DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1077653  autor: deka87
 02 sie 2019, 11:20
W sierpniu przez 7 dni będę w Turcji i chcę mieć w tym czasie dostęp do internetu w telefonie w każdym miejscu, żeby w razie potrzeby móc sprawdzić jakieś informacje więc myślę że 1GB to max ile mi potrzeba, poza tym w hotelu jest bezpłatne WiFi.

Obecnie mam kartę w Lajt, która nie ma opcji roamingu, jedyna opcja to przejście u nich na abonament, ale wtedy stracę środki, które mam na karcie (ponad 100 zł) więc ta opcja odpada.

Z tego co się narazie orientowałem to w Turcji karta sim kosztuje ok. 39-45 lirów i za ok. 12-24 liry można wykupić pakiet 1GB, czyli w sumie ok. 60 L, czyli ok. 42 zł.

Drugim rozwiązaniem jest zakup polskiego startera w innej sieci i wykupienie pakietu z opcją roamingu. W Plusie pakiet euroatlantycki kosztuje 39 zł za 1GB.
Rozumiem, że koszt startera to 5 zł i to 5 zł mam na koncie więc robię doładowanie 34 zł i wykupuję pakiet euroatlantycki? Jeśli tak to wtedy łączny koszt to 44 zł więc porównywalnie jak zakup karty SIM na miejscu.

Jeśli ktoś zna inne rozwiązania albo problemy, które można napotkać po drodze to proszę dajcie znać.
 #1080202  autor: as1as
 11 wrz 2019, 09:43
@deka87
Możesz napisać jak rozwiązałeś sprawę w Turcji.
Znajomy był i kupił na miejscu 2GB, koszt ok 100zł.
W Play Pakiet Internet Świat 1 GB 100zł, a 300MB 50zł https://www.play.pl/uslugi/pakiet-mb-w- ... u-poza-ue/
Lajt Mobile nie ma żadnej oferty nawet w abonamencie.
Orange w ramach ważnego 10 dni pakietu GO 150 jest 150 MB transmisji danych oraz obniżona do 1,5 zł cena minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego oraz wysłanego sms-a lub mms-a. Cena pakietu to 50 zł.
Ważny 30 dni pakiet GO 500 zawiera 500 MB transferu danych oraz obniżoną do 1,5 zł cenę minuty połączenia przychodzącego i wychodzącego oraz wysłanego sms-a lub mms-a. Ten pakiet kosztuje 150 zł. Także nieopłacalny temat.
Plus - pakiet euroatlantycki w regulaminie wymieniona jest Turcja także OK. W regulaminie jest taki zapis
Kod: Zaznacz cały
korzystać z dostępu do Internetu w roamingu międzynarodowym (APN: internet, optimizer, www.plusgsm.pl, plus)
czy należy zmienić APN

Podpowiedzcie jaką kartę kupić, ta będzie chyba OK https://www.plus.pl/prosto-na-karte#narok

EDIT
Udałem się do salonu gdzie przeniosłem numer do Plus na kartę . Miły pan wydrukował ofertę PAKIET EUROATLANTYCKI i to wszystko.
pakiet jednorazowy 1GB koszt 39zł na 30 dni, są jeszcze 400MB za 19zł i 100MB za 9zł.
Po podpisaniu wszystkich dokumentów i miłym dowidzenia dowiedziałem się, że muszę zapłacić 5zł za wydanie karty (przy przenosinach), na paragonie widnieje wpis Starter PNK 5zł (Rok Ważności Konta).
W Plusie korzystniej nabyć nowy starter niż przenieść numer - na start dostajemy 5 zł za nowy, na przeniesionym 0zł
 #1080215  autor: Robin560
 11 wrz 2019, 16:37
z tego co wiem na starterach plusa jest 1zł na pakiety i 4zł na rozmowy i sms. a na przeniesionej karcie niema nic bo i za nią nie płacisz. 5zł nie powinno zostać doliczone.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1084487  autor: deka87
 25 lis 2019, 11:31
Sorry, że tak późno, ale nie dostałem powiadomienia, że ktoś odpisał.

Wykupiłem w końcu pakiet euroatlantycki, ale przez większośc pobytu nie mogłem z niego korzystać, bo przyczyną okazał się zbyt niski stan konta (pomimo tego, że pakiet był już wykupiony).
 #1090797  autor: jacekglasek376511
 23 lut 2020, 23:57
Aktualne dane na dzień 24 luty 2020.
Za 1 euro w kantorze w Stambule dostaniecie 6,55 liry (najlepsza oferta jaką ja znalazłem)
Na lotnisku 1 euro to 5,48 liry - złodziejstwo
1 dolar to 6,05 liry
Karta SIM z 10 GB, 500 minut w Turcji i chyba 250 SMSów w Turcji to 110 lir (taką ja najtańszą znalazłlem)
Nie kupujemy w salonach Vodafone bo tam min 165 lir.
Ja zawsze szukam w małych sklepikach z telefonami.

Dla zainteresowanych: na lotnisku limit na alkohol w Duty Free, 1 litr na osobę. Obecnie cena:
Jim Beam 1 litr - 14,5 euro
Absolut 1 litr 19 euro.
Pozdrawiam.