DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1074487  autor: Karlos20
 20 cze 2019, 21:30
Maciej Loret: w OFNK możesz kupić tzw. multipakiet z określoną ilością minut i SMSów do wszystkich sieci. Do tego bonus za doładowanie konta, który łatwo jego ważność wydłużysz płatną usługą. Oferta jest rzeczywiście elastyczna, ale trzeba doładować trochę złotówek.

Jeśli chcesz mieć dostęp do social mediów, które nie zjadają transferu danych, to jedynie Orange Flex - od 31 zł/mies., zawierają "Social Pass". Tak realnie korzystanie z materiałów na apkach czy stronach portali społecznościowych (zdjęcia, filmy wrzucone na FB, Intstagram, WhatsApp, Messenger), nie zjadają GB z oferty (inne sieci już zjadają dane, więc trzeba na to uważać).

Play i pochodne nie oferują darmowych społecznościówek w ramach pakietów GB, najlepszy pakiet to SOLO M za 25 zł, z minutami, SMSami i 10 GB neta. Dopłacając 5 zł masz 15 GB z lejkiem 1 mbps (bez limitu danych) albo w RBM SieMa 10+10GB z wykupionego Stanu Nielimitowanego.

Ludzie narzekają na Virgin, bo mają cholernie awaryjną własną platformę billingową. Gdy działali na platformie Playa - nie było takich kłopotów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074538  autor: Maciej Loret
 21 cze 2019, 16:10
Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 21:30
Maciej Loret: w OFNK możesz kupić tzw. multipakiet z określoną ilością minut i SMSów do wszystkich sieci. Do tego bonus za doładowanie konta, który łatwo jego ważność wydłużysz płatną usługą. Oferta jest rzeczywiście elastyczna, ale trzeba doładować trochę złotówek.
Dziękuję za pociągnięcie tematu.
Znalazłem jeszcze jedną wersję:
przy zakupie Orange Internet LTE biurowy za 50,99+VAT, można dobrać dwa abonamenty w cenie łącznej 28,78+VAT - no limit na wszystko + 17GB+~3,5GB w roamingu. Niesttey pozostałe dwa numery są po 25PLN/szt. +VAT. Ale można by je puścić w OFnK - byłoby taniej ale trochę kombinacji... Właściwie chyba doładowanie za 50PLN/mies. w obu numerach załatwiłoby temat...
Nie mogę znaleźć cen pakietów minut i SMSów - kiedyś był chyba 200min/10PLN?
Czy wydłużenie limitu GB:
https://www.orange.pl/view/oferta-na-ka ... owy-klient
wydłuża też ważność konta ?
Jak jest liczona minuta/SMS/MMS w przypadku braku jakiegokolwiek pakietu? 0,19/0,09/0,19PLN ?

Karlos20 pisze:
20 cze 2019, 21:30

Ludzie narzekają na Virgin, bo mają cholernie awaryjną własną platformę billingową. Gdy działali na platformie Playa - nie było takich kłopotów.
To trochę dyskwalifikuje sieć... :(

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074641  autor: Karlos20
 22 cze 2019, 22:51
Nie pakuj się w abonamenty, za dużo kombinacji.
Tak, to np 200 min za 10 zł. Lista usług na tej stronie > https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#close-modal
Jeśli chodzi o rozliczanie multipakietu - TO NIE SĄ pakiety typu 1 minuta wymienna na 1 sms. Nie. Kupujesz 3 pakiety w jednej usłudze (jak w Fakt Mobile). Masz osobno zjadany pakiet minut (naliczanie sekundowo), SMSów (1 sms to 1 sms z pakietu) i/lub MB. Regulamin i zasady: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 119262.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074642  autor: Remington
 22 cze 2019, 23:55
Dobra, ale Multipakiet to nie 10 zł tylko 14 (bez netu) lub 16 (z 200MB).
 #1074643  autor: Maciej Loret
 23 cze 2019, 00:03
Karlos20 pisze:
22 cze 2019, 22:51
Nie pakuj się w abonamenty, za dużo kombinacji.
Cyba wręcz przeciwnie?
Taniej niż na kartę i przez 2 lata spokój z kombinacjami...
Karlos20 pisze:
22 cze 2019, 22:51
Tak, to np 200 min za 10 zł. Lista usług na tej stronie > https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#close-modal
Na pewno dobry link?
Żadnych pakietów minut tam nie widzę...
Karlos20 pisze:
22 cze 2019, 22:51
Jeśli chodzi o rozliczanie multipakietu - TO NIE SĄ pakiety typu 1 minuta wymienna na 1 sms. Nie. Kupujesz 3 pakiety w jednej usłudze (jak w Fakt Mobile). Masz osobno zjadany pakiet minut (naliczanie sekundowo), SMSów (1 sms to 1 sms z pakietu) i/lub MB. Regulamin i zasady: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binar ... 119262.pdf

