DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1110818  autor: Multum
 29 sty 2021, 18:34
Cześć!
Szukam odpowiedniej oferty internetu. Zależy mi by nie było limitu danych, bądź był bardzo duży (np. 100gb dzień + nielimitowana noc plus lejek). Oferta może być na kartę, lub abonament, z tym, że nie wiem ile będę mieszkał w obecnym miejscu, przez co nie chciałbym się wiązać umową na czas określony.
Z góry dziękuję Wam wszystkim za pomoc! :D
 #1110836  autor: Karlos20
 29 sty 2021, 21:34
Opcji jest mnóstwo. Szkoda, że nie podałeś ceny, która Ciebie interesuje.
Pierwsza opcja to: poszukanie osoby, która mogłaby Tobie przepisać umowę Internetu LTE do 20 lub 60 mbps bez limitu GB w T-Mobile, gdyż ta oferta od prawie 1,5 roku nie jest dostępna w sprzedaży dla klientów prywatnych. Sam taką mam i sobie chwalę.
Kolejne opcje to:

> operatorzy wirtualni na łączach Plusa: 100GB w dzień (godz. 8-1) i 200GB w nocy (godz. 1-8). Koszty: między 35 a 50 zł/mies. Na kartę (Klucz Mobile), bądź abonament (Lajt, Otvarta, Premium Mobile, Next Mobile i inni)

> NJU internetowy - abonament 29 zł - na start 40GB, po pól roku 80GB, po roku 100GB, a po 2 latach 120GB, a cena ta sama. Po wyczerpaniu neta, lejek 1 mbps. Nie korzystasz - nie płacisz (nawet do pół roku).

> ORANGE - Internet Mobilny Optymalny: 60GB za 49,99/mies. Po wyczerpaniu GB, lejek 1 mbps. Za dodatkową dychę podnosisz prędkość lejka bez limitu danych z 1 do 5 mega (unikalna oferta w necie mobilnym). Umowa na 2 lata, ale z BEZPŁATNĄ rezygnacją. Możesz też wybrać za 69,99 Internet Domowy 4G (umowa na ROK z darmową rezygnacją) z łączną paczką 250GB neta, pod warunkiem korzystania z niego w domu do ok 500m. Również za dodatkową dychę po wyczerpaniu 250GB, możesz mieć 5 mega lejka zamiast 1 mega standardowo.

> ORANGE FLEX: polecane przeze mnie kombo: 30GB + Video Pass + Social Pass = 50 zł/mies. Oprócz dobrej paczki neta, masz nielimitowanego neta w serwisach społecznościowych (FB, Messenger, Twitter, TikTok, Instagram itd.) oraz na YouTube, Netflix, HBO GO, WP Pilot, Orange TV GO, VOD.PL. Dobierasz sobie za darmo dodatkową kartę SIM i korzystasz z tej samej oferty na komputerze, routerze, czy innym telefonie. Jeśli kochasz muzykę, za dodatkowe 5 zł dobierasz sobie Music Pass, czyli Tidal, Spotify, Apple Music, Amazon Music, Deezer, Open FM, czy apka Polskiego Radia bez zjadania neta podstawowego.
A jeśli jesteś maniakiem grania i oglądania streamów z gier, za dyszkę miesięcznie kupujesz Game Pass, czyli nielimitowany net do Twicha czy też Discorda. Ważne jest to, że Passy działają nawet po wyczerpaniu GB na saldzie, warto jednak zadbać o adblocka lub wersję serwisu bez reklam. Za usługi płacisz podpiętą kartą płatniczą, bez rachunków i umowy. Trafiają się tam promocje darmowe i za polecanie znajomych, gdzie można zyskać kasę i nawet 1000 GB neta.

> PLAY: tutaj nie ma nic sensownego. Bez umowy oferują za 50 zł zaledwie 100GB, potem lejek 1 mbps.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110845  autor: Multum
 30 sty 2021, 05:13
Dziękuję Ci bardzo za tak obszerną odpowiedź.

