DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1109467  autor: Remington
 05 sty 2021, 22:39
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 21:44
bez umowy w Orange - czyli nju internetowy

To jest abo, więc jak najbardziej z umową, ale bezterminową. OFnK to przykład oferty „bez umowy” w cudzysłowie rzecz jasna.
 #1109468  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 22:42
Remington: ale się czepiasz, ja to traktuje jako a'la mix, bo zapłacę wtedy, kiedy skorzystam, tym bardziej, że też można wpłacić te 29 zł i mieć fakturkę zerową. I tak co 5 miesięcy. Niestety, niepokoją mnie doniesienia o zawyżaniu zużycia GB w nju abonamentowym, jeśli to prawda - to przesłanka, aby porzucić ofertę, ale to sprawa na inny wątek.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109470  autor: Remington
 05 sty 2021, 22:47
Zakładamy stałe korzystanie, więc zerowych czy w ogóle niskich faktur nie biorę pod uwagę. Mamy w każdym razie oferty w abo i w prepaidzie. Przydałoby się porównać schodzenie danych w nju internetowym i OFnK.
 #1109471  autor: Karlos20
 05 sty 2021, 22:55
Do swoich propozycji abonamentowych bym wbił OFNK w dwóch wersjach:
> Rozmowy, SMSy + 1TB za 300 zł (ważne! Karta aktywna przed datą 19.09.2019) z możliwością kumulacji GB w każdej chwili
> Rozmowy, SMSy, MMSy + 1TB za 360 zł (nowsza oferta).
Ale... jest rewelacyjny pakiet tygodniowy za 7 zł. Kto ma kartę aktywną przed datą 19.09.2019, skorzysta z tejże opcji.
Pierwszy pakiet to 3GB, po tygodniu 4GB (zwiększa się zawsze o 1GB), dalej 5, 6, 7, 8, 9, 10... itd. Po roku może zebrać się aż 1,5 terabajta, a GB przechodzą na kolejne tygodnie - wystarczy ważne konto i środki na saldzie. Wymaga inwestycji i cierpliwości. Taką opcję właśnie testuje na swoim OFNK.
Kolejność schodzenia środków? Bonus z doładowań > potem wykupione GB z no-limitów lub Elastyczne Pakiety Internetowe > jak wszystko zużyjemy do zera - lejek 64 kbps w czasie ważności danego salda z netem.

Przypomnę, nowe pakiety po 19.09.2019 - nie kumulują się, za wyjątkiem ekstra 5GB za 5 zł, które dopisują się do usługi no-limit z netem, do końca jego ważności.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109531  autor: dionizosp
 06 sty 2021, 19:26
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 21:44
2. Plus ma okropny FUP w usłudze "LTE bez końca". To bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej, że wykrojenie pasma 2600 w LTE na rzecz 5G, może w dłuższej perspektywie zapchać jeszcze bardziej tamtejsze LTE-A. Wolą zgarniać kasę, niż modernizować nadajniki.
To bardzo ciekawe co piszesz, bo akurat ten operator jako jedyny z całej czwórki nie "wykraja" pasma na potrzeby 5G. Odpalają na 2600 TDD do tego celu.
 #1109539  autor: Karlos20
 06 sty 2021, 21:26
dionizosp: mogli sobie wykroić część pasma LTE2600 (mają aż 50 MHz całego bloku) na pseudo 5G, dlatego LTE w Plusie działa znośnie. Ale warto pamiętać, że lokalnie sieć działa różnie. Tak czy inaczej po kilkuset GB w ramach FUP nakładają lejki. I takie praktyki stosują już od kilku lat, od czasów taryf POWER LTE.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109573  autor: Karlos20
 07 sty 2021, 14:25
Drogo. T-Mobile specjalnie sztucznie obniża abonament, aby spłacać urządzenie. A jeśli czas umowy się skończy, opłata łączna nie zmienia się. Korzystniej wychodzi Play z NET BOXami, gdyż nie ma doliczanych rat, a cena i transfer jest podobny. Dlatego obrałem oferty bez urządzenia.
Warto dodać, że jeśli ktoś nigdy nie rozliczał w PIT ulgi internetowej (można to zrobić dwukrotnie), taki obniżony abonament nie da dużego zwrotu podatku.

Dodatkowo gdy skończą się GB: w Play za 20 zł możesz kupić 100GB ekstra, a w T-Mobile? Żałosne 20GB w tej samej cenie.

