DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1111578  autor: XmaX
 13 lut 2021, 18:25
Witam wszystkich.

Poszukuję oferty internetu na kartę (do tabletów). Sam limit transferu nie jest jakoś specjalnie ważny (chociaż wiadomo - im więcej, tym lepiej). Problemem jest to, że musi być z góry doładowane i aktywowane konto na cały rok. Cena za rok powinna wyjść max. 1000 zł, ale żeby było ciekawiej - im bliżej tego 1000 zł, tym lepiej (więc jakiś 'darmowy' internet z Aero2 raczej odpada).

Pierwsze co mi przyszło do głowy to Play Internet 2.0 - 50 zł za miesiąc. Problemem tutaj jest fakt, że doładowując kartę 600 zł, będzie ona ważna tylko 150 dni. Można doładować 100 zł więcej i zrobić przedłużenie ważności konta do roku.

...ale...

Problem jest taki, że to wszystko musi być na firmę, tak więc potrzebna jest faktura. I w tym przypadku, właściwie wszystko musi się zmieścić na jednej fakturze (takie wymagania). Rozmawiając z Playem, na każde doładowanie (a 700 zł to 4 doładowania) byłaby wystawiona osobna faktura. Jakoże potrzebne mi będzie 12 kart na 12 tabletów, to taka opcja nie wchodzi w grę. Możnaby niby kupić hurtowo zdrapki, ale to z kolei też nie wypali - bo zakup zdrapki nawet z fakturą nie jest równorzędny z doładowaniem konta.

Zastanawiam się więc, czy w ogóle istnieje coś takiego na rynku? Czy którakolwiek sieć pozwala na jednorazowe doładowanie większe niż 200 zł?
 #1111584  autor: fwitkowski17
 13 lut 2021, 20:52
Play pozwala na doładowanie maksymalnie kwotą 300 zł. Jednak bonus jest taki sam, jak przy doładowaniu za 200 zł. Jak chcesz mieć "bezobsługowość", to najlepiej kupić starter Internet na kartę (nie 2.0) w wersji za 50 zł (lub inny w wersji 1.0 i zmienić na taryfę 50 zł i aktywować 24 GB na rok za 50 zł). Doładowując 3x 300 zł
+ 1x 100 zł dostaniesz 637 GB + 24 GB w ramach paczki 24 GB na rok. Jeżeli załadujesz 5 razy po 200 zł to dostaniesz 950 GB.

Oczywiście można też uruchomić usługę cykliczną "Miesiąc bez limitu" za 49 zł i mieć 100 GB co miesiąc (potem lejek 1 Mb/s) - będzie na 19 miesięcy.

T-Mobile pozwala doładować nominałem 500 zł, jednak dostaniesz taki sam bonus jak przy doładowaniu za 200 zł (100 GB na 100 dni dla GO! lub 111 GB na 150 dni w taryfie Internet na kartę blueconnect) i nie ma innej możliwości wydłużenia ważności bonusu jak kolejne doładowanie.

Plus i oparci na nim operatorzy wirtualni (m.in Klucz Mobile) też pozwala doładować nominałem 500 zł, jednak tak samo - bonus w Plusie przy doładowaniu za 500 zł jest taki sam jak przy 200 zł (100 GB na 6 miesięcy).

W Kluczu Mobile nie ma internetu za doładowanie, jednak tam ważność konta po każdym doładowaniu wynosi rok. Możesz aktywować cykliczny pakiet Klucz Premium (100 GB + 200 GB w godzinach 1:00 - 8:00) za 50 zł/miesiąc.
 #1111590  autor: XmaX
 14 lut 2021, 00:13
Dzięki!
fwitkowski17 pisze:
13 lut 2021, 20:52
Play pozwala na doładowanie maksymalnie kwotą 300 zł. Jednak bonus jest taki sam, jak przy doładowaniu za 200 zł. Jak chcesz mieć "bezobsługowość", to najlepiej kupić starter Internet na kartę (nie 2.0) w wersji za 50 zł (lub inny w wersji 1.0 i zmienić na taryfę 50 zł i aktywować 24 GB na rok za 50 zł). Doładowując 3x 300 zł
+ 1x 100 zł dostaniesz 637 GB + 24 GB w ramach paczki 24 GB na rok. Jeżeli załadujesz 5 razy po 200 zł to dostaniesz 950 GB.
Odkryłem, że Play pozwala na zbiorcze fakturowanie doładowań, więc nawet robienie 5x200 byłoby raczej do zrobienia. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy Play sprzedaje jeszcze startery Internet na kartę 50 zł? Nie widzę ich na stronie, bo wydaje mi się że zostały zastąpione przez wersję 2.0. Wiem, że można je dostać na Allegro itp., ale najlepiej by mi było załatwić wszystko przez samego operatora.

Drugie pytanie: czy gdybym ewentualnie zdecydował się jednak na Internet na kartę 2.0, to czy opcja z przedłużeniem ważności konta o rok (albo darmowa, albo za 100 zł) działa na tej taryfie? Według regulaminu nie, ale w praktyce może być inaczej.

Opcja z Kluczem też nie jest zła.
 #1111621  autor: fwitkowski17
 14 lut 2021, 15:56
XmaX pisze:
14 lut 2021, 00:13
Pozostaje tylko jedno pytanie: czy Play sprzedaje jeszcze startery Internet na kartę 50 zł? Nie widzę ich na stronie, bo wydaje mi się że zostały zastąpione przez wersję 2.0. Wiem, że można je dostać na Allegro itp., ale najlepiej by mi było załatwić wszystko przez samego operatora.
Niestety nie. Teraz Play rozwija Internet na kartę 2.0, która jest wg. mnie ogólnie gorsza od wersji 1.0 (brak pakietu 24 GB na rok czy nocy bez limitu).
XmaX pisze:
14 lut 2021, 00:13
Drugie pytanie: czy gdybym ewentualnie zdecydował się jednak na Internet na kartę 2.0, to czy opcja z przedłużeniem ważności konta o rok (albo darmowa, albo za 100 zł) działa na tej taryfie? Według regulaminu nie, ale w praktyce może być inaczej.
Niestety na to wygląda że nie ma innej opcji niż doładowywanie. Ale to trochu dziwne - w InK 1.0 opcja wydłużenia ważności konta jest dostępna równolegle z pakietem 24 GB na rok, a w wersji 2.0 nie ma żadnej opcji płatnego wydłużenia ważności konta (mogę się mylić bo ja mam wersje InK 1.0, najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto ma InK 2.0).
 #1111638  autor: Karlos20
 14 lut 2021, 19:28
fwitkowski17: W INK 2.0 nie ma opcji wydłużenia GB ani złotówek na rok czasu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