Cena co do zasady nie jest jakoś super ważna, interesują mnie bardziej te limity.
Z tego co podałeś bardzo zainteresował mnie najbardziej Internet Domowy 4G z Orange, zwłaszcza, że lejek 5mbps to i tak więcej, niż 2.5, które mam teraz po kablu, a którego musze się pozbyć.
 #1110847  autor: fwitkowski17
 30 sty 2021, 06:10
Uzupełniając post @Karlos20 w Orange w Internecie Domowym 4G masz w standardzie Noce bez limitu od 0:00 do 8:00 (Szczęśliwe Godziny), w przypadku Internetu Optymalnego można sobie je dokupić za 5 zł miesięcznie.
 #1110975  autor: Multum
 01 lut 2021, 13:27
Po rozmowach z konsultantami Orange, ci utrzymują, że wypowiedzenie umowy wiąże się z karą, która jest zależna od ilości pozostałych dni do końca umowy :/
 #1110979  autor: Karlos20
 01 lut 2021, 13:51
Multum: kara w tych ofertach jest przy podpisaniu umowy w salonie. Tam nie możesz kupić oferty "na próbę". Oferta on-line jest wolna od tej kary. Zapoznaj się dokładnie z ofertą.
>> https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe

Pamiętaj o obowiązkowym terminie 14 dni na odstąpienie od umowy poza lokalem operatora - bez wyjątków, czy oferta zawiera karę umowną czy też nie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110982  autor: Multum
 01 lut 2021, 16:04
Karlos20 pisze:Multum: kara w tych ofertach jest przy podpisaniu umowy w salonie. Tam nie możesz kupić oferty "na próbę". Oferta on-line jest wolna od tej kary. Zapoznaj się dokładnie z ofertą.
>> https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe

Pamiętaj o obowiązkowym terminie 14 dni na odstąpienie od umowy poza lokalem operatora - bez wyjątków, czy oferta zawiera karę umowną czy też nie.
Czyli czy dobrze rozumiem: rezygnuję z oferty za powiedzmy pół roku i płacę jedynie kwotę w punkcie "Ulga", a jeśli wybieram ofertę bez urządzenia to wynosi ona 0zł?
 #1111023  autor: Karlos20
 02 lut 2021, 12:29
Zgodnie z tym, co piszą, jeśli ulga wynosi 0 zł to nie płacisz kary umownej. Płacisz jedynie za aktywację + abonament za wykorzystany okres.
Jeśli się boisz, zawsze jest alternatywa: nju internetowy. Aktywacja 0 zł jeśli zgodzisz się na eFakturę. Skorzystasz to płacisz max 29 zł, jeśli nie, to przez pierwsze 3 miesiące po 9 zł, a potem nie otrzymasz faktur, można tak ciągnąć do pół roku, aby z automatu nie wyrzucili do oferty prepaid. Jeśli na start 40GB w nju jest niewystarczające (przypomnę, że za staż paczki się powiększają automatycznie), wówczas spróbuj opcje w czystym Orange.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111041  autor: R.Mandano
 02 lut 2021, 17:44
Zapytaj w Plusie, czy jak u nich podpiszesz w salonie to masz 15 dni do testowania za 9 pln :?:

Mają fajny pakiet 90 GB i bez limitu LTE za 40 pln - na 24m. Tyle, że sama karta bez modemu.
:smt006
 #1111099  autor: Karlos20
 03 lut 2021, 21:38
R.Mandano: z ryzykiem FUP w starszych ofertach (oferty 5G mają stały lejek 1 mbps po wyczerpaniu GB), no i nie jest oferta zgodna z założeniem wątku. Sprawdź sobie ile wynosi kara umowna w Plusie.
Z opcji „testuj” mogą skorzystać Klienci którzy w ciągu 3 miesięcy poprzedzających planowany dzień zawarcia Umowy nie skorzystali z uprawnienia do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus w ramach którejkolwiek oferty Weź na Próbę/testuj.
>> http://www.plus.pl/documents/16/d8ec1aa ... c028464ca5

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111855  autor: Multum
 18 lut 2021, 13:24
Zdecydowałem się na ofertę internet optymalny z orange z dodatkową usługą szczęśliwe godziny i jestem bardzo zadowolony.
Rabat w umowie faktycznie wynosi 0zł, więc odstąpienie od umowy będzie darmowe. Próbowałem również wyłączyć automatyczne dokupienie pakietu 10gb po wykorzystaniu limitu, jednak okazało się to niemożliwe.
Dziękuję wszystkim za pomoc, a zwłaszcza Tobie Karlos :)