DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1097924  autor: Koczkodan
 22 cze 2020, 22:11
Zastanawia mnie jak można karać gdy umowa się dawno temu skończyła, powinno być że jak chcesz to rezygnujesz w danej chwili bez żadnych dodatkowych kosztów
 #1097927  autor: Remington
 22 cze 2020, 22:25
Umowa się skończy gdy minie okres wypowiedzenia, a ten teraz wynosi Cię jeden pełny okres rozliczeniowy.

Skończyła Ci się nie umowa tylko minimalny okres trwania umowy.
 #1098401  autor: Koczkodan
 29 cze 2020, 20:16
W piątek podpisałem umowę. Wiecie może ile się czeka na decyzję czy przeniosą numer? Z tego co czytam na forach to operatorzy robią zawsze jakieś problemy a to błędne dane a to tamto...
 #1098405  autor: f0ku5
 29 cze 2020, 20:44
Źle wyczytałeś ;) Przenosiłem w swoim życiu numery może z 10-15 razy, nigdy nie miałem problemów.
Na dniach powinieneś zostać poinformowany o dalszych losach.
 #1098442  autor: Koczkodan
 01 lip 2020, 10:08
No wczoraj przyszedł sms o przeniesieniu numeru najpierw z t-mobile że wpłynęła prośba o przeniesienie a dwie godzinki później z nju że numer zostaje przeniesiony tego i tego
 #1098724  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 19:14
Witam,

podepnę się do tematu. Od prawie 20 lat byłem w Orange ale ostatnio zaproponowali mi to co miałem za o wiele większe pieniądze, więc od 1 maja jestem w Plushu. W sumie przeniosłem 3 numery telefonów, mam abonament za 20zł miesięcznie i mogę w każdej chwili zrezygnować z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia. I teraz do sedna, jestem mocno zawiedziony Plushem (czyli Plusem). Internet o wiele wolniejszy niż w Orange (i to mogę przeżyć), jednak zasięg sieci jest już słabszy, i to w mieście Chorzów w mieszkaniu. Poprzednio Orange odbierało bez problemu wszędzie, a teraz w Plushu są miejsca gdzie nie ma zasięgu w ogóle. Dlatego zaczynam się rozglądać za inną siecią. I tera do Was mam pytanie, czy warto i ewentualnie jak jest z internetem w telefonie i z zasięgiem w Virgin Mobile i Vikings Mobile lub RedBull Mobile? Ma ktoś jakąś wiedzę w temacie? Miesięcznie za numer chciałbym płacić max 30zł (im mniej tym lepiej). Dobrze aby było w ofercie minimum 15gb neta lub więcej i jak wcześniej pisałem, dobry zasięg samej sieci. Jest jeszcze z tego co rozważam NJU i Flex, jednak tutaj jako że to nadal jest Orange, to chciałbym wcześniej sprawdzić jeszcze inne rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 #1098726  autor: Remington
 05 lip 2020, 19:42
Skoro byłeś przez wiele lat zadowolony z Orange, to dlaczego na wstępie odrzucasz Flexa i nju? Flex daje no limit i 15GB za 25 zł.

O zasięg nie pytaj, bo ten jest różny w każdym miejscu. Spraw sobie startery Play i T-Mobile (jeśli go rozważasz) i sprawdź zasięg tam gdzie bywasz najczęściej.
 #1098728  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 20:25
Tak jak pisałem, byłem jednak swoim ostatnim działaniem mnie póki co zrazili, więc chce dać szansę innym. Ok co do zasięgu, masz rację. Pytanie tylko czy między Vikingami i Virgin jest różnica co do tego od kogo z infrastruktury korzystają? Bo Red Bull rozumiem, e tylko korzysta z P4 a wcześniej dwa wymienione jeszcze wspierają się T-Mobile tak? Jeżeli tak to czy ktoś ma karty od któregoś z tych operatorów i może się wypowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam
 #1098729  autor: f0ku5
 05 lip 2020, 20:37
Z tego co mi wiadomo to każdy MVNO na zasięgu Playa ma takie same warunki korzystania z roamingu, jak w głównym Playu.
Jeżeli w Plusie masz problemy z zasięgiem to ja bym nie celował w Playa, ponieważ istnieje baaardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze gorzej ;)
Trzymaj się Nju, lub Flexa, nic lepszego nie znajdziesz. Wiadomo, że zawsze dobrze tam, gdzie nas nie ma, ale w tej kwestii możesz mi zaufać ;)
 #1098731  autor: Feniks1983
 05 lip 2020, 21:11
Ok rozumiem. Chociaż akurat w tych miejscach o których pisałem, szwagier ma w Play telefon i zasięg ma..... Dlatego za nim wrócę do Orange chce przetestować inne rozwiązanie.

Jako że Virgin ponoć zostało kupione przez Play, to chyba spróbuję Vikinga bo w miejscach gdzie Play nie domaga przeznacza się na T-Mobile z tego co wyczytałem.
 #1098733  autor: Remington
 05 lip 2020, 21:23
Identycznie jak Play i Virgin. Gdy Play zlikwiduje roaming krajowy, to Vikingi też go stracą.
f0ku5 pisze:
05 lip 2020, 21:22
T-Mobile i Orange to w 99% ten sam zasięg.

Ale różne pojemności.
 #1098737  autor: Feniks1983
 06 lip 2020, 00:09
Ok,

o Virgin widzę że generalnie jest sporo negatywnych komentarzy w sieci, więc sprawdzę Vikingów. Jeżeli Play zlikwiduje roaming krajowy, to wtedy najwyżej znowu zmienię operatora :)

Dzięki za pomoc
 #1098742  autor: forum_tg
 06 lip 2020, 07:23
Feniks1983 pisze:
05 lip 2020, 21:11
to chyba spróbuję Vikinga bo w miejscach gdzie Play nie domaga przeznacza się na T-Mobile z tego co wyczytałem.
A co Cię przekonało do Vikinga?
 #1098787  autor: Feniks1983
 06 lip 2020, 19:02
No więc tak, po kolei. Wybrałem Vikingów, bo tak jak pisałem do Orange na ten moment jestem zniechęcony a Plush mnie rozczarował, więc wziąłem Vikingów bo korzystają z innej sieci niż dwie wymienione a i też w odróżnieniu do Virgin nie wiążę się umową i podpinając kartę płatniczą, co miesiąc (dokładnie 31 dni) samo mi przedłuży konto tak samo jakbym opłacał abonament jaki miałem wcześniej w Orange czy ostatnio w Plushu. Dodatkowo, mają dobre opinie w sieci i faktycznie, kontakt super i bezproblemowo dzisiaj załatwiłem formalności. Fakt, minusem jest kwestia roamingu w EU, jednak tutaj można dokupić paczkę GB na EU a jak wpłacę środki na konto, to będę miał i za co dzwonić. Dużo nie wyjeżdżam więc nie powinno być problemu. Na start za 25zł dostaję w kraju wszystko no limit plus 20GB neta, i nie ma tutaj ograniczenia co do ilości kumulacji GB na kolejne okresy. eSIM w ogóle nie jest mi potrzebny. Co do samego wyboru, to jeszcze myślałem nad Red Bull ale tam za większą kasę (30zł) dostawałem tylko 10GB danych.

Jeżeli Vikingowie mi się nie sprawdzą, to zawszę w każdej chwili mogę przejść gdzieś indziej, bo nie mam lojalki żadnej. Fajnie też się zachowali, że opłata policzona będzie dopiero 21 sierpnia jak skończy mi się obecny okres wypowiedzenia plus, w związku z tym że od razu 3 numery przenoszę, to za jeden mi zapłacili za 1 miesiąc. Mała rzecz a cieszy :)

Pozdrawiam