DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1106627  autor: dusk
 14 lis 2020, 14:38
Chcę przenieść numer, z a2mobile, zacznijmy od tego, że sieć mi jest obojętna, bo w każdej sieci mam dobry zasięg, liczy się cena (najlepiej jak najtaniej, ale jeśli jakaś oferta będzie droższa o parę groszy to też się można zastanowić, powiedzmy do tych 18zł [nie licząc oferty Otvarta, bo tej jestem świadomy :oops: ]), ilość (no-limit oraz minimum 10gb internetu), no i żeby było HD VOICE, którego w a2mobile brak.

Aktualnie Otvarta oferuje za 14zł za przeniesienie numeru:
Obrazek
Rozumiem że te 11gb dla przenoszących jest na stałe?

Jedynie co mnie trochę zniechęca to fakt że trzeba płacić za aktywację, ale jeśli nic innego nie znajdę to trudno.
 #1106630  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 14:54
Jeśli chodzi ci o te GB to są to GB stałe. Czyli dopóki ta oferta jest to zawsze masz te 11 GB.
Jeśli nie zależy ci na SMS i MMS to raczej trudno będzie znaleźć coś lepszego.
Jest premium mobile za 19,90 masz dodatkowo SMS bez limitu ale internetu jest 10 GB. Opłata aktywacyjna 29 zł.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106646  autor: dusk
 14 lis 2020, 17:49
piotrzet pisze:
14 lis 2020, 14:54
Jeśli chodzi ci o te GB to są to GB stałe. Czyli dopóki ta oferta jest to zawsze masz te 11 GB.
Jeśli nie zależy ci na SMS i MMS to raczej trudno będzie znaleźć coś lepszego.
Jest premium mobile za 19,90 masz dodatkowo SMS bez limitu ale internetu jest 10 GB. Opłata aktywacyjna 29 zł.
No to jest i drożej i mniej + smsy które mi są absolutnie niepotrzebne, dlatego ich nie wspominałem...

To jeszcze pytanie co do Otvartej, czy tam są podobne problemy jak w a2mobile, czy jednak są lepsze priorytety i jakość rozmów już nawet pomijając to HD VOICE?
 #1106647  autor: piotrzet
 14 lis 2020, 17:51
Niestety nie korzystałem z tej sieci więc się nie wypowiem na ten temat. Na pewno jeśli jest HD Voice jakość rozmów będzie lepsza niż w a2

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1106662  autor: Karlos20
 14 lis 2020, 22:39
Otvarta opiera się w całości na Polkomtelu, więc korzystamy z ich zasobów radiowych, w porównaniu do hybrydy wirtualno-infrastrukturalnej a2mobile (Plus/Aero2 i odrębna platforma billingowa współdzielona z Aero2).
W każdym abonamentowym MVNO Plusa musisz zapłacić za aktywacje, pozyskanie i utrzymanie klienta na tak taniej ofercie kosztuje. To nie jest duży operator, gdzie Plus nowym Abonentom nie nalicza w wielu promocjach tych 49 zł aktywacji.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1106729  autor: muszyna2
 16 lis 2020, 11:30
Ostatnio też przeglądam różne oferty. Jeżeli nie zależy ci na smsach to nie znajdziesz nic taniej z tą ilością netu. Teściowa ma wyższy abonament w otvarta i jak na razie nie narzeka. Trochę nieprzychylnych opinii czytałem w necie na ich temat ale ciężko wyczuć czy to konkurencja czy ktoś rzeczywiście miał jakiś problem. Tak jak wcześniej pisałem teściowa nie zgłasza mi problemów. Jedynie nie włączyła sobie kiedyś roamingu przed wyjazdem za granicę i nie miała zasięgu. Okazało się że musi to uaktywnić w Polsce. Jak by tam była możliwość włączenia WiFi calling było by luks.
 #1106793  autor: Karlos20
 17 lis 2020, 12:39
Zapomnij w wielu sieciach MVNO o rozmowach po WiFi, a szczególnie w sieciach podpiętych do Plusa. Wyjątkiem jest Mobile Vikings, ale to chyba ze względu na doskonałą współpracę z Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