DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1110110  autor: RafalNode
 15 sty 2021, 13:15
Hej,

Ostatnio mocno przeglądam ofertę T-mobile Go!
Obecnie jestem w Orange i jest w miarę ok jednak prędkość neta jest średnio zadowalająca. Zużywam go mało bo mało około 1GB ( raczej nie więcej miesiąc )

Play gra ładnie bo testowałem Transfery 60/80Mb/s
Plus około 40Mb/s więc też nie jest źle.

Za to Orange 2Mb/s max 5Mb/s a czasem 0,5 :?

W Lutym do oferty na kartę t-mobile mają dołożyć voLTE i voWIFI co już dalej mi sensowne powody do zmiany.

Prześledziłem sobie Linie UKE:
http://btsmap.one.pl/uke/linie/ I T-mobile w porównaniu do Orange ma je dużo sensowniej zrobione

Orange : Przepł Mb/s max 2x183Mb/s

T-Mobile : Przepł Mb/s 1000

Za Orange za to aby tu zostać przemawia rok ważności konta no i interfejs webowy zarządzania jest naprawdę bardzo dobrze zrobiony.

Jest sens zmieniać?

Generalnie chodzi o oferty 3w1 no limit. W Orange płacę 30zł Nolimit + net ( aż tyle go nie potrzebuję ) W T-Mobile Analizuję ofertę Bez limitu S 20zł /mc

Jest sens zmieniać?



I teraz pytanie
 #1110116  autor: iphoneski
 15 sty 2021, 13:49
Przecież T i O to te same nadajniki i podobne prędkości z delikatnym wskazaniem na T ze względu na mniejszy ruch w sieci. Na T-M wyciągniesz może megabit więcej i tyle.
 #1110117  autor: RafalNode
 15 sty 2021, 13:56
@iphonerski przepraszam zamiast tutaj napisałem Ci priva ;)

To akurat wiem, jednak myślałem że konfiguracje mogą być inne a co za tym idzie prędkości.

Rok temu byłem w T-mobile na taryfie frii i tam był kaganiec 20/20 i nie mniej nie więcej tyle wyciągałem równe 20.

Plus odpada ze względu na problemy z odbiorem mms ( nie przychodziły automatycznie) Każdą wiadomość trzeba było ręcznie pobrać co było bezsensu ( Samsung M21) Orange nie ma tego kłopotu.

Play też odpada ze względu na opłacalność dopiero pakiet za 35zł ma MMS.

Dla tego zastanawiam się nad przesiadką Z Orange na T-mobile.
 #1110122  autor: 24bis24
 15 sty 2021, 14:21
to tu sobie poczytaj o:
viewtopic.php?f=22&t=130911
i nie twórz nowych wątków
a to jest nie zgodne z prawdą:
RafalNode pisze:
15 sty 2021, 13:56
Rok temu byłem w T-mobile na taryfie frii i tam był kaganiec 20/20 i nie mniej nie więcej tyle wyciągałem równe 20.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1110124  autor: Karlos20
 15 sty 2021, 14:41
Lejek 15/15 jest przy aktywnym dowolnym pakiecie z nielimitowanymi rozmowami, SMSami i paczką neta. Bez tego pakietu prędkość jest wyższa, ograniczeń nie ma w taryfie GO, ale trzeba pamiętać o niekorzystnym rozliczaniu paczek internetowych - gdyż najpierw schodzi bonus za doładowania, a potem inne paczki (na końcu schodzi pakiet z usług "Bez Limitu" S, M lub L, który jako jedyny ma zabezpieczenie przed zjadaniem kasy za neta).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110126  autor: RafalNode
 15 sty 2021, 14:52
@Karlos20 Czyli Go nie ma tego ograniczenia?
Nie ma znaczenia dla mnie który pakiet schodzi jako pierwszy, nie wykorzystuję więcej jak 1GB mc więc wątpię że coś przekroczę ;)

Wykorzystanie na obecną chwilę po połowie miesiąca mam 183Mb.

Poczekam chyba na wprowadzenie usług voXXX zanim zmienię, tak jak pisałem Orange dla mnie nie jest złe jedynie te prędkości neta mogły być stabilniejsze.
 #1110131  autor: Karlos20
 15 sty 2021, 15:31
RafalNode: tak, GO nie ma takich ograniczeń. Tobie podpasuje zapewne opcja "Bez Limitu S" za 20 zł, z no-limitami + 1GB neta co miesiąc i dodatkowymi GB za sam fakt doładowania, nie wliczając dodatkowych atrakcji z bonusów co poniedziałek czy ogólnej akcji Happy Fridays.
Pamiętaj, że w GO możesz sobie zasilić konto na zapas, nie martwiąc się, że np. za 3 miesiące musiałbyś znów zasilić konto, gdyż posiadając usługę cykliczną lub włączając jakąkolwiek płatną usługę, przedłużasz ważność konta na wychodzące o miesiąc lub 2 miesiące, bez potrzeby kolejnego zasilenia salda (przy ważności konta, która jest dłuższa niż 30 lub 60 dni - ta funkcjonalność nie działa).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110133  autor: RafalNode
 15 sty 2021, 15:34
Karlos20: dokładnie tak o tej ofercie rozkminiam co zresztą napisałem już w pierwszym poście.
Poczekam jednak na wprowadzenie usług voXXX

