DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1111679  autor: andrzejgolota
 15 lut 2021, 15:30
Cześć. Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiednich taryf w sieci Play. W przypadku pierwszego numeru mam skarbonkę w RBM Energy. Do tej pory był tam zużywany net - bonus za doładowanie 50 zł + stosowany manewr z przedłużaniem no limit pakietem 100 minut za 10 zł. Doszło jednak i większe zużycie internetu (kiedyś średnio 6 GB/ miesiąc więc "stykało" idealnie 20 GB bonusu na 100 dni ) ale obecnie jest to dość regularnie 7,5 czy nawet 8 GB na miesiąc. Dodatkowo wysyłanych jest sporo sms poza Play co czyni ten układ już nieopłacalnym. Myślę o którymś z pakietów 25 zł za no limit SMS (mms w zasadzie nie są potrzebne)/ rozmowy kom i stacjonarne oraz minimum 10 GB neta. W ramach migracji wewnątrz Play (RBM, Play, Fakt) z tego co widzę do wyboru mam w zasadzie 2 opcje:

a) aktywację SOLO M w którejś z dostępnych taryf (np. Formuła Play na Kartę)
b) pakiet za 25 zł w Fakcie.

Pytanko - czy jest coś na co powinien zwrócić uwagę / jakieś lepsze gorsze strony tych pakietów typu: lepszy / gorszy lejek albo w ogóle brak lejka? Albo jakieś inne aspekty o których nie wiem a czynią jedną ofertę ciekawszą?

Co do drugiego numeru to już w zasadzie sprawa przesądzona: pójdzie raczej do Faktu. Zużycie średnio miesięczne: 100/150 minut / 100 - 150 SMS / ok 1 GB net. Chciałem tylko zapytać, czy te nowe pakiety [50/50/50 za 3 zł] i [300/300/300 za 9 zł] można ze sobą łączyć, tzn. kumulować jednostki i jednocześnie przedłużać ich wartość?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
 #1111682  autor: Karlos20
 15 lut 2021, 16:21
Jeśli chodzi o:
a) SOLO M będzie mieć lejek tylko w taryfie PNK Lubię To, po wyczerpaniu pakietu 32 kbps. Reszta taryf - blokada neta przy stanie 0,00 lub 0,12 zł za 100 kB, w Formule PNK stawka poza pakietami to 0,02 zł za 100 kB naliczane do progu 5 zł, po którym net zwalnia do nieużywalnego pułapu 8 kbps. PNK i Formuła PNK nie dadzą Tobie 365 dni wychodzących za doładowanie, więc...
b) ta opcja w Fakcie będzie lepsza. Masz RWK po każdym doładowaniu + nowy pakiet za 25 zł + lejek 32 kbps po wyczerpaniu pakietu na szybszego neta - w razie co możesz dokupić dodatkowy pakiet już od 2 zł za 1GB.

Jeśli chodzi o drugi numer i kumulacją jednostek z pakietów xx/xx/xx to bym uważał, w wątku dedykowanym o Fakt Mobile potwierdziło się moje info o przepadaniu środków i braku kumulacji - szczególnie nowych pakietów (np. za 3 zł czy nowych paczek internetowych). Występują też kłopoty z ważnością paczek 50MB, 10 minut i 10 SMS z darmowych kodów z gazety Fakt (dedykowany wątek).
Od sporego czasu temu Play przestaje kumulować ze sobą pakiety. Kumulacja neta jest możliwa tylko przy starych pakietach na taryfie Formuła PNK - czyli Formuły SMS, 3w1, 4w1 (tam jest nadal promo stawka 9 gr/min do wszystkich) i Formuła Unlimited z 6GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111685  autor: andrzejgolota
 15 lut 2021, 17:16
Serdeczne dzięki Karlos. Co do pierwszego numeru, faktycznie Fakt wypadnie lepiej. Zwłaszcza, że przy rozładowywaniu skarbonki, zawsze bezpieczniej mieć kontrolę w postaci lejka.

Co do drugiego: szkoda, ale chyba i tak nic innego przy tych wymaganiach to i tak chyba nic taniej nie wymyślę.

