DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1110978  autor: Avocato
 01 lut 2021, 13:35
Czołem. Nie jestem ekspertem więc potrzebuję porady.
1. Czy można jakoś sprawdzić jaki internet będzie miał najlepszy zasięg w moim domu?
Tj. z jakiej sieci oraz w jakiej formie (kabel/mobilny). Poza speedtestami oczywiście.
2. Jeszcze bardziej interesuje mnie czy wg da się stwierdzić który internet będzie lepszy, w której formie?..
Tj. internet kablowy z np. Orange do 20mb/s (nie światłowód bo niestety się nie da) czy internet mobilny z dowolnej firmy i niby te 150mb/s czy nawet 300. Jakbym miał patrzeć na cyferki to widać jasno ale z tego co wiem to kablowy zawsze niby lepszy a z mobilnych i tak nie wycisnę tych podanych wartości, tylko pytanie czy te żenujące 20mb/s nie byłoby nawet lepsze od internetu mobilnego.
Docelowo filmy, gry online i wszelka rozrywka, czyli przyda się jakieś lepsze połączenie niż do czytania artykułów.
3. Czy może jakiś radiowy?? Nawet nie wiem jaki to dokładnie?
Jakby trzeba było coś uściślić to walcie.
Proszę o pomoc bo od dawna już się z tym tematem męczę. :|
 #1110996  autor: Someone23
 01 lut 2021, 19:21
Avocato pisze:
01 lut 2021, 13:35
Czołem. Nie jestem ekspertem więc potrzebuję porady.
1. Czy można jakoś sprawdzić jaki internet będzie miał najlepszy zasięg w moim domu?
Tj. z jakiej sieci oraz w jakiej formie (kabel/mobilny). Poza speedtestami oczywiście.
2. Jeszcze bardziej interesuje mnie czy wg da się stwierdzić który internet będzie lepszy, w której formie?..
Tj. internet kablowy z np. Orange do 20mb/s (nie światłowód bo niestety się nie da) czy internet mobilny z dowolnej firmy i niby te 150mb/s czy nawet 300. Jakbym miał patrzeć na cyferki to widać jasno ale z tego co wiem to kablowy zawsze niby lepszy a z mobilnych i tak nie wycisnę tych podanych wartości, tylko pytanie czy te żenujące 20mb/s nie byłoby nawet lepsze od internetu mobilnego.
Docelowo filmy, gry online i wszelka rozrywka, czyli przyda się jakieś lepsze połączenie niż do czytania artykułów.
3. Czy może jakiś radiowy?? Nawet nie wiem jaki to dokładnie?
Jakby trzeba było coś uściślić to walcie.
Proszę o pomoc bo od dawna już się z tym tematem męczę. :|
1. Kupić kartę danego operatora i przetestować w telefonie który obsługuje 4G ale siec mobilna jest uzależniona od wielu czynników wiec szybkości mogą się różnić od pory dnia. Co do kablowego to najlepiej szukać operatora który da nam jakiś okres na test ale z tym będzie ciężko.
2. Testować jak wyżej napisałem różne sieci mobilne.
3. Lokalny operator to przeważnie dobry pomysł. Czasami zdarzają się lokalni dostawcy światłowodu.
Najważniejsza jest lokalizacja a tej nie znamy...
Warto szukać opinii i operatorów w swojej okolicy.

PS. od Internetu mobilnego jest chyba osobny dział...
 #1111000  autor: Avocato
 01 lut 2021, 20:12
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli zły dział to wybaczcie ale nie stwierdziłem wcale czy ma być mobilny czy kablowy.
Jeśli nie dostanę jasnej odpowiedzi czy lepszy będzie mobilny czy ten nędzny (może tylko pozornie) kablowy 20mb/s to jak najbardziej testowanie mobilnych przeprowadzę. Lokalnych operatorów to u mnie raczej nie ma, klasycznie oragne, inea itp. tyle że oni raczej światłowód dają którego u mnie nie ma, no i ten marny kablowy.
Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ile stabilnie i dobrze działa taki kablowy 20mb/s z przeznaczeniem do rozrywki online to prosiłbym o informację.
Chyba że jeszcze jakieś inne pomysły
 #1111009  autor: Multum
 01 lut 2021, 23:45
To że masz wykupiony internet 20mbps po sieci telefonicznej, nie znaczy, że faktycznie będziesz miał taką prędkość. Zależy to od rodzaju kabli i odległości od centrali. W moim przypadku internet np. wyciągał przy takiej ofercie 4.5mbps, ale muisałem obniżyc do 2.5, ponieważ często zrywało mi połączenie. Do tego zorientuj się czy nie będziesz musiał płacić za utrzymanie linii, jeśli nie masz telefonu stacjonarnego.
 #1111019  autor: Avocato
 02 lut 2021, 08:23
Dobre rady, dzięki Panowie, zorientuję się.
Czyli domyślam się że kablowy może być bardziej stabilny przy dobrych kablach itp ale nadal będzie serwował jeszcze niższe połączenie.
U mnie na speedtescie z plusowskich podsieci premium m. i plushka jest download na poziomie ok 15mbps, upload powiedzmy podobnie, a ping 25-50, w grze (skacze jeszcze wyżej) i mówią w rozmowach że mnie przerywa.
Cóż zorientuję się na ile będę mógł. Wszelkimi dalszymi radami nie pogardzę.

Ps. Nie chciałbym zaczynać nowego tematu więc tak nawiasem, czy testował ktoś może wzmacniacze wifi, czy same routery różnych firm i może stwierdzić czy one rzeczywiście podkręcają możliwości internetu, zwłaszcza z takim przeznaczeniem jak u mnie?
 #1111022  autor: Vieslav
 02 lut 2021, 10:18
Nie podałeś gdzie mieszkasz. Znajdź tutaj swój adres i wyświetli ci wszystkie dostępne opcje internetu w twojej lokalizacji: https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
Co najważniejsze, strona nie wyświetla "do 20", "do 80" tylko zbliżoną realną prędkość internetu. Jeśli masz dostępną dobrą szybkość u jakiegoś stacjonarnego operatora, to chyba warto skorzystać zamiast nieprzewidywalnego i limitowanego internetu mobilnego.
 #1111153  autor: hakomo2020
 04 lut 2021, 22:50
jak gry online to tylko kabel. chyba że masz bardzo dobry zasięg lte w budynku to można wypróbować i po 14 dniach zrezygnować. u mnie orange do 20mb i max jest 14. niestety istnieje coś takiego jak opłata za utrzymanie łącza, ok 20zł. ale popytaj czy w cenie tej opłaty możesz dostać kartę sim na abonament. na pewno nie bierz pakietu z telefonem stacjonarnym - gdyby ci coś takiego przyszło do głowy :)
 #1111154  autor: Karlos20
 04 lut 2021, 23:36
hakomo2020: opłatę za utrzymanie łącza masz tylko w starych ofertach samego neta na kablach miedzianych Orange. Przy nawet samym światłowodzie, czy kablówce od innego operatora nie ma takiej opłaty. Operator może doliczyć ekstra opłatę miesięczną za podłączenie światłowodu z Orange lub innej sieci w budynku jednorodzinnym.
W niektórych promocjach (np. Orange) można podpisać online umowę na czas nieokreślony i testować ich światłowód lub internet mobilny bez kar umownych, bez konieczności łączenia usług na siłę.

Warto sprawdzić w swojej lokalizacji dostępność usług, aby się nie naciąć na ekstra dopłaty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