DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1102052  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 27 sie 2020, 18:36
Hej, poszukuję abonamentu na firmę, chciałbym aby były połączenia oczekujące i wificalling (nieobowiązkowo). Najlepiej bez limitów na rozmowy, smsy opcjonalne, mms nie potrzebuję. Jeśli chodzi o internet to im więcej tym lepiej, niemniej głównie korzystam ze swojego prywatnego, więc internet byłby dodatkiem.

Mieszkam w dużym mieście, więc nadajniki obojętne.

Wstępnie wydaje mi się, że Mobile Vikings w pakiecie za 2 dychy wydają się najciekawszą opcją.
 #1102091  autor: Remington
 28 sie 2020, 12:05
Prepaida nie trzeba się bać, wiele firm je ma, po prostu rozlicza się faktury za doładowania.

Problem może być przy takich subskrypcjach, gdzie nie sam ładujesz ile i kiedy chcesz tylko oni sami pobierają. Wtedy to oni fakturę wystawiają, a mogą mieć ograniczenie, że usługa tylko dla osób fizycznych.

Może popatrz na prepaid Play i pakiety SOLO? W cenie 20-25 zł są już przyzwoite oferty.
 #1102214  autor: Karlos20
 29 sie 2020, 21:56
WybrzezeKosciSloniowej: w każdej dużej sieci możesz wygenerować fakturę z doładowania konta prepaid.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102217  autor: Remington
 29 sie 2020, 22:05
Nie w sieci (dużej czy małej), lecz od sprzedawcy, a nim jest zazwyczaj pośrednik typu Blue Media, PayU, Euronet itp.

Wspomniałem natomiast o ewentualnym problemie przy usługach subskrypcyjnych, gdzie sprzedawcą jest operator i może on ograniczać ofertę tylko do osób fizycznych (nie wiem czy tak jest w obecnych ofertach, tj.: Virgin, Flex, Vikings, Heyah).
 #1102218  autor: Karlos20
 29 sie 2020, 22:13
Virgin pozwala kupować usługi poprzez PayPal, standardowe doładowanie, to tak. Flex nie wystawia faktur. Vikingi - odwrotnie, na życzenie klienta. Heyah też wystawia, wbrew zapewnieniom, że wszystko idzie z karty płatniczej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102481  autor: Karlos20
 04 wrz 2020, 14:04
WybrzezeKosciSloniowej: Sam się zdecyduj, czy chcesz ofertę prepaid czy abonament, bo skoro pierwszy obiekt poszukiwań to był prepaidowy Mobile Vikings, i to jest jako operator MVNO, mogło o tym świadczyć, że chcesz opcje na doładowania. To, że podają cenny netto, nie znaczy, że to jest abonament, tylko ułatwienie rozliczeń firmowych.
Tak trudno coś znaleźć na stronach głównych operatorów? No i szkoda, że nie podałeś pułapu cenowego, co ułatwi dobranie lepszej oferty...


Oferty firmowe na szybko znalezione w necie:
1) T-Mobile: MAGENTA Biznes S tylko SIM. 40 zł/mies. no-limity + 10GB (30GB w pierwszych 3 miesiącach umowy), za 70 zł/mies, w opcji M zyskujesz neta bez totalnego limitu danych z max prędkością 20 mbps. WiFi Calling/VoLTE w ramach abo. Umowa 2-letnia.

2) Orange - Plan Firmowy S za 45 zł, to no-limit i 25GB neta (potem lejek 64 kbps). Umowa bezterminowa. W opcji M za 60 zł paczka neta wrasta do 35GB (lejek szybszy do 1 mega po wykorzystaniu). Dodatkowo możesz wybrać 1 gratis, np. pakiet minut w roamingu m/n czy ekstra pakiet internetu. Przy zakupie na stronie Orange dostajesz ekstra 5GB neta i aktywację za 0 złotych.

3) Plus - ten operator ma za 10 zł netto ma dziwną dysproporcję ofert.
Za 40 zł ma no-limit + 12GB neta (potem lejek 1 mbps) + 120 minut m/n do UE. Za 50 zł, paczka neta wzrasta o 3GB, a liczba minut jest podwojona (240 minut m/n do UE). Brak opłaty aktywacyjnej, umowa na 2 lata. Operator nie wspiera VoLTE/WiFi Calling (tylko wybrane swoje urządzenia).

4) Play - Biznes Start za 40 zł. A tam no-limity + 17GB internetu + 2GB na dodatkowej karcie SIM. Umowa na 2 lata. Aktywacja 25 zł dla przenoszonego numeru, 30 zł dla prepaidowca. Pełne wsparcie dla połączeń poprzez WiFi i LTE.

5) Virgin Mobile - w umowie bezterminowej abo z nielimitowanymi minutami i SMSami w Polsce kosztuje 14 zł brutto mies bez internetu, każdy 1 GB to 1 zł brutto. Max można wydać 15 zł brutto na internet (15GB), zużyjesz mniej to zapłacisz mniej. Najwięcej na fakturze do zapłaty to 29 zł. Aktywacja 29 zł brutto. Prosta i bardzo korzystna opcja, brak WiFi Calling.

I to na razie tyle ofert, które na "ślepo" znalazłem :)
UWAGA: jeśli nie podałem inaczej, ceny są NETTO.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1102509  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 04 wrz 2020, 21:39
No tak, bo się pomyliłem, założyłem, że oferta MV to prepaid. Tytuł posta zgodnie z regulaminem sugeruje czego szukam.


Oferty umiem sobie znaleźć, pytanie na forum dotyczy informacji od osób, które mogą coś polecić, ew. powiedzieć czy jest pole do negocjacji. Czy to elektroda? Jasne, że można znaleźć na stronach, tylko po co utrzymywać to forum?

Pułap cenowy, typowy polski, im mniej tym lepiej, ale nie na tyle, żebym poszedł do a2mobile i ręcznie ustawiał internet w telefonie.
 #1102512  autor: Karlos20
 04 wrz 2020, 23:55
Negocjacje będziesz miał przy dużym zamówieniu na wiele kart SIM (kilkadziesiąt), albo gdyby Twoja firma byłaby rangą średnią lub dużą.
Z mojego ostatniego postu to chyba najbardziej elastyczny jest Virgin. Masz tam rozmowy bez limitu + SMSy. Możesz zużyć 15GB, albo mniej - wtedy to Ty decydujesz ile zapłacisz w pułapie między 14 a 29 zł. A konfiguracja neta? APN Internet, który i tak przez większość smartfonów jest ustawiany automatycznie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