DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1111273  autor: Karlos20
 07 lut 2021, 03:56
superfly86: ten pakiet co 7 dni się odnawia, dając cały czas o 1GB więcej. Na start jest skromnie (3GB), ale po kilku tygodniach otrzymasz już ładną liczbę GB, i tak co tydzień. Będziesz mieć kasę na koncie i aktywne wychodzące - GB będą się kumulować. Cierpliwość się opłaca.
Zawsze można dokupić większą ilość GB, która się zsumuje z posiadanym stanem.

Kto Tobie broni mieć OFNK, skoro na tym samym zasięgu, możesz mieć neta - nju internetowy za 29 zł/mies., z 40GB na start (potem lejek 1 mbps), po pół roku 80GB, po roku 100GB, a po 2 latach 120GB, a cena nadal ta sama. Masz chęć to korzystasz, jak nie to nie i nie dostaniesz rachunku, bez zbędnych doładowań. Zawsze można wpłacić na konto nadpłatę i z niej będą pobierać kasę, żaden problem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111275  autor: superfly86
 07 lut 2021, 07:36
Tylko w takim tempie, to trzeba czekać ze 2 lata zanim się uzbiera przynajmniej 100GB, i trzeba na to przeznaczyc około 700zł, bezsensu jeśli ma być to karta do routera. Jak ktoś poprostu korzysta w telefonie to ok i tak mu wszystko jedno, ale jeśli potrzeba na już do normalnego korzystania z internetu to jest rozwiązanie nie warte świeczki
 #1111330  autor: Karlos20
 07 lut 2021, 20:28
superfly86: akurat nie masz racji. Przy posiadaniu usługi przez rok, odnawialnej co tydzień, wraz z kumulacją GB, możliwe jest zdobycie łącznie aż 1,5 TB neta. Sam suchy pakiet jednorazowy ważny rok kosztuje 300 zł z 1TB (stara wersja), a w nowej 360 zł.
Nie zapominaj o jednej ważnej rzeczy: doładowanie konta na opłacenie usług z netem odnawialnym, daje ekstra GB, które nie ruszają neta z no-limitów. Cuda dają zasilenie konta za 5 zł drogą online, gdyż dają łącznie 7,5GB zamiast 2,5. Kto wydłużył sobie ważność GB, to ciekawa opcja.
Więcej info o ciekawostkach w OFNK są w dedykowanym wątku >> viewtopic.php?f=22&p=1111329#p1111329

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1111375  autor: superfly86
 08 lut 2021, 19:25
ale ja biore pod uwagę stałe zużywanie internetu pod routerem, nie chomikowanie. Twoje obliczenia nie uwzględniając chomikowania nie będą prawidłowe i takiej puli nigdy mieć nie będę ;)
 #1111384  autor: Karlos20
 08 lut 2021, 22:25
superfly86: dlatego kupujesz paczkę jednorazową na rok, albo wybierasz inny segment ofertowy lub inną sieć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1114925  autor: ChrisPL
 13 kwie 2021, 01:36
Pozwolę się podłączyć pod temat z pytaniem o router w Play. Myślicie, że warto dopłacać do Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) zamiast B818?

Jestem w zasięgu 5G, ale opinie o tym pierwszym routerze są dość przeciętnie, by nie powiedzieć fatalne ;) Martwi mnie też jakiś wbudowany wentylator, który może z biegiem czasu hałasować. B818 chyba nie ma żadnego chłodzenia tego typu?
 #1115651  autor: 6230i
 29 kwie 2021, 16:47
Czy oprocz Orange, ktoras siec daje mozliwosc wyrobienia dodatkowej karty sim ktora bylaby podpieta pod wspolny pakiet lte?

Najlepiej jakby byla taka mozliwosc w plusie, bo nadajnik mam "za oknem" i mam swietne wyniki jesli chodzi o predkosc. Orange u mnie to jest padaka.
 #1115688  autor: Karlos20
 30 kwie 2021, 10:56
nju ma taką opcję za 19 zł/mies z dodatkowym pakietem 20GB i tylko w taryfie głosowej. Ale to Orange.
Oprócz Orange nikt nie ma takiej możliwości.
Operatorzy maja z kolei opcje tzw. duet, ale znowu: w taryfie głosowej. Play w tej chwili się wyróżnia, bo do końca maja 2021 podpisując umowę w opcji Duet za 120 zł/mies. na 2 lata. Otrzymujemy 3 karty SIM. 2 karty głosowe z 140GB neta z późniejszym lejkiem 1 mbps + 1 karta internetowa z paczką 150GB z lejkiem 1 mega po wykorzystaniu. Łączna pula danych z 3 kart SIM to 430GB (limit nie jest wspólny).

