DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1104264  autor: Rodess
 06 paź 2020, 01:21
Cześć, szukam jakieś fajnej oferty dla 4 numerów.
Dla 3 numerów wymagania to ok 15-20 GB(lub więcej) neta, rozmowy na komórki, stacjonarne, sms i mms nolimit. Za to na 4 numerze ze 40-50 GB albo nawet więcej, rozmowy i sms tak samo co poprzednie nr.

Co do wymagań to przede wszystkim zależy mi na stabilności, zasięgu i bezproblemowym działaniu.
VoLTE, Vowifi miły dodatek, ale obecnie i tak nie używam
Jeśli chodzi o zarządzanie kontem to aplikacja wiadomo lepiej żeby odpowiednia była, ale jeśli bez problemu da się coś załatwić emailem czy chatem to można aplikację pominąć.
Z innych, bardziej nietypowych wymagań to zależy mi na bezproblemowym kontakcie z operatorem, tj. chat lub kontakt przez e-mail, oraz infolinia.

Co możecie polecić, żeby to jakoś sensownie cenowo wyszło ?
Zastanawiam się nad NJU mobile abo 39 zł + 9 zł (do podziału z NJU dodatkowy 20GB) oraz 39zł+9 zł (do podziału z NJU dodatkowy) 20 GB + 19 zł (Internet dodatkowy 20 GB) co łącznie za 4 numery dałoby 115 zł.
Dzięki temu miałbym na 1 parę 20 GB netu do podziału na 2 numery. Oraz na 2 parze na start 40 GB na 2 numery, przy czym jak to w NJU dość szybko by się to zwiększyło (*3 po 2 latach). W momencie jak osiągnąłbym już wyższe progi czyli gdzieś po 6-12 miesiącach to najprawdopodobniej celowałbym w 29+9 (30 GB neta wspólnie po 2 latach) oraz 29+9+19 (łącznie 90 GB neta po 2 latach) co daje 95 zł za 4 numery.


Czy NJU faktycznie jest takie dobre jak wszędzie piszą ? Obecnie nr są w Tmobile i mam nadzieję, że Orange ma porównywalny / lepszy zasięg.
A no i plusem NJU jest też to, że nie trzeba wyrazić zgód marketingowych, nie ma z tego żadnego rabatu więc pewnie nie powinno być tyle sms/połączeń spamowych. W takim Tmobile musiałbym za takie coś dopłacać 20 zł miesięcznie przy 4 numerach.


Czego najbardziej mi brakuje w NJU ?
przede wszystkim za mały lejek, 64 kb/s to są jakieś żarty, ratowała by ewentualnie dodatkowa internetowa karta SIM, gdzie tam jest 1 Mb/s. Z 2 strony obecnie w tm mam tylko 20 GB netu, tutaj było by więcej. W TM na 1 numerze dość sporo jadę właśnie na lejku 1 Mb/s bo nie wystarcza, pomimo, że zawsze parę darmowych, dodatkowych GB dorzucą.
Brakuje też bezpłatnej infolinii czy bezpłatnej wymiany karty SIM, niby pierdoły, ale w TM jak przyszły problemy to trochę się tego nazbierało :(


Czy znacie coś bardziej opłacalnego spełniające podane wyżej wymagania ? :)
 #1104266  autor: piotrzet
 06 paź 2020, 09:01
Wszystko zależy od lokalizacji w jednych Orange wypada tak samo jak T-Mobile w jednych lepiej, a w jednych gorzej. Bez sprawdzenia sie tego nie da zrobić.
A patrzyłeś Flexa? Tam może GB przelewać między numerami.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104269  autor: Rodess
 06 paź 2020, 11:07
Tak patrzyłem na Flex-a.
Kompletnie nie przemawia do mnie przesyłanie skanu dowodu oraz selfiaka, a z tego co widziałem to jest to konieczne.
Poza tym, jeśli dobrze patrzę to w porównaniu do NJU jest mniej internetu, zwłaszcza jak w NJU dobiorę za 19 zł dodatkową kartę SIM z internetem, który i tak mogę współdzielić pomiędzy 2 numerami.
Flex ma plus z tymi socjalami, ale tak na prawdę to tylko 1 numer z nich korzysta, reszta prawie tyle co nic
Z tego co też zauważyłem to we Flexie nie ma dostępnej infolinii, więc w razie w może być problem się skontaktować i coś załatwić.
Nie mam też żadnego sprzętu obsługującego e-sim ani 5G.

A tak to nie zauważyłem innych różnic, zasięg raczej powinien być identyczny.
Ewentualnie music pass i video pass w miarę spoko, ale łącznie 25 zł miesięcznie więcej raczej nie są tego warte. Tego typu rzeczy i tak używam głównie będąc w zasięgi WIFI. No chyba, że jakoś taniej da się to włączyć i współdzielić to pomiędzy numerami.

Edit: A zapomniałem, że te wszystkie music pasy, social pass i video pass mogą zniknąć, nie wiadomo co to się teraz podzieje, bo jak zawsze czepiają się nie tego co trzeba.
 #1104272  autor: Rodess
 06 paź 2020, 12:00
Na razie tylko przez chat pisałem, więc raczej na pewno nie była to SUK, ale żeby z nimi móc rozmawiać to najpierw trzeba poszukać innych ofert :P
Więc tak, mam w planach do nich przedzwonić w ostatnim miesiącu umowy, rezygnacja w razie czego już dawno wysłana, ale jak pisałem nie znając oferty konkurencji nie ma co nawet tam dzwonić, chociaż numer do SUK niby podali na piśmie pożegnalnym.

Poza tym nie jestem pewien czy chciałbym się wiązać umową na 24 miesiące z Tmobile ponownie, bo przy obecnej umowie na prawdę miałem mega pecha i tel co chwilę do serwisu a rozmowy jak na nim nie działały poprawnie tak dalej czasem szwankują, reklamacje mi wszystkie odrzucili (no może poza tym, że zrabatowali abonament), huawei też reklamacje i odwołania od reklamacji rozpatrzył negatywnie. Więc nie dość, że za sprzęt płacę w abo to jeszcze i tak musiałem na własną rękę coś kupić, bo nie szło z tym wytrzymać. Dodatkowo ostatnio Tmobile miał jakiś błąd i w ciągu 1 dnia praktycznie cały pakiet danych mi niby się zużył, gdzie według tel zużyłem 1/10 pakietu i to też odrzucili twierdząc, że to moja wina i sobie niby cały pakiet zużyłem w przeciągu 1 dnia, a właściwie to w czasie 1 sesji niby :|
Więc szczerze musieli by na prawdę coś extra zaoferować żebym z nimi został, a nie wiem czy dadzą radę dla abo bez tel coś takiego dać. Ewentualnie zastanawiałem się nad 2 numerami z telefonami (jakiś Samsung a51/a71), ale to przy na prawdę jakieś extra ofercie, inaczej od nich uciekam.