DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1111988  autor: asziatko
 21 lut 2021, 10:28
Witam,

Poszukuje oferty na kartę przy przeniesieniu numeru do innej sieci.

Aktualnie mam zarejestrowany numer / starter w Tu Biedronka i chciał bym go przenieść do innej sieci na kartę gdzie (jak jest takowa możliwość) nie wymagane są comiesięczne doładowania, a ważność konta jest rok od ostatniego doładowania.

Np. jak bym przeniósł numer do innej sieci, doładuje konto (właśnie żeby doładowanie było najlepiej 5 zł) za 5 zł i mam ważność konta rok czasu - czy jest / znajduje się taka oferta?.

W Kontakcie,
Artur
 #1111998  autor: rymi
 21 lut 2021, 11:52
Przenieś się do Play na kartę

Play na kartę jest opcja RWK bez doładowania. Zmienia się taryfę kodem *163*2# na Play Rok Ważności Konta i wpisywało kod *111*692*1# na przedłużenie darmowe na rok.

A jak *163*2# nie zadziała od razu to najpierw *163*12# zmiana na Fakt Mobile, a potem po kilku godzinach [po zmianie na Fakt] przejście *163*2# do Play Rok Ważności Konta

Kody w ofertach na kartę
Nie wiesz jaką masz ofertę? Wpisz i zatwierdź zieloną słuchawką (przyciskiem "zadzwoń") kod *111*49*1#
 #1112001  autor: asziatko
 21 lut 2021, 12:16
Dzięki za odpowiedź.

@Remington powiem Ci że wRodzinie... po dziękujecie.

@rymi a jak wygląda to w Play'u?. Myślisz o którejś z tych ofert na https://www.play.pl/oferta/play-karta/ ?. Tyle że nie widzę tu żeby doładowanie było w granicach 5 PLN.

W Kontakcie,
Artur
 #1112018  autor: darekka
 21 lut 2021, 15:52
Przenosiny do Play/RBM itp w ramach Bonusu za przeneisienie dostanie się 20GB+200zł. ważne 60dni oraz RWK. Po tym roku zmiana oferty na Play na karte Rok wazności Konta i darmowa aktywacja RWK. Tu już na wstępie i za darmo mamy 24msc ważności konta. Myk z Play na karte RWK można ponawiać w przyszłości do woli.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1112027  autor: asziatko
 21 lut 2021, 17:34
Czyli jak bym złożył wniosek o przeniesienie numeru do Play Na Kartę otrzymuje 20 GB + 200 PLN ważne 60 dni i rok ważności konta to musiał bym doładować jeszcze ową kartę czy jak wykorzystam 200 zł przez 60 dni to mam ważność konta na rok bez doładowania?.

W Kontakcie,
Artur
 #1112031  autor: Karlos20
 21 lut 2021, 17:55
asziatko: przy przeniesieniu numeru i aktywacji numeru otrzymujemy złotówki i neta na 60 dni + 365 dni wychodzących jednorazowo z darmówkami do Play w ramach ważności konta,
po zużyciu bonusów można zmienić taryfę na PNK RWK wyżej podanym kodem i w Play24 włączyć za darmo 365 dni wychodzących bez doładowania. Usługa w 364 dniu będzie możliwa do ponownego włączenia. Oczywiście każde doładowanie od 5 zł i tak daje RWK. Uwaga, w tej taryfie internet jest wolniejszy, do 7 mbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1112032  autor: Remington
 21 lut 2021, 17:56
A co Cię zniechęca do wRodzinie? Brak konieczności takiej kombinatoryki jak w Play, MNP w pełni zdalne (kurier), 2 lata ważności bez żadnych kosztów, później 2 lata za 5 zł doładowania. Nadajniki Plusa, z którego korzystasz sądząc po tym co masz w profilu.

No chyba, że upierasz się przy roku ważności i 2 lata to za długo 😉.
 #1112270  autor: asziatko
 24 lut 2021, 20:03
Wiesz co @Remington chyba skorzystam z oferty wRodzinie... dlaczego... z Play nie idzie dojść ładu i składu z przeniesieniem numeru. Nie pierwszy raz przenoszę numer (nie w Play) ale to co Play pokazuje to naprawdę zniechęca Klienta.

Klient swoje, a Play swoje, twierdzi że nie ma u nich takiej oferty jak Rok Ważności Konta i że muszę skorzystać z oferty z comiesięcznym doładowaniem na 30 zł, a chcąc mieć taniej np. 20 zł co miesiąc muszę dobrać usługę np. TV co mają w ofercie teraz. Mało tego... jak nie chcę doładowywać co miesiąc np. kwoty 30 zł to muszę jednorazowo wpłacić 100 zł i rok wówczas mam ważności konta. Także że Play'owi podziękuje bo najważniejsze jest "wtulić" Klientowi coś co nie mają zbytu i pięknie mówić.

Także że wRodzinie będzie najlepszy w tym przypadku wybór na przeniesienie numeru... co mnie zniechęca... przyznam że chyba tylko to że jest to mało spopularyzowana sieć. Fakt faktem korzystam z Plusa mając pierwszy numer w Plush (Plus).

Patrząc na wRodzinie przeniesienie numeru
10 GB internetu / Rozmowy i SMS-y w Polsce bez dodatkowych kosztów za jedyne 30 zł / 60 dni! oraz 24 miesiące ważności konta po każdym doładowaniu

Nie ma nic o doładowaniu za 5 zł, tylko za 30 zł.

W Kontakcie,
Artur
 #1112273  autor: Remington
 24 lut 2021, 20:16
Skoro po każdym to i po najniższym, a takowe wynosi 5 zł (doładowania Plusa). 30 zł to cena dwumiesięcznego pakietu, który można dokupić.

Kiedyś ta sieć była mega problematyczna, MNP załatwić można było tylko... osobiście w ich biurze. Ale to dawne dzieje, teraz działa to jak należy.

A już myślałem, że zniechęca Cię o. Tadeusz, z którym ta sieć nie ma już nic wspólnego od ponad 10 lat😉.
 #1112285  autor: asziatko
 24 lut 2021, 22:33
Chyba że tak, jak jest opcja doładowania 5 zł to jak najbardziej jestem za. Dzięki za wyjaśnienie.

Nie, nie nic z tych opcji że jestem do kogoś uprzedzony, o sieci wRodzinie słyszałem już dawno lat do tyłu X, a fakt że jestem mało spopularyzowana, nie reklamowana.

Wiesz może jak wygląda sprawa z przeniesieniem numeru jak aktualny numer w Tu Biedronka mam ważny do 10 marca 2021 roku, a złoże wniosek o przeniesienie numeru do wRodzinie to zostanie przeniesiony numer z dniem 11 marca 2021 roku?.

W Kontakcie,
Artur
 #1112286  autor: Remington
 24 lut 2021, 23:00
To nie tak. W przypadku prepaida wskazujesz datę przeniesienia we wniosku, więc spróbuj przez stronę i zobacz jaką da się wskazać. Ale byle przed upływem ważności numeru.

Aby nie ryzykować, lepiej przenieść numer gdzieś w salonie (czyli Plus lub Play), albo zasilić w Biedrze i tam wydłużyć nr by go potem przenieść.
 #1112288  autor: asziatko
 24 lut 2021, 23:13
W ten sposób... Myślałem że z końcem ważności konta w tym przypadku Tu Biedronka jest numer przenoszony.

To jest jeszcze nie co zapasu dni do 10 marca 2021 roku, złożę najpierw wniosek przez stronę i czy da się przenieść jeszcze przed 10 marca 2021 roku.

W Kontakcie,
Artur
 #1112295  autor: Karlos20
 24 lut 2021, 23:22
Data przeniesienia do sieci MVNO lub do submarki/sieci MNO poza lokalem operatora jest ustalana średnio na tydzień od dnia składania wniosku o transfer numeru. Datę można samodzielnie ustalić w formularzu na stronie operatora. Upewnij się, czy masz w T-Mobile, operatora oferty tuBiedronka, poprawne dane potrzebne do przeniesienia numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1112298  autor: asziatko
 24 lut 2021, 23:26
Dane się zgadzają wszystkie.

A jak jest z PLN co są na koncie, w chwili przeniesienia są przenoszone wraz z numerem czy przepadają bezpowrotnie?.

W Kontakcie,
Artur
 #1112301  autor: Karlos20
 24 lut 2021, 23:36
asziatko: nigdy nie są przenoszone niewykorzystane środki pomiędzy sieciami. Choć ostatnio za 20 zł będzie można niewykorzystaną kasę odzyskać na konto bankowe, wypełniając specjalny wniosek na stronie operatora. Jeśli nie masz tam dużo środków, nie warto się w to bawić i warto wyczerpać kasę do zera lub do momentu pełnego przeniesienia numeru - wszystko zależy, czy to jest Twój główny numer telefonu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1112304  autor: babciagienia1p
 25 lut 2021, 06:38
asziatko pisze:
24 lut 2021, 23:13
To jest jeszcze nie co zapasu dni do 10 marca 2021 roku, złożę najpierw wniosek przez stronę i czy da się przenieść jeszcze przed 10 marca 2021 roku.

Nie musisz śpieszyć się z przenoszeniem z tuBiedronki. Będzie działać na przychodzące, bez doładowywania, i da się przenieść jeszcze długo po terminie wygaśnięcia wychodzących. Praktycznie masz w niej darmową RWK, tylko bez wychodzących. Przenosiłam z tuBiedronki po 30 miesiącach od wygaśnięcia wychodzących i spokojnie się przeniosło.
Masz czas na analizę dokąd możesz się przenieść.
Zastanów się nad Faktem lub inną ofertą z P4. Dostaniesz bonus za przeniesienie 200/20/60. W Fakcie, razem z bonusem, RWK. Złotówki promocyjne można przedłużać. W Fakcie kodami z gazety. W innych z P4... też można. Koszt utrzymania RWK w Fakcie - 5,- zł, płatne po 12 miesiącach od uruchomienia BZP. W pozostałych z P4 są nawet bezpłatne RWK.
W Fakcie jest pewien problem - musisz znaleźć salon gdzie będą karty do przeniesienia.
 #1112333  autor: asziatko
 25 lut 2021, 15:57
Właśnie zauważyłem że w Tu Biedronka terminów nie trzyma sztywno, zakupiłem numer w Tu Biedronka (wygrzebałem go ze sterty starterów) dość ciekawy i o ciekawej kombinacji. Starter był ważny do 30 listopada 2019 roku, dopiero w domu to zauważyłem, a i tak go zarejestrowałem w T-Mobile bez żadnych przeszkód, czy nawet żeby ktoś coś wspomniał że jest po terminie.

Dzięki za informację @babciagienia1p jak tak to wygląda to wykorzystam środki te co mam na koncie i wówczas przeniosę numer z Tu Biedronka na spokojnie do innego Operatora.

Oferta z bonusem za przeniesienie 200/20/60 czy w Play czy w Fakcie jest ciekawa i warta, byłem nawet w Play jak pisałem w poście powyżej ale z ludźmi z Play nie da się normalnie rozmawiać - twierdzą że nie mają takowej oferty, od razu żeby brać na doładowanie po 30 zł, dokupować TV, albo z góry zapłacić od razu 100 zł. Dla mnie osobiście porażka.

W Kontakcie,
Artur