Strona 1 z 1

[DOWOLNY] Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post:09 lut 2019, 18:33
autor: dulczas1
Witam serdecznie wszystkich, od razu zacznę od tego, że od zawsze miałem internet po kablu ale z racji tego, że wszystko idzie do przodu a moja lokalizacja pozwala mi na max 5-6mb i nic nie zwiastuje, że się to zmieni zacząłem zastanawiać się nad internetem LTE.

Panowie moja lokalizacja to:

Świebodzin
Ul. Krasińskiego

Cena nie gra jakiejś większej roli, umowa może być na 2 lata, ale chciałbym osiągać prędkość chociaż te 30mb i ping max 70-80, da się coś ugrać w mojej lokalizacji? Dodam jeszcze, że fajnie by było mieć jakiś większy limit chociaż te 100gb, bo 30/50 to też raczej będzie mało.

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post:10 lut 2019, 09:49
autor: Morvius
Mała sugestia- lifehack. By zwiększyć swoją pewność w wyborze sieci, możesz zakupić starter internetu mobilnego operatora, w taryfie na kartę. Bez zobowiązań z mikro pakietem na start, jesteś w stanie zrobić test włączając aplikację speedtest. Wystarczy włożyć tą kartę do telefonu i odpalić apkę. Operatorzy na start przeważnie jakiś pakiet @ dają w prezencie. To będzie najtańszy i najszybszy sposób na sprawdzenie tego, która sieć u Ciebie działa najlepiej. Później możesz wrócić do nas z wynikami i wspólnie pomożemy Ci dobrać ofertę w zależności od potrzeb, :)

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post:10 lut 2019, 10:23
autor: pakierhakierxd
No test najlepiej zrobić każdego opa ;) ,chociaż to i tak nie miarodajne ;) ,bo podpisujesz umowę na 2 lata a tak naprawdę czym większe obciązenie tym gorzej to będzie chodzić.
Zmieniłem sam z kabla 15 mb Netia Adsl 2 + (na liniach Orange) na mobilny skuszony prędkościami i no limitem T-Mobile pierwsze pół roku było praktycznie ciągle 30 mb,po jakimś czasie przyspieszyło nawet do 48 mb ale co z tego skoro co raz częściej szybkości były 0,20/0.4/1-2 mb na lte ,czasem pomagała zmiana na 3g .
Wróciłem z powrotem do Orange gdzie mam do 20 mb (realnie najwięcej 17.5 mb) i jestem zadowolony bo mogę normalnie neta przeglądać i do tego dostałem tv 100 kanałów za 20zł :)
Nigdy więcej mobilnego jako domowego ;)
W razie awarii korzystam sobie z netu na karte w Play/Nju itp.
tym bardziej że Play dał teraz do końca kwietnia 10 gb co mc za free !
Umowę z Orange podpisałem tylko na rok z tego wzgledu że mam przy podwórku kabel światłowodowy i możliwe że w przyszłym roku dam 400zł za podłączenie + 7m wykopię do piwnicy domu i wtedy zmienię net na opcję 50/100 + tv ponad 100 kanałów w Koba.Narazie musiałem szybko załatwić jakiś net kablowy bo mobilny tak działał że co dzien skakanie w ustawieniach pomiędzy 3g a lte już mnie irytowało i co raz bardziej nic nie dawało bo tak tmobile obciążony jest.
Play już działa znacznie lepiej ! miałem nawet 60 ;) ,takie 8 mb to minimum.
Plus pomimo lte tak sobie do 15 mb praktycznie max najczęściej 5 mb.
a Orange zazwyczaj ok 10 mb :P

Całe szczęście ze T-Mobile postraszony Uke obniżył abo do 1zł mc i mogłem zmienić dostawcę bo do 26 Września nie wyobrażam sobie używania tego szajsu. -tego dnia skończy się umowa i ją rozwiąże.