DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1100805  autor: LukiPL
 06 sie 2020, 13:19
Witam

Poszukuję internet do domu w ilości 200GB i więcej.
Aktualnie mam RBM i pakiet 100GB za 40zł , starcza mi na ok 2 tygodnie.
Z tego co przejrzałem i znalazłem ofertę Orange i T-Mobile dla firm - bardzo ciekawa, dla indywidualnych niedostępna.
Orange proponuje 999GB za 55zł netto/67,75 brutto na 24m-ce. Wygląda bardzo zachęcająco.
T-Mobile daje nielimitowane 20GB za 60 netto/73,80 brutto na 30m-cy + router za 9zł Huawei B535-232.
Co sądzicie o tych ofertach? Może macie jeszcze coś innego do zaproponowania?
Jeśli wybrałbym bym Orange, to w jaki sposób mogę przetestować sobie internet na próbę? Ogólnie chodzi o to, żeby nie było niespodzianki, że coś nie działa. Zastanawiałem się aby kupić jakąś ofertę na kartę do testów, ale nie widzę nic ciekawego.

Pozdrawiam
 #1100806  autor: minisyrena863333
 06 sie 2020, 14:28
Daruj sobie ten sprzęt nic nie wart i minimum to Huawei B818. Dostępny w Play i Orange lub T-Mobile a do 20 Mbps to strata pieniędzy to prędkość nie wystarczy w 2020 roku i dalej zwłaszcza na dwa lata.
Ten pakiet ma najniższa priorytowość i jak są godziny szczytu to ty masz najniższa prędkość na nadajnik a inna osoba ma 2x tyle.
Najlepiej w Play 500gb + b818 za 1zł lub 5G CPE Pro 2 za 99 Zł jeśli Ci Play nie działa to masz go na raty w Orange lub T-Mobile dla za 100zł /netto i 899 za router do 200mbps.
Orange jest lejek techniczny pobierzesz za dużo i przez cały dobę do 10mbps.
 #1100828  autor: pakierhakierxd
 06 sie 2020, 19:14
Nie przesadzaj zresztą co ci z szybkości jak są limity ;)
ja mam b593 i mam do 50 mb i nie narzekam ;)
mialem b525 do 100
ale teraz jakbym bral to chyba b535 :D

Pozdrawiam :)
 #1100850  autor: LukiPL
 06 sie 2020, 21:22
Ogólnie korzystam teraz z modemu huawei e3372 + router na OpenWrt.
Bardziej jakoś jestem za Orange. Jeśli chodzi o Play to te 110zł to za dużo.
Orientuje się ktoś ile wynosi ten lejek techniczny w Orange, po ściągnięciu ilu danych się załącza?
 #1100894  autor: fwitkowski17
 07 sie 2020, 17:36
LukiPL pisze:
07 sie 2020, 15:52
A jaką najlepiej teraz wybrać ofertę na kartę aby przetestować zasięg Orange?
Dowolny. Są de facto dwa: za 5 zł masz 12 GB, za 20 zł masz 50 GB na start. To powinno wystarczyć na testy.
 #1100918  autor: matek451
 07 sie 2020, 23:30
Nie rozumiem twojego pytania , przeciez w Play do końca października mozna mieć 100GB na pre-paid za 3-5 zł, na dodatek ilość takich kart bez ograniczeń więc póki co się korzysta do bólu a wybór operatora w konkretnej lokalizacji szczególnie na abonament poprzedza się zawsze testami. Jak działa Play już wiesz, gdzie korzystasz z niego i jakie masz prędkości?
 #1109280  autor: LukiPL
 03 sty 2021, 23:24
Witam
Odświeżam temat. Czy coś od sierpnia się zmieniło?
Korzystam na razie jeszcze z oferty Play na kartę - 100GB dla nowej SIM - niestety oferta kończy się na dniach, czyli 05.01.2021
Ma ktoś jakąś ciekawą propozycję co teraz wybrać. Zużycie koło 200GB na miesiąc. Posiadam swój modem.
 #1109375  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 00:52
Eragon: najbardziej absurdalny pomysł: 2 nowe startery Virgin Mobile, z bonusem po 100GB. Najtaniej i najprościej.
Inne sposoby to abonament data:
> w T-Mobile: 200GB to 69 zł/mies., po wyczerpaniu lejek 1 mega, umowa 24m
> Play: 200GB za 60 zł/mies., po wyczerpaniu lejek 1 mega, umowa 24m
> Orange: 100GB poza strefą + 150GB w strefie domowej = łącznie 250GB za 69,99/mies. w umowie na rok, lub 59,99 w umowie na 2 lata. Dodatkowo od godz 1 do 8 - nielimitowany net (Szczęśliwe Godziny). Za dodatkową dychę możesz podnieść lejek z 1 do 5 mbps do końca okresu rozliczeniowego, gdy przekroczysz 250GB. Fajne: umowę możesz zerwać w dowolnej chwili bez kar umownych!
> Plus: za 70 zł - gwarantowane 200GB/mies., potem w zasięgu 4G/5G "Internet bez końca" z spadającą stopniową prędkością neta. Umowa na 2 lata.
Możesz się też popytać kogoś, kto rezygnuje z Internetu Domowego LTE w T-Mobile, o cesję umowy. Wtedy możesz mieć umowę bezterminową na neta bez limitu GB z prędkością do 20 lub 60 mbps.