W tej chwili to jednak Orange ma najwięcej (250GB z opcją lejka 5 mbps, którego nigdzie indziej nie ma i nockami no-limit), najtaniej i uczciwiej (umowę można zerwać bez ekstra kosztów), a abo jest tańsze jeśli weźmie się umowę dłuższą (59,99 na 2 lata, 69,99 na rok).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109654  autor: lukjac
 08 sty 2021, 14:36
Karlos20 pisze:
05 sty 2021, 22:55
[...] Po roku może zebrać się aż 1,5 terabajta, a GB przechodzą na kolejne tygodnie - wystarczy ważne konto i środki na saldzie. Wymaga inwestycji i cierpliwości. Taką opcję właśnie testuje na swoim OFNK. [...]
tylko pytanie czy nie ukrócą tego w jakiś sposób, gdyż wyliczyłem na szybko że za drugi pełny rok można uzbierać 4 TB, a sumując 2 pełne lata wychodzi łącznie 5,5 TB
 #1109656  autor: Karlos20
 08 sty 2021, 14:57
lukjac: zobaczymy, kto tą usługę włączył i ją przedłuża, jest ona stałą opcją i oferuje korzyści. Zawsze można przejść na abonament i nie liczyć GB, nawet gdy net zwolni po tych 250GB, jest opcja podniesienia lejka z 1 do 5 mega, co pozwala komfortowo korzystać z transmisji.
Operatorzy co jakiś czas rozdają darmowe GB i też można z tego skorzystać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109658  autor: lukjac
 08 sty 2021, 15:15
myślę że po trzech latach "inwestycji" w ten pakiet nie za bardzo interesowałyby nas pakiety typu HF 3 GB lub Za Gole 4 GB

i nie chodzi mi o chomikowanie Gigabajtów tylko o to ile z każdym odnowieniem potencjalnie dostaniemy np. w 160-tym tygodniu czyli po trzech latach

najgorszą opcją byłoby ubicie przez opa nie uzbieranych Gigabajtów tylko +1 GB z każdym odnowieniem kiedy ta "inwestycja" przynosiłaby spore zyski
 #1109662  autor: Karlos20
 08 sty 2021, 15:46
lukjac: cieszmy się, że operator w prepaidzie nie uciął GB przechodzących z tygodnia na tydzień z ekstra 1GB. Po prostu są dwie grupy Abonentów odpalająca no-limity z GB przed i po dacie 19.09.2019. Przed - masz lepsze warunki bez MMSów. Po - masz MMSy, ale droższe pakiety (szczególnie roczny jednorazowy) i GB które niewykorzystane przepadną. No i prawa nabyte. Póki usługi nie będą zmienione lub zlikwidowane, będą działać jak należy. A usługi no-limit z netem cieszą się popularnością w prepaidach Orange, długo nie znikną. Ja tam taką teorię: pakiety nie znikną, póki klientowi nie odbierze się włączenia możliwości "Elastycznych Pakietów Internetowych", które mają uczciwy przelicznik 1GB = 1 zł = 1 dzień wraz z możliwą kumulacją i ich odnawianiem co miesiąc, jak stare no-limity z GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109684  autor: lukjac
 09 sty 2021, 00:21
wszedłem w ten cykliczny tygodniowy pakiet bez mmsów, mam nadzieję że będzie bezproblemowo w dłuższym czasie odnawiał się z cotygodniowym dodatkowym gigabajtem względem poprzedniego tygodnia,

