DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1109752  autor: Karlos20
 11 sty 2021, 05:40
rymi, pakiet dodatkowy załącza się automatycznie po wykorzystaniu 50GB, brakuje mi informacji, czy na 100% można ten pakiet wyłączyć, tym bardziej, że po wyczerpaniu pakietu podstawowego i tak włączy się lejek 1 mega. Regulamin usługi mówi o opcji z pakietem 50GB na konto, jak i opcją z łączną pulą 60GB czyli wraz z płatną paczką 10GB za ekstra 10 zł (domyślnie odpala się automatycznie), sugerując, że można z niej zrezygnować. Przydałoby się potwierdzi to u osoby, która ma neta mobilnego w Orange na abonament. Takich problemów nie ma w opcji Internetu Domowego 4G, gdzie łącznie jest 250GB neta z czego 50GB jest poza strefą domową i/lub do karty SIM dodatkowej do niej podpiętej. Warto zauważyć, iż usługa "Bez limitu do 5 mbps" podnosi lejek neta szczególnie w części neta poza strefą domową, fajna sprawa, bo awaryjnie umożliwia korzystanie z neta w podstawowym szerokim zakresie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110035  autor: Daammk1
 14 sty 2021, 11:54
Nie wiem gdzie pytać więc pytam tutaj.
Jaki internet poza stacjonarnym pod moje Wymagania?
Codziennie kilka odcinków na Netflix, YouTube, standardowe przeglądanie stron. Ile mógłbym danych miesięcznie zużywać? Jaka prędkość żeby nie przycinało?
Dziękuje za odpowiedzi
 #1110074  autor: Karlos20
 14 sty 2021, 21:31
Daammk1: polecam Orange Flex, podstawowy plan za 25 zł z 15GB na cokolwiek + Social Pass bez limitu + Video Pass za 20 (pierwszy miesiąc za 10 zł), gdzie bez limitu danych możesz oglądać nawet w 4K Netflixa czy materiały z YouTube. Zalecam wyłączenie reklam, aby zaoszczędzić trochę GB. Dopłacasz 5 zł i masz za łącznie 50 zl/mies. aż 30GB na wszystko + Video Pass + Social Pass. Karty możesz używać w smartfonie i/lub na routerze.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110666  autor: MAXISstg
 26 sty 2021, 11:25
Cześć . Chciałbym się podłączyć do tematu.
Aktualnie kończy mi się już nie istniejącą oferta z internetem bez limitu do 60Mb/s w T-Mobile z routerem b525. Ogólnie z początku fajnie chodził, ale po czasie pobieranie rzędu 0,5Mb/s.
Ostatnio trochę walczyłem z agregacja pasm i ustawienie routera w porządnym miejscu (mam 200m w linii prostej za innym blokiem) i w nocy było nawet te 50 a w dzień około 25
z początku na liczniku. A teraz po czasie znowu max 1-2 , nawet na 360p na youtubie nie straczy...

Czy w tym roku znajdzie się jakaś dobra oferta na internet domowy bezprzewodowy bez limitu danych? Czy lepiej pytać się o VECTRĘ do 120Mb/s po kablu? Czytałem trochę słabe opinie na temat vectry. Doradziłby ktoś?
 #1110674  autor: Karlos20
 26 sty 2021, 18:58
MAXISstg: Vectra ma pewne lokalne kłopoty z netem, gdyż przejęła sieć Multimediów i sporo ludzi narzeka na awarie.
Moja rada: zostań przy necie w T-Mobile, nawet jak przejdzie na okres bezterminowy. Wymień router na Huawei B818, a odczujesz różnicę. On jest kat. 19, więc bez problemu obsłuży agregację nawet 4 pasm LTE. Dzięki czemu możesz mieć przez całą dobę osiągalne 60 mbps. Ustaw też WiFi na 5GHz lub podłącz komputer do routera kablowo.
Nic lepszego z nielimitowanym internetem LTE nie dostaniesz, bo każdy ma limity GB na pełnej prędkości. Sam mam identyczną ofertę już rok po upływie umowy terminowej. Póki ją trzymają dla klientów, nie warto jej porzucać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110680  autor: TomLee
 26 sty 2021, 20:43
Mam internet z Vectry od kilkunastu lat i mogę go spokojnie polecić. U mnie awarie internetu zdarzają się bardzo rzadko, jedna na około 2-3 lata. Właśnie jestem kilkanaście minut po likwidacji awarii :) bo ostatnio zdarzały się krótkie przerwy w działaniu internetu. Zadzwoniłem dzisiaj około 15 zadzwoniłem do Bok, usunięcie awarii zaplanowano na dzisiaj między 18-20. Awarię zlikwidowano poza lokalem. Internet śmiga już ok.
 #1110697  autor: MAXISstg
 27 sty 2021, 09:26
Karlos20 pisze:
26 sty 2021, 18:58
MAXISstg: Vectra ma pewne lokalne kłopoty z netem, gdyż przejęła sieć Multimediów i sporo ludzi narzeka na awarie.
Moja rada: zostań przy necie w T-Mobile, nawet jak przejdzie na okres bezterminowy. Wymień router na Huawei B818, a odczujesz różnicę. On jest kat. 19, więc bez problemu obsłuży agregację nawet 4 pasm LTE. Dzięki czemu możesz mieć przez całą dobę osiągalne 60 mbps. Ustaw też WiFi na 5GHz lub podłącz komputer do routera kablowo.
Nic lepszego z nielimitowanym internetem LTE nie dostaniesz, bo każdy ma limity GB na pełnej prędkości. Sam mam identyczną ofertę już rok po upływie umowy terminowej. Póki ją trzymają dla klientów, nie warto jej porzucać.
Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj po dłuższym zastanowieniu raczej zrobię tak jak piszesz. Swoją drogą , jeżeli znajdzie się naprawdę sensowna oferta, może w końcu dotrze do nas światłowód czy UPC (lub się przeprowadzę) to mogę śmigać na tym bezprzewodowym :) Pomyślę z tym routerem wtedy i jak narazie zostaję przy obecnym.

Pozdrawiam!
 #1111256  autor: superfly86
 06 lut 2021, 20:03
Czy w nowych starterach jest ta opcja kumulacji GB o której piszecie czy dotyczy tylko starych ? Nie znalazłem żadnej paczki, która co tydzień zwiększałaby ilość dostępnego limitu.

Przeglądam różne oferty, wszystkie praktycznie mają lejek 32kb lub 1mbit. Oferty w zasadzie są bliźniacze, na obecną chwilę żaden operator nie oferuje nic interesującego. chyba, że znacie jakieś hacki :)
 #1111263  autor: Karlos20
 06 lut 2021, 22:30
superfly86: jeśli pytasz o OFNK, to tylko jeden starter ma stary preaktywowany pakiet no-limit z netem, który się kumuluje.
O taki:
Obrazek
Obrazek

Kumulacją są też objęte obecnie aktywne karty przed datą 19.09.2019.
Nie mam info, czy startery przeznaczone do przeniesienia numeru do OFNK też są objęte starymi pakietami (niech ktoś to potwierdzi).
Reszta - lipa - musisz dobrać odpowiedni pakiet, bądź doładować konto odpowiednią kwotą i operować ilością i ważnością bonusowych GB, które i tak schodzą jako pierwsze przed GB z no-limitów czy Elastycznych Pakietów Internetowych.

A u mnie na numerze OFNK pakiet 7 zł co 7 dni pięknie się odnawia wraz z kumulacją i powoli pokazuje swoją moc! W kolejną niedzielę do mojego salda 63GB wpadnie teraz 12GB. I tak co niedzielę... 13, 14, 15, 16, 17...a GB się kumulują, wystarczy mieć kasę na koncie :) O odnowieniu pakietów ładnie przypominają SMSem na 3 dni, potem dzień przed i w dniu odnowienia usługi "Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich + GB".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111268  autor: superfly86
 07 lut 2021, 00:05
Kartę chciałbym mieć w routerze zamiast abonamentowych. Byłaby stale używana. Powiedz mi jaki to ma sens, jak to ma wyglądać nioby w przypadku korzystania codziennego, to się w ogóle nie sprawdzi. Pakiet na 7 dni ma tylko 3GB więc razem z jakimś tam bonusem nie wiele tego wychodzi. Chyba, że jeśli dobrze zrozumiałem co tydzień jest jeden giga więcej to może po dłuższym czasie i byłoby ok ale zobacz ile wtedsy trzeba czekać zanim się uzbiera coś sensownego.
 #1111273  autor: Karlos20
 07 lut 2021, 03:56
superfly86: ten pakiet co 7 dni się odnawia, dając cały czas o 1GB więcej. Na start jest skromnie (3GB), ale po kilku tygodniach otrzymasz już ładną liczbę GB, i tak co tydzień. Będziesz mieć kasę na koncie i aktywne wychodzące - GB będą się kumulować. Cierpliwość się opłaca.
Zawsze można dokupić większą ilość GB, która się zsumuje z posiadanym stanem.

Kto Tobie broni mieć OFNK, skoro na tym samym zasięgu, możesz mieć neta - nju internetowy za 29 zł/mies., z 40GB na start (potem lejek 1 mbps), po pół roku 80GB, po roku 100GB, a po 2 latach 120GB, a cena nadal ta sama. Masz chęć to korzystasz, jak nie to nie i nie dostaniesz rachunku, bez zbędnych doładowań. Zawsze można wpłacić na konto nadpłatę i z niej będą pobierać kasę, żaden problem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111275  autor: superfly86
 07 lut 2021, 07:36
Tylko w takim tempie, to trzeba czekać ze 2 lata zanim się uzbiera przynajmniej 100GB, i trzeba na to przeznaczyc około 700zł, bezsensu jeśli ma być to karta do routera. Jak ktoś poprostu korzysta w telefonie to ok i tak mu wszystko jedno, ale jeśli potrzeba na już do normalnego korzystania z internetu to jest rozwiązanie nie warte świeczki
 #1111330  autor: Karlos20
 07 lut 2021, 20:28
superfly86: akurat nie masz racji. Przy posiadaniu usługi przez rok, odnawialnej co tydzień, wraz z kumulacją GB, możliwe jest zdobycie łącznie aż 1,5 TB neta. Sam suchy pakiet jednorazowy ważny rok kosztuje 300 zł z 1TB (stara wersja), a w nowej 360 zł.
Nie zapominaj o jednej ważnej rzeczy: doładowanie konta na opłacenie usług z netem odnawialnym, daje ekstra GB, które nie ruszają neta z no-limitów. Cuda dają zasilenie konta za 5 zł drogą online, gdyż dają łącznie 7,5GB zamiast 2,5. Kto wydłużył sobie ważność GB, to ciekawa opcja.
Więcej info o ciekawostkach w OFNK są w dedykowanym wątku >> viewtopic.php?f=22&p=1111329#p1111329

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111375  autor: superfly86
 08 lut 2021, 19:25
ale ja biore pod uwagę stałe zużywanie internetu pod routerem, nie chomikowanie. Twoje obliczenia nie uwzględniając chomikowania nie będą prawidłowe i takiej puli nigdy mieć nie będę ;)
 #1111384  autor: Karlos20
 08 lut 2021, 22:25
superfly86: dlatego kupujesz paczkę jednorazową na rok, albo wybierasz inny segment ofertowy lub inną sieć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1114925  autor: ChrisPL
 13 kwie 2021, 01:36
Pozwolę się podłączyć pod temat z pytaniem o router w Play. Myślicie, że warto dopłacać do Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) zamiast B818?

Jestem w zasięgu 5G, ale opinie o tym pierwszym routerze są dość przeciętnie, by nie powiedzieć fatalne ;) Martwi mnie też jakiś wbudowany wentylator, który może z biegiem czasu hałasować. B818 chyba nie ma żadnego chłodzenia tego typu?
 #1115651  autor: 6230i
 29 kwie 2021, 16:47
Czy oprocz Orange, ktoras siec daje mozliwosc wyrobienia dodatkowej karty sim ktora bylaby podpieta pod wspolny pakiet lte?

Najlepiej jakby byla taka mozliwosc w plusie, bo nadajnik mam "za oknem" i mam swietne wyniki jesli chodzi o predkosc. Orange u mnie to jest padaka.
 #1115688  autor: Karlos20
 30 kwie 2021, 10:56
nju ma taką opcję za 19 zł/mies z dodatkowym pakietem 20GB i tylko w taryfie głosowej. Ale to Orange.
Oprócz Orange nikt nie ma takiej możliwości.
Operatorzy maja z kolei opcje tzw. duet, ale znowu: w taryfie głosowej. Play w tej chwili się wyróżnia, bo do końca maja 2021 podpisując umowę w opcji Duet za 120 zł/mies. na 2 lata. Otrzymujemy 3 karty SIM. 2 karty głosowe z 140GB neta z późniejszym lejkiem 1 mbps + 1 karta internetowa z paczką 150GB z lejkiem 1 mega po wykorzystaniu. Łączna pula danych z 3 kart SIM to 430GB (limit nie jest wspólny).

Plus opłaci się wyłącznie w opcjach łączonych i też w nie każdej możesz mieć dobrych warunków. Mając abonament głosowy w Plusie za min 49,90 mies. możesz dostać neta mobilnego z paczką 120GB za 25 zł, a z 200GB za 45 zł z okropną usługą "LTE bez końca", która limituje Tobie prędkość wraz ze stopniem zużycia GB poza limitem GB w abonamencie w zasięgu LTE. Można dobrać dodatkową kartę do internetu mobilnego, ale będzie to trochę kosztować i nie pomoże w tym SmartDOM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118988  autor: Micho
 14 lip 2021, 22:19
Czy jest w tej chwili jakaś oferta lepsza od Orange (250GB+ nielimitowane nocki), tak by zastąpić internet kablowy? Przeprowadzam się do miejsca gdzie nie ma internetu po kablu i szukam alternatywy LTE. Internet potrzebny mi.in do oglądania YT, grania po sieci na konsoli a także ściąganie gier i patchy (tu dobre są właśnie te nocki w Orange)..