Dla pewności wezmę jeszcze kupię na dniach jakąś startówkę typowo Go! i zobaczę jak tam net śmiga. Taką piątkę tylko na kilka speedtestów.
 #1110136  autor: Karlos20
 15 sty 2021, 15:47
RafalNode: będziesz miło zaskoczony, jeśli w Twojej lokalizacji masz dobry sygnał NetWorkSa, czyli wież Orange oraz T-Mobile.
Ja na taryfie GO korzystam jeszcze do 18 stycznia z Nielimitowanego Internetu na Święta (bonus z aplikacji) i jestem miło zaskoczony.
Karta jest używana w routerze, oto mój wynik z przed chwili:
Obrazek

Nocami to przekraczam spokojnie nawet 300 mbps :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110137  autor: RafalNode
 15 sty 2021, 16:16
Karlos20: To jest bardzo ładny wynik.

A masz porównanie jakieś z Orange aby zaprzeczyć tezę co sugeruje autor: iphoneski w poście #1110116

Że Orange I T-mobile to to samo i cudów nie mam co się spodziewać?
 #1110139  autor: Karlos20
 15 sty 2021, 17:02
RafalNode: mogę się z nim trochę zgodzić, T jest szybszy, bo jest mniej klientów, Orange nieco wolniejszy (zależy też od warunków lokalnych - jak wszędzie).

Dlaczego przy doborze oferty, odrzuciłeś oferty na zasięgu Play? Za 19 zł w Red Bull Mobile SieMa PL na kartę masz wszystko bez limitu i 1GB neta + rok ważności konta...
Fakt Mobile (też Play), ma od niedawna ulepszoną ofertę, dokupujesz w każdej chwili np. 1GB za 3 zł, bezpłatny lejek 32 kbps (co tydzień dostaniesz 50MB neta wysyłając w soboty darmowy kod SMSem - szczególy w wątku o kodach w Fakt Mobile) i włączając specjalną usługę, za rozmowy i SMSy zapłacisz maksymalnie 15 zł - wystarczy zużyć w miesiącu 100 jednostek (po 0,15 zł) aby mieć minuty i SMSy bez limitu - od 1go do ostatniego dnia miesiąca.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110150  autor: 7xx654465
 15 sty 2021, 20:18
RafalNode pisze:
15 sty 2021, 15:34
Karlos20: dokładnie tak o tej ofercie rozkminiam co zresztą napisałem już w pierwszym poście.
Poczekam jednak na wprowadzenie usług voXXX

Dla pewności wezmę jeszcze kupię na dniach jakąś startówkę typowo Go! i zobaczę jak tam net śmiga. Taką piątkę tylko na kilka speedtestów.
Ja jeszcze nie spotkałem starterów z taryfą GO, w dwóch salonach TM, oraz dyskotach z owadem 😉, są startery z ofertą bez limitu 5dni za 5zł, tylko włożone do nowego opakowania, z reklamą nowej taryfy Go
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, 01:30 przez 7xx654465, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1110163  autor: 7xx654465
 16 sty 2021, 01:29
Polecam przejść się do dyskontu i zobaczyć, o co mi chodziło.
 #1110168  autor: 24bis24
 16 sty 2021, 09:23
@marcin, to kup i zobacz co będzie w środku pod tym co podeslales😀

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1110236  autor: RafalNode
 17 sty 2021, 20:33
Karlos20 pisze:
15 sty 2021, 17:02

Dlaczego przy doborze oferty, odrzuciłeś oferty na zasięgu Play? Za 19 zł w Red Bull Mobile SieMa PL na kartę masz wszystko bez limitu i 1GB neta + rok ważności konta...
Fakt Mobile (też Play),
Playa i nic na ich zasięgu nie biorę pod uwagę z prostego powodu.
To nie działa jak powinno, Byłem w MobileVikings jakieś 3 miesiące, Pierwszy miesiąc ok, drugiego zrobił się okropny kłopot pomimo że miałem zasięg full osoby nie mogły się ze mną połączyć.
Ja po 2-3h dostawałem sms że ta i ta osoba dzwoniła do mnie o tej i o tej godzinie.

Nie wiem czy problem który występował tyczy się całego playa czy tylko sieci na ich zasięgu ale to było u Wikingów nagminne. Nie potrafili tego naprawić i szybko się przeniosłem do plusa. Byłbym pewnie tam dalej żeby nie problem z MMS który ręcznie musiałem pobierać o czym pisałem w 1 poście.
7xx654465 pisze:Ja jeszcze nie spotkałem starterów z taryfą GO
Są to te startery o które zdjęcie wstawił właśnie :marcin19883
W sobotę byłem w salonie i takowy zakupiłem. Zrobiłem też testy ale o tym napiszę w innych wątkach.
24bis24 pisze:@marcin, to kup i zobacz co będzie w środku pod tym co podeslales
Kupiłem w sobotę i są to startery z taryfą Go!

Mieliście trochę rację, orange działa bardzo podobnie jakościowo do t-mobile.
Transfery są bardzo zbliżone.
Po testach mogę stwierdzić że Orange wygrywa rokiem ważności konta i delikatnie większymi transferami w domu. T-mobile zyskuje za to na dużo lepszym działaniu voXXX ( nie jest tak upośledzone jak w Orange) Możliwością przekierowania połączeń oraz połączeniami oczekującymi ale o tych spostrzeżeniach napiszę w odpowiednich wątkach.