doładowane na początek za 100 zł ze względu na bonus za doładowanie który ważny jest 5 miesięcy a z pomarańczowego internetu będę korzystał dopiero od kwietnia;
czyli 3 GB (+1 więcej/tyg) + 50 GB/5msc bonusu za doładowanie + dodatkowe 20% kwoty doładowania + dodatkowe 5 GB za doładowanie w aplikacji + gratisowy starter za pierwsze doładowanie w aplikacji
 #1109697  autor: Karlos20
 09 sty 2021, 14:40
lukjac: tak czy inaczej w tej chwili nie zyskasz za stówkę w prepaidzie tanio 200GB+ w LTE. Musisz wykazać się cierpliwością, albo wydać 300 / 360 zł na rok, aby rozdysponować pakietem 1TB i/lub bonusem za doładowanie konta. Jeśli byś tygodniowo zgarniał po 50GB z paczki 7-złotowej, wtedy to się opłaci.
Abonament nadal jest opłacalny w tej chwili. Tym bardziej, że nawet w Internecie Mobilnym Optymalnym masz za 39,99 pakiet 50GB (dodatkową paczkę za 10 można wyłączyć), a za dodatkową dychę kupujesz wyższy lejek 5 mega, bez liczenia gigabajtów, bądź za 4,99 Szczęśliwe Godziny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1109734  autor: rymi
 10 sty 2021, 11:10
Karlos20 pisze:
09 sty 2021, 14:40
w Internecie Mobilnym Optymalnym masz za 39,99 pakiet 50GB (dodatkową paczkę za 10 można wyłączyć)
Jak to wyłączyć? Jakiś regulamin mówi o tym? Bo konsul stwierdził, że to obowiązkowe 10 zł jak się przekroczy swoją ilość danych.
 #1109752  autor: Karlos20
 11 sty 2021, 05:40
rymi, pakiet dodatkowy załącza się automatycznie po wykorzystaniu 50GB, brakuje mi informacji, czy na 100% można ten pakiet wyłączyć, tym bardziej, że po wyczerpaniu pakietu podstawowego i tak włączy się lejek 1 mega. Regulamin usługi mówi o opcji z pakietem 50GB na konto, jak i opcją z łączną pulą 60GB czyli wraz z płatną paczką 10GB za ekstra 10 zł (domyślnie odpala się automatycznie), sugerując, że można z niej zrezygnować. Przydałoby się potwierdzi to u osoby, która ma neta mobilnego w Orange na abonament. Takich problemów nie ma w opcji Internetu Domowego 4G, gdzie łącznie jest 250GB neta z czego 50GB jest poza strefą domową i/lub do karty SIM dodatkowej do niej podpiętej. Warto zauważyć, iż usługa "Bez limitu do 5 mbps" podnosi lejek neta szczególnie w części neta poza strefą domową, fajna sprawa, bo awaryjnie umożliwia korzystanie z neta w podstawowym szerokim zakresie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110035  autor: Daammk1
 14 sty 2021, 11:54
Nie wiem gdzie pytać więc pytam tutaj.
Jaki internet poza stacjonarnym pod moje Wymagania?
Codziennie kilka odcinków na Netflix, YouTube, standardowe przeglądanie stron. Ile mógłbym danych miesięcznie zużywać? Jaka prędkość żeby nie przycinało?
Dziękuje za odpowiedzi
 #1110074  autor: Karlos20
 14 sty 2021, 21:31
Daammk1: polecam Orange Flex, podstawowy plan za 25 zł z 15GB na cokolwiek + Social Pass bez limitu + Video Pass za 20 (pierwszy miesiąc za 10 zł), gdzie bez limitu danych możesz oglądać nawet w 4K Netflixa czy materiały z YouTube. Zalecam wyłączenie reklam, aby zaoszczędzić trochę GB. Dopłacasz 5 zł i masz za łącznie 50 zl/mies. aż 30GB na wszystko + Video Pass + Social Pass. Karty możesz używać w smartfonie i/lub na routerze.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1110666  autor: MAXISstg
 26 sty 2021, 11:25
Cześć . Chciałbym się podłączyć do tematu.
Aktualnie kończy mi się już nie istniejącą oferta z internetem bez limitu do 60Mb/s w T-Mobile z routerem b525. Ogólnie z początku fajnie chodził, ale po czasie pobieranie rzędu 0,5Mb/s.
Ostatnio trochę walczyłem z agregacja pasm i ustawienie routera w porządnym miejscu (mam 200m w linii prostej za innym blokiem) i w nocy było nawet te 50 a w dzień około 25
z początku na liczniku. A teraz po czasie znowu max 1-2 , nawet na 360p na youtubie nie straczy...

Czy w tym roku znajdzie się jakaś dobra oferta na internet domowy bezprzewodowy bez limitu danych? Czy lepiej pytać się o VECTRĘ do 120Mb/s po kablu? Czytałem trochę słabe opinie na temat vectry. Doradziłby ktoś?
 #1110674  autor: Karlos20
 26 sty 2021, 18:58
MAXISstg: Vectra ma pewne lokalne kłopoty z netem, gdyż przejęła sieć Multimediów i sporo ludzi narzeka na awarie.
Moja rada: zostań przy necie w T-Mobile, nawet jak przejdzie na okres bezterminowy. Wymień router na Huawei B818, a odczujesz różnicę. On jest kat. 19, więc bez problemu obsłuży agregację nawet 4 pasm LTE. Dzięki czemu możesz mieć przez całą dobę osiągalne 60 mbps. Ustaw też WiFi na 5GHz lub podłącz komputer do routera kablowo.
Nic lepszego z nielimitowanym internetem LTE nie dostaniesz, bo każdy ma limity GB na pełnej prędkości. Sam mam identyczną ofertę już rok po upływie umowy terminowej. Póki ją trzymają dla klientów, nie warto jej porzucać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