DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1077578  autor: Patrykoos
 31 lip 2019, 22:48
Witam,
Własnie za miesiąc kończy się mi jak i mojemu tacie umowa w playu. Mieszkamy na wsi i niestety zasięg sieci jak i usługa playa nam nie odpowiada. Zrywane rozmowy, problemy z zasięgiem. Przeszliśmy do nich z orange po 12 latach , był to prosty powód mimo tylu lat zero ciekawych ofert ani telefonów. Z orange aż tak dużego problemu nie mieliśmy. Więc teraz chcielibyśmy się przenieść ,ale nie do głównych operatorów tylko do tzw. wirtualnych. Telefon mam od firmy za pół ceny więc abonament z telefonem mi odpada. Myślałem nad nju mobile, ponieważ jest to submarka orange i myślę że działałaby okej, ale z drugiej strony dobra ofertę w duecie ma także lajt mobile. Tylko martwi mnie jedna rzecz działa ona na zasięgu plusa, a nie wiem jak nadajniki plusa się sprawują obecnie. Jeśli chodzi o położenie nadajników w mojej miejscowości to i plusa i orange są w tym samym miejscu. Bardziej interesowałoby mnie to czy dana sieć w pracy jak i na wyjazdach dawałaby sobie radę i nie martwiłbym się o słaby zasięg jak i o internet. Bo wiadomo dzisiaj internet jest potrzebny , a chciałbym żeby on w miarę też miał prędkość. Dlatego piszę tutaj do was z pytaniem co uważacie o zasięgu plusa, czy rozbudowują się czy jakkolwiek dają radę. Bo o orange jestem w sumie pewny, rzadko miewałem problem.Co polecacie nju czy też lajtmobile? A może jakąś inna markę? A no i wiem że w nju jest internet współdzielony , a w lajt już nie.Ostatnie pytanie moje to czy orange nadal działa z T-mobile na wspólnych nadajnikach Networks?Dziękuje za każdą odpowiedź.
51º22'25.82'' N ,17º07'21.43'' E moja lokalizacja z map bts.

Pozdrawiam
 #1077591  autor: piotrzet
 01 sie 2019, 07:26
Zdecydowanie NJU mobile. Po pierwsze ich sieć działa w przeciwieństwie do Plusa, który w wielu lokalizacjach jest zapchany, po drugie masz dostęp do usług typu VoLTE, VoWiFi, po trzecie masz normalnie roaming w UE w tej ofercie.
Orange i T-M mają wspólne nadajniki ale nie znaczy, że sieć jest taka sama i w niektórych miejscach T-M ma więcej częstotliwości lub w ogóle ma zasięg.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077600  autor: Remington
 01 sie 2019, 10:23
piotrzet pisze:
01 sie 2019, 07:26
Zdecydowanie NJU mobile. Po pierwsze ich sieć działa w przeciwieństwie do Plusa, który w wielu lokalizacjach jest zapchany

To nie reguła, więc najlepiej ocenić kupując startery kilku sieci i sprawdzając ich działanie tam gdzie bywa się najczęściej. @piotrzet w swoich lokalizacjach ma powyższe obserwacje, za to ja w swoich mam lepsze 10-20-krotnie prędkości netu w Plusie niż w Orange/nju, podobnie z rozmowami na imprezach masowych Orange/nju całkowicie przestawał działać, a w Plusie padł tylko net, a rozmowy i SMS działały.
 #1077627  autor: Patrykoos
 01 sie 2019, 20:09
Posiadam karte plusa oraz mama ma orange. Z obserwacji u mnie w domu wyniknęło że orange ma zasięg w dalszej części domu, a plus już nie za bardzo. Nju aktualnie do mnie też bardziej przemawia, ponieważ jest usługa Wifi-calling dzięki której jak nawet zasięgu nie będe miał , rozmowa będzie dalej kontynuowana. Chciałbym posłuchać jeszcze tylko waszych opinii na temat zasięgu ogólnopolskiego. Który operator ma więcej nadajników itd
 #1077628  autor: matek451
 01 sie 2019, 20:58
A po co wirtualny operator i po co abonament? Dlaczego nie Orange Free na kartę, lepszej oferty z gigantycznym pakietem danych( ponad 1TB) na rok nie znajdziesz. No i nie licz na szaleństwo na tej wsi u siebie, bo stacje bazowe Orange daleko i tylko z 800/900MHz. Lektura na wieczór viewtopic.php?f=22&t=83319&start=2460 Żadne nju
 #1077630  autor: Patrykoos
 01 sie 2019, 21:26
Nie licze na szaleństwo u siebie na wsi, chce tylko wygodnie rozmawiać i mieć w miarę zasięg o internecie jest mowa tylko i wyłącznie podczas wyjazdów oraz w pracy.
 #1077632  autor: matek451
 01 sie 2019, 21:48
No to czemu nie wybierzesz Orange Free i tej promocji, 100GB /m-c internetu na taryfie głosowej i no limit rozmowy , SMS-y za około 20 zł/m-c za słabe dla ciebie? Zasięg sieci Orange a więc z ponad 11 tys. stacji bazowych NetWorks.
 #1077634  autor: Patrykoos
 01 sie 2019, 22:01
Jestem zdany na kazde sugestie po to tutaj właśnie napisałem aby się poradzić. Podałem swoje propozycje, ale chciałem usłyszeć również i wasze. Jest to gdzieś opisane na stronie orange. Jakbyś mógł podrzuć link z tą ofertą dziękuje :wink:
 #1077636  autor: iphoneski
 01 sie 2019, 22:25
Ta karta Orange jak się tak zagłębić nie jest aż taka super. Ja skreśliłem to z powodu braku połączeń oczekujących i konferencyjnych. O ile konferencyjne mógłbym jeszcze jakoś obejść to brak oczekujących w 2019 R. to już przesada.