalasz? Nie, nie chodzi mi o opis działania pakietu, który jest napisany drobnym drukiem.
Konkurent Lyca, czyli Klucz nie owija w bawełnę i każdy pakiet / usługę ma opisaną w regulaminie, czyli aktywacja, dezaktywacja, sprawdzenie stanu, namiar do obsługi klienta. Gdzie ja to znajdę w Lyca PL? Pytam naprawdę serio, jednocześnie życząc miłego korzystania z usług mało wiarygodnego operatora, na własną odpowiedzialność utraty środków czy numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113300  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 14:38
Karlos20
Widzę że nie rozumiesz o co chodzi w lycamobile.pl?
Otóż promocje dotyczą płatności kartą tak jak to jest z Orange flex czy Play next. I jak jest w VoIP rebtel i było w mvno rebtela.
I szkoda że to nie jest jasno wytłumaczone. Pisze tylko że promocja dotyczy autoodnowy. A autoodnowa jest możliwa tylko przy płatności kartą. Reszta jest w miarę dobrze wytłumaczone. Przy standardowej cenie dopiero można korzystać z kodów które wbrew temu co piszesz jest napisane na stronie lycamobile.pl pod danym pakietem. Krótki opis możesz nazwać regulaminem. Nie ma nazwy "regulamin pakietu" ale opis jest. Każdy powinien ten opis zrozumieć. Jest napisane od do kiedy ważna jest promocja. Na jakiej zasadzie itp. Co więcej Ci potrzeba? Chyba trochę się czepiasz moim zdaniem. Jest tanio i prosto. Jeśli nie chcesz by Ci dalej z karty pobierało za pakiet klikasz w aplikacji koniec autoodnowy czy coś takiego i po robocie. Musisz też pamiętać że dzwoniąc na infolinię lyca rozmawiając z żywym konsultantem płacisz max do 4 minut rozmowy. Reszta rozmowy jest bez opłat. Minuta rozmowy z konsultantem lyca to 19gr brutto. To że lyca wszędzie ma naliczanie minutowe to wiesz już? I wiesz że lyca nielimitowane rozumieją jako 3000 sztuk. (FUP taki mają). Rozmowy mają już w HD. Lyca nie ma volte i wifi calling. Nie wiem co Ci jeszcze wytłumaczyć... Oferty mają proste i jasne jak budowa cepa...

A zapomniałem dodać a myślę że to może pare osób zainteresować zarówno internet jak i minuty i smsy kumulują się.
Ja np po 3 miesiącach korzystania z lyca jednej karty SIM mam 8100 minut. O smsy konsultanta nie pytałem a internetu mam ponad 90 GB (ilość internetu mogę akurat sprawdzić z pozycji aplikacji czy strony www.

Ważność karty lycamobile.pl to 90 dni od momentu ostatniej rozmowy smsa czy korzystania internetu przez Ciebie. By nie stracić numeru dają Ci jeszcze max 30 dni na rozmowy przychodzące. Czyli łącznie jeśli przez 120 dni nie korzystasz z Lycamobile (Ty nie dzwonisz nie smsujesz np) to tracisz numer. Jeśli wiesz że nie będziesz przez dłuższy czas korzystać z lyca wpisujesz kod na 1 rok ważności konta co kosztuje 25 zł to masz rok ważności konta odkąd wpisałeś ten kod (kod i cena usługi jest napisana w regulaminie lycamobile.pl)
Jak czegoś nie wiesz to pytaj tutaj śmiało.

Jeszcze co mi przyszło do głowy to pytanie od znajomych po co jest pakiet 90 dniowy skoro jest autoodnowa na 6 miesięcy i jest lepiej mieć coś przez 6 miesięcy niż przez 3 i za 3 miesiące od razu płacisz
Otóż różnica jest taka że za autoodnowa płacisz tylko kartą a za 90 dni naraz (w promocyjnej cenie) można płacić też przelewem przez konto i blikiem.
I tutaj jest dla wielu osób różnica jak ktoś nie chce płacić kartą.
Obecne promocje są ważne do 31 marca 2021 roku.
Od kwietnia mogą być przedłużone a mogą wejść inne nowe promocje.
Promocja z której skorzystasz jest ważna do momentu do którego skończysz te 6 miesięcy z samoodnowy czy końca okresu pakietu 90 dniowego.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2021, 15:48 przez SomalijskiWluczega, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1113305  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 15:30
Widzę że jest limit znaków w poście.
Ok.
Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało.
Pozdrawiam
 #1113307  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 15:44
A gdzie regulaminy poszczególnych ofert samoodnawialnych, jednorazowych, zasady korzystania z salda Lyca? Gdzie to jest? Suchy opis usług nie wystarczy.

Na stronie znalazłem wyłącznie regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Lycamobile sp. z o.o., neutralność sieci, politykę prywatności i plików cookies. Nic więcej.
Dodatkowo prezentowane oferty mają drobne błędy, jakby ktoś je pisał początkowo po angielsku i je później tłumaczył na polski.

Co z tego, że mają swój FUP - to wprowadzanie klientów w błąd i tym powinien zająć się UOKiK oraz UKE. Jeśli oferują 3000 minut i 3000 SMSów, to niech o tym napiszą wprost, a nie bezczelnie kłamią w materiałach promocyjnych, iż oferują "nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich w Polsce", które nie zawierają nawet jednej strony dokumentu regulaminu w PDF. Za takie coś są kary.

Plus tak robił ze swoją usługą "LTE bez końca", w internecie mobilnym na abonament, promując ją sformułowaniem, iż prędkość neta po wyczerpaniu podstawowego limitu GB nadal jest "maksymalna", a w regulaminie i w rzeczywistości działał FUP, który zmniejszał prędkość transmisji danych nawet do żałosnych 32 kbps, nawet nie wiadomo, po ilu GB. No i co? Po wielu skargach beknęli za to karę, i to niemałą - a w tej chwili dopóki są jeszcze oferty z LTE, poluzował nieco FUP (aby zachęcić do kupna nowych ofert z 5G), a w opcjach z 5G po przekroczeniu GB jawnie już informuje, iż prędkość spada do 1 mbps, jak w Orange, T-Mobile i Play.

Szkoda, że to jest mały i mało znaczący operator MVNO w naszym dosyć cztero-kawałkowym torcie w telefonii komórkowej MNO i bardzo rozwodnionym rynku MVNO, w którym gracze żyją dzięki wsparciu Plusa i Playa.
Uczciwość i transparentność oferty jest w cenie. Nie zaufam ofercie, jeśli nie posiada swojego regulaminu i zasad jej działania.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113308  autor: SomalijskiWluczega
 13 mar 2021, 15:56
Jak tam chcesz. Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Mogę tylko wyjaśnić co i jak.
A tanio i prosto jest.
Ja nic z tego nie mam że ktoś przejdzie z tej czy innej sieci.
Ps co do tłumaczenia pewnie jest jak piszesz. Najpierw było napisane po angielsku a potem tłumaczono na polski. To Ci przeszkadza?
Jeśli chcesz regulaminy to napisz do lyca by mnie somalijskiego włuczęgę zatrudnili do pisania Im regulaminów ;)
Chętnie się tym zajmę bo chwilowo jestem bezrobotny...
 #1113310  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 16:06
SomalijskiWluczega: drogi, regulaminy są potrzebne, aby domagać się poprawnego świadczenia usługi czy promocji. Żebyś potem nie "płakał" iż operator usuwa daną ofertę bez powiadomienia, z ryzykiem utraty wykupionych środków.
Zobacz na Orange Flex: kupujesz u nich nowy numer, wszystko zrobisz w ramach aplikacji. Oferta Tobie nie pasuje. Rezygnujesz z niej w ciągu 14 dni i dezaktywujesz kartę SIM. Otrzymasz tym samym zwrot poniesionego kosztu za opłacony plan, w całości na kartę płatniczą.
Albo w Play możesz zrezygnować z wykupionego pakietu, wysyłając specjalny formularz na ich stronie, otrzymując zwrot proporcjonalnej opłaty za zużyty pakiet.
Czy takie coś oferuje Lycamobile? NIE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113313  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:12
Zacksu22 pisze:
11 mar 2021, 23:57
....jeżeli to miała być złośliwość. To bardzo się pomyliłeś i nie mierz wszystkich swoją miarą. Bo akurat tak się składa że mieszkam z narzeczoną.
I mniej więcej jest tak jak napisał @SomalijskiWluczega panna mi często gitarę zawraca kilkadziesiąt razy dziennie .....
Skoro mieszkacie razem - to po co wam nielimitowane rozmowy :?:
:lol:
A najprościej to się oboje przenieście do takiej sieci, gdzie najłatwiej uzyskać Stan Darmowy. Na dziś to chyba będzie Play od Nowa. Wtedy możecie gadać od rana do wieczora za darmo, a w zasadzie na koszt operatora.
:lol:
 #1113315  autor: Karlos20
 13 mar 2021, 16:17
Trzeba uważać: operator przerywa połączenia po 120 minutach i istnieje ryzyko zablokowania numeru z powodu rzekomych nadużyć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113316  autor: R.Mandano
 13 mar 2021, 16:20
No chyba nie są takimi papużkami, że potrafią jednym ciągiem gadać 2 godziny non stop :?:
:lol: