DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1112943  autor: lee
 07 mar 2021, 16:23
Witam

Do jakiej sieci przenieść Virgin mobile z taryfą2012 po 5 kwietnia?
Póki co znalazłem trzy oferty z niską stawką:
1. Nju mobile (marka Orange)
2. Mobile Vikings (MVNO PLAY)*
3. FAKT MOBILE (Marka PLAY)*
Może są jeszcze jakieś?

*ciekawe czy nie okaże się że i tu ceny zostaną podniesione niebawem??

Pozdrawiam :D
 #1112945  autor: SomalijskiWluczega
 07 mar 2021, 16:45
jeśli bez pakietów to polecam a2mobile.pl
minuta 10gr brutto za sztukę
sms 10 gr brutto za sztukę
mms 10 gr za sztukę
internet 4gr za MB

Jeśli zaś o pakiety chodzi to polecam na 30 dni lycamobile.pl :
po 10zł no limit rozmowy, smsy i 35 GB internetu przez 6 miesięcy
po12,50zł no limit rozmowy, smsy i 50GB internetu przez 6 miesięcy
i po 19,50zł no limit rozmowy, smsy i 60-80GB (nie pamiętam dokładnie) internetu przez 6 miesięcy jest ta cena.
Od 7go miesiąca cena wraca do standardowej ceny (czyli 20zł, 25zł, 39zł na 30 dni...)
 #1112948  autor: SomalijskiWluczega
 07 mar 2021, 17:12
Jeśli zaś chodzi o same rozmowy i smsy to w klucz mobile rozmowy do wszystkich numerów pl to 19gr/min brutto i na 30 dni od doładowania kwotą 5zł rozmowy i SMS-y wewnątrz klucz są darmowe a od doładowania 50 zł przez 180 dni rozmowy i SMS-y wewnątrz klucz są darmowe
 #1112950  autor: Karlos20
 07 mar 2021, 17:24
SomalijskiWluczega: od czego masz funkcję zmiany treści postu? Nie musisz pisać nowego postu, aby uzupełnić swoją wypowiedź. Dobrze radzę, zanim mod czy admin Ciebie za to upomni.

Ja mam korzystniejsze 2 propozycje:
> a2mobile: 10gr/min/SMS/MMS i 4gr za 1MB danych, przy nowym starterze za 10 zł operator aktywuje za 9,95 promocyjny okres 31 dni usługi "Niewyczerpalne Wszystko", gdzie otrzymujemy minuty/SMS/MMS bez limitu w PL + net 10GB, z późniejszymi lejkami 1 mega od 10 do 15GB zużycia i 0,5 mega od 15GB zużycia.
> Fakt Mobile: 15gr za min/SMS/MMS i darmowa usługa, przy nowym starterze aktywowana automatycznie, gwarantująca maksymalny koszt 15 zł za rozmowy i SMSy do wszystkich sieci, oznacza to, iż po wykorzystaniu 100 minut lub 100 SMSów w różnych proporcjach, czyli 15 zł, rozmawiamy i piszemy SMSy do końca miesiąca bez limitów, bez włączania ekstra usługi. Do tego darmowy lejek 32 kbps i rok ważności konta po każdym doładowaniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1112955  autor: lee
 07 mar 2021, 18:23
Mam kilka kart sim. Dwie z Virgin 2012 będą do przeniesienia. Bardzo mało korzystam ale czasami muszę dzwonić więc dla mnie stary Virgin był przez te 9 lat od premiery super ofertą. Wiem że tam są dalej archaizmy w stylu 1gb za 29pln ale realnie 13gr/min i 6gr/SMS to było coś nawet dzisiaj. Drugi sim to Goły stary Play fresh którego nie ma a nazywa się RWK oraz na koniec mam aktywny Fakt mobile.
W ofercie mógłby być również darmowy "awaryjny" lejek.
0d 5 kwietnia Virgin straci dla mnie rację bytu więc im podziękuję za te 9lat razem przenosząc numery gdzie indziej.
Do dzisiaj ten cały cmok to żenada. Moje dane wyciekły a oni pytają się o imię i nazwisko oraz PESEL...

Żenada....
 #1113018  autor: Remington
 08 mar 2021, 18:23
lee pisze:
07 mar 2021, 18:23
13gr/min i 6gr/SMS to było coś nawet dzisiaj

Moim zdaniem, rywalizować mogą tylko następujące oferty:
- a2mobile z 10 gr za minutę i sms
- Fakt Mobile z 15 gr za minutę i sms
- Odnowa z wykupionymi bezterminowymi pakietami 100 min oraz 100 sms (wtedy realnie 15 gr za min i 5 gr za sms)
- nju z 19 za minutę i sms oraz ewentualnie usługą zatrzymującą naliczanie po osiągnięciu 1,20 zł w danym dniu
 #1113022  autor: TomLee
 08 mar 2021, 18:51
Przy odnowie dodatkowo jest stan darmowy do Play ( i chyba nawet do Virgin Mobile), więc chyba nawet lepiej by to wyszło. Można od razu kupić kilka pakietów minut na zapas.
 #1113023  autor: lee
 08 mar 2021, 20:06
@Remington

Właśnie też tak mi się wydaję że nju będzie najkorzystniejsze bo mam już jedną aktywną kartę z faktu. Jak znajdę więcej czasu przeanalizuję inne oferty o których mowa w wątku. Poczytam cenniki oferty promocyjne itp.

@TomLee

Stan darmowy mogę włączyć za 10pln we freshu albo w fakcie chyba za 9pln (bez vm). Nie ma co włączać na zapas bo potem ciach i wyzerowane :mrgreen:
 #1113039  autor: Karlos20
 09 mar 2021, 05:24
lee: SD w taryfach z RWK dotyczy tylko rozmów. SD np. w odNOWIE dotyczy też SMSów do Play. To nie jest to samo.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1113068  autor: R.Mandano
 09 mar 2021, 16:49
lee pisze:
09 mar 2021, 16:06
trzeba się chyba pilnować żeby nie zjedli kasy za brak aktywności ....
Jeśli to cię przerasta intelektualnie, to nic lepszego od A2 Mobile nie znajdziesz.
:lol:
 #1113075  autor: lee
 09 mar 2021, 18:56
Mam "trzy" aktywne karty. Play jest obecnie tak dobrym operatorem że mam aktualnie dwa numery z Play w kontaktach z których czasem dzwonię na jeden. Po co mi stan darmowy?
 #1113079  autor: Remington
 09 mar 2021, 20:01
@lee
jeśli chcesz mieć niezmienność warunków, to Odnowa najlepsza. Zasilić by było na koncie np. 35 zł, wtedy za 5 zł kupić pakiet 100 sms, a za pozostałe 30 zł dwa pakiety po 100 minut, powinno Ci to na długo starczyć jeśli dobrze rozumiem to co pisałeś o swoim sposobie korzystania. Konto puste, więc nie musisz martwić się o nic poza tym by skorzystać z telefonu raz na rok.
 #1113080  autor: lee
 09 mar 2021, 20:08
Tak. Jak chce kupić pakiet ładuje ile potrzebuje PLN z konta odpalam pakiet i już ale w przypadku vm i braku pakietów tam zawsze ładowałem więcej żeby zawsze mieć na minuty do wszystkich w razie potrzeby.
Dlatego też oferta z niską stawką oraz ewentualnie darmowy lejek to dla mnie bomba "witaminowa"
Do przeniesienia mam dwie karty więc problemu nie ma. Każdą z kart zmigruje do innej sieci. Wtedy będę miał większy wybór pakietów.
 #1113187  autor: lee
 11 mar 2021, 18:18
Nie mogę już edytować. Sprawdziłem i tak. Faktycznie odnowa stan darmowy jest tylko wtedy aktywny gdy na koncie jest powyżej 0pln. Czyli defakto przy takim korzystaniu nie można mówić o tym że będzie do Play za 0pln.
Orange to Orange za aktywację dniówek 6pln... No cóż w Orange nic się nie zmienia.
A2mobile ok jest 10gr ale jest to cennik promocyjny i w każdej chwili może zostać wycofany. Cennikowo jest 18gr.
Klucz i w rodzinie raczej nie chociaż ten pakiet na 60dni i 24 miesiące ważności konta są ok.
To może tak. Czy ktoraś oferta oprócz faktu rzecz jasna ma rok ważności konta i lejek przy jednoczesnej niskiej stawce? Bo chyba aż tak dobrze nie ma.
 #1113196  autor: Remington
 11 mar 2021, 20:55
lee pisze:
11 mar 2021, 18:18
A2mobile ok jest 10gr ale jest to cennik promocyjny i w każdej chwili może zostać wycofany. Cennikowo jest 18gr.

To nie ma nic do rzeczy, cenniki też się zmieniają, czego mieliśmy dużo przykładów w ostatnim czasie. Jedyną "gwarancję" niezmienności cen masz w Play Odnowa gdzie możesz kupić pakiety minut na zaś. Moim zdaniem, niska stawka w FM nie utrzyma się już zbyt długo.