PS.1 Migrując krótkimi kodami RBM Energy -> Play na Kartę -> Fakt: nie ma żadnego ryzyka przepadnięcia salda głównego?

PS.2 Co do kumulacji. Wykupienie 2x pakietu za 3 zł [50x50x250] tego samego dnia również może się nie skumulować? Tzn. chodzi mi o to by otrzymać 100 minut / 100 sms ważne 31 dni,

PS.3 Wiadomo jak wygląda wobec tego kolejność rozliczania jednostek? Co idzie pierwsze: kody z gazet czy z pakietu za 3 zł? A jeśli chodzi o net: pierwszeństwo ma kod z gazety, net z pakietu za 3zł czy wykupiony pakiet jednorazowy (np. 1 GB)?
 #1111710  autor: Karlos20
 16 lut 2021, 15:42
PS1: nie ma ryzyka, kasa główna jest zachowana.
PS2: Na saldzie będzie widać środki z dwóch pakietów, lecz jeśli je uruchomisz w różnym czasie, część niewykorzystanych środków przepadnie, no chyba, że je wykorzystasz w pełni, to problemu nie ma.
PS3: Nie wiadomo co idzie pierwsze, dla użytkownika oferty darmowe i wykupione jednostki łączą się w dane jedno saldo: minut, SMS i MB. Pod kodem *106# możesz sprawdzić 3 salda wyżej wspomniane jednocześnie. Nie zawsze te 3 salda mogą mieć tą samą ważność, stąd faktyczne ryzyko utraty niewykorzystanych jednostek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111718  autor: babciagienia1p
 16 lut 2021, 16:19
Karlos20 pisze:
16 lut 2021, 15:42
PS3: Nie wiadomo co idzie pierwsze, dla użytkownika oferty darmowe i wykupione jednostki łączą się w dane jedno saldo: minut, SMS i MB. Pod kodem *106# możesz sprawdzić 3 salda wyżej wspomniane jednocześnie. Nie zawsze te 3 salda mogą mieć tą samą ważność, stąd faktyczne ryzyko utraty niewykorzystanych jednostek.

Pierwsze schodzą dane, minuty, SMS-y z kodów z gazety (sprawdzone). Termin ważności ustawia się najdłuższy z przyznanych bonusów, oddzielnie dla każdej kategorii.
 #1111719  autor: Karlos20
 16 lut 2021, 16:25
No chyba niezupełnie, bo te 3 salda mają niekiedy swoją oddzielną ważność (kody z gazet, a wspólna ustawia się z płatnych paczek), przy ważności środków ważnych 1 dzień, kod z gazety wydłuży je do 7 dni na daną jednostkę, a saldo się zsumuje - tak user to zobaczy. FM dla usera nie ma oddzielnych subkont dla minut/SMS/MB ważnych np. 7 a tych 10 dni., ale w rzeczywistości one są, jak w innych taryfach PNK.
Play ponownie leci sobie z klientami w kulki... Czemu takich rzeczy nie było kiedyś i każde saldo można było kumulować i przedłużać?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111720  autor: babciagienia1p
 16 lut 2021, 16:45
babciagienia1p pisze:
16 lut 2021, 16:19
oddzielnie dla każdej kategorii.


Toć napisałam jak wyżej.
Są oddzielne konta. Mam w tej chwili minuty do 20.02.21 (fałszywe 192 godziny), SMS-y do 22.02.21 (z bonusu za rejestrację, dopakowywane kodem z gazety 10.02.21), dane do 28.03.21 (z bonusu za przeniesienie, uzupełniane kodami od @blacQ1).

No i teraz pewnie mnie namierzą...
Ostatnio zmieniony 16 lut 2021, 16:55 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1111721  autor: Karlos20
 16 lut 2021, 16:50
Chciałem coś przetestować, ale chyba nie będzie ten test mieć sensu, skoro środki będą przepadać...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111744  autor: andrzejgolota
 16 lut 2021, 21:25
Dzięki jeszcze raz panowie. Potestuję te kumulacje w Fakcie na własnej skórze.