Plus opłaci się wyłącznie w opcjach łączonych i też w nie każdej możesz mieć dobrych warunków. Mając abonament głosowy w Plusie za min 49,90 mies. możesz dostać neta mobilnego z paczką 120GB za 25 zł, a z 200GB za 45 zł z okropną usługą "LTE bez końca", która limituje Tobie prędkość wraz ze stopniem zużycia GB poza limitem GB w abonamencie w zasięgu LTE. Można dobrać dodatkową kartę do internetu mobilnego, ale będzie to trochę kosztować i nie pomoże w tym SmartDOM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118988  autor: Micho
 14 lip 2021, 22:19
Czy jest w tej chwili jakaś oferta lepsza od Orange (250GB+ nielimitowane nocki), tak by zastąpić internet kablowy? Przeprowadzam się do miejsca gdzie nie ma internetu po kablu i szukam alternatywy LTE. Internet potrzebny mi.in do oglądania YT, grania po sieci na konsoli a także ściąganie gier i patchy (tu dobre są właśnie te nocki w Orange)..
 #1118989  autor: Karlos20
 14 lip 2021, 22:27
Tyle, że te nocki są dobre, gdy nie przekroczysz limitu, potem jeśli faktycznie wejdzie lejek 1 mega, może to być kłopotliwe.
Jeszcze jest ratunkowa opcja 5 mbps bez limitu GB za dodatkowe 10 zł (aktywowana u konsultanta czatu włączy się dopiero po wyczerpaniu wszystkich GB i gryzie się z nockami).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1118999  autor: Micho
 15 lip 2021, 11:57
Czyli nie ma alternatywy dla oferty Orange, tak, żeby bez stresu korzystać z netu?
A czytałem coś o Tmobile, że tam nie ma limitu GB ale wykupuje się limit prędkości. Może to byłoby lepsze niż codzienne sprawdzanie zuzycia?
 #1119016  autor: Karlos20
 15 lip 2021, 23:28
Micho: internet bez limitu danych LTE z pełną prędkością w T-Mobile obecnie jest sprzedawany tylko klientom biznesowym.
Opcje LTE bez limitu do 20 lub 60 mbps, są nadal świadczone obecnym klientom (we wrześniu tego roku minie już 4 lata od premiery oferty), a większość klientów ma już umowy bezterminowe (oferta niedostępna w sprzedaży od niemal 2 lat).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1119026  autor: Micho
 16 lip 2021, 17:01
Dzięki za info. Czyli tradycyjnie biednemu wiatr w oczy a firmy które mają kasę mają więcej i taniej :)
 #1119044  autor: Karlos20
 16 lip 2021, 23:58
Sam mam ofertę neta LTE do 60 mbps no limit w T-Mobile, ale cena nie jest już adekwatna do szybszych łącz stacjonarnych, nie mówiąc do rozdawanych za pół darmo GB w prepaidach, gdzie net w LTE+ leci nawet z prędkością 300 mbps... Czekam, aż sami wypowiedzą umowę lub zaoferują coś ciekawszego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1122395  autor: superfly86
 26 wrz 2021, 00:15
Czy pojawiły się jakieś nowe ciekawe oferty na internet lub promocje? Czy w segmencie internetu nadal rządzi T-mobile ze swoją nową ofertą nielimitowaną ?
 #1122397  autor: Karlos20
 26 wrz 2021, 05:09
superfly86: ta oferta obecnie sprzedawana nie umywa się ze starszą wersją usługi, która działa w całym kraju. Mało tego, że jest droga, posiada podział na dostęp w mieszkaniach wielorodzinnych, jak i w domkach (drożej, bo dodają antenę), nie mówiąc o lejku 0,5 mega, gdy taka karta wyjdzie ze strefy domowej.

Obecnie dużo można wyciągnąć z Flexa (250GB za 0 zł + passy) lub 30% tańsze paczki danych przez pierwsze 3 miesiące w prepaidowym MVNO Mobile Vikings. Niestety, to opcje "na chwilę", przy ciągłym zapotrzebowaniu na neta, tutaj pasuje obecnie Play z opcją za 50 z 225GB (200GB z usługi odpalanej po zasileniu w Play24 + 25GB bonusu z doładowania).
Choć przy wielu kombinacjach Flexa można sobie "dopakować" większą ilością Promo GB, jest to możliwe, a passy w wersjach ważnych 30 dni mają kumulacje ważności, przy włączeniu kilku naraz. Wtedy neta starczy na dłużej.
Dodać też trzeba iż do końca września OFNK ma podwajane paczki GB z no-limitów, a do końca roku 2021 za każde zasilenie online z Mój Orange dostajemy dodatkowe 10GB, np. za 5 zł = 12,5GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1123104  autor: kale
 10 paź 2021, 22:35
Po przeprowadzce do nowego mieszkania spotkała mnie nie miła niespodzianka :shock: . Wrocław stara dzielnica (żadne peryferia) a żadnych możliwości podłączenia kabla. Światłowód kończy się w połowie przecznicy przede mną i dwie przecznice za mną. Miedź też odpadła bo nie ma miejsca i rozbudowa nie opłacalna wg ORANGE :( . Pytałem wszystkich innych dostawców ale każdy mówi, że ulica willowa i nie opłaca im się skoro i tak już jeden dostawca jest. I tym sposobem ORANGE mnie blokuj z każdej strony. Zostaje LTE. Jednak nigdy nie korzystałem z LTE jako internet domowy. Do tej pory zawsze był światłowód (UPC, Vectra, jakiś lokalny). Jakiego operatora wybrać?? Który zapewnia bezproblemowe korzystanie usługi?? Przeczytałem wątek i szczerze nie wszystko rozumiem (skróty, slang) dlatego proszę pomóżcie z wyborem.
Moja lokalizacja 51.07134020181019, 17.000330024378123.
Netflixa nie oglądam bo nie mam czasu. Za to często dzieciaki bajki oglądają na Youtubie. Do tego żona pracuje zdalnie w domu.
Mam dwa numery w play na bezterminowej (SOLO SII)
Szukam też telewizji i najpewniej skończy się na Polsatbox.
z góry dzięki za pomoc
 #1123129  autor: pakierhakierxd
 11 paź 2021, 11:27
Potestuj zasięg itp.
200gb masz w Play internet na kartę za 50zł.
Bez limitu w abo ma T-Mobile możesz wziąć na próbę .

Pozdrawiam :)
 #1123142  autor: matek451
 11 paź 2021, 18:37
Zrób test na karcie Play i telefonie, pokaż screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i speedtest, wszyscy operatorzy mają stacje bazowe na budynku Polskiego Radia oraz na biurowcu Polmozbytu. NetWorks dla Orange i T-mobile i Play mają tam agregację 4 pasm LTE2600+2100+1800+800. To ma być abonament czy pre-paid?