Podane opcje są bez urządzenia.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109453  autor: Eragon
 05 sty 2021, 21:25
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 00:52
Eragon: najbardziej absurdalny pomysł: 2 nowe startery Virgin Mobile, z bonusem po 100GB. Najtaniej i najprościej.
Inne sposoby to abonament data:
> w T-Mobile: 200GB to 69 zł/mies., po wyczerpaniu lejek 1 mega, umowa 24m
> Play: 200GB za 60 zł/mies., po wyczerpaniu lejek 1 mega, umowa 24m
> Orange: 100GB poza strefą + 150GB w strefie domowej = łącznie 250GB za 69,99/mies. w umowie na rok, lub 59,99 w umowie na 2 lata. Dodatkowo od godz 1 do 8 - nielimitowany net (Szczęśliwe Godziny). Za dodatkową dychę możesz podnieść lejek z 1 do 5 mbps do końca okresu rozliczeniowego, gdy przekroczysz 250GB. Fajne: umowę możesz zerwać w dowolnej chwili bez kar umownych!
> Plus: za 70 zł - gwarantowane 200GB/mies., potem w zasięgu 4G/5G "Internet bez końca" z spadającą stopniową prędkością neta. Umowa na 2 lata.
Możesz się też popytać kogoś, kto rezygnuje z Internetu Domowego LTE w T-Mobile, o cesję umowy. Wtedy możesz mieć umowę bezterminową na neta bez limitu GB z prędkością do 20 lub 60 mbps.

Podane opcje są bez urządzenia.
O, i o takiego pomocnego usera nic nie robiłem :lol:
Wykorzystałbym swe niecne kontakty i zaoferował Ci VIP'a... ale się spóźniłem :wink:

W mym przypadku opcja bez urządzenia.
1. Tą ofertę od Orange tak pozytywnie przedstawiłeś że aż byłbym w stanie ją nieco bardziej przemyśleć...Ale tu muszę zauważyć małe conieco: Zgodnie ze stroną Orange, tylko 50GB z 250, jest dostępne poza domem. Happy Hours trwają 0:00-8:00. I dodatkowo liczą sobie 50zł jednorazowej opłaty aktywacyjnej. Czujesz to? Już nie brzmi tak cudownie :lol:
2. Plus niby też ciekawy ale to plus :(
3. Play zawsze teoretycznie najtańszy.
4. Ostatecznie skończyłem adhoc z Virgin bo potrzebowałem czegoś już na dziś. Teoretycznie do marca można na tym działać ale... Masakra! Jaka ich aplikacja jest słaba.. a ja myślałem że Play to shit. A dlaczego? Znajdź ile Ci zostało gb w pakiecie... musisz użyć kodu USSD. Kij że SIM jest w routerze. No nie zrobisz tego łatwo. W Play szybkie logowanie w aplikację, i widzisz czy 50, czy 1gb został... Nie polecam ich. Tyle dobrego że to na sieci Play'a działa bo akurat u mnie bardzo dobrze.

Ps. Temat przypięty na najbliższy czas, bo może się przydać wielu userom w naszej sytuacji (net po taniości).

:smt006
 #1109457  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 21:44
Eragon:
1. 150GB masz w strefie domowej do 500m, reszta (100GB) poza domem lub z dodatkowej karty SIM (opcja dodatkowo płatna - chyba, że masz Orange Love lub inny numer w abo Orange. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby całą pulę wykorzystać tylko w domu, czyli aż 250GB. To sporo neta. 50 zł to standardowa opłata za aktywację, z drugiej strony, możesz już po miesiącu lub w innym terminie za darmo zerwać umowę, oszczędzając kilka ładnych stówek, więc 50 zł inwestycji jest tego warte, podczas gdy u konkurencji obciążą Cię solidną karą umowną wynoszącą 1000-1500 zł...
Sam bym wybrał tą ofertę jako następcę Internetu Domowego LTE do 60 mbps w T-Mobile, tym bardziej, że jestem już rok na umowie bezterminowej, którą mogą w każdej chwili zakończyć. Ale mam fajne dwie alternatywy - bez umowy w Orange - czyli nju internetowy (29 zł = 120GB neta z lejkiem 1 mega po wyczerpaniu i opcją niepłacenia faktur przez pół roku), oraz 1,2TB+ i dodatkowo cotygodniowy pakiet za 7 zł z szansą na 1,5TB ekstra neta w skali 1 roku z karty OFNK.
2. Plus ma okropny FUP w usłudze "LTE bez końca". To bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej, że wykrojenie pasma 2600 w LTE na rzecz 5G, może w dłuższej perspektywie zapchać jeszcze bardziej tamtejsze LTE-A. Wolą zgarniać kasę, niż modernizować nadajniki.
3. Teoretycznie najtańszy, ale nie jest najlepszy. Jeśli zaakceptujesz niekiedy zmienne warunki z zasięgiem i prędkością neta (mają najwięcej aktywnych kart SIM w Polsce) no i gwarartowany lejek 1 mega, to spoko.
O T-M nic lepiej nie mówić, likwidując no-limit do 20 i 60 mega, pokazali, że pomimo dobrej infrastruktury, nikt nie podjął walki o klienta, stąd limity na neta. Ostatnio za 99 zł/mies. dali pakiet 500GB neta. Walczą tylko z Playem i nikim innym, szkoda.
Virgin bym nie polecił, po co utopili kasę na nową platformę billingową, źle im było na rozwiązaniach Playa? Zresztą niedawno fioletowi mają ich w posiadaniu, więc scalenie wszystkich usług trochę potrwa. 100GB to wabik na nowych klientów Virgin w Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109464  autor: Vieslav
 05 sty 2021, 22:32
Eragon pisze:
05 sty 2021, 21:25
4. Ostatecznie skończyłem adhoc z Virgin bo potrzebowałem czegoś już na dziś. Teoretycznie do marca można na tym działać ale... Masakra! Jaka ich aplikacja jest słaba.. a ja myślałem że Play to shit. A dlaczego? Znajdź ile Ci zostało gb w pakiecie... musisz użyć kodu USSD. Kij że SIM jest w routerze. No nie zrobisz tego łatwo. W Play szybkie logowanie w aplikację, i widzisz czy 50, czy 1gb został... Nie polecam ich. Tyle dobrego że to na sieci Play'a działa bo akurat u mnie bardzo dobrze.
Ja sprawdzam pakiety przez stronę www. Jest całkiem przyjemna i wszystko ładnie widać.
 #1109467  autor: Remington
 05 sty 2021, 22:39
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 21:44
bez umowy w Orange - czyli nju internetowy

To jest abo, więc jak najbardziej z umową, ale bezterminową. OFnK to przykład oferty „bez umowy” w cudzysłowie rzecz jasna.
 #1109468  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 22:42
Remington: ale się czepiasz, ja to traktuje jako a'la mix, bo zapłacę wtedy, kiedy skorzystam, tym bardziej, że też można wpłacić te 29 zł i mieć fakturkę zerową. I tak co 5 miesięcy. Niestety, niepokoją mnie doniesienia o zawyżaniu zużycia GB w nju abonamentowym, jeśli to prawda - to przesłanka, aby porzucić ofertę, ale to sprawa na inny wątek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109470  autor: Remington
 05 sty 2021, 22:47
Zakładamy stałe korzystanie, więc zerowych czy w ogóle niskich faktur nie biorę pod uwagę. Mamy w każdym razie oferty w abo i w prepaidzie. Przydałoby się porównać schodzenie danych w nju internetowym i OFnK.
 #1109471  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 22:55
Do swoich propozycji abonamentowych bym wbił OFNK w dwóch wersjach:
> Rozmowy, SMSy + 1TB za 300 zł (ważne! Karta aktywna przed datą 19.09.2019) z możliwością kumulacji GB w każdej chwili
> Rozmowy, SMSy, MMSy + 1TB za 360 zł (nowsza oferta).
Ale... jest rewelacyjny pakiet tygodniowy za 7 zł. Kto ma kartę aktywną przed datą 19.09.2019, skorzysta z tejże opcji.
Pierwszy pakiet to 3GB, po tygodniu 4GB (zwiększa się zawsze o 1GB), dalej 5, 6, 7, 8, 9, 10... itd. Po roku może zebrać się aż 1,5 terabajta, a GB przechodzą na kolejne tygodnie - wystarczy ważne konto i środki na saldzie. Wymaga inwestycji i cierpliwości. Taką opcję właśnie testuje na swoim OFNK.
Kolejność schodzenia środków? Bonus z doładowań > potem wykupione GB z no-limitów lub Elastyczne Pakiety Internetowe > jak wszystko zużyjemy do zera - lejek 64 kbps w czasie ważności danego salda z netem.

Przypomnę, nowe pakiety po 19.09.2019 - nie kumulują się, za wyjątkiem ekstra 5GB za 5 zł, które dopisują się do usługi no-limit z netem, do końca jego ważności.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109531  autor: dionizosp
 06 sty 2021, 19:26
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 21:44
2. Plus ma okropny FUP w usłudze "LTE bez końca". To bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej, że wykrojenie pasma 2600 w LTE na rzecz 5G, może w dłuższej perspektywie zapchać jeszcze bardziej tamtejsze LTE-A. Wolą zgarniać kasę, niż modernizować nadajniki.
To bardzo ciekawe co piszesz, bo akurat ten operator jako jedyny z całej czwórki nie "wykraja" pasma na potrzeby 5G. Odpalają na 2600 TDD do tego celu.