DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1103149  autor: wiktorias
 16 wrz 2020, 10:05
Cześć,
Jestem w trakcie szukania stabilnego internetu domowego (cena najlepiej do 50-60zł).
Do tej pory miałam elastyczny internet od Play'a z modemem w komplecie i wydaje mi się, że problemy z częstym brakiem internetu mogły wynikać z posiadania słabego sprzętu. Co prawda mieszkam w małym mieście, ale stacji BTS mamy to pod dostatkiem. Chyba, że nie tylko to może mieć wpływ.
Nie wykluczam internetu z Play'a, aczkolwiek rozważam również inne opcje np. Plus.
Dodatkowo mam pytanie - czy kupując router np. Xiaomi Mi 4a (ma dość dobre opinie, jeśli jest inaczej proszę o wyprowadzenie mnie z błędu) będzie on współpracował z internetem, na który podpiszę umowę? Routery na stronach sprzedawców internetu są dość kiepskie, oczywiście te w cenie do 400 zł, dlatego zdecydowanie lepiej opłaca się go kupić osobno, kwestia czy będą razem współpracować.
Czy polecacie jakiś internet domowy do 50-60 zł? Może od razu z jakimś dobrym routerem? Moje zużycie danych do tej pory to do 60 GB, jednak zazwyczaj było to około 20-30GB na miesiąc (stąd też ta oferta elastyczna).

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i Waszą pomoc.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, 12:12 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: poprawiony dział i tytuł
 #1103171  autor: neotele
 16 wrz 2020, 14:00
O ile dobrze zrozumiałem, to szukasz urządzenia, za pomocą którego:
1) połączysz się z Internetem (do tego potrzebny jest modem)
2) podłączysz do tego Internetu kilka urządzeń (do tego służy router).

Jeśli tak, to Xiaomi Mi 4a nie spełni tych wymagań, gdyż jest to tylko router (bez funkcji modemu).

Najlepiej szukaj routera z wbudowanym modemem (lub samego modemu, jeśli podłączasz tylko jedno urządzenie do Internetu).
https://www.ceneo.pl/Routery/Przeznacze ... i;n400.htm
https://allegro.pl/kategoria/urzadzenia ... e-1-0-0717

Jakość połączenia zależy nie tylko od samego urządzenia, ale także od zajętości przekaźnika GSM, z którego akurat korzystasz (jeśli w danym momencie jest zbyt dużo osób korzystających z danego przekaźnika, to robi się "tłok" i parametry połączenia spadają).
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2020, 21:24 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: przywrócenie linków
 #1103179  autor: Robin560
 16 wrz 2020, 16:51
play internet 100gb z routerem huawei b818 koszt miesięczny ok. 55zł umowa na 24 miesiące. skontaktuj się z play i zapytaj o ofertę dla ciebie z tym routerem.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1103267  autor: adrjannn
 17 wrz 2020, 18:40
Internet mobilny nigdy nie będzie stabilny (dzisiaj osiągasz prędkość np. 40Mb/s, jutro może to być 0,1Mb/s). Nie myślałeś o internecie stacjonarnym typu UPC, Netia? Teraz są oferty "studenckie", w UPC 6 miesięcy, Netia 9 miesięcy zobowiązania, potem przechodzi w bezterminową.
 #1103268  autor: piotrzet
 17 wrz 2020, 18:48
Są też oferty bez okresu zobowiązania. Trochę droższe ale można zrezygnować kiedy się chce.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1103303  autor: Karlos20
 18 wrz 2020, 12:53
Kup router osobno + dobierz abonament na neta bez umowy terminowej (nju internetowy lub Internet Mobilny Optymalny / Internet Domowy 4G w Orange).
Limit GB jest zróżnicowany, ale i tak po jego wykorzystaniu włączają lejek 1 mbps, jak w Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