OK. Ale co wówczas z internetem? Mam za 16PLN/mies. 200 minut i SMS ale internet z doładowań (choć 1-2GB) będzie drogi i skórka za wyprawkę nie opłaci się...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074644  autor: marcz123456
 23 cze 2019, 00:10
Maciej Loret pisze:
23 cze 2019, 00:03
Cyba wręcz przeciwnie?
Taniej niż na kartę i przez 2 lata spokój z kombinacjami...
Dobry żart.
 #1074647  autor: Karlos20
 23 cze 2019, 01:00
Maciej Loret: dobry link, musisz otworzyć kartę, że jesteś obecnym klientem i pojawią się bieżące pakiety.
Za 16 zł masz maksymalny "Multipakiet" 200 minut + 200 SMS + 200 MB. Nie lepiej dopłacić 9 zł i za 25 zł mieć no-limit minut+SMS i minimum 15 GB + bonusy za doładowania? Jeśli to obecny numer - za dłuższy staż z 15 robi się więcej GB, gdy ten sam pakiet CYKLICZNY (to ważne) odpalisz na numerze przeniesionym do Orange w OFNK: otrzymasz 35 GB + bonusy z doładowań ważne rok (za przeniesienie dostajesz 2 GB bonusowe ważne rok).
A warto, bo do końca sierpnia tyle doładujesz, to równowartość doładowanej kwoty otrzymasz jako GB, np za 30 zł dostaniesz 30 GB + kasa na koncie. Dodatkowo za każde odnawianie pakietów cyklicznych no-limit z GB, pula GB ROŚNIE o 1 GB.
Szybko GB przybędzie w pakiecie no-limit za 7 zł/7 dni. Wtedy co tydzień otrzymasz po 3GB powiększone o dodatkowy +1GB. Przykład:
1 tydz. = 3GB, 2 tydz. = 4GB, 3 tydz. = 5GB, w 4 tyg masz już 6GB itd itd. No i niewykorzystane GB się kumulują, gdy pakiety będą skutecznie odnawiane przy posiadaniu kasy na koncie głównym.
Mnie nawet taka opcja kusi, żeby być może wyjść z Play abo, aby nie myśleć o ciągłym lejku 1 mbps...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074655  autor: Remington
 23 cze 2019, 10:06
Multi za 16 zł to bezsens, lepszy jest ten za 14 zł bez 200MB netu. Net będzie i tak z doładowań (50 zł raz na 3 mies. da kumulowane 25GB, a teraz promocyjnie 50GB) i jeszcze każdego miesiąca ponad 2 zł zostaną na koncie.
 #1074752  autor: Maciej Loret
 24 cze 2019, 17:22
marcz123456 pisze:
23 cze 2019, 00:10
Dobry żart.
Raczej rzeczywistość. Chyba, że pokażesz mi coś tańszego na kartę...
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Maciej Loret: dobry link, musisz otworzyć kartę, że jesteś obecnym klientem i pojawią się bieżące pakiety.
Dlaczego obecny klient? Nigdzie tam nie widzę Multipakietów...
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Za 16 zł masz maksymalny "Multipakiet" 200 minut + 200 SMS + 200 MB. Nie lepiej dopłacić 9 zł i za 25 zł mieć no-limit minut+SMS i minimum 15 GB + bonusy za doładowania? Jeśli to obecny numer - za dłuższy staż z 15 robi się więcej GB, gdy ten sam pakiet CYKLICZNY (to ważne) odpalisz na numerze przeniesionym do Orange w OFNK: otrzymasz 35 GB + bonusy z doładowań ważne rok (za przeniesienie dostajesz 2 GB bonusowe ważne rok).
Jeśli nic innego nie znajdę, to chyba warto dopłacić do tych 25zł.
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
A warto, bo do końca sierpnia tyle doładujesz, to równowartość doładowanej kwoty otrzymasz jako GB, np za 30 zł dostaniesz 30 GB + kasa na koncie. Dodatkowo za każde odnawianie pakietów cyklicznych no-limit z GB, pula GB ROŚNIE o 1 GB.
Szybko GB przybędzie w pakiecie no-limit za 7 zł/7 dni. Wtedy co tydzień otrzymasz po 3GB powiększone o dodatkowy +1GB. Przykład:
1 tydz. = 3GB, 2 tydz. = 4GB, 3 tydz. = 5GB, w 4 tyg masz już 6GB itd itd. No i niewykorzystane GB się kumulują, gdy pakiety będą skutecznie odnawiane przy posiadaniu kasy na koncie głównym.
OK, tego nigdy nie używałem w OFnK... Albo tego nie było albo nie musiałem korzystać, bo wystarczało internetu z 50PLN/3mies.
Karlos20 pisze:
23 cze 2019, 01:00
Mnie nawet taka opcja kusi, żeby być może wyjść z Play abo, aby nie myśleć o ciągłym lejku 1 mbps...
A propos Play - myślałem jeszcze czy tymczasowo nie przenieść jeden numer, na którym potrzebne jest więcej internetu z RMEnK na Play next na 6 (+1) miesięcy?
Będęzie 6 mies. za 22,50 czy 3mies.? Trzeba przenieść przez W3, żeby było 6mies za pół ceny?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074934  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 13:23
Maciej Loret: klikasz tą kartę dla obecnych klientów, bo tam masz info o wszystkich pakietach, a przy opcji dla przenoszących numer masz promocje z pakietem za 25 zł + 2 GB z RWK za przeniesienie numeru albo propozycja kupna nowego numeru. Proszę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
Jeśli chodzi o przeskoczenie do Play Next zasada jest prosta:
> przechodzisz z ofert na kartę w Play - masz 3 miesiące subskrypcji Nexta za 22,50
> przenosisz się z innej sieci niż z Play do Nexta (ja przenosiłem Virgin): masz 6 miesięcy Nexta za 22,50. Uwaga: nie używaj kodu polecającego, bo utracisz benefit 6m z przeniesienia numeru.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1074939  autor: Maciej Loret
 26 cze 2019, 14:04
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:23
[..]Proszę: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte
OK, ale gdzie tam są multipakiety???
EDIT: OK, znalazłem... :)
Karlos20 pisze:
26 cze 2019, 13:23
Jeśli chodzi o przeskoczenie do Play Next zasada jest prosta:
> przechodzisz z ofert na kartę w Play - masz 3 miesiące subskrypcji Nexta za 22,50
> przenosisz się z innej sieci niż z Play do Nexta (ja przenosiłem Virgin): masz 6 miesięcy Nexta za 22,50. Uwaga: nie używaj kodu polecającego, bo utracisz benefit 6m z przeniesienia numeru.
Dziękuję. I to chyba jest kierunek na najbliższe pół roku. A potem jeśli nic się nie zmieni, to chyba pójdę w kierunku Orange. Który operator z W3 pozwoli najszybciej i bezboleśnie przeskoczyć z RBN do Play next?
Ewentualnie - w jaki sposób przenieść się do Play Next bezpośrednio? Wystarczy zgłosić play Next ?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #1074947  autor: Karlos20
 26 cze 2019, 17:06
Który operator z W3 pozwoli najszybciej i bezboleśnie przeskoczyć z RBN do Play next?
Każdy. Normalnie przenosisz się do Play - do oferty Next. To jest prepiad.
Wniosek składasz w aplikacji PLAY NEXT. Krok po kroku jest opisane co trzeba zrobić.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124487  autor: mariusz9a
 19 lis 2021, 08:29
Odgrzebie trochę stary temat, ale nie chcę zakładać nowego ;-)
Jak w Play wygląda kwestia odnawiania pakietów cyklicznych? W regulaminie mają zapis, że odnowienie pakietu nastąpi między godziną 00:00 a 01:00, a do tego czasu usługi będą działać zgodnie z cennikiem danej taryfy.
I tu pytanie jak to faktycznie wygląda w praktyce? Czy zdarza się, że przez np załóżmy godzinę internet będzie mi zjadał kasę z konta? Często jest tak, że w nocy telefon "zasysa" wszelkiego rodzaju aktualizacje (albo można np coś oglądać, cokolwiek robić co zużywa dane, czy prowadzić rozmowę telefoniczną, pisać z kimś SMSy itd - mniejsza o to) i może się okazać, że zje nam środki na odnowienie pakietu cyklicznego. Czy faktycznie w praktyce tak się zdarza, czy jednak pakiet aktywuje się w chwili wygaśnięcia poprzedniego tak jak to jest u pozostałych operatorów?
 #1124496  autor: Karlos20
 19 lis 2021, 12:11
mariusz9a: w najlepszym scenariuszu, gdy masz kasę na koncie i aktywne wychodzące, odnowienie odbędzie się ok godz. 0:05. W najgorszym - o godz. 0:30, max o 1. W porównaniu do abonamentu czy oferty mix, pomiędzy odnowieniem usługi, korzystamy cennikowo z usług (chyba, że mamy inny pakiet np. danych, cennikowy lejek itd.), dlatego zalecam nie korzystać z telefonu w momencie, gdy zobaczymy na zegarku godzinę 00:00. Jedna nieuwaga, a usługa nie odnowi się poprawnie.
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić, trzeba między 0:00 o 0:30 sprawdzać stan konta kodem *101#, jeśli zejdzie kasa na poczet odnowienia usługi cyklicznej, możemy spać spokojnie. Operator na 2 dni, 1 dzień lub gdy brakuje środków przed odnowieniem usługi, informuje o tym SMSem.

Orange odnawia swoje cykliczne usługi w kalendarzowym 7 lub 31 dniu ważności usługi cyklicznej i zachowywana jest ciągłość usług, bez dodatkowych dopłat - oczywiście gdy masz środki. Informuje o tym SMSowo na 3 dni oraz dzień przed.
T-Mobile: usługi są odnawiane po północy. Notyfikują o tym.
Plus: operator odnawia z automatu opcje cykliczne po upływie pełnych np. 30 dób. Pod kodem *136# możemy się dowiedzieć, o której godzinie odnowi się pakiet. 2 dni przed wysyłany jest SMS w tej sprawie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124501  autor: mariusz9a
 19 lis 2021, 14:00
Czyli jednak tylko Play ma to tak beznadziejnie rozwiązane - no trudno, trzeba pomyśleć o innym operatorze :-D Jakoś niechętnie chce mi się pilnować co miesiąc czy nie zjada mi kasy z konta...
 #1124504  autor: Window
 19 lis 2021, 15:16
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 12:11
mariusz9a: w najlepszym scenariuszu, gdy masz kasę na koncie i aktywne wychodzące, odnowienie odbędzie się ok godz. 0:05. W najgorszym - o godz. 0:30, max o 1. W porównaniu do abonamentu czy oferty mix, pomiędzy odnowieniem usługi, korzystamy cennikowo z usług (chyba, że mamy inny pakiet np. danych, cennikowy lejek itd.), dlatego zalecam nie korzystać z telefonu w momencie, gdy zobaczymy na zegarku godzinę 00:00. Jedna nieuwaga, a usługa nie odnowi się poprawnie.
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić, trzeba między 0:00 o 0:30 sprawdzać stan konta kodem *101#, jeśli zejdzie kasa na poczet odnowienia usługi cyklicznej, możemy spać spokojnie. Operator na 2 dni, 1 dzień lub gdy brakuje środków przed odnowieniem usługi, informuje o tym SMSem.

Orange odnawia swoje cykliczne usługi w kalendarzowym 7 lub 31 dniu ważności usługi cyklicznej i zachowywana jest ciągłość usług, bez dodatkowych dopłat - oczywiście gdy masz środki. Informuje o tym SMSowo na 3 dni oraz dzień przed.
T-Mobile: usługi są odnawiane po północy. Notyfikują o tym.
Plus: operator odnawia z automatu opcje cykliczne po upływie pełnych np. 30 dób. Pod kodem *136# możemy się dowiedzieć, o której godzinie odnowi się pakiet. 2 dni przed wysyłany jest SMS w tej sprawie.
A o której odpala się pakiet w Orange i w Virgin Mobile?
 #1124518  autor: Karlos20
 19 lis 2021, 18:25
Mi w OFNK opłatę 7 zł co 7 dni pobiera w 7 dniu ważności usługi o godz. 12, ciągłość usług jest zachowana.
Podobna zasada jest w subskrypcyjnym Flexie, lecz godzina odnowienia pakietu jest ustalana przy aktywacji pierwszego miesiąca nowego planu.
Virgin ma jeszcze gorsze warunki niż Play. Usługa odnawialna jest ważna 30 dni, 30-go dnia o godz. 23:59:59 przechodzi w tryb odnowienia (w tym czasie operator daje ok. 4h na przyznanie nowych środków), w czasie tych 4h korzystamy z cennika. Nie zapewnimy kasy na koncie, nie odnowią usługi.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124548  autor: rsig
 20 lis 2021, 00:38
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 12:11
Niestety, nie ma opcji, aby się przed tym ochronić
Można używać pakietu cyklicznego na taryfie Lubię to. W LT za sam fakt doładowania dostaniemy internet (np. za 50 zł dostajemy 1.5 GB na 100 dni). Wtedy jak o północy przestaje działać pakiet cykliczny to dalej działa pakiet za doładowanie.
Oczywiście tyczy to tylko internetu, przed kosztami rozmów wychodzących po północy nie chroni.
Karlos20 pisze:
19 lis 2021, 18:25
Virgin ma jeszcze gorsze warunki niż Play. Usługa odnawialna jest ważna 30 dni, 30-go dnia o godz. 23:59:59 przechodzi w tryb odnowienia (w tym czasie operator daje ok. 4h na przyznanie nowych środków), w czasie tych 4h korzystamy z cennika.
A Fakt Mobile? FM ma odpowiednik playowego SOLO M, za 25 zł mamy tak samo nielimitowane rozmowy/sms i 10 GB, ale dochodzą nielimitowane mms oraz RWK po każdym doładowaniu. Tylko nie wiem jak z odnowieniami pakietu co miesiąc.
 #1124552  autor: Karlos20
 20 lis 2021, 08:00
rsig: Dobrze, LT ma bonus za zasilenie + lejek 32 kbps cennikowy, a co jeśli jesteś w innej taryfie, bo masz PNK RWK? Powstaje wtedy problem. Taryfa Formuła PNK to mniejsze zło, ale z konta zje nawet 5 zł za megabajty pomiędzy odnawianą usługą cykliczną. I tak źle i tak niedobrze.

Fakt Mobile = Play. Tak samo działają odnowienia pakietów. Z tym, że FM ma 3 "bezpieczniki": lejek 32 kbps cennikowy + darmową usługę z limitem wydatków 15 zł za rozmowy i SMSy + alternatywnie środki z kodów na minuty / SMSy / dodatkowe MB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1124576  autor: rsig
 20 lis 2021, 20:14
Karlos20 pisze:
20 lis 2021, 08:00
rsig: Dobrze, LT ma bonus za zasilenie + lejek 32 kbps cennikowy, a co jeśli jesteś w innej taryfie, bo masz PNK RWK? Powstaje wtedy problem. Taryfa Formuła PNK to mniejsze zło, ale z konta zje nawet 5 zł za megabajty pomiędzy odnawianą usługą cykliczną. I tak źle i tak niedobrze.
Prepaid to nie cyrograf jak abonament, można się przenieść w dowolnej chwili. Używając pakietów cyklicznych w Play praktycznie zbędne staje się RWK, bo każda aktywacja pakietu automatycznie wydłuża ważność konta do końca tego pakietu (+1 dzień).
Sam dłuższy czas używałem SOLO M na Formule, ale niedawno przeniosłem się do LT, właśnie dlatego że praktycznie bezpłatnie mam "ochronę" konta w tym krytycznym czasie między 0.00 a 1.00. A że jeszcze na Formule i tak doładowywałem konto stówą raz na 4 miesiące, to teraz dzięki temu mam 3.5 GB extra do wykorzystania.
Fakt Mobile = Play. Tak samo działają odnowienia pakietów. Z tym, że FM ma 3 "bezpieczniki": lejek 32 kbps cennikowy
Przejrzałem regulamin tego pakietu za 25 zł i nie znalazłem informacji o lejku.
darmową usługę z limitem wydatków 15 zł za rozmowy i SMSy
Tak mi teraz przyszło do głowy - nie ma jakiegoś sposobu żeby w Play zablokować wszelkie płatności (inne niż zakup pakietów) z konta? Tzn. jeśli skończy się termin to po prostu przestanie działać internet i połączenia wychodzące na te kilka/dziesiąt minut, do czasu reaktywacji pakietu?
alternatywnie środki z kodów na minuty / SMSy / dodatkowe MB.
One nie mają ważności 3 dni?