DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1083237  autor: Remington
 04 lis 2019, 20:44
Zasięg najlepiej samemu sprawdzić tam gdzie bywa się najczęściej. Najlepiej jakąś polską kartą mającą dostęp do wszystkich operatorów (czyli nie Play, bo on współpracuje tylko z Telefonicą).

Powszechnie panuje przekonanie, że pod względem zasięgu kolejność od najlepszego do najgorszego to:
1. Telekom
2. Vodafone
3. Telefonica/o2 (poza miastami i na autostradach z tą siecią jest zdecydowanie najgorzej)

Przy czym są miejsca, gdzie ta kolejność jest zupełnie inna, stąd propozycja jak powyżej.

Zastanów się czy jest sens dopłacać 2€ (czyli 25%) za zaledwie 500MB więcej, które daje Vodafone względem tego co za 7,99€ oferuje Lidl Connect. Gdy braknie netu można dokupić 1GB ważny do końca bieżącego pakietu za 3€. Lidl to marka Vodafone, więc sieć ta sama.

Jeśli zdecydujesz się na Lidla, to napisz mi PW, pomogę Ci zdobyć 5€ na dobry początek ;). Ale nie dlatego Cię do niego namawiam, po prostu moim zdaniem wychodzi najlepiej cenowo i w przeciwieństwie do macierzystego Vodafone'a oferuje bajer w postaci... dostępu do billingu (w Polsce to standard, a w Niemczech rzadkość).
 #1083239  autor: windows123455860455
 04 lis 2019, 21:28
Ja mam trzy propozycje:
- congstar - sieć działa na Deutsche Telekom, odpowiednik naszej Heyah. Za 8 EUR masz 3 GB internetu na 3G, dopłacając 1 EUR jest na LTE, kolejne 2 EUR dopłaty to pakiet 100 min/SMS. Dodatkowy 1 GB kosztuje 9 EUR.
- ja! mobil/Penny Mobil (DT)- Smart - 2 GB na LTE (do 25 Mb/s), nielimitowane krajowe rozmowy za 8 EUR. Podczas aktywacji proszą o wybór pakietu.
Radziłbym się trzymać sieci Deutsche Telekom i ich (niektórych) MVNO. Vodafone daje LTE tylko dla swojej marki, a w o2 zasięg woła o pomstę do nieba w trakcie przemieszczania się. Jeżeli jednak chcesz o2, to zobacz na netzclub. Oferuje 2 taryfy: jedna darmowa, w której co miesiąc 200 MB (również w roamingu) masz za darmo, w zamian za SMSy reklamowe oraz reklamy na e-maila. Druga taryfa daje 2.5 GB internetu i 200 jednostek (1 j = 1 min/SMS) za 10 EUR miesięcznie
 #1083240  autor: Remington
 04 lis 2019, 21:43
Congstar to kwintesencja T-Mobile'a, także tego co pokazuje on w Polsce. Płać im za wszystko jak za zboże, LTE płatne dodatkowo, a i tak z limitowaną prędkością, minimalne doładowania 15€, obowiązkowe podpięcie pod konto bankowe, brak billingu itd. Odnawianie pakietów tylko 5-krotne, raz na pół roku trzeba ręcznie je włączać.

Lidl ma LTE w standardzie, bo jest marką Vodafone. Jeśli coś na sieci Telekomu i z LTE, to Ja Mobil lub Penny Mobil, oba mają podstawowy pakiet w tej samej cenie (i zakresie) co Lidl. Jedynie dodatkowy 1GB jest 3-krotnie u nich droższy (8,90€) niż w Lidlu (2,99€).
 #1083248  autor: Zakrza
 05 lis 2019, 10:01
Pomyślałem o Vodafone, bo kiedy stwierdziłem, że je... rozmowy do Polski to uznałem, że chcę mieć rozmowy i net jak najwyższej jakości. Wiem, że klienci operatorów strukturalnych zawsze mają pierwszeństwo w sieci i że ogólnie mogą korzystać z większej liczby usług. No i widzę, że Vodafone nie ogranicza się z prędkością LTE.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pełnię możliwości uzyskuje się dopiero na abo (choćby VoLTE). Ale na abonament przyjdzie czas jak już się tu trochę zadomowię.

Więc teraz takie pytanie pomocnicze: który operator w DE oferuje najlepszy zasięg i najlepszą jakość sieci w prepaidzie. Nie patrzcie na cenę. Pytam tylko o jakość.
 #1083251  autor: Remington
 05 lis 2019, 11:26
Zakrza pisze:
05 lis 2019, 10:01
Więc teraz takie pytanie pomocnicze: który operator w DE oferuje najlepszy zasięg i najlepszą jakość sieci w prepaidzie.

Tego raczej się nie dowiesz. Ogólnie, bez rozróżnienia na pre-paid, opinie ustalają kolejność taką jak pisałem wcześniej: Telekom (w tym Congstar, Ja i Penny), Vodafone (w tym Lidl), Telefonica (w tym Aldi, o2 i netzclub).
 #1083252  autor: iphoneski
 05 lis 2019, 11:29
Ostatnio czytałem na jakimś niemieckim portalu takie szerokie porównanie jakości operatorów. Nie pamiętam dokładnych wyników, ale Vodafone i Telekom oferowały najlepszą jakość a telekom był chyba minimalnie lepszy, także pod względem jakości brałbym coś z oferty tych dwóch operatorów. Wpisz sobie w Google to na pewno odnajdziesz ten artykuł, ja teraz trochę nie mam czasu szukać.
 #1083272  autor: windows123455860455
 05 lis 2019, 15:26
iphoneski pisze:
05 lis 2019, 11:29
Ostatnio czytałem na jakimś niemieckim portalu takie szerokie porównanie jakości operatorów. Nie pamiętam dokładnych wyników, ale Vodafone i Telekom oferowały najlepszą jakość a telekom był chyba minimalnie lepszy, także pod względem jakości brałbym coś z oferty tych dwóch operatorów. Wpisz sobie w Google to na pewno odnajdziesz ten artykuł, ja teraz trochę nie mam czasu szukać.
Czytałem raport OpenSignal (z maja 2019) i w nim po prostu Telekom prześciga Vodafone i o2, a Vodafone jest tylko trochu lepszy niż o2, za to dużo droższy. W okolicach Hannover podobnie